Barbie Sale
0

Як правильно підживити аґрус навесні: розказуємо про всі тонкощі процесу

Серед ваших ягідних кущів є аґрус? Тоді ви напевне знаєте, що він досить швидко витрачає поживні ресурси в ґрунті. Для нього характерна потужна коренева система, яка активно вбирає корисні речовини, внаслідок чого призводячи до їхнього дефіциту. Це головна причина, чому підгодовувати аґрус - можна і потрібно.

Якщо ви тільки починаєте свій садівничий шлях і не знаєте, чим підживлювати аґрус для гарного врожаю, то ця стаття вам точно допоможе. У блозі Яскрава Клумба ми розповідаємо про те, якими добривами підгодовувати аґрус та як краще це робити. Усіх, кого цікавлять догляд, підживлення аґрусу та інші нюанси про внесення добрив, запрошуємо прочитати наш матеріал.

Коли і чим підгодувати аґрус навесні для гарного врожаю

Аґрус дивним чином пристосовується практично до будь-якого ґрунту і може рости і давати врожай якщо не скрізь, то на багатьох ділянках. Тим не менш, згодом ґрунт виснажується, і садівники задаються питанням: чому кущ цвіте, але погано плодоносить? Частково про цю проблему ми писали окремою статтею. Справді, низька поживність ґрунту може бути причиною поганого плодоношення. Щоб виключити цей нюанс, необхідне весняне підживлення.

Для максимально високих показників урожайності фахівці рекомендують вносити добрива щороку. За умови, що це систематичне підживлення, з дотриманням низьких концентрацій поживних речовин. Мінімальний інтервал підгодовування - 1 раз на 3 роки. Це якщо для гарного врожаю!

Підживлення аґрусу навесні дозволяє стимулювати рослину та забезпечити запас поживних речовин на успішне цвітіння та плодоношення. Схематично можна розділити внесення добрив навесні на 3 етапи:

  • Перше внесення добрив. Воно ж - найголовніше, що дозволяє закласти поживний фундамент. Виконується відразу після відтавання снігів та стабілізації плюсової температури. Приблизно - наприкінці березня/початку квітня, залежно від кліматичних особливостей регіону. На старті весняного періоду спостерігається підвищена вологість, завдяки чому перше підживлення аґрусу ідеально сприймається ґрунтом. Хорошим маркером для дебютного внесення добрива є бруньки, що набухають на кущах.
  • Друге внесення добрив. Виконується приблизно через 15 днів після першого. Маркером служать зав'язі, що з'являються на гілках. На цей момент кущі повинні відчутно озеленитись.
  • Третє внесення добрив. Ще через +/- 15 після другого. За часом зазвичай випадає на перші чи 10 числа травня.

Точні дати, коли проводиться те чи інше підживлення кущів аґрусу навесні, складно сказати, тому орієнтуйтеся на стан кущів та погодні умови. Також, звісно, ж уважно вибирайте, які добрива вносити навесні під аґрус. Про це - далі!

Чим краще підгодувати аґрус весною?

Для більшості найпопулярніших в Україні сортів агротехніка вирощування приблизно однакова. Тому і питання про те, яким добривом навесні підгодувати аґрус можна ставити для всіх сортів загалом. Так, існує ще штамбовий аґрус, що є чудовим елементом ландшафтного дизайну. Це вже трохи інша історія. Ми говоримо про те, чим краще підживлювати аґрус звичайний, що плодоносить.

Азотне добриво. Для аґрусу складно переоцінити значущість азотних підживлень на старті сезону. Саме від їх наявності залежить інтенсивність росту пагонів та ефективність зав'язування плодів. Дефіцит азоту в ґрунті часто є причиною поганого стану куща: листя мало або воно тьмяне, пагони розвиваються слабо і тд. Тому використовуємо карбамід: достатньо взяти лише 10-15 г на відро води. Альтернативою може бути аміачна селітра, яку застосовують у такій самій пропорції.

