123123
0

Як посадити та виростити імбир у домашніх умовах: секрети розкрито!

Вітаємо у блозі Яскрава Клумба! Ми знаємо, що наші читачі дуже люблять статті про різноманітну екзотику, яку можна вирощувати вдома, у квартирі, на підвіконні, тому… Як посадити імбир у домашніх умовах - тема сьогоднішнього матеріалу! Далі ми детально поговоримо про цю ароматну рослину. Дізнаємося, як посадити корінь імбиру з магазину і чи це реально взагалі зробити так, щоб отримати врожай. Ви готові починати? Уперед!

Підготувати, посадити, виростити імбир – чи складно це?

Не довго тягнутимемо з відповіддю на запитання, чи можна посадити корінь імбиру… Відразу говоримо: можна! А ось чи в 100% випадків вийде хороший результат? Цього гарантувати ніхто не може.

Перша складність, яку ви можете зустріти на своєму шляху - вибір сорту. Не можна просто так взяти і посадити імбир у домашніх умовах із коренеплоду. Необхідно вибрати спеціальний сорт. Ми рекомендуємо 2 варіанти: Барбадоський та Бенгальський. Багато в чому вони схожі, але перший гостріший, а другий без сильно вираженої гостринки, але забезпечує приємні пряні пахощі. Є чудовим доповненням до пряних трав на підвіконні.

Друга складність полягає у слабкій витривалості імбиру та поганій переносимості негативного впливу зовнішніх факторів. Іншими словами, перешкодити нормальному вирощуванню може абсолютно все, починаючи невеликим зниженням температури, закінчуючи низькою концентрацією поживних речовин у ґрунті. Часткове пожовтіння та засихання листя, білий та сірий наліт, різноманітні плями на листі, поганий стан безпосередньо кореня - перелік проблем при вирощуванні величезний.

Але якщо вам все ж таки хочеться доповнити чай з м'яти та меліси власноруч вирощеним імбиром, то можете спробувати посадити імбир з магазину, попередньо переконавшись, що він підходить для вирощування. Про те, як посадити імбир у кімнатних умовах - далі! Відразу попереджаємо, що ми практично не говоритимемо про те, як посадити імбир на городі чи на дачі, оскільки виростити на вулиці, без належного догляду вкрай складно в кліматичних умовах України. Наголошуємо на реальніших сценаріях!

Чи можна корінь імбиру посадити у горщик вдома?

У цьому випадку ємність не відіграє великої ролі: можна імбир посадити в горщику, лотку або будь-якій іншій тарі. Не має значення. Головне - правильно вибрати місце розміщення та розмір ємності. Тобто, потрібно знати не лише як посадити імбир у домашніх умовах, а й де, а також у чому (ґрунт).

Вибір місця - процес, у якому обов'язково варто враховувати природні потреби культури. Так чи інакше, це тропічна рослина, а значить, чим більше яскравого світла та тепла - тим краще. Якщо плануєте вирощувати у квартирі чи будинку, то вибирайте вікна, що виходять на південь. За умови, що вони не затінені зовні деревами чи спорудами. Сонце повинне потрапляти по-максимуму!

Вибір ємності передбачає наявність дренажу. Бажано купити якісний горщик, але можна брати будь-яку тару, що є в будинку. Головне - обов'язково мають бути отвори для відведення води. Адже навіть найменший застій вологи у ґрунті призводить до хворобливості імбиру та нівелює всі старання. У пріоритеті широкі, але дуже глибокі горщики. Це зумовлено природою рослини: корінь зазвичай розташовується біля поверхні землі або навіть трохи над нею.

З місцем та тарою визначилися? Чудово! Тоді переходимо до більш хвилюючого питання, котре стосується безпосередньої посадки.

В який ґрунт і як посадити корінь імбиру?

Попри екзотичний статус рослини, агротехніка не є складною. Але перед тим, як посадити корінь імбиру в домашніх умовах, необхідно підготувати ґрунт: можна купити спеціальний субстрат або зробити суміш у домашніх умовах.

Вибір ґрунту. Тут теж відштовхуємося від умов, в яких рослина звикла мешкати в природному для себе середовищі. Переважно це живильний ґрунт з гарною пухкістю, майже розсипчастий. Ви можете придбати ідеальний варіант. Якщо готуєте вдома, то беріть три рівні частини звичайного річкового піску, торфу та дерну. Щоб ґрунтосуміш добре пропускала вологу, додаємо пісок з більшою фракцією або, наприклад, гальку.

