Barbie Sale
0

Квіти проти бур'янів – топ-10: які декоративні рослини можуть витіснити чужинців із саду

Як зробити, щоб не росли бур'яни? Які квіти та ґрунтопокривні рослини витісняють бур'яни? Втомилися від нескінченних прополок? У вас немає на це часу та бажання? Чи не хочете використовувати гербіциди? Вам більше подобається відпочивати в чудовому саду, а не косити, полоти, обрізати? Тоді поради наших експертів про те, які квіти треба посадити на ділянці, щоб скоротити кількість бур'янів – те, що вам потрібне.

Бур’яни мають активну силу росту, більш розвинену кореневу систему, встигають зійти і вирости швидше, ніж більшість квітів та городніх культур. Вони ростуть скрізь, варто на тиждень залишити ділянку землі чистою – і бур'яни вже тут.

Чи є культурні рослини, які можуть змагатися з бур'янами, формують щільні посадки? Так є. Вони відрізняються швидким ростом, здатністю формувати щільні посадки, і ґрунтопокривні килимки. Вони можуть займати досить багато місця, успішно відібрати у бур'янів сонце та воду, елементи живлення та життєвий простір. Багато з них далеко не ніжні і самі можуть бути надмірно активними на клумбах. Але приборкати їх простіше, ніж полчища бур'янів.

Рослини, які можуть протистояти бур'янам

 

Залежно від ділянки та завдання, можна підібрати як квітучі, так декоративно-листяні, як трави, городні рослини, так і сидерати. Більшість «антибур'янів» є невибагливими рослинами, які здатні залишатися декоративними при мінімальному догляді. Це не означає, що не буде жодного бур'яну, чудес не чекайте, але стане їх значно менше, а краси в саду – більше.

1) Очиток їдкий

Ця ґрунтопокривна рослина може рости навіть на бідних піщаних ґрунтах, витримує як сонце, так і напівтінь. Усі види декоративних очитків (седумів) невибагливі та можуть протистояти бур'янам. Седум їдкий швидко розростається і заповнює проміжки між іншими рослинами в клумбі та вільні ділянки. Наприкінці весни та на початку літа смарагдові куртинки покриваються суцільним килимом невеликих жовтих квіток. Седум залишається зеленим навіть під снігом і чудово виглядає навіть у снігових проталинах.

2) Хоста

Карликові та гігантські, із зеленим або білим листям – хосту називають королевою тіні та напівтіні. Але деякі сорти можуть рости і на сонці за достатніх поливів. Щільна посадка цих рослин закриває землю так щільно, що бур'яни не мають жодних шансів пробитися. А поодинокі бур'яни легко вирвати руками. Ряболистим сортам потрібно трохи більше сонця, зеленолисті віддають перевагу затіненим ділянкам. Про те, які сорти хости бувають і як її правильно вирощувати – читайте в нашому блозі.

3) Діцентра

Це рослини має потужне кореневище і швидко формує пишну розетку красивого листя. Вибирайте сорти видів D. formosa та D. eximia. Це невисокі багаторічники, 30-40 см. Листя зверху зелене, нижня частина – лілувата. Суцвіття з'являються з травня до кінця сезону. Форма квіток, схожих на серця, дала рослині побутову назву «розбите серце». Росте на сонячному місці та в м'якій півтіні. Про особливості вирощування діцентри – у статті наших експертів.

4) Барвінок

Густа посадка формує щільний темно-зелений килим. Красиві синьо-бузкові квіти прикрашають сад з початку літа до осені. Барвінок малий – прекрасна ґрунтопокривна рослина, морозостійка і дуже тіньовитривала. Тільки барвінок здатний рости навіть у густій тіні за будинком із північного боку ділянки. Є ефектні ряболисті сорти Illumination, Argenteovariegata, Variegata та ін.

5) Конвалія

У війні квітів проти бур'янів – конвалія точно переможе. Він ще посперечається з бур'янами у здатності швидко захопити тіньову або напівтіньову ділянку. Потребує періодичного поливу, не любить посухи. Є оригінальні садові сорти з рожевими квітками, такі як конвалія Rosea.

6) Папороть

На напівтіньових вологих ділянках папороть страусник здатний формувати розкішні розетки до 1 м діаметром. При густій посадці в тіні його розлогого листя не пробивається навіть такий бур'ян-агресор як яглиця. Розмножується папороть потужними кореневими відростками, поступово розростається і займає дедалі більшу територію. Про особливості вирощування папороті – читайте у статті.

