Barbie Sale
0

Кабачки цвітуть, а зав'язі немає: у чому причина та що робити?

Вирощування кабачків в Україні - поширена та успішна практика, незалежно від регіону. Якщо кавун і диня нормально ростуть лише у південних широтах, за рідкісним винятком, то кабачки та патисони радують добрим урожаєм мешканців усіх областей нашої країни. Вони достатньо витривалі і не вимагають надзусиль у догляді за собою. Але, звичайно, в бочці меду не може не опинитися ложка дьогтю. Може бути так, що зав'язі кабачків гниють. Ми вже розбирали можливі причини гниття. А буває і таке, що кабачки цвітуть пустоцвітом. Знайома проблема? Не знаєте, чому цвітуть кабачки, але не зав'язуються? Тоді пропонуємо присвятити кілька хвилин нашій короткій статті, яка підкаже вам, що робити у подібній ситуації.

Неправильний вибір насіння

Шукати коріння проблеми завжди потрібно розпочинати з моменту посіву. По-перше, купівля якісного насіння страхує городника від поганих сходів. По-друге, мінімізує можливість ситуації, коли кабачки цвітуть, а зав'язі немає. Це трапляється в тому випадку, якщо городник використовував самостійно заготовлене, але ще надто молоде насіння. Такі рослини у малій кількості формують жіночі квіти і як наслідок - зав'язей практично немає.

Що робити? Насіння під посадку потрібно готувати 3 роки, щоб воно повністю дозріло. Або купувати перевірений магазинний продукт, що менш клопітно та більш ефективно.

Невдале місце посадки

Поширена помилка огородника-початківця - висаджувати кабачки на тій ділянці, де в попередньому сезоні росли огірки, гарбуз або будь-які інші баштанні. Також на розвиток кабачків впливає кислотність ґрунту. Якщо вона занадто висока, то це може бути причиною, чому кабачки цвітуть пустоцвітом. Оптимальними вважаються нейтральні показники або помірний луг.

Що робити? Потрібно дотримуватись порядку сівозміни. Баштанні на тому самому місці висаджуйте раз на 3-4 роки. Щодо кислотності ґрунту, то можна додати доломітове борошно або трохи золи (від 200 г до 500 г, залежно від рівня кислотності). Такі дії сприяють формуванню зав'язей.

Непридатні умови для зростання

Іноді кабачки цвітуть, але не зав'язуються через сухість і спеку. При тривало високій температурі повітря рослини утворюють переважно чоловічі квіти. Виникає таке явище як стерильність пилку, що практично зводить до нуля ймовірність появи великої кількості зав'язей. Сюди варто віднести фактор занадто густих посадок. Якщо насіння було посаджено надмірно близько один до одного, то пізніше листя буде дуже багато, воно буде переплітатися. В результаті - нестача сонячного світла та свіжого повітря призводить до проблем із плодоношенням.

Що робити? Щось протиставити небесній канцелярії складно. За можливістю зробіть навіс або створіть тінь за допомогою гілок дерев. У спеку допомагає обприскування кабачків борною кислотою: 2-3 г продукту розчиняють у відрі води. Що стосується загущених посадок, то потрібно видалити частину листя, щоб рослина нормально дихала.

Занадто багато квітів

Так, і таке буває! Часто цей процес неконтрольований: рослина планомірно розвивається і на радощах від того, що їй всього вистачає (волога, поживні речовини тощо) формує дуже багато квітів - настільки багато, що не може їх повністю обслужити. В результаті відсоток плодоношення буде низьким, а в більшості випадків збирання врожаю обмежується першою хвилею. Під час другої - кабачки цвітуть пустоцвітом.

Що робити? У такій ситуації потрібно встигнути вчасно зреагувати та захистити рослину від перевантаженості квітками. Потрібно банально видалити частину з них. Здавалося б, цим ви зменшуєте майбутній урожай, але на практиці все навпаки.

Нестача поживних речовин

Часто дефіцит підгодівлі є причиною того, чому не цвітуть кабачки, але буває й таке, що на нормальне цвітіння сил у рослини вистачає, а вже з плодоношенням проблеми. Якщо не вносити жодних добрив, то культура може хворіти або бути недорозвиненою: кабачки цвітуть пустоцвітом, зав'язі немає, плоди відсутні... Багато залежить від поживності ґрунту, а також від присутності бур'янів на ділянці. Бур'ян поглинає ті корисні речовини, які могли б дістатися городним культурам, тому на початковому етапі вирощування багато городників використовують спеціальні гербіциди.

Що робити? Потрібно вносити поживні комплекси. Наприклад, Чистий лист, призначений для кабачків. Під час вирощування доречним буде помірне внесення нітрофоски або азофоски. Також постійне прибирання ділянки.

Відсутність запилювачів

Іноді городники цікавляться, чому кабачки цвітуть, а зав'язі немає, але при цьому абсолютно забувають про такий фактор як запилювачі. На вашій ділянці промишляють метелики, бджоли та інші комахи? Якщо їх мало або з якоїсь причини вони ігнорують город, потрібно постаратися їх заманити.

Що робити? По-перше, кабачки не повинні бути постійно під якимось укриттям. По-друге, можна розчинити буквально кілька ложок меду у відрі води та обприскати рослини. Запилювачів це має привабити. Ну а по-третє, ви можете допомогти запиленню. Для цього треба брати чоловічі квіти (якщо є довге тонке стебло - це чоловіча квітка), обривати наявні пелюстки і акуратно приставляти їх до жіночих квітів. Таку процедуру бажано робити неодноразово.

Василь Василашко
Відгуки

Немає відгуків про цей товар.

Написати відгук
    Погано           Добре
Увага: HTML не підтримується!
Фото та відео
Добавити
Notice: Undefined variable: lang in /var/www/yaskravaklumba_com_ua/catalog/view/theme/default/template/common/footer.tpl on line 687