Підготовка імбиру. Перед тим як посадити імбир з кореня купленого, цей самий корінь потрібно проростити. Процедура непроста та відносно довга. Зазвичай займає 2-4 дні. Для пророщування беруть трохи підігріту воду (не з-під крана) і додають спеціальний стимулятор росту. В отриману суміш занурюють посадковий матеріал. Щоб досягти максимального ефекту, воду зі стимулятором бажано міняти кожні 8 годин. Якщо бруньки трохи набрякли і змінили колір на зелений, то це добрий знак - готово! Якщо цього не відбувається, треба ще чекати, замочуючи далі.

Є ще альтернативний спосіб пророщування - перед тим, як посадити корінь імбиру, його насаджують на дерев'яну шпажку і встановлюють так, щоб він лише трохи торкався води у ємності. Коли прорізаються перші паростки - корінь пересаджують у ґрунт. Ми рекомендуємо застосовувати стандартні агромікси типу Циркон або Епін. Менш ефективною альтернативою стимуляторам росту можуть бути 2-3 краплі соку алое. У народі кажуть, що це сприяє пророщуванню.

Як можна посадити корінь імбиру?

Отже, щоб імбир посадити в домашніх умовах - горщик потрібен насамперед. Ще: якісний субстрат та правильна агротехніка. А як це зробити? Посадку виконуємо так:

  1. Якщо у розпорядженні у вас велике коріння, то його варто розділити на 2-3 частини. За умови, що на кожній частині залишиться мінімум одна жива брунька.

  2. Місця зрізів потрібно рівномірно присипати дезінфікуючим засобом: можна брати звичайне деревне вугілля або спеціальні магазинні препарати

  3. Частини нашого кореневища занурюємо на глибину не більше 3 см. Вони повинні бути біля поверхні. Можна просто покласти на верх ґрунту, а потім присипати додатковим шаром завтовшки приблизно на півтора пальця.

Якщо корінь імбиру посадити в горщик у такий спосіб, то коли очікуються перші паростки? За хорошого розкладу вони з'являються приблизно через 12-15 днів. За сходами треба стежити, чи розвиваються вони. Якщо їх висота становить вже 2 см або більше, то це сигнал, що настав час вносити добрива.

Вкрай важливо поливати імбир при посадці і далі. Зволоження необхідно регулярне. Використовуємо лише м'яку воду. Попередньо її потрібно відстоювати. Як альтернативний варіант - фільтрація. Полив здійснюють у ранковий час, після просихання верхнього шару ґрунту. Трохи підсохлий ґрунт зверху - це допустимо, але довго тримати без поливу імбир не варто. Орієнтуйтесь на 1 полив на тиждень.

Які умови слід створити імбиру після посадки?

Пам'ятаємо про високу примхливість імбиру, так? Тому підвищену увагу приділяємо 4 факторам: температурний режим, вологість, освітлення та поживність ґрунту. Більш детально:

Температура повітря. Як показує практика, щоб виростити нормальний імбир у квартирі чи будинку, необхідно підтримувати температуру повітря від +22°С. Якщо буде трохи прохолодніше - допустимо. Але як тільки показники термометра опускаються до +18 С і нижче, рослина поступово входить у стан спокою. Зростання в таких умовах неможливе.

Вологість повітря. Тропічній рослині необхідні тропічні умови. Тому чим вологішим буде повітря в приміщенні, тим краще. Якщо повітря в кімнаті пересушене, необхідно негайно вжити заходів щодо його зволоження: можна скористатися різними способами.

Освітлення. Ми ще на початку казали, що вибір місця дуже важливий, але іноді навіть біля південного вікна світла не вистачає. Взимку день взагалі дуже короткий. А імбиру потрібно хоч би 10-12 годин сонячного світла. Можна зробити додаткове підсвічування, Люмінесцентна лампа здатна виручити вас. Також варто звернути увагу на професійні фітолампи, які можна придбати в інтернеті.

Поживність ґрунту. Ви можете розраховувати на помірне зростання вашого імбиру, але з додатковими підживленнями досягти успіху набагато легше. Можна використовувати органічні чи мінеральні комплекси. У перші тижні, під час початкового розвитку рослин, оптимально додавати препарати із підвищеним вмістом азоту. Далі - фосфор та калій мають домінувати, щоб імбир нарощував корінь.

Що у підсумку? Якщо ви все ще думаєте про те, як виростити імбир на городі в Україні, то вам слід реальніше подивитися на ситуацію. Для імбиру потрібні тепличні умови у сенсі цього терміну. Так, можна посадити імбир на городі, цілком можливо він навіть зростатиме і щось таки вийде. Спробувати - завжди можна.

Але набагато більше шансів, якщо ви практикуватимете агротехніку, описану вище. Тобто потрібно імбир посадити в землю спеціально підготовлену, поживну, рівномірно зволожену і щоб температура повітря була стабільно високою. Бажаємо успіху!

Володимир Стороженко
Відгуки

Немає відгуків про цей товар.

Написати відгук
    Погано           Добре
Увага: HTML не підтримується!
Фото та відео
Добавити