7) Герань

Садові сорти герані чудово ростуть на сонячних ділянках, дренованих легких ґрунтах. Це легка у догляді прекрасна рослина, яка чудово розростається. Розетки листя невисокі, ажурні, є сорти з ряболистими сортами, наприклад, Fay Anna. З початку літа герань цвіте. Квітки від білих та кремово-рожевих до лілових, фіолетових, небесно-блакитних. У герані потовщені кореневища, які дозволяють рослині переживати посуху та успішно конкурувати з бур'янами за життєвий простір.

8) Манжетка

Це багаторічна рослина, з пагонами, що стелиться. Цінується за красиве складчасте опушене листя. Кущики невисокі до 25 см, з листям на довгих черешках. Кореневище товсте, міцне. Щільна посадка, наприклад, широкий бордюр із манжетки – стане серйозною перешкодою для бур'янів. На початку-середині літа цвіте ажурними волотистими суцвіттями з дрібними жовтими квітками.

9) Вербозілля

Різні види вербозілля – в. монетчасте, в. звичайне, в. точковий та ін. – утворюють щільні чагарники. Ця рослина може рости навіть на ділянках зі значним ухилом. Більшість сортів краще ростуть у півтіні, деякі ростуть на сонці, а є й такі, які добре почуваються навіть у тіні. Вербозілля любить вологі родючі ґрунти, може рости на ділянках з високими ґрунтовими водами. Ця рослина активно розростається і встигне зайняти відведену йому ділянку швидше за бур'яни.

10) Глуха кропива

Невибаглива рослина для тіньових ділянок та квітників. Формує невисокі кущики до 25 см заввишки діаметром до 45-55 см. Розростається повзучими кореневищами, легко укорінюється, утворює щільний килимок. Тому в боротьбі з бур'янами глуха кропива має всі шанси перемогти. Рослина цінується за красу трикутного або серцеподібного опушеного листя. Забарвлення може бути з білим крапом, жовтою облямівкою та ін. Цвіте глуха кропива у травні-червні, невеликими ароматними білими, жовтими, рожевими квітками, які приваблюють бджіл, джмелів та метеликів.

Низькорослі ґрунтопокривні багаторічники такі, як барвінок, очиток їдкий, вербозілля монетчасте, обрієтта та інші рослини можна висаджувати як заповнення між плитами мощення, в альпійській гірці, рокарії. І вам не доведеться більше випалювати бур'яни у незручних щілинах між плиткою.

Газони та галявини: що посадити, щоб позбутися бур'янів

  • Моховинка Ця ґрунтопокривна рослина може замінити газонну траву на тих ділянках, по яких нечасто ходять. Сангіна (мшанка) добре росте в півтіні та тіні, на легких ґрунтах, без надлишку води. Коли саджанці мшанки розростаються і замикаються, утворюють суцільний килим, більшість бур'янів вже не можуть пробитися через нього. Про те, як виростити газон із моховинки – читайте у статті.

Якщо у вас немає можливості регулярно доглядати газон, краще вибрати суміш насіння газонних трав з переважанням злаків, з не тільки розвиненою надземною частиною, а й потужною кореневою системою. Тоді трава швидко сформує густий килим, через який бур'янам буде важко пробитися.

  • Тонконіг луговий, костриця червона, райграс – сильні злакові, які впораються з бур'янами на газоні краще за інші види трави.
  • Конюшина – стане гарною альтернативою традиційним газонам. Особливо популярними стали сорти конюшини з дрібним листям, так звана «мікроконюшина».

Сидерати: що посіяти на порожніх ділянках від бур'янів

Чи можна позбавити вільні грядки від бур'янів і удобрити ґрунт одночасно? Так, потрібно посіяти сидеральні рослини. Вони не лише не дадуть бур'янам рости, а й оздоровлюю, удобрюють, оновлять землю після попередніх культур. Зростають сидерати швидко, і, якщо закласти в ґрунт – стягнутий хорошим органічним добривом.

Добре протистоять бур'янам – редька олійна, гірчиця біла, люпин люцерна та ін. Докладніше про те, як використовувати сидерати – читайте у публікації.

 

Олександра Толмачова
Відгуки

Немає відгуків про цей товар.

Написати відгук
    Погано           Добре
Увага: HTML не підтримується!
Фото та відео
Добавити