123123
0

Як посадити картоплю під агроволокно: 2 простих способи - особливості та переваги

Навіть найкращій насіннєвій картоплі – потрібно створити оптимальні умови для зростання. Особливо, якщо ви хочете, якнайшвидше зварити молоденьку ароматну картоплю, з кропом і вершковим маслом. Ми розбудили ваш апетит? Чудово. Тепер поговоримо про те, як виростити ранні та звичайні сорти картоплі під агроволокном чи плівкою. Укривні матеріали можна використовувати по-різному, як для вирощування раннього врожаю, так і для більш простого та ефективного догляду за рослинами. Які сорти підійдуть для ранньої посадки? Звичайно – ранні, але в принципі, можна посадити будь-які. Різниця буде у термінах збирання врожаю. Всі сорти нашого каталогу мають докладний опис.

1 метод. Використовуємо плівку та агроволокно для раннього врожаю

Основне завдання при такому способі посадки, із застосуванням плівки та агроволокна – отримання якомога раннього врожаю. Крім цього, такий спосіб дозволяє отримати 2 врожаї з однієї грядки за сезон. Звичайно, можна дискутувати про те, чи варто висаджувати картоплю на тому самому місці. Але це можливо за дотримання певних правил агротехніки. Докладніше можете почитати про це у нашому блозі. Але, якщо ви цілком задоволені одним урожаєм саме картоплі, врахуйте – що за такого способу вирощування ваші грядки звільняться вже у червні. І у вас буде ще ціла половина літа та осінь, щоб виростити тут скоростиглі культури. Це актуально не тільки для тих, у кого просто мало місця на городі, а й для власників великих ділянок. Ви заощадите масу часу та сил завдяки оптимізації робіт.

Про те, які овочеві рослини можна посіяти влітку та у другому обороті – читайте у блозі.

У відкритий ґрунт картоплю всіх сортів у нас заведено висаджувати наприкінці квітня та травні, як кажуть «на свята». Але, з використанням плівки та агроволокна ви можете посадити її набагато раніше. Як це зробити?

Підготуйте ґрунт

Скопайте, розпушіть, внесіть добрива, якщо ви не зробили це з осені.

Терміни

Зазвичай, посадку починають, коли ґрунт прогріється до +8-10°С. Але, якщо ви будете використовувати агроволокно або плівку, то терміни можуть бути більш ранніми. Для цього треба зробити так, щоб ґрунт прогрівся швидше. Стартуємо, як настає сонячна погода, а нічні температури не опускаються нижче +5°С. Ви, звичайно, можете дивитися на сприятливі дні за місячним календарем, але краще – орієнтуйтеся по погоді температурі ґрунту.

Прогріваємо ґрунт

Для цього необхідно створити локальний ефект теплиці. Розстеліть прямо по грядках чорне агроволокно щільністю не менше 50 г/м2 або чорну плівку щільністю від 75-80 мкм і більше. Якщо є можливість, можна поставити дуги над грядками і накрити по них укривним матеріалом. Що при цьому відбувається? Вдень на сонці поверхня покриття нагрівається, під нею утворюється парниковий ефект. Земля вдень сильно нагрівається, набагато більше, ніж відкрита земля. А вночі остигає набагато повільніше. У результаті ми отримуємо добре прогрітий ґрунт набагато раніше, ніж звичайно. Як тільки до ранку земля стабільно зберігатиме температуру +8-10°С – можна розпочинати посадку картоплі. Це може бути навіть до кінця березня та на початку квітня, залежно від погоди.


Плюси плівки: під нею з'являється сильний парниковий ефект. Ґрунт швидше прогрівається.

Мінуси плівки: якщо у ґрунті мало вологи, то вона і не поповниться. Опади не проходитимуть крізь плівку. Можливо, грядку доведеться додатково поливати, щоб вологість ґрунту була достатньою для проростання бульби при посадці. Для цього потрібно буде зняти плівку і після поливу знову покласти на грядку.

Плюси агроволокна: на відміну від плівки – це матеріал, що дихає. Тобто він пропускає повітря та воду. Тому, надлишок води випаровуватиметься, а недолік – доповнять опади.

Мінуси агроволокна: якщо погода буде спекотною, то земля під агроволокном пересихатиме. Хоча цей мінус – він і плюс, поливати можна прямо по тканині, для цього не потрібно знімати покриття.


