Barbie Sale
0

Виноград: чому не плодоносить – проблеми догляду

Виноград вирощують більшість садівників. Це універсальна ліана для вертикального озеленення, яку ростять на арках, перголах, альтанках. Сучасні сорти винограду – при правильному догляді дають відмінний урожай, вони стійкі до морозів та основних захворювань. Більшість сортів нашого каталогу не потребують укриття в наших умовах. Зверніть увагу на топ-10 невкривних столових сортів. Але іноді виноград не дає врожай, не цвіте, не зав'язує плоди та це дуже засмучує виноградарів-початківців. Чому? Розберемося в основних причинах проблеми й що робити, щоб змусити виноград плодоносити.

Виноград може дати перші кисті вже через рік після посадки, кущі рано починають плодоносити. Після посадки аматори хочуть якнайшвидше отримати перший урожай. Але іноді ягоди не хочуть рости. У чому можуть бути проблеми, чому виноград наполегливо не хоче плодоносити, навіть коли самі кущі швидко ростуть.

Коли починає плодоносити виноград після посадки саджанцями і через скільки сезонів починати турбуватися?

Щоб виростити справжній виноградник, у професійних виноградниках молодим кущам дають плодоносити на 3-4 сезони. Перший урожай можна отримати і раніше, за 2 роки. Але спочатку потрібно дати кущам сформувати кореневу систему, тому в перші роки видаляють квіткові кисті. У перші роки кущі формують, обрізають так, щоб залишалося 1-2 пагони. Коріння стає потужним, кущам вже не потрібно так багато поливів, і вони можуть витримати велике навантаження без втрати якості ягід.

Перші грона можуть з'явитися вже в рік посадки, але якщо їх залишити, то кущі будуть слабкими і надалі, не зможуть витягнути врожай. Це одна з причин, чому виноград слабо плодоносить. Йому просто не вистачає розвиненої кореневої системи. На молодих кущах залишають буквально пару ягід із грона, щоб спробувати.

Скільки плодоносить виноград?

При хорошому догляді виноградник може плодоносити понад сто років. Тому вибирайте найкращі сорти столового та винного винограду, висаджуйте саджанці киш-міша то ще ваші онуки збиратимуть відмінний урожай. А ми навчимо вас його вирощувати.

Чому виноград не плодоносить: основні причини і що робити, щоб отримувати врожай

З одного боку, виноград стійка та сильна плодова ліана. З іншого боку, якщо ви хочете, щоб кущі добре плодоносили – потрібно створити їм правильні умови для росту. Основні причини чому не плодоносить виноград:

  • Перезволожений ґрунт, високі ґрунтові води, застій вологи.
  • Затяжні дощі, надлишок вологи у повітрі.
  • Погана зимівля та пізні весняні заморозки, при яких першими обмерзають саме квіткові бруньки. Після невдалої зимівлі виноград відновлюється за рахунок сплячих бруньок, але врожаю вони практично не дають.
  • Погане зимове укриття.
  • Пізно зняте укриття, коли закутана лоза починає підіпрівати.
  • Неправильна і занадто сильна обрізка пагонів, на яких формується врожай.

Кожен сорт має особливості обрізки. Наприклад, одні сорти закладають грона на 8-9 бруньках пагона, інші – з 4-5 бруньок. Тому занадто коротка обрізка просто позбавить пагони плодових бруньок. Такий виноград плодоносити не буде. Про те, як правильно робити обрізку та формувати кущі для високого врожаю – читайте у статті про осіннє обрізування винограду. Нагадаємо, виноград активно плодоносить на торішній, тобто однорічній лозі. Якщо її обрізати, то хорошого врожаю не буде.

Іноді буває і так, що виноград чудово росте і цвіте, але ягід зав'язується мало, грона не повні або взагалі немає врожаю.


Чому виноград не зав'язує плоди:

  • Надлишок азоту в ґрунті. Кажуть, «виноград жирує». Чому? Що робити? Якщо ви переборщили з органічними або мінеральними азотними добривами, то кущі будуть рости швидко, листя велике, і навіть цвітіння є, але плодів немає. Робіть збалансовані підживлення. Початківці виноградарі часто надто захоплюються органічними добривами.

Попри те, що багато хто вважає – чим більше органіки, перегною, курячого посліду тощо, тим краще врожай. Насправді це велика помилка. Надлишок органіки призводить до того, що пагони стають товстішими, листя крупнішими, а визрівання пагонів до осені – йде погано. Така лоза взимку часто ушкоджується морозами, бруньки вимерзають і наступного сезону виноград не плодоносить.

  • Погане запилення. Це може бути як особливостями сорту, так і наслідком вологої та дощової погоди. Виноград запилюється вітром та комахами. У дощову погоду пилок намокає стає непридатним для запилення. Тому грона зав'язуються не повними, іноді в них взагалі всього кілька ягід.
  • Невдалий вибір місця посадки. Відкриті вітряні місця або навпаки, з поганим провітрюванням та застоєм вологого повітря – не підходять для посадки саджанців винограду. Кущі, які ростуть з північного боку саду одержують надто мало світла та тепла, виноград майже не плодоносить у таких умовах. Уникайте місць із засоленим ґрунтом, виноград такі ґрунти не підходять.
  • Хвороби та шкідники можуть бути причиною того, що виноград не плодоносить. Як захистити і чим обробляти виноград читайте рекомендації фахівців.

 

Як підвищити врожайність винограду: питання-відповіді

Найкращим місцем для розташування виноградника буде південна сторона ділянки, ідеальним – південний схил. Бажано посадити виноград так, щоб на нього не падала тінь від дерев, огорож, будівель. З північного боку добре мати захист від вітру. Це може бути стіна будинку або огорожі.

Якісні сортові саджанці – основа врожайного виноградника. Уникайте купівлі винограду у випадкових продавців. Інакше ви ризикуєте посадити такі форми винограду, які взагалі не плодоносять.

Поліпшити запилення можна за допомогою обприскування розчином води з невеликою кількістю меду, це привабить бджіл.

Олександра Толмачова
Відгуки

Немає відгуків про цей товар.

Написати відгук
    Погано           Добре
Увага: HTML не підтримується!
Фото та відео
Добавити