Barbie Sale
0

Білий гриб: як виростити ароматні лісові гриби з міцелію в саду - легкий спосіб не ходити до лісу

Білі гриби – вважаються найсмачнішими. Всі види та форми білих грибів – делікатесні, з ароматним ніжним м'якушем. Вони смачні в гарячих стравах, тушкованими, смаженими, і маринованими. Їх сушать, солять, запікають в пирогах, готують жульєни та супи. При всіх видах обробки, м'якоть залишається практично білою, не темніє. Можливо, тому представників виду Boletus – називають «білі». Вони вважаються цінними та дорогими. Тому, виростити їх в штучних умовах – мрія будь-якого любителя грибів, захопленого городника, справжнього гурмана. Серед їстівних грибів з трубчастою губкою – це найкращий гриб першої категорії.

білі гриби, вирощування з міцелію, фото

Коричневий і червоно-коричневий капелюшок дорослого білого гриба може досягати 30 см і навіть 50 см в діаметрі. Це великі, м'ясисті гриби. Але, звичайно, їх збирають молодими, коли вони досягають 5-10 см. Від більшості інших, білі відрізняються товстенькою розширеною щільною ніжкою, м'якоть якої така ж ніжна і смачна, як у капелюшка. Трубчаста частина білих грибів – з вираженою виїмкою у ніжки. У молодих – світла, ніжно кремова, зрідка – рожева. У дорослих — стає оливковою. Смак – ніжний, аромат боровиків вишуканий, неповторний, впізнаваний, який особливо яскраво проявляється при приготуванні гарячих страв і при сушінні. Молоді ніжні гриби навіть їдять сирими в салатах, з оливками та пармезаном.

Виростити білі гриби в штучних умовах – не просто. Якщо ви досвідчений і уважний грибник, то знаєте – наскільки сезонний врожай білих грибів залежить від мінливості природних і погодних умов. Навіть начебто на самих грибних місцях, за відгуками, вони раптом перестають рости. Не дивно, що багато садівників прагнуть виростити білі гриби з міцелію прямо на своїй ділянці. Чому б не спробувати, вкласти час в посадку боровиків в саду, замість того, щоб годинами бігати по лісу в пошуках? Якби білі гриби було так просто виростити, то вони не були б такими цінними та дорогими. Сучасні технології дозволяють недорого придбати якісний міцелій білих грибів для вирощування в саду.

Міцелій білих грибів – для вирощування на дачній ділянці

Щоб розібратися в технологіях вирощування, розберемося в основних поняттях. Міцелій або грибниця – це тонкі білі нитки, які візуально нагадують коріння. Саме міцелій вирощують на зерновій основі, висушують особливим чином і отримують посадковий матеріал білого гриба. Після посадки у відповідних умовах, міцелій розростається і тільки потім з'являються т.зв. плодові тіла – то що ми називаємо грибами.

Всі види білих грибів – так звані симбіотичні. Вони ростуть у співдружності з живими деревами. Зазвичай, це листяні або хвойні лісові дерева. Грибниця утворює мікоризу – асоціацію з коренями вищих рослин, дорослих дерев. Найчастіше – це ялина, береза, дуб, в'яз, граб, сосна, осика та ін.

  • Березовий – найчастіше зустрічається серед дерев берези, в змішаних посадках. Відрізняється від інших форм тим, що його капелюшок світлий, біло-кремовий. Шкірочка гладенька, глянцева. Дуже ароматна м'якоть. практично без смаку.
  • Дубовик або дубовий – відрізняється ніжнішою повітряною м'якоттю, ніж в інших видів. Забарвлення капелюшка – сіре, а не коричневе. Можуть бути світлі плями по шкірці. Найчастіше росте в змішаних лісах під кронами дубів.
  • Ялиновий – відрізняється подовженою ніжкою з вираженим потовщенням внизу. Капелюшок – каштаново-червоний, буває нерівномірно забарвленим. Шкірочка гладенька, суха, злегка бархатиста. Часто зустрічається в ялинових і змішаних хвойних лісах.
  • Боровик Королівський – цікавий вид, з опуклим червоно-коричневим капелюшком. М'якоть щільна, з жовтим відтінком, на зрізі іноді набуває блакитного відтінку. Ніжка потовщена, жовтувата. Смак ніжний, м'якоть дуже ароматна. Росте в листяних лісах, особливо добре біля буків та грабів.
  • Сітчастий – плодові тіла середнього розміру зі світлим забарвленням капелюшка, і не товстою ніжкою. Росте в листяних лісах. М'якоть щільна, ароматна, з горіховим відтінком смаку. Добре росте поруч з буком, дубом, каштаном іноді з грабом.
  • Сосновий – великі, з темно-коричневим капелюшком, іноді з пурпуровим відтінком. М'якоть може мати бурувате забарвлення. Капелюшок з гладкою або горбистою нерівною шкіркою. Гриб м'ясистий, на зрізі білий, не темніє. Ніжка сильно потовщена, Смак м'який, аромат – виражений грибний з горіховим відтінком. Утворює мікоризу з сосною, іноді з ялицею або ялиною, росте біля листяних дерев таких як дуб, каштан, граб та ін. За відгуками, добре росте під березою, яблунею, вишнею.
  • Боровик – щільний великий, з вираженим ароматом. Капелюшок – червонувато-коричневий, ніжка сильно потовщена. М'якоть ароматна. Ростуть біля різних видів дубів, іноді під каштанами, за відгуками, біля акацій.

