Barbie Sale
0

Агротехніка вирощування хости: поради для початківців та досвідчених садівників

Хости - вдалий вибір навіть для початківців квітникарів, посадку і догляд за цими рослинами освоїть навіть новачок. Хости дуже невимогливі до догляду. На одному місці хости можуть рости до 20 років, і стають рік від року все пишніше і красивіше. Тому одного разу вклавши ваш час і кошти в купівлю саджанців хости і їх посадку - ви можете більше не турбуватися, вони будуть рости цілком самостійно, стаючи все красивіше і красивіше. 

Хоста в саду агротехника, особенности выращивания

Групи хост, які розрослися, своєї щільною зеленою масою здатні витіснити більшість бур'янів. Зауважте, багатьом сортам хости потрібно близько п'яти років, щоб увійти в повну силу і красу, щоб отримати забарвлення листя, властиве сорту. Тому деякі сорти коштують досить дорого. Багато садівники колекціонують сорти хости, тому нові й екзотичні сорти мають для них особливу цінність.

У яких зонах вашого саду краще посадити хосту?

 • Бордюри в тіньових і напівтіньових зонах. Нею можна прекрасно прикрасити бордюр доріжки, пристовбурні кола дерев і чагарників, клумбу, межі газонів і дитячих майданчиків, зон відпочинку та ін.
 • Суцільні посадки в тіньових зонах. У тіні будинку, в тіні альтанок, терас та інших напівтіньових і тіньових місцях.
 • Одиночні великі кущі гарні в міксбордерах, як акценти на газонах і галявинах.
 • Прекрасно «тримають кут» газону, доріжки, клумби та інших так потрібних в господарстві кутів.
 • Добре тримає перепад рівня землі на ділянці до 20 см.
 • Підходять для горшкових композицій. Відмінно почувають себе у вазоні на веранді, в альтанці та ін. Зимують вазони із хостою в саду, тільки поставте їх на землю під кущ. Хоста не дасть газонный траві і бур'янам прорватися на клумбу і в городню частину саду, може служити розділовою смугою між вашою і сусідньою ділянкою.
 • Хоста хороша для альпійської гірки і каскадних ділянок, красиво звішується над уступом. Добре виглядає біля водойм.

Хоста в ландшафтному дизайні

Чого не любить хоста?

Навесні на стадії молодих росточків, коли кущ тільки починає розпускатися - не переносить витоптування. Потім хворіє і погано відростає. Тому навесні собакам і дітям краще, по-можливості, пояснити, що ходити і їздити не треба. Вже через місяць від початку зростання хоста стає міцною і стійкою.

Саджанці хости, які ми пропонуємо - вирощені в кращих розплідниках та мають високу зимостійкість, стійкість до хвороб і шкідників. У нас ви можете підібрати колекцію сортів, які створять прекрасну садову композицію та будуть радувати своєю красою з весни і до морозів. Вони прекрасно транспортуються, легко переносять пересадку і відмінно вкорінюються.

Особливості вирощування хости, посадка у відкритий ґрунт та догляд

 • Найбільш сприятливі умови для вирощування: ґрунти, вимоги до освітленості. Хоста добре росте практично на будь-яких окультурених ґрунтах, найкраще на пухких, поживних, вологоємних, без застою води. Більшість видів – добре ростуть в півтіні та тіні, є види, які добре ростуть і на відкритих сонячних ділянках. Зверніть на це увагу при виборі сортів. Зазвичай, хости з сизими, строкатими та листям з восковим нальотом через надлишок освітленості можуть втратити свою декоративність.
 • Терміни висадки у відкритий ґрунт. Хости можна висаджувати як восени так і навесні. Навесні - у квітні, восени за 30 - 40 днів до настання морозів, зазвичай в жовтні. Хости в контейнерах можна висаджувати протягом усього літа.

Хоста в саду агротехника, особенности выращивания

 • Підготовка до посадки. Особливої підготовки кореневища хости не вимагають. Перед висадкою, ми рекомендуємо кілька годин витримати кореневище у воді з додаванням препарату Укорінювач. Це допоможе рослинам краще і швидше вкоренитися. До складу препарату входять мікроелементи, амінокислоти і фітогормони, які допоможуть саджанцю добре вкоренитися. Цим же розчином ви можете полити рослину після висадки.
 • Висадка кущів хости. Розмір посадкової ями для середніх і великих видів 50 см на 50 см, глибиною до 40 см. При висадці між рослинами залишають відстань рівну ширині куща, відповідно до сорту. Для отримання щільних бордюрів і суцільних куртинок відстань можна зменшити на 20 %. Внесіть в яму перепрілий гній, компост або торф, додайте жменю повного мінерального добрива і ретельно перекопайте. При посадці - розташовуйте кореневище в посадковій ямі так, щоб воно було нижче рівня землі на 2 - 3 см. Добре полийте. У першу весну росту молодих саджанців хости - видаліть всі квітки, тоді рослина краще вкорениться.

Догляд за кущами хости:

 • Аспекти догляду. Хоста дуже невибаглива рослина. Догляд за простий - прополка, поливи, підживлення. Розмножуються хости - діленням куща. Кущ хости, що розрісся - навесні або восени викопують і розділяють на частини. У хост середнього розміру – у відокремленій частині залишають 10 - 20 бруньок, для великих хост - від 5 до 10 бруньок. Така частина відмінно піде в ріст і швидко наростить пишний кущ. З настанням осені, після того як листя поникне  - обріжте його. Поливи мають бути помірними, але регулярними, на допускайте пересихання ґрунту. Але і заливати рослини не можна, інакше вони можуть загинути.
 • Укриття на зиму. Зазвичай хости не потребують укриття. Радимо робити легке укриття осіннім листям на випадок морозною і безсніжною зими.
 • Підживлення:
  • У квітні-травні - вносьте добрива з високим вмістом азоту. Радимо комплексний препарат - Гілея Вегетація.
  • Червні-липні, в період бутонізації та цвітіння - вносьте комплексні добрива, з підвищеним вмістом калію і фосфору. Радимо комплексне добриво з переважанням фосфору і калію - Зелений гай золота осінь.
  • Восени - внесіть під кожен кущ добре перепрілий гній і калійно-фосфорні добрива.

Особливі властивості хости, корисна та цікава інформація

У дорослих хост - потужне кореневище, яке дає їм можливість переживати несприятливі умови, посуху. Декоративність вони можуть втратити, але виживуть.

Олександра Толмачова

Спеціально для вас

Відгуки

Немає відгуків про цей товар.

Написати відгук
    Погано           Добре
Увага: HTML не підтримується!
Фото та відео
Добавити