Barbie Sale
0

Чим обробити картоплю перед посадкою

Українці називають картоплю другим хлібом, на що є низка об'єктивних причин. Це унікальний овоч, який є основою багатьох традиційних українських страв. Якщо врожай вдався - можна сміливо зимувати. Але тут і виникає головне питання: чим обробити картоплю перед посадкою від хвороб і шкідників, щоб майбутній урожай був щедрим? І взагалі, чи можна обробляти картоплю? Чи не шкодять такі процедури смаковим характеристикам продукту та його корисності? Відповіді на перелічені питання цікавлять багатьох читачів, тому цій темі ми вирішили присвятити цілу статтю, з якої ви дізнаєтеся, як правильно проводиться посадка картоплі і чим обробити бульби, щоб восени ваш льох, підвал або навіть квартира (раніше ми писали про те, як зберігати картоплю у квартирі) були переповнені.

Як і навіщо готувати картоплю до посадки?

Перш ніж обробити картоплю перед посадкою навесні, необхідно провести базові підготовчі процедури. Насамперед посадковий матеріал потрібно дістати з льоху - не за день-два до передбачуваної посадки, а хоча б за кілька тижнів. Таким чином ви без будь-яких обробок простимулюєте розвиток паростків. Обов'язково потрібно перебрати всю картоплю, яка йде на посадку - викинути екземпляри, що підгнили або мають пошкоджені і т.д.. Добірна картопля поміщається в окремі ящики в кілька шарів або викладається на рівній сухій поверхні (залежить від кількості посадкового матеріалу). Згодом з'являться нові паростки, а вже наявні розвиватимуться активніше. Ось тепер можна думати, чим обробити бульби картоплі перед посадковими роботами та головне: навіщо? Більш конкретно про препарати та їх призначення поговоримо далі. А якщо загалом, то передпосадкова обробка мінімізує ймовірність подальшого розвитку грибка, перешкоджає зараженню захворюваннями, загалом підвищує імунітет посадкового матеріалу, захищає картоплю від поширених у природі шкідників та сприяє багатому, якісному врожаю. Застосування сертифікованих препаратів від перевіреного продавця - гарантія безпеки.

Чим можна обробити картоплю перед посадкою, щоб захистити від хвороб?

Треба розуміти, що картопляні хвороби - це проблема глобальна. Не буває такого, щоб 1-2 кущі були вражені якоюсь напастю, а решта на городі не заразилась. Як правило, хвороби поширюються дуже стрімко і масово, у тому числі заражаючи ґрунт, в якому овочі вирощуються. Йдеться про фузаріоз, паршу, суху і кільцеву гнилі. Підвищену небезпеку у собі несе фітофтороз, який також вражає томати, баклажани, перець тощо. Профілактикою цих захворювань можуть бути як хімічні, так і біологічні препарати. Існує окрема категорія продуктів, які називаються протруйниками. Вони відрізняються типом дії: існують контактні та системні. Буває, що діють у певних напрямках або комплексні - тобто такі, що здатні боротися не лише з хворобами, а й з деякими шкідниками. У каталозі ви обов'язково знайдете чим обробити картоплю від сухої гнилі або від фітофтори перед посадкою. Серед препаратів із тривалим терміном дії та високою ефективністю добре зарекомендував себе Максим. Він працює комплексно на основі флудіоксонілу, перешкоджаючи життєдіяльності згубних мікроорганізмів. При цьому безпечний для довкілля та здоров'я людини. Відмінний результат дає Престиж, головною дієвою речовиною якого є імідаклоприд. До того ж він забезпечує антистресовий ефект, підвищуючи загальну витривалість картоплі.

Чим краще обробити картоплю перед посадкою, щоб захистити від шкідників?

З моменту посадки картопля починає боротьбу за своє виживання, наражаючись на навалу цілої низки шкідників. Найбільш поширеними є совка, колорадський жук, дротяник, капустянка. Якщо не вживати жодних заходів, то врожай більшою мірою чи навіть повністю пропаде. Обробляти картоплю потрібно перед посадкою і після, коли активно розвиваються зелені надземні відростки з листям. При попередній обробці можна застосовувати засоби різної дії, більшість з яких призначені виключно для середньостиглих та пізніх сортів. Тому будьте уважні - завжди читайте інструкцію. Бувають такі препарати, в які потрібно занурювати бульби. Буває, що потрібно додавати безпосередньо до лунки або просто обприскувати посадковий матеріал. Один з найпопулярніших препаратів - Агрозахист. Він відрізняється кишково-контактним принципом дії, безпосередньо вражаючи комах-шкідників. Це те, чим обробити картоплю перед посадкою від колорадського жука та дротяника можна цілком ефективно та безпечно. Важливо, що сферою впливу цього та інших подібних препаратів є в тому числі і земля. Тобто паразитам стає дуже складно виживати. Високу ефективність демонструє Стоп Жук underground чи просто Андеграунд. Ним необхідно обприскувати бульби, давати їм повністю висохнути і потім садити. Діє як проти колорадського, так і проти травневого та інших жуків.

Які існують народні способи обробки картоплі від шкідників та хвороб?

Якісні магазинні засоби - це зручність, мінімальні витрати за часом та гарантія ефективності. Але якщо у вас є можливість і бажання поекспериментувати з народними засобами, можете спробувати приготувати один з декількох розчинів, про які добре відгукуються городники. Наприклад, в 1 л води можна розчинити 40-50 г дігтярного мила. Отриманою рідиною слід обприскати посадковий матеріал. У народі також використовують попіл та мідний купорос - на 10 літрів води йде 1 чайна ложка та 1 кг, відповідно. До речі, попіл - те, чим обробити ґрунт перед посадкою картоплі багато хто вважає цілком вдалою ідеєю, оскільки завдяки попелу добре пригнічується патогенна мікрофлора. Відмінним відлякувачем шкідників є й нашатирний спирт. Достатньо 10-15 мл на стандартне відро води. Посадковий матеріал можна або занурювати в рідину (після чого - просушити), або просто обприскувати. До того ж нашатирний спирт відрізняється високим вмістом азоту, що сприятливо позначається на розвитку рослин. У народі подейкують, що обробити картоплю перед посадкою від колорадського жука можна лушпинням цибулі. Його слід або покласти прямо в лунки, або приготувати відвар, остудити і теж обробити бульби. Запах лушпиння цибулі в тому числі відлякує дротяника. Але слід розуміти, що будь-який народний засіб не матиме такої виразної та тривалої дії, як хімічні засоби чи біопрепарати, створені фахівцями.

Василь Василашко
Відгуки

Немає відгуків про цей товар.

Написати відгук
    Погано           Добре
Увага: HTML не підтримується!
Фото та відео
Добавити