Комплекси мінералів. Щоб кущ давав молоду поросль і був схильний до рясного плодоношення, навесні необхідно дати йому баланс мінералів. Калій - важливе добриво для аґрусу. Якщо в ґрунті навесні не вистачає калію, то цвітіння може бути дуже мізерним. Іноді доходить до того, що квіточки опадають на ранній стадії своєї появи. Також необхідно вносити сульфат. Щоб дотримати оптимальний баланс, розводьте сульфат і калій у воді: пропорція - 15 г, 50 г, 10 л, відповідно. Фосфор - це те, чим підгодувати аґрус після зими важливо не меншою мірою. Пропонуємо використовувати по 30-50 г суперфосфату під кущ. Об'єм підживлення залежить від віку та розміру куща.

Органічні добрива. Так, органіка - це те, чим підгодувати аґрус навесні до цвітіння можна за відсутності мінеральних комплексів. Якщо ви висаджуєте саджанці навесні, то ідеальний варіант - додати садовий компост прямо в лунку. Вже під час вирощування органіку бажано вносити восени: детальніше про підживлення плодового саду восени можете почитати у нашій статті.

Народні засоби. Цей пункт спеціально для тих, хто не знає, чим підгодувати аґрус навесні, але точно впевнений, що морочитися з покупкою якісних мінеральних комплексів - не хоче. Можете використовувати трав'яний настій. Вже у квітні в Україні на повну потужність зацвітають кульбаби. Трохи пізніше цвітуть і живокіст. Ці дві рослини можна дрібно нарізати, залити водою і дати постояти в закритому від прямого сонячного проміння місці протягом 5-7 днів. Після - зцідити та розвести у воді у співвідношенні 1 до 10. Готово! Тепер просто виливаємо приблизно 1 відро трав'яного настою що вийшов під кожен кущ аґрусу.

Ще непоганий народний рецепт - настій з картопляних шкірочок. Найбільш бюджетний і, як подейкують, ефективний. Насправді все логічно, адже в картоплі міститься крохмаль, який стимулює вплив на плодовий кущ. Для максимального ефекту можна додати ще деревну золу. Для 1 куща аґрусу: настій на основі 1-1,5 кг картопляних очищень + 200 г деревної золи.

Рекомендації: як підживити аґрус навесні для гарного врожаю

Отже, з тим чим підгодувати аґрус у квітні чи травні - розібралися. Безумовно, весняне підживлення аґрусу мінеральними добривами або органікою як альтернативою впливає на рослину позитивно. Але є певні рекомендації, які допоможуть вам уникнути поширених помилок:

  1. Дотримуйтесь рекомендованих пропорцій або інструкцій від виробника. Залежно від того, чим підгодувати аґрус рано навесні ви вирішите цього року. Річ у тому, що дефіцит поживних речовин - погано, але і їхній надлишок не означає нічого хорошого. Іноді надмірне підживлення послаблює кущ, робить його хворобливим. Такий аґрус може перестати плодоносити взагалі.

  2. При покупці мінеральних добрив для плодових кущів звертайте увагу на концентрацію того чи іншого компонента. Аґрус потребує як макро-, так і мікроелементів. До макроелементів відносяться азот, калій, фосфор і тд - про них ми вже говорили. А ось до мікроелементів, важливих для життєдіяльності цього плодового куща, можна віднести бор, марганець або ту ж мідь. Аґрусу потрібні вони в мізерній концентрації.

  3. Перш ніж підгодувати кущі аґрусу навесні безпосередньо в ґрунт, переконайтеся, щоб цей самий ґрунт хоча б трохи пухкий. Не варто вносити добрива в твердий ґрунт, як асфальт. У такому разі він їх просто не сприйме, і вся процедура перетвориться на дарма витрачений час.

  4. Будьте обережні із внесенням органіки. Справа навіть не в кількості органічних добрив. Точніше, не тільки в кількості. Наприклад, якщо вносите гній - використовуйте тільки перепрілий. І завжди розводьте органіку водою, щоб мінімізувати концентрацію. Співвідношення перепрілого гною до води має бути 1 до 10.

Упевнені, після прочитання нашої статті ви з легкістю оберете, яким добривом навесні підгодувати аґрус, і майстерно впораєтеся з цією процедурою. Бажаємо успіху!

Володимир Стороженко
Відгуки

Немає відгуків про цей товар.

Написати відгук
    Погано           Добре
Увага: HTML не підтримується!
Фото та відео
Добавити