Barbie Sale
0

Фунгіциди - здоровий сад і високий урожай

Фунгіциди – друзі садівника, захисники саду від хвороб. Як і якими засобами та садовими препаратами лікувати хворі рослини, і не допустити втрати врожаю та краси цвітіння.

Фунгіциди, препарати від хвороб рослин, опис, інструкція

Хвороби рослин доставляють багато клопоту і прикрощів садівникам. Рослини, як і люди, можуть страждати від бактеріальних і грибкових інфекцій, уражень вірусами та іншими захворюваннями. Рослини втрачають декоративність, врожайність і можуть навіть повністю загинути. Інфекції можуть поширюватися повітряним шляхом, можуть бути заражені ґрунти, передаватися з насінням, розсадою і саджанцями. Щоб уникнути проблем і врятувати хворі рослини, застосовують спеціальні садові препарати – фунгіциди.

Що таке фунгіциди, які вибрати та як ними користуватися?

Фунгіциди – це широка група садових препаратів, які створені для лікування хворих рослин, профілактичних обробок та підвищення природного опору рослин багатьом захворюванням. Найчастіше, рослини ослаблені пересадкою, надмірною вологістю, при постійних дощах, посухою, холодами й навіть надмірно загущеною посадкою й тому можуть серйозно хворіти. Пристойного врожаю і гарного цвітіння від хворих рослин чекати не доводиться. На допомогу прийдуть – фунгіциди, які ефективно борються з хворобами.

Фунгіциди використовують в процесі росту рослини (вегетації), так і в період зимового спокою, обробляють посівний матеріал, саджанці, і так само ґрунти й субстрати, приготовані для розсади і особливо кімнатних рослин. Нехтувати обробкою – значить мати хворі рослини. Препарати допоможуть уникнути зараження, гнилій та інших проблем, які простіше попередити, ніж лікувати.

Основне призначення фунгіцидів: 

 1. Профілактика хвороб саду.
 2. Упереджувальна захисна обробка при несприятливих погодних умовах і нюансах вирощування.
 3. Лікування хворих рослин і захист сусідніх від зараження.
 4. Протруювання насіння.
 5. Обробка купленого посадкового матеріалу, розсади та саджанців, перед посадкою в вашому саду.
 6. Профілактична обробка і знезараження ґрунту в саду, теплицях і субстратів для вирощування розсади, живцювання та ін.
 7. Обробка багаторічних рослин пізньої осені, коли починається період спокою – викорінююче обприскування. Це ефективна допомога саду, яка дозволяє позбутися не тільки від хвороботворних мікроорганізмів, а й від частини шкідників, які зимують на гілках, стовбурах, в опалому листі та ґрунті.

Основні групи фунгіцидів, препаратів від хвороб рослин:

За типом дії, фунгіциди групують в кілька основних видів:

 • Системні препарати. Ці фунгіциди при попаданні на частину рослини – швидко поширюють захисну і лікуючу дію на всю рослину. Ними можна як обприскувати надземну частину рослини, так і поливати їх під корінь. Такі препарати зручно застосовувати, коли потрібно захистити всю рослину, і коли можна якісно обробити лише частину рослин. Наприклад: частину рослини з якихось причин незручно обробляти через особливості її посадки або розмірів.
 • Контактні препарати. Ця група фунгіцидів впливає на частини рослини, на які вони потрапляють при обприскуванні. Їх застосовують у тому випадку, коли рослину можна повністю обробити або вражена лише частина рослини, і такої обробки буде досить.
 • Комбіновані препарати. Ряд фунгіцидів мають як контактну, так і системну дію. Спектр контактних фунгіцидів можуть проникати досить глибоко як у листову пластину рослини, так і оболонку насіння.

При чіткому виконанні правил та інструкцій застосування – абсолютно безпечні.

Більшість поширених у нас фунгіцидів, призначені, в першу чергу для профілактики хвороб і лікування рослин на стадії невеликого зараження.

Важливо: лікувати запущену форму хвороби рослин – набагато складніше, ніж не допустити його ураження. Пам'ятайте про це!  Профілактичні, захисні, попереджувальні обробки – найефективніші.

Варто відзначити, що більшість стимуляторів росту рослин – теж має легку фунгіцидну дію. Крім цього стимулятори підвищують захисні сили рослин, їх опірність хворобам.

