Barbie Sale
0

Газон навесні: покрокові рекомендації щодо весняного догляду

Смарагдовий доглянутий газон – гордість досвідченого садівника. Створити гарний трав'яний покрив у саду новачкам не завжди легко. Ми розповімо, як доглядати газон після зими, що робити з газонною травою навесні – покроково, буквально по місяцях. І у вас буде чудова м'яка, густа та пишна трава, яка додасть саду затишок та завершений вигляд. Щоб газон був якісним, не вимагав надто багато догляду і добре виглядав – важливо придбати фірмове насіння трави.

Газон принципи весняного догляду,фото

При виборі певної травосуміші врахуйте наші рекомендації про те, які трави підходять для різних ділянок – зони паркування, спортивних ігор, місця відпочинку, тінистих місць, сонця та ін. Правильний вибір насіння трави – половина успіху у вирощуванні. Щоб трава була красивою та густою, а ділянка з газоном радувала смарагдовим сяйвом – важливо правильно підготувати місце посіву. Дотримуйтесь рекомендацій наших експертів щодо основного догляду за газоном весь сезон. Нині ж ми докладно розберемо покроково – особливості догляду за весняним газоном, починаючи з періоду, коли починає сходити сніг і до початку літа. Експерти нададуть відповідь на запитання: Як доглядати за газонною травою після зими? Коли навесні робити скарифікацію? Чи потрібно вичісувати газон навесні? Чим удобрити газон рано весною?

Догляд за газоном з ранньої весни до початку літа – покроково

Щовесни в період танення снігу та перших теплих днів – починається щорічний весняний догляд. Слідом за бутонами первоцвітів – починаєють зеленіти перші паростки молодої трави. Газону потрібен планомірний і правильний догляд із ранньої весни і тоді все літо він буде яскравим та здоровим. Насамперед ретельно обстежуйте ваші газони, галявини та прилеглі території. Зверніть увагу на зміни та особливості газону навесні, як він виходить із зими. Це визначить загальний план робіт.

  • Зверніть увагу на ділянки, що нерівномірно вкриті снігом. Там, де сніг лежить значно довше, ніж у інших місцях, може бути застій води. У таких місцях часто утворюються прогалини, трава вимокає, з'являються захворювання.
  • Подивіться, чи є місця, де вода застоюється, можливо під нею є крижана кірка. На таких ділянках трава прокидатиметься після зими пізніше основної маси газону. Земля на них сильно ущільнюється, вода довго не йде. Це призводить до випрівання частини трав'яного покрову.
  • Можливо є ділянки, де з'явилися прогалини через те, що на траві залишалося опале листя або інші рослинні залишки.

Обережно очистіть залишки снігу. Згодом подумайте про покращення дренажної системи газону.

Перш, ніж починати роботи, упорядкуйте інструменти та обладнання, підготуйтеся. По мокрому після зими трав'яному покриву, перезволоженим місцям – краще не ходити, топтатися мінімально. Чому? Тому що земля м'яка, топка, можуть з'явитися ями та вибоїни, нерівності, сильно ушкоджується дернина. Можливо, на початковому етапі догляду за газоном навесні вам знадобиться дерев'яний трап або просто широка дошка. Щоб ходити не прямо травою, а прокладеною дошкою. Або доведеться почекати, щоб основна частина трави підсохла.

Березень – стартовий етап весняного догляду за газоном: аерація, скарифікація, обприскування

Аерація газону

Ранньою весною як тільки сніг активно сходить – починають проводити аерацію. Що це таке? Простіше кажучи – це проколювання газону. Навіщо? Щоб не допустити перезволоження ділянки під газонними травами. Як це робити? Візьміть вила і починайте проколювати дернину зверху вниз, на глибину 10-15 см. Зайва вода йтиме в отвори, земля стане сухіша, до коріння почне надходити повітря. Аерацію починають із самих вологих місць, щоб прибрати зайву воду якнайшвидше. Застій талої води та снігу місцями по газону – шкодить траві, кущі вимокають і випрівають, утворюються прогалини. Якщо ділянка невелика, аерацію роблять просто вилами або ходять у спеціальних шипованих накладках на взуття. Великі площі обробляють за допомогою спеціальних механічних валиків або машин.

