Barbie Sale
0

Аґрус не цвіте і не плодоносить: що робити?

Українські садівники обожнюють ягідні кущі, активно висаджують, вирощують та розмножують їх. До найбільш популярних культур належить аґрус. Його можна зустріти на дачах та в садах. Росте він і у вас? Чи ви тільки плануєте його придбати? У будь-якому випадку не зайвим буде трохи пройтися теорією, щоб у потрібний момент точно знати відповідь на запитання: чому немає врожаю аґрусу?

Що цікаво, фактично одні й ті ж самі проблеми характерні для всіх сортів, без винятку. Тому структуруймо інформацію та спокійно розкладемо все по поличках: ймовірні проблеми з цвітінням та плодоношенням, причини відсутності ягід, оптимальні рішення тощо. Прочитавши цю невелику статтю, ви зрозумієте, чому не плодоносить аґрус і що робити у такому разі.

 

Неправильно вибраний або неякісний саджанець

Іноді проблеми дорослої рослини тягнуться з її глибокого дитинства. Якщо ваш аґрус не цвіте і відповідно не приносить ягід, то цілком можливо, що ви купили поганий посадковий матеріал. Потрібно робити вибір на користь винятково перевірених та відповідальних продавців, де є широкий асортимент сортів. Найчастіше вже з вигляду саджанця зрозуміло, чи здоровий він, чи буде нормально розвиватися. Садити пошкоджений або хворий аґрус - практично гарантувати відсутність ягід. При виборі конкретного сорту потрібно звертати увагу на особливості вирощування: чи морозостійкість достатня для вашого регіону, якому ґрунту віддає перевагу, чи переносить підвищену вологу і т.д.. А далі керуватися загальною інформацією про агрус.

 

Недотримання правил посадки

Погано розвиваються, а іноді й сохнуть гілки аґрусу? Ягоди якщо і є, то мають непрезентабельний вигляд та їх небагато? Можна припустити, що не плодоносить аґрус через порушення правил посадки. Наприклад, більшість сортів дають поганий урожай в умовах повної затіненості або відчутного застою води у ґрунті.

Не можна висаджувати рослини безпосередньо під кронами великих дерев. Висока кислотність ґрунту - одна з причин, чому коріння та стебла погано ростуть і в результаті аґрус не плодоносить. Поганий жарт може зіграти і надмірна близькість саджанців