РУССКИЙ ВОЕННЫЙ КОРАБЛЬ, ИДИ НАХУЙ!!!
0

Голландська цибуля-сіянка – головні правила агротехніки

Як отримати з сівка великі ріпчасті цибулини, які будуть добре зберігатися взимку? Успішне вирощування цибулі на ріпку – залежить від якості посадкової цибулі-саджанки та правильної агротехніки.

Голландська цибуля сіянка як виростити великі цибулини, фото

Цибуля-сіянка у наших городників навесні й восени дуже популярна. В Україні її називають по-різному – тиканка, саджанка, арбажейка. Навіть в самому невеликому городі, обов'язково вирощують цибулю. Посадки роблять і під зиму, і ранньою весною, і на початку літа. У сезон цибуля сіянка – користується просто ажіотажним попитом, її продають на ринках і в переходах «банками» дуже дешево. Зверніть увагу, професійні фермери, досвідчені городники – ніколи не купують цибулю-сіянку у перших-ліпших продавців. У багатьох початківців городників був сумний досвід, коли робили посадку на ріпку, а отримали – зелену цибулю, потім квіткову стрілку, а наприкінці сезону викопали урожай менший, ніж посадили. Основа хорошого врожаю – правильний посадковий матеріал і дотримання агротехніки (часу посадки, схеми, догляду).

Голландська цибуля-сіянка – запорука відмінного врожаю великих цибулин
білої, червоної, солодкої та гострої цибулі

Що таке цибуля-сіянка? Цибулю-сіянку починають вирощувати за рік до посадки. З насіння виростають невеликі цибулини – це і є цибуля-сіянка (саджанка / тиканка). Її висаджують під зиму і навесні наступного року.

Чому цибуля йде в стрілку, а не нарощує великі цибулини? Основна причина – неправильне зберігання цибулі-сіянки до посадки. Її потрібно зберігати при певній температурі, вологості й хорошому провітрюванні. У домашніх умовах домогтися потрібного ефекту практично неможливо. Якщо посадковий матеріал зберігався з порушеннями, та ще й почав проростати до посадки, то це провокує швидке формування квіткової стрілки, і ріст рослини переорієнтується з нарощування цибулини – до формування насіння. Навіть, якщо стрілки видаляти, то урожай такої цибулі довго зберігатися не буде. Для зберігання краще садити голландську сіянку.

Як виростить цибулю на головку – переваги голландської цибулі-сіянки від Яскрава Клумба:

  • Оптимальний розмір цибулин. Ви думаєте, що чим більша сіянка – тим краще? Або чим дрібніше, тим більше штук йде на вагу і це добре? Ви помиляєтеся. Калібр посадкового матеріалу менше ніж 10 мм – дає урожай пізніше більш крупного розміру, при підзимовому посіві може гірше перезимувати, а при весняному – постраждати від пізніх заморозків. Цибулини крупніше 21 мм – схильні до утворення стрілки. Ідеальний калібр цибулі-сіянки – розміру 10-21. Саме такий посадковий матеріал купують для вирощування великих цибулин досвідчені городники-любителі та професіонали.
  • Зберігання цибулі-сіянки в умовах професійного сховища. Європейські цибулини до відправки покупцям – зберігаються у власних сховищах компанії. Це гарантує гарне вкорінення, збалансований ріст, формування великих товарних цибулин. До посадки, ви можете зберігати цибулини при кімнатній температурі в сухому місці.
  • Посадка якісної цибулі-сіянки дозволяє отримати якісні цибулини в короткі терміни.
  • Якість голландської цибулини – надійна, такий посадковий матеріал кращий і для бізнесу, і для тих городників, які не хочуть витрачати свій час даремно, а отримати велику товарну ріпчасту цибулю. Якісна цибуля-сіянка ріпчастої цибулі – сухі, міцні цибулинки, які не пророслі, без плям і пошкоджень.
  • Сучасні сорти цибулі нашого каталогу – не схильні «йти у стрілку» і формують хороші цибулини навіть при погрішностях в агротехніці.

Особливості вирощування ріпчастої цибулі із сіянки

Умови вирощування ріпчастої цибулі – ґрунти та освітленість. Цибуля досить невибаглива, підійдуть будь-які садові ґрунти, дреновані, без надлишку води. Важливо: свіжу органіку під цибулю вносити не можна. Слід надавати перевагу сонячним місцям для вирощування або легку напівтінь.

посадка цибулі сіянки великі цибулини, фото

Терміни посадки сіянки. Посадку цибулі на ріпку роблять як навесні, так і восени. Садити цибулини починають із жовтня. Але краще орієнтуватися не на календар, а на погоду. Потрібно вибрати такі терміни, щоб цибулини встигли вкоренитися, але не почали проростати. Для цього їх потрібно висадити за 15-20 днів до настання мінусових температур. Навесні посадку проводять, коли земля прогріється до + 8-10°C, короткочасні заморозки цибулі не страшні. Не варто робити посадку, коли земля ще холодна, це провокує цибулю йти в стрілку.

Схема та особливості посадки цибулі-сіянки. При посадці у відкритий ґрунт – заглиблюйте цибулинки на 7-10 см. Відстань – залежить від сорту від 8-12 см, між рядками – 20-25 см.

Підживлення, поливи, догляд, збір. Великі цибулини виростуть при постійних помірних поливах, підживленні мінеральними добривами. Важливо: робити підживлення свіжою органікою і захоплюватися азотними добривами – не можна. Терміни збору врожаю залежать від сортів, й складає від 90 до 130 днів. При осінній посадці – збір на 20-30 днів раніше. Визначають готовність до збору за кольором пера, коли починається масове пожовтіння – пора починати.

Складно знайти більш вітамінну і корисну овочеву культуру, ніж ріпчаста цибуля. Її використовують у всіх кухнях світу. Сучасна різноманітність сортів червоної, білої, солодкої, напівгострої цибулі – задовольнить найвишуканіший смак. У вирощуванні – це проста рослина. Якщо ви будете слідувати нашим порадам по агротехніці та висаджувати якісну цибулю-сіянку, то отримаєте задоволення і від вирощування, і від дегустації цибулі! Наша інструкція – у відео.

Олександра Толмачова

Спеціально для вас

Відгуки

Немає відгуків про цей товар.

Написати відгук
    Погано           Добре
Увага: HTML не підтримується!
Фото та відео
Добавити