123123
0

Дротяник у городі: як захистити коренеплоди – картоплю, моркву

Дротяник – шкідлива для бульб культурних рослин личинка жука-ковалика. Свою назву ковалик отримав за те, що його личинки – довгі до 5-7 см комахи, з твердими покривами. Шкода від дротяника анітрохи не менша, ніж від колорадського жука.

Які рослини ушкоджує дротяник? Що їсть на городі? До дорослої форми личинки ростуть кілька років. Вони живляться корінням рослин, листям злакових, а в міру дорослішання сильно пошкоджують бульби картоплі, моркву та ін., прогризають у них довгі ходи буквально наскрізь. Такий урожай не тільки втрачає товарний вигляд, а й швидко псується. Зберігатися така поїдена картопля – не буде. Її доведеться одразу ж переробити чи просто через пару місяців викинути.

Якщо присутність колорадського жука на городніх рослинах можна відразу визначити, вжити заходів і врятувати картоплю та інші пасльонові, то дротяника так просто не побачиш. Він живе і веде свою діяльність у землі і боротися з ним складніше.

Проблема в тому, що личинка росте в землі до жука-ковалика – 3-4 роки. І на різних стадіях росту личинки, дротяник їсть насіння, молоді сходи, коріння, стебла та бульби. Виглядають личинки як черв'яки, молоді довжиною до 10 мм, ті що підросли – до 5 см. І у них дуже твердий світлий або жовтуватий покрив, його складно пошкодити механічно, хіба що розрубати лопатою. Першого року помітної шкоди личинки не приносять, хіба що їх дуже багато. А ось на 3-4 рік – вони перетворюються на справжнє лихо для городу.

Боротися з дротяниками у землі – складно, але можливо. Дотримуйтесь наших порад, застосовуйте комплекс заходів, і ви зможете значно скоротити втрати врожаю.

 

Боротьби з дротяником: агротехнічні та хімічні способи

Щоб ваш город не страждав на втрату врожаю від личинок жука-ковалика, рекомендуємо користуватися різними способами захисту. І використовувати їх у комплексі. Тоді ви зможете контролювати ситуацію з дротяником на вашому городі.

Агротехнічні та хімічні методи – позбавляємося від дротяника

Ретельний догляд за грядками, чистота і прополювання, прибирання рослинних залишків – один з ефективних способів боротьби з дротяником.

  • Жуки та личинки зимують на глибині від 10 до 20 см. Тому перекопування та оранка з переворотом пласта в городній частині ділянки перед настанням холодів – значно зменшить кількість шкідників, які доживуть до весни.
  • Забирайте з грядки всі рослинні залишки, намагайтеся прибрати всі бульби картоплі, дрібні, попсовані та ін.
  • Дротяник на ранніх стадіях харчується корінням бур'янів, тому на великих ділянках, де не вистачає сил робити ручне прополювання – позбавляйтеся бур'янів за допомогою гербіцидів. Особливо уважно видаляйте пирій – це одна з кормових баз личинок. Вибірково діє на пирій гербіцид Лінтур, наприклад.
  • Дотримуйтесь сівозміни. Не висаджуйте картоплю після інших коренеплодів. Хорошими попередниками будуть бобові – горох, квасоля, люцерна, соя та ін.
  • Як приманку для дротяника в міжряддях можна посіяти салат.

Сидерати від дротяника

Очистити город від дротяника допоможуть сидеральні культури. Личинки харчуються корінням рослин, трави та ін. Але є рослини, які їм не подобаються. Засійте грядки на пару сезонів такими рослинами як люпин, віка, люцерна, гірчиця, ріпак, олійна редька та ін. Їхня кількість зменшиться як мінімум удвічі.

Як застосовувати сидерати на городі – читайте у статті.

Обробка бульби картоплі перед посадкою протруйниками та інсектицидами

Хороші результати показує використання протруйників. Перед посадкою в них опускаю бульби картоплі та препарат тривалий час захищає їх від ушкоджень. Детально про використання протруйників при посадці картоплі, бульб та цибулин – читайте у нашому блозі.

Допоможуть захистити рослини від дротяника і такі препарати як Прованто-Деціс, Актеллік, Актара, Карате та ін.

Приманка від дроту – народні методи

На невеликих ділянках можна використовувати приманки. Для цього навесні на грядках готують ямки глибиною 10-10 см і кладуть у них шматочки буряків, картоплі, моркви. Зверху прикривають компостом, соломою, сіном або просто шматочком фанерки. За кілька днів там збираються личинки дротяника і їх можна зібрати та знищити. Приманки починають ставити за 2-3 тижні до посадки основних культур і продовжують розкладати протягом усього літа до збору врожаю.

Восени приманки роблять із гною із соломою. Через активний процес пріння у таких місцях тепліше, і дротяник збиратиметься там. З першими морозами – приберіть приманки та покладіть нові. За теплої зими такі процедури можна повторювати до весни.

Детально про використання протруйників при посадці картоплі, бульб та цибулин – читайте у нашому блозі

Олександра Толмачова
Відгуки

Немає відгуків про цей товар.

Написати відгук
    Погано           Добре
Увага: HTML не підтримується!
Фото та відео
Добавити