РУССКИЙ ВОЕННЫЙ КОРАБЛЬ, ИДИ НАХУЙ!!!
Ukraine
0

Газонна трава: як вибрати оптимальну суміш насіння для різних ділянок саду

Газон – невід'ємна частина сучасного саду. Як вибрати оптимальну суміш насіння газонних трав? Яке насіння трави купити для зони паркування на газоні, спортивних ігор, зони відпочинку, для влаштування газону в тіні і на сонці?

Газон, правильный выбор, посадка

Смарагдовий газон додасть саду будь-якого стилю завершений і затишний вигляд. Для того, щоб ваш газон був якісним і простим у догляді, важливо підібрати травосуміш – оптимально. Правильно підібрана травосуміш – левова частка успіху!

Перш, ніж купити насіння трави, потрібно врахувати, кілька чинників. Суміші газонних трав експерти створюють з урахуванням умов експлуатації газону і особливостей їх вирощування. Перш, ніж робити покупку – варто визначитися, який саме газон вам потрібен.

Функціональні зони саду, на яких можна створювати газони:

 • Зона відпочинку. Це зони, де навантаження на газон досить помірне. Зазвичай, це рівні горизонтальні майданчики без ухилу.
 • Зона паркування машини на газоні. У місцях паркування машин навантаження на газони - високе, тут потрібні суміші, які формують щільний дерен, який швидко відновлюється. Зазвичай, це рівні ділянки, з хорошим дренажем і щільним ґрунтом.
 • Зона спортивних ігор та активного відпочинку. Тут нам знадобляться стійкі до регулярного витоптування трави.

Нюанси умов вирощування, які слід врахувати при виборі газонної трави:

 • Сонячні місця або тіньові або напівтіньові зони.
 • Стійкість до витоптування або високо декоративний газон, по якому майже не ходять.
 • Спеціально підготовлена вирівняна, дренована ділянка або місце з нерівним рельєфом, деяким ухилом.
 • Можливості по догляду і регулярній стрижці, газон, що не потребує багато догляду, «для ледачих» або ви готові вкласти багато сил і коштів в догляд.

Основні види газонів: 

1. Універсальний газон. Цей тип суміші насіння трав досить пластичний як до умов вирощування, так і до експлуатації та догляду. Цей варіант підійде практично для будь-яких цілей. Його склад оптимізований, усереднений для самого широкого застосування. У нього входять трави, які можуть швидко рости, не вимагають частого скошування, утворюють щільний дерен і витримують досить інтенсивне витоптування.
Зазвичай, травосуміш складають: костриця лучна, райграс (пасовищний, багаторічний, однорічний), тимофіївка лучна. Така суміш росте швидко і може скласти альтернативу дорогому рулонному газону. Важливо врахувати наступні особливості:

 • Для отримання максимально швидкого і гарного результату, сіяти універсальний газон потрібно досить густо – від 30 г до 50 г насіння на квадратний метр.
 • Підходить для будь-яких типів ґрунтів.
 • Можна оформляти прибудинкові території, зони відпочинку, майданчики для дітей, галявини та ін.
 • Травосуміш можна використовувати для посіву на ділянках з ухилом.
 • Умови вирощування – відкриті сонячні місця, і легка півтінь.
 • Такий газон буде невибагливим і майже не вимагатиме догляду.

Універсальний, тіньовий газон, правильний вибір

2. Тіньовий газонЦе особлива суміш трав, яка прекрасно може рости навіть при сильному затіненні до 80% часу. Він має насичений темно зелений колір і виглядає дуже декоративно. Суміш «тіньовий газон» можна висівати під кронами дерев, в тіні будинку і огорож, в місцях, де інші трави рости не будуть. Основу складають такі види і сорти газонної трави: костриця червона, райграс газонний, тонконіг лучний та ін. Головні особливості газону данного типу:

 • Невибагливий у догляді газон, росте на будь-яких навіть мало окультурених ґрунтах.
 • Відмінно переносить затінення, надійно зимує.
 • Не вимагає спеціальної підготовки ґрунту.
 • Утворює насиченого кольору газон, що майже не вимагає догляду, швидко росте і формує щільний дерен, який може утримувати ґрунт на нерівних ділянках.
 • При регулярних стрижках – стає оксамитовим і дуже густим.
 • Швидко відновлюється після витоптування.

3. Спортивний газон. Призначення суміші трав для газону типу «Спорт» - місця з високим ступенем витоптування. Трава на таких газонах – жорстка і невибаглива. Її висівають на майданчиках для спортивних ігор, вигулу собак, активних ігор дітей, зони пікніків, де одночасно збирається багато людей, зони паркування машин. До складу травосуміші входять трави, які дуже стійкі до навантажень: тонконіг лучний, костриця червона, райграс пасовищний та ін.

 • Важливо сіяти такі трави дуже густо, тому що для активної експлуатації потрібно отримати густий міцний дерен. Орієнтовно від 50 г на квадратний метр.
 • Підготовка місця посіву – дуже важлива, під них роблять щільну добре утрамбовану основу, щоб він зберігав цілісність при інтенсивних навантаженнях.
 • Спортивний газон – дуже довговічний і майже не вимагає догляду.