Скарифікація газону

Після того, як трав'яний покрив підсох, зайвої води та калюж на ньому вже немає – починають скарифікацію. Що це? Так, професіонали догляду за газонами називають весняне прочісування трави. Мета вичісування – прибрати сухі відмерлі частини трави, так звану «повсть», видалити старе листя, мох, гілочки та інше сміття з трав'яного покриву навесні. Як прочісувати газон навесні? Для цієї роботи зручно взяти віялові граблі або звичайні садові граблі. Намагайтеся не висмикувати траву. Вичісуйте спочатку вздовж, а потім упоперек газону. Так ви розпушите ґрунт на поверхні, створите приплив повітря до прикореневої зони – це буде профілактикою грибкових захворювань трави. На великих ділянках використовують спеціальні машини – скарифікатори.

Обробка фунгіцидами

Коли мінусових температур вже немає навіть уночі, а денні піднімаються до +10°С – настав час зробити обприскування фунгіцидом, наприклад, Фундазол. Це буде профілактикою грибкових захворювань, які часто дошкуляють газонну траву навесні. Обприскування не дасть інфекції поширюватися газоном і псувати його вигляд. Про те, як правильно застосовувати фунгіциди – читайте у блозі.

Обробка газону фунгіцидами, підгодівля добривами

Квітень – другий етап: підживлення та підсів газону

Весняні роботи цього етапу починають тоді, коли настає стабільне весняне тепло без від'ємних температур.

Підживлення газону навесні

Для першого весняного підживлення потрібно вибрати мінеральні комплекси з перевагою азоту. Рекомендуємо спеціальний мікс для газону навесні. У поєднанні з калієм та фосфором азот дасть старт швидкому відростанню трави після зими. Виконуйте інструкції на упаковці, не перевищуйте дози добрив, краще не буде. Іноді можна зустріти поради для «швидкого запуску газону», використовувати для першого раннього підживлення тільки азотні добрива у великих дозах. Чому цього краще не робити у аматорських садах? Надмірні концентрації азоту – стимулюють надто швидке та бурхливе зростання. Листя не встигає сформувати достатню кореневу систему. Травинки стають ніжними, рідкими, слабкими. Такий газон уже не може протистояти ані нічним заморозкам, ані прямим сонячним променям, ні щедрим весняним дощем. Тому збалансоване за основними елементами підживлення з мікроелементами – підійде найкраще. Щоб рівномірно розподілити добрива по всій площі трави – використовуйте ручну сівалку.

Підсів газону

Після прочісування стають видні менш густі ділянки газону. Щоб трав'яний покрив став густішим – треба його підсіяти. Як це робити? Для такого підсіву рекомендуємо придбати насіння трави, яка підходить для вашої ділянки, для тіні – тіньовий газон, для зон активного відпочинку – спортивний, для малодоглядних галявин – ліліпут. Для підсіву потрібно 50% нормальної норми насіння, тобто від 10-15 г на 1 кв. м. Нагадаємо, що мінімум при посіві молодого газону – від 20 г на кв. метр, оптимально – 30 г. Орієнтуйтеся за станом газону, якщо він після зими ослаб, і навесні виглядає явно поріділим – підсівайте більшу кількість насіння. Після посіву проводять легке мульчування, щоб присипати насіння. Зазвичай використовують суміш піску та торфу в рівних частинах. Але, якщо немає, можна взяти і дрібний компост або просто садову землю. Потім, акуратно полийте газон через дрібний розпилювач, щоб потік води не змивав насіння, і воно залишалося рівномірно розподіленими всією площею трав'яного покриття.

Травень – третій етап: перша стрижка, реставрація газону, лікування та обробка гербіцидами

Весняна стрижка газону

Коли трава навесні відросла на висоту 10-12 см – час робити першу стрижку. Нагадаємо, це рекомендації для дорослого газону, старше 2 років. У травні трав'яний покрив стрижуть не дуже коротко, залишаючи 5-6 см. Якщо газон все ще виглядає слабким – до 7-8 см. Не косіть навесні надто низько, дайте траві відновитися після зими. Важливо: використовуйте газонокосарку, яка має травозбірник, щоб залишки скошеної трави не залишалися на поверхні. У дощову весну це призводить до гнилі та хвороб трави. Не допускайте переповнення травозбірника, вчасно висипайте скошену траву в мішок для збирання. Зони, які примикают до квітників та бордюрів, де леза газонокосарки не дістають усю траву – використовуйте ножиці для трави.