Білий гриб – як посадити та виростити мікоризні гриби

Вирощування міцелію білих грибів викликає багато запитань. Чи можна взагалі вирощувати їх в домашніх умовах? Як виростити багато грибів? Чи можна посадити білі гриби вдома? Як розвести та виростити білі гриби? Перше, що потрібно зробити – купити якісний міцелій. Де купити міцелій – у фірмовому магазині, не варто експериментувати з «домашніми способами». Білий гриб і так непросто виростити, і посадковий матеріал має бути якісним. Кращий для аматорського вирощування – біологічно висушений міцелій, який прекрасно зберігає посадкові властивості тривалий час. В першу чергу варто зауважити, що мікоризні гриби ростуть в симбіозі з живими деревами, утворюють мікоризу з їх корінням. Тому, чекати від лісових грибів такої самої віддачі, як від печериць – об'єктивно не варто. Чи варто вирощувати в саду білі гриби? Обов'язково варто! Чому? З одного боку, в якійсь ступені потрібно покластися на удачу, набути досвіду вирощування і хороший якісний міцелій. З іншого, якщо у вас вийде виростити мікоризу – то ви будете постійно мати урожай справжніх лісових білих грибів. Міцелій коштує дешево, а свіжі білі гриби високої якості так дорого, що спробувати точно має сенс. Багато садівників успішно створили на своїй ділянці справжню «грибну скарбницю» – і постійно вирощують різні види білих грибів в саду.белые грибы, выращивание из мицелия, фото

 Вирощування білих грибів – особливості посадки міцелію

В першу чергу важливо відзначити, що вирощувати білі гриби тільки в умовах саду. У домашніх умовах закритого ґрунту врожай не потішить.

Де посадити міцелій білих грибів? Умови вирощування. Для розвитку мікоризи важливо підібрати ділянку з молодими або дорослими деревами, в симбіозі з корінням яких, білі гриби добре ростуть. Можна вносити міцелій при посадці саджанців. За відгуками, це довгостроковий, але ефективний спосіб створити урожайну грибну ділянку. Для кожного виду білих грибів оптимальними будуть свої дерева. Але, за відгуками, краще експериментувати. Висаджувати різний міцелій під одні й ті ж самі дерева, навіть плодові, і дивитися що вийде. Шанси виростити білі гриби в саду таким чином значно збільшуються. Ідеально, якщо у вас є огороджена ділянка лісу, нехай навіть невелика, і можна посадити міцелій в практично природних умовах. Ділянка має бути помірно вологою, без перезволоження і пересихання, злегка затінена.

Який ґрунт потрібний для білих? Гриби ростуть на легких супісках, або пухких суглинках, в місцях, де ростуть мох або лишайники.

Коли садити міцелій білих грибів? Посадка можлива в будь-який період, крім зими, можна навесні та восени.

Як посадити міцелій білого гриба? Під кроною відповідних дерев, ближче до пристовбурного кола землю акуратно рихлять так, щоб не пошкодити коріння. Якщо біля основи стовбура земля тверда, то просто зробіть лунки, глибиною 5-7 см, на легкій землі – до 10 см. Міцелій рівномірно розсипайте по поверхні пухкого, помірно вологого ґрунту або опустіть в лунки. Якщо є можливість, присипте посадки міцелію лісовою землею, з-під рекомендованих для кожного виду дерев, якщо немає – звичайною садовою. Акуратно і рівномірно полийте – краще методом дощування. Земля має бути вологою, але не перезволоженою. У посушливий період поливають 10-15 л на квадратний метр. Ідеальний полив – методом туману, дуже дрібного розпилення. За відгуками, поруч з білими грибами рекомендується висаджувати міцелій лисичок.

На першому етапі росту висушений міцелій в землі «прокинеться» і почне нарощувати мікоризу, ростити грибницю на корінні дерев. Потім при сприятливих умовах почнеться ріст плодових тіл. Найкраще білі гриби ростуть при температурі близько +20°C. Гриби ростуть вже при +9°C, але масовий урожай можна отримати при вищій температурі. При +27°C і вище, ріст білих грибів припиняється, коли стає прохолодніше – відновлюється. Перші гриби можуть з'явиться не раніше, ніж через 5 місяців після посадки міцелію. Зазвичай, перші плодові тіла з'являються через 1,5-2 сезону. Грибниця потім плодоносить багато років, і урожай поступово стає все більше і більше, до 3-4 кг з квадратного метра, ділянки засадженої міцелієм, за сезон. Грибниця буде жити стільки – скільки живе дерево. Можна висаджувати міцелій білого гриба одночасно з посадкою молодих саджанців, тоді деревця і грибниця будуть підростати одночасно. Навесні та восени мульчуйте місце посадки листовим опадом. Або просто не прибирайте листя з місця росту грибниці, траву теж можете залишити.

Білий гриб – прекрасний смачний, делікатесний. Обов'язково спробуйте вирощувати його в саду.

Експерти Яскрава Клумба

Спеціально для вас

Відгуки

Немає відгуків про цей товар.

Написати відгук
    Погано           Добре
Увага: HTML не підтримується!
Фото та відео
Добавити