Підготовка бульб картоплі до посадки

Тут все за звичайною процедурою. Для початку, орієнтовно днів за 20-30 до старту посадки проводять обробку протруйниками або фунгіцидами. І залишають бульби для пророщування у порівняно теплому приміщенні. Щоб швидко обробити бульби, можна скласти їх у синтетичну сітку, опустити в розчин на деякий час (див. інструкцію до препаратів), дати стекти і розкласти по ящиках на пророщування. Можна відразу ж розкласти по ящиках і обробляти бульби розпилювачем. Проблема цього способу в тому, що або у вас до 40% поверхні бульби залишиться необробленою, або вам доведеться їх перевертати. За великої кількості посадкового матеріалу – це не дуже зручно.

Посадка

Зробіть лунки, а краще борозенки для посадки, так зручніше і розмістіть бульби на відстані від 50-60 см, паростками вгору, засипте землею. Що покласти в лунку під час посадки картоплі для гарного врожаю? На наш погляд, важливіше сказати, чого не треба додавати. Гній, що погано перепрів, і поганий компост – стане джерелом зараження небезпечними захворюваннями. Попіл – роблять ґрунт менш кислим. Це погано тому, що у слабокислому ґрунті – картопля росте здоровою, парша практично не поширюється. На нейтральному і слаболужному – ваша картопля хворітиме. Тому, для забезпечення картоплі основними елементами живлення, краще використовувати комплексні мінеральні добрива, нітроаммофоску та ін. Якщо кислотність ґрунту у вас pH 6,5 і вища – треба спеціально додавати сірку.

Як використовувати препарати сірки, які купити – докладно у блозі.

Можна додавати кислий торф, сульфат калію, сульфат магнію або сульфат амонію (азотно-сірчане добриво).

Плівка – особливості використання. Якщо ви накривали землю плівкою прямо по поверхні, її потрібно прибрати перед посадкою. Садити бульби безпосередньо у прорізі плівки – не можна. Вона не пропускає вологу та повітря. Ви можете після посадки знову накрити грядки плівкою по дугах, щоб тепло зберігалося. У сонячні теплі дні плівку доведеться знімати, щоб рослини не перегрівалися. За дуже високих температур зростання картоплі – сповільниться. А якщо буде ще й висока вологість, то без провітрювання – з картоплею ви швидше за все попрощаєтесь, вона загине.

Агроволокно – особливості використання. Це матеріал, що дихає, тому ви можете зняти його з грядок перед посадкою, а можете залишити. Зробіть хрестоподібні розрізи – відігніть краї в середину садіть картоплю. Земля продовжуватиме прогріватися вдень і зберігатиме тепло вночі. Посадки зверху можна накрити плівкою, які у цьому мінуси – ми говорили вище. Рекомендуємо накрити посадки білим агроволокном від 50 г/м2. Матеріал пропускає світло, опади, випаровування вологи від землі, забезпечує провітрювання. Він легкий і не зашкодить молодим паросткам без застосування дуг.

2 спосіб. Посадка картоплі під агроволокно – спрощуємо собі життя

Не хочете виглядати в очах сусідів та колег з городництва – лінивим дачником? Вам набридло нескінченно полоти і підгортати рядки картоплі? Допоможе агроволокно. Основна мета цього методу – зробити догляд простим, а врожай – більшим. Ви вже здогадалися, що перший та другий спосіб можна поєднати. Незалежно від того, хочете ви зробити ранню посадку або робитимете її у звичайні терміни – підготовка землі та посадкової картоплі – така сама, як і в попередньому способі.

Розстеліть по грядках агроволокно, зробіть надрізи, як описано вище, і висаджуйте бульби. Нагадаємо, беремо саме чорне агроволокно. Краї можна закріпити спеціальними анкерами, просто присипати землею чи притиснути іншими підручними матеріалами. Головне, щоб тканина не піднімалася. Світло крізь неї не проходить, тому ріст бур'янів пригнічується, вони не можуть розвиватися. Тобто постійно боротися з бур'янами вам не доведеться. Суцільна економія сил та часу. Поливати грядки можна прямо по агроволокну, воно пропускає воду.

У порівнянні зі звичайними способами посадки та догляду – вам практично нічого не доведеться робити. Як у казці про Попелюшку – «а троянди виростуть самі». У нашому випадку – картопля. А врожай ви отримаєте набагато більший та якісніший.

Олександра Толмачова
Відгуки

Немає відгуків про цей товар.

Написати відгук
    Погано           Добре
Увага: HTML не підтримується!
Фото та відео
Добавити