Реставрація газону навесні

Огляньте газони. Якщо після всіх заходів залишилися явні прогалини, трава випріла чи загинула від хвороб, частина трав'яного покриву була з якихось причин пошкоджена механічно – то газон потрібно додатково відновлювати. Як відновити газон? Низько скосіть ділянки під реставрацію, до 3-4 см, ретельно почистіть від кошеної трави віяловими грабельками. Проведіть розпушування ділянок граблями чи культиватором. Якщо утворилися ями, борозни тощо – вирівняйте поверхню, підсипте землею. Посійте траву з розрахунку від 30 г на 1 кв. метр і присипте торфосумішшю шаром близько 1 см. Прикотіть місця посіву спеціальним валиком. Полийте місце посіву та весь газон. Як доглядати молодий газон у місцях реставрації? Якщо немає дождів, потрібні регулярні поливи, щоб молода трава активно розвивалася і заповнювала прогалини на газоні. Для посіву краще вибирати травосуміші з високим вмістом райграсу, що швидко росте, підійде мікс Універсальний.

Боротьба з бур'янами на газоні – обробка гербіцидами

До середини травня, якщо газон значно засмічений бур'янами, і механічного видалення за допомогою ручного видаляча бур'янів стає недостатньо – використовують спеціальні гербіциди для газону. Для цього потрібний гербіцид вибіркової дії. Такий селективний препарат видалить бур'яни, а траву залишить в цілості та безпеці. Наприклад, Дікамба Форте, Лінтур та ін. Про те, як використовувати гербіциди – читайте у нашому блозі. Рекомендуємо придбати фірмові сучасні гербіциди для присадибних ділянок. За умови правильного використання вони безпечні для людей, тварин, корисних комах.

Лікування газону

Якщо погодні умови не надто сприятливі, надлишок дощів, були не по сезону надто посушливі та спекотні періоди – газону може знадобитися лікування від хвороб. Якщо після попередніх заходів трава таки уражена захворюваннями – потрібно робити обробки фунгіцидами. Обприскайте весь газон системним препаратом, наприклад, Магнекур. Якщо через 1-2 тижні після обробки ви не бачите покращення стану трави – то доведеться вживати радикальних заходів. Видаліть залишки трави, глибоко розпушіть уражені ділянки на 15-20 см, а краще переверніть шар землі, вирівняйте, прикотіть. Через тиждень – посійте нову траву, як описано в розділі Реставрація газону.

Молодий газон на другий рік після зими вимагає більш ніжного догляду. В першу чергу, це дбайлива акуратна скарифікація, перша стрижка вища на 7-10 см. Стежте за поливами, підживлення краще проводити водорозчинними міксами для газону, робити додаткові позакореневі підживлення.

Гарний густий газон – зробити не так просто, як здається новачкам, але й не надто складно. Дотримуйтесь наших рекомендацій, використовуйте фірмове насіння трави та препарати з догляду і ваша трава буде чудовою.

Олександра Толмачова

Спеціально для вас

Зрошувач імпульсний для газону на ніжці 8103D Зрошувач імпульсний для газону на ніжці 8103D
Зрошувач імпульсний для газону на ніжці 8103D
41044
немає в наявності
1
104.90грн.
Трава газонна Тіньовий газон 1 кг
1
Трава газонна Тіньовий газон 1 кг
12161
закінчується
1
339.90грн. 254.93грн.
Зелений Гай осінній газон 10 кг
Зелений Гай осінній газон 10 кг
33462
немає в наявності
1
1 199.00грн.
Рятівник Газону й Хвої 3 мл+ 12 мл Рятівник Газону й Хвої 3 мл+ 12 мл
Рятівник Газону й Хвої 3 мл+ 12 мл
41001
немає в наявності
1
15.90грн.
Ножиці для трави 203ТСМ
Ножиці для трави 203ТСМ
40899
немає в наявності
1
479.90грн.
Відгуки

Немає відгуків про цей товар.

Написати відгук
    Погано           Добре
Увага: HTML не підтримується!
Фото та відео
Добавити