Газони «для ледачих»:

1. Мавританський або луговий газон:

Якщо вам до смаку посипані квітами смарагдові галявини, у вас є долі саду, що потребують оформлення невисокими рослинами - то такий тип газону доведеться вам до душі! Це один з найбільш милих і чарівних типів газонів. І в догляд він майже не потребує. Його можна взагалі не косити.

Ви можете купити готову суміш, але особливо задоволення ви отримаєте, якщо складете її ексклюзивно на свій смак. Для основи візьміть Універсальну травосуміш та доповніть її різними кольорами. Для квіткового газону підбирають рослини, які будуть радувати вас цвітінням з весни до осені:

 • Східний мак. Це багаторічна рослина, яка в кінці травня закінчує своє цвітіння. А після цвітіння дасть додатковий самосів. А наступної весни знову порадує величезними червоними квітками. 
 • Однорічний мак махровий. Цей вид маку ще називають «дикий». Один раз включите його в ваш квітучий газон, і він буде щороку сіятися сам!
 • Ешольція. Інша назва цих ніжних квітів – каліфорнійський мак. У ешольціі незвичайне сріблясте ажурне листя, яке буде добре виглядати на тлі смарагдової трави. Квітки – яскраві від чисто білих до помаранчевих, бордових та жовтих. Дає хороший самосів.
 • Космея низькоросла червона. Це квітуча рослина складається з одних переваг – невибаглива, з великими до 10 см квітками, виносить і пригрів і півтінь.
 • Петунія. Чарівні квіти, які будуть рясно цвісти з травня і до жовтня. Можуть дати і самосів.
 • Портулак. Ще одна квітуча рослина, яка відмінно виглядає в газоні. 

 

У такий газон можна включити і весняні цибулинні рослини: мускарі, проліски, крокуси, гіацінтоідеси та інші. Тоді ваш газон буде квітучим з самої ранньої весни!

Газон з конюшини, мавританський, луговий газон, як обрати травосуміш

У підборі квітів для мавританського газону – керуйтеся своїм смаком і уподобаннями – сміливо творіть! Ви можете підібрати квіти в одній колірній гамі або створити веселу, контрастну, строкату галявину!

2. Газон із конюшини: 

Конюшиновий газон – один із самих невибагливих. Це самий «ледачий» газон! Для його створення – досить злегка вирівняти ґрунт і посіяти насіння конюшини білої або червоної. Сійте густо, близько 20 г на 1 м2. Ви отримаєте дуже милу квітучу ароматну галявину. Косити її ви можете в міру необхідності, до 2 разів на місяць. Можете робити газон тільки із конюшини або в суміші з травою, вам підійде Універсальна суміш трав.

Як правильно посіяти траву та отримати гарний газон:

 1. Перше, що варто зробити – підготувати землю до посіву трави. Очистити від бур'янів, вирівняти та утрамбувати ділянку.
 2. Траву можна сіяти з весни до осені, і навіть під зиму. Так що часу на підготовку ділянки у вас буде досить.
 3. Для видалення бур'янів з великих ділянок – зручно скористатися садовими гербіцидами, тобто хімічної прополкою.
 4. Сійте траву густо, не економте насіння. Абсолютний мінімум – 20 г на 1 м2, але рекомендуємо – від 50 г. Намагайтеся сіяти рівномірно, навіть якщо робить посів вручну. Але краще – скористайтеся спеціальною сівалкою.
 5. Присипте насіння землею, шаром до 1.5 см або закрийте їх граблями.
 6. Поливайте методом дощування, щоб насіння трави не змивалося.
 7. При весняному посіві, до осені роблять 2 стрижки.

Головне, підберіть тип травосуміші, відповідний вашим завданням – і насолоджуйтеся газоном вашої мрії!

 

 

Олександра Толмачова

Спеціально для вас

Трава газонна Дитячий газон 1 кг
3
Трава газонна Дитячий газон 1 кг
42441
в наявності
1
249.90грн. 224.91грн.
Трава газонна Універсальна 1 кг
3
Трава газонна Універсальна 1 кг
47
закінчується
1
229.90грн. 206.91грн.
Трава газонна Дитячий газон 400 гр
3
Трава газонна Дитячий газон 400 гр
42442
закінчується
1
127.90грн. 115.11грн.
Трава газонна Тіньовий газон 1 кг
2
Трава газонна Тіньовий газон 1 кг
12161
закінчується
1
229.90грн. 206.91грн.
Трава газонна Спорт 1 кг
4
Трава газонна Спорт 1 кг
12162
закінчується
1
229.90грн. 206.91грн.
Відгуки

Немає відгуків про цей товар.

Написати відгук
    Погано           Добре
Увага: HTML не підтримується!
Фото та відео
Добавити
Підпишись на розсилку Акції, подарунки, знижки, розпродаж