Основна діюча речовина фунгіцидів: хвороби рослин і застосування препаратів

Клас: Тріазоли

Основні характеристики:
Речовина системної дії. Препарати на його основі швидко поглинаються надземною частиною рослини, поширюється на кореневу систему, точки росту. Всі частини вегетуючих рослин, які відросли за час роботи препарату (кілька тижнів) – захищені.

Спектр дії (хвороби):
Охоплює велику групу хвороб, захищає і лікує рослини від гнилей (різного походження), всіх видів борошнистої роси, іржі, парші та ін.

Препарати:
Скор, Топаз, Альто, Імпакт та ін.

Діючі речовини:
Речовини з низькою токсичністю при дотриманні інструкції та термінів очікування: діфеноконазол, флутріафол, тріадимефон, тетраконазол та ін.
 

Клас: Бензімідазоли

Основні характеристики:
Системний. Швидко поширюється вгору по рослині, через коріння. Особливо ефективний при поливі рослин, можна обприскувати. Відмінно бореться з гнилями коренів.

Спектр дії (хвороби):
Можна протравлювати насіння, замочувати розсаду і саджанці. Застосовують від фомозу, білої плісняви, антракнозу, борошнистої роси та ін.

Препараты:
Фундазол,  Агроцит, Текто, Вінцит та ін.

Діючі речовини:
Не фітотоксичний. Речовини: карбендазим, беном, тіабендазол і ін.

Клас: Стробілуріни

Основні характеристики:
Системний. Працює не тільки як фунгіцид, а й як імуномодулятор. Речовини цієї групи можуть переміщатися по ростучим частинам рослини, під час всього періоду дії. Захищають всю рослину від коренів, до кінчиків листя. Ефективно працюють і в спеку, і в холод. Відмінна група фунгіцидів для профілактичних обробок.

Спектр дії (хвороби):
Допомагають при захворюванні борошнистою росою, фітофторозі, хворобі винограду – мілдью, 4 класів грибних патогенів, чорної плямистості та ін.

Препарати:
Стробі, Квадріс, Кабріо та ін. 

Діюча речовина:
крезоксім-метил, азоксітробін та ін.

Клас: Карбамати

Основні характеристики:
Системний садовий фунгіцид. Відмінно поширюється вгору по рослині. Можна обробляти поливом, а не тільки обприскуванням. Це зручно тим, що можна працювати і у вітряну погоду. Препарат швидко розповсюджується по судинній системі рослини.

Спектр дії (хвороби):
Група препаратів ефективна від хвороб, спровокованих грибковими патогенами.

Препарати:
Превікур, Тату, Топсін-М та ін.

Діюча речовина:
пропамокарб, тіофанатметил и др.

Клас: Дітіокарбамати

Основні характеристики:
Системний садовий препарат. Відмінно засвоюється всіма частинами рослини.

Спектр дії (захворювання):
Застосовується при захворюваннях паршою, борошнистою росою, моноліозом та ін.

Препарати:
Хорус, Мільго и др.

Діючи речовини:
этірімол, ципродиніл и др. 

Клас: Пірімідінаміни

Основні характеристики:
Це група контактних препаратів, але сучасні – комплексні, доповнені системними речовинами.

Спектр дії (хвороби):
Більшість препаратів групи застосовуються як профілактичні або останні перед збором врожаю через коротких термінів очікування.

Препарати:
Ридоміл Голд, Акробат, Антракол та ін.

Діюча речовина:
полірам, манкоцеб, манкоцеб та ін.

Найбільш затребувані, ефективні та безпечні садові препарати – фунгіциди:

Хлорокись міді. Один з найбільш популярних і традиційних препаратів на основі солей міді. Допомагає боротися з такими хворобами як бура плямистість, фітофтороз, парша, курчавість листя та ін. Сучасні препарати цієї групи: Медян Екстра, Чемпіон, Купроксан.

Садовий вар. Широко відомий засіб для загоєння зрізів гілок дерев, місць щеплення, пошкоджень стовбурів. Основа садового вару – органічні смоли.

