Barbie Sale
0

Саджаємо озиму цибулю під зиму: як з голландської сіянки отримати великі цибулини ще до середини літа

Посадка озимої цибулі восени – дає можливість і ранній урожай отримати, і заощадити такий цінний час навесні. Домашня цибуля – найсмачніша і найкорисніша. А каталог голландської сіянки в Яскрава Клумба настільки різноманітний, що ви зможете спробувати, порівняти та вибрати для себе найкращий сорт озимої цибулі, яка буде добре рости у ваших умовах.

Багато городників-початківців при посадці цибулі під зиму стикаються з цілим рядом проблем, які не знають як вирішити. То замість великої цибулини виростає тільки пучок зелені, то цибуля йде в стрілку, то сіянка проростає ще до настання морозів і навесні росте слабо, то посадки наполовину вимерзають за зиму. Якщо посадити озиму цибулю восени правильно, то всіх цих проблем можна уникнути і отримати відмінний урожай великих цибулин вже наприкінці червня.

Переваги осінньої посадки:

  • Ранній та якісний урожай.
  • Визволяється час навесні для інших робіт у саду.
  • Ріст цибулі починається рано навесні. І навіть якщо спека наступає вже в травні, рослинам вистачає вологи для хорошого старту без додаткових поливів.
  • Менше прополок. Холодостійка цибуля росте буквально з-під снігу і встигає зміцніти ще до того, як з'явиться більшість бур'янів.
  • Рослини встигають розвинутися раніше, ніж активізуються основні шкідники, цибулева муха та ін.

Озима цибуля сіянка – як вибрати найкращі сорти для посадки під зиму

Щоб отримати хороший урожай, потрібно, для початку, підібрати та купити на посадку озиму цибулю сіянку, і вибрати посадковий матеріал правильно, саме для осінньої посадки. А підходить для цього далеко не кожний сорт.

Озима цибуля – це група сортів, що легко переносять морози до -15°C навіть безсніжною зимою. А якщо є сніговий покрив на грядах, завтовшки хоча б 10 см, то й зниження температури до -20°C цибуля тримає без втрат. Деякі популярні сорти, найчастіше, не підходять для підзимової посадки, зазвичай це сорти білої і червоної цибулі, вони не мають достатньої морозостійкості. Але селекція не стоїть на місці, з'являються нові сорти, більш стійкі до наших зим, тому читайте описи та відгуки в каталозі.

  • Штутгартер – сорт з м'яким смаком, невибагливий, дає найбільші цибулини саме при озимій посадці, хоча його можна і навесні посадити.
  • Радар – озимий сорт для посадки восени, холодостійкий, врожайний, гнучкий до умов вирощування. Смак вважається м'яким, слабкогострим. Підходить і для весняної посадки, тому можна поекспериментувати посадити під зиму та навесні, порівняти смак та врожайність у ваших умовах вирощування.
  • Центуріон – озима цибуля-сіянка з гострим смаком і дуже білою м'якоттю. Вважається одним із найврожайніших і стійких до хвороб. Цікаво, що посадкова сіянка має видовжену форму цибулин, а дорослі цибулини – округлі.
  • Стурон – голландський сорт цибулі для озимої посадки. Смак м'який, трохи солодкуватий, соковита м'якоть, з вираженим ароматом. Підходить і для весняної посадки.

У каталозі інтернет-магазину є інші сорти озимої цибулі на посадку. Читайте описи у каталозі, консультуйтеся з нашими фахівцями. Для посадки під зиму підходить і цибуля шалот – зверніть увагу на сорт Red Sun та ін.

Розмір сіянки – часто викликає в аматорів подив. Ви теж думаєте, що великі цибулини краще підходять для посадки під зиму на ріпку? Це найпоширеніша помилка новачка. Оптимальний розмір озимої сіянки для посадки, щоб виросла велика цибулина – від 10 мм до 21 мм. Якщо ви придбали посадковий матеріал на ринку або виростили його з насіння (чорнушки), то перед посадкою розберіть, відкалібруйте цибулини. Більші залиште на весну – з них виросте хороша цибуля на перо, потім вона швидко піде в стрілку, і якісних цибулин ви не дочекаєтесь.