Чистий сад. Комплексний фунгіцид для захисту саду від хвороб, і деяких груп шкідників. А крім цього, є ще й стимулятором, який прискорює ріст. Його можна купити в невеликій упаковці 50г, для саду 1 л та Чистий сад Nitro.

Хорус. Комплексний системний фунгіцид. Один з кращих для позбавлення від парші та ін. на самих ранніх стадіях.

Топаз. Препарат можна використовувати і в саду, і для кімнатних квітів. Системний фунгіцид допоможе позбутися від парші, грибкових і ін. захворювань на плодових деревах, чагарниках, овочах, квітах.

Скор. Це комплексний системний фунгіцид. Його основне завдання – дати комплексний профілактичний захист рослин на всіх стадіях вегетації.

Превікур. Системний садовий фунгіцид, призначений як для обприскування, так і для поливу рослин під корінь. Дає комплексний захист від широкого спектру хвороб рослин, забезпечує стимуляцію зростання.

ІнфІнІто. Ще одні системний фунгіцид. Його можна застосовувати і для овочевих і для садових рослин. Захищає від захворювань і має стимулюючу дію.

Ридоміл Голд. Препарат має як контактну, так і системну дію. Захищає рослини від грибкових, бактеріальних та інших захворювань.

Консенто. Ефективний препарат системної дії. Захистить картоплю, томати, перець і ін. рослини від фітофторозу, альтерноріозу тощо. Стимулює ріст.

Бордоська суміш. Препарат міді. Їм вже традиційно обробляють сад навесні до розкриття бруньок і восени, після листопаду.

Фундазол. Відмінний сучасний системний фунгіцид від бактеріальних і грибкових захворювань, знищує грибки і їхні спори. Можна використовувати для дезінфекції ґрунту.

Залізний купорос. Сульфат заліза – препарат контактний. Цей фунгіцид допоможе при: борошнистій росі, антракнозі, коккомікозі, гнилях.

Основні привила застосування фунгіцидів

 1. Чітко дотримуйтесь інструкції до препарату. Є особливості застосування при різній температурі повітря, вологості, періоді вегетації.
 2. Дотримуйтесь кратності, тобто рекомендованої кількість обробок. Більшість препаратів, використовують не більше 2-3 разів за період вегетації. Якщо застосовувати один і той самий фунгіцид частіше, то може виробитися резистентність (вироблення імунітету) патогенних організмів до фунгіцидів. Варто звертати увагу на основну діючу речовину і чередувати препарати з різними діючими речовинами.
 3. Контактні фунгіциди потрібно застосовувати в період, коли немає дощів. І хоча б на 2-3 години до випадання роси. Вони діють тільки на поверхні рослини, і тільки в тому місці, куди вони потрапили при обприскуванні. Для ефективної дії, їм потрібно хоча б кілька днів залишатися на листках. Якщо їх за пару годин змиє дощем – то толку не чекайте.
 4. Системні препарати простіші у використанні, але діють більш сильно. Їм достатньо всього 1-2 години, щоб почати діяти. Але перед самим дощем обприскувати тим не меньш – не варто.
 5. У вітряну погоду краще не працювати препаратами. Якщо проблему потрібно вирішувати терміново, то підберіть системні фунгіциди, якими можна не тільки обприскувати, а й поливати рослини під корінь.
Олександра Толмачова

Спеціально для вас

Ридоміл 25 г
Ридоміл 25 г
20649
в наявності
1
64.90грн. 58.41грн.
Рятівник Томатів 3 мл + 11 мл
4
Рятівник Томатів 3 мл + 11 мл
45687
в наявності
1
15.90грн.
Рятівник Картоплі 3 мл + 11 мл
2
Рятівник Картоплі 3 мл + 11 мл
45685
в наявності
1
15.90грн.
Мідний купорос 300 г
4
Мідний купорос 300 г
57134
в наявності
1
127.90грн.
Рятівник Троянд 3 мл + 11 мл
3
Рятівник Троянд 3 мл + 11 мл
45684
в наявності
1
15.90грн. 14.31грн.
Рятівник Огірків 3 мл + 11 мл
Рятівник Огірків 3 мл + 11 мл
52502
в наявності
1
15.90грн. 14.31грн.
Відгуки

Немає відгуків про цей товар.

Написати відгук
    Погано           Добре
Увага: HTML не підтримується!
Фото та відео
Добавити