 Озима цибуля – коли посадити, як виростити, основний догляд

Коли садити озиму цибулю? Визначити терміни посадки – один із найскладніших моментів для новачків. Коли час, як зрозуміти? Восени потрібно посадити сіянку в такий час, щоб цибулинки добре вкоренилися, а перо сильно не росло, краще – щоб взагалі не проклюнулося. На укорінення потрібно 2-3 тижні, при температурі ґрунту – близько 5-7°C. Тому слідкуйте за температурою та прогнозом погоди. Коли температура повітря кілька днів тримається на позначці +5-7°C, значних потеплінь вже не передбачається, до морозів залишилося кілька тижнів – пора садити. Така осіння погода в Україні буває у вересні, жовтні, а у південних районах та у грудні. Що робити, якщо погода нестабільна? Спробуйте посадити частину грядок у жовтні, а іншу у листопаді, наприклад. Що буде, якщо посадити озиму цибулю надто пізно, коли прийшли стабільні морози? Вона може частково чи повністю загинути.

Як підготувати грядку для посадки озимої цибулі? Виберіть добре освітлене місце, сонячне, приховане від сильних вітрів. У тіні великі цибулини не виростуть. Важливо, щоб навесні ці грядки прогрівалися одними з перших. У самий час, у місці посадки в жодному разі не має застоюватися тала та дощова вода. Свіжу органіку та гній, що не повністю перепрів, курячий послід тощо – під посадку цибулі вносити не можна. Ідеально, якщо перегній вносили навесні під іншу культуру, що росла тут. Після глибокого розпушування та видалення бур'янів восени під посадку цибулі можна внести садовий компост, торф або гарний перегній, але не перестарайтеся, більше ніж 1 відро на 1 кв. метр не потрібно.

Які мінеральні добрива використати? Калійно-фосфорні, піде спеціальний мікс Золота осінь (30-50 г на кв. метр) або суперфосфат (30 г) + сульфат калію (20 г). Підготуйте грядки заздалегідь, якщо є час після попередньої культури – можна посіяти сидерати, наприклад, гірчицю.

Посадка озимої цибулі. Глибина – щоб над цибулею після посадки було близько 5 см землі. Не робіть поверхневу посадку, інакше цибулини можуть замерзнути взимку. Як правильно садити? Розпушіть верхній шар, щоб не доводилося вдавлювати сіянку з силою, з ризиком пошкодити денце цибулин. Для посадки великих грядок – зручно користуватися спеціальною сажалкою для цибулинних.

Важливо: у деяких джерелах зустрічається рекомендація обрізати у сіянки верхню частину, шийку – цього не можна робити при осінній посадці. Цибулю висаджують сухою, без пророщування та замочування у воді.

При підготовці – можна обробити сіянку протруйниками та фунгіцидами, після цього цибулю підсушують до посадки.

Схема посадки озимої цибулі. Восени сіянку садять густіше, ніж навесні, із запасом, на випадок невдалої зимівлі. Між рядами – відстань від 20-25 см, у рядку між сіянкою – 5-7 см. Якщо навесні всі цибулини дружно зійдуть – просто прорвіть через одну на зелену цибулю.

Догляд. Після осінньої посадки спеціально поливати не треба. Тільки якщо осінь зовсім без дощів і земля аномально суха – доведеться поливати весь сад, не тільки посадку цибулі. Якщо прогнозують холодну зиму або ви спізнилися з посадкою, а морози вже близько – вкрийте грядки опалим листям, рослинними рештками, хвоєю. Укрита земля промерзає повільніше, ніж відкриті ділянки. Весною догляд – за звичайною схемою, читайте про агротехніку ріпчастої цибулі в публікації.

Коли прибирати озиму цибулю? Ранні сорти дозрівають на 30-40, а то й більше днів раніше ніж при весняній посадці.

Вам це все здається складним? Це лише спочатку. Ще одна перевага посадки цибулі під зиму в тому, що не потрібно дбати про правильне зберігання посадкового матеріалу до весни. Проблема в тому, якщо не забезпечити посадковій сіянці оптимальну температуру і вологість, це значно погіршить урожайність при весняній посадці. Яскрава Клумба має власні сучасні сховища з комп'ютеризованою системою контролю, в якій можна бути повністю впевненими. Як зберігається сіянка у роздрібних точках продажу та у випадкових продавців на ринку – складно знати напевно. А потім городники гадають і чому цибуля в стрілку пішла і врожай більш ніж скромний? А при осінній посадці – цибуля «зберігається» вже у грядці.

Обов'язково висаджуйте цибулю-сіянку і восени під зиму, і навесні для пізнішого врожаю. Пробуйте вирощувати та дегустуйте нові сорти. Адже складно знайти таку ж незамінну в українській кухні овочеву культуру, як цибуля.

Олександра Толмачова
Відгуки

Немає відгуків про цей товар.

Написати відгук
    Погано           Добре
Увага: HTML не підтримується!
Фото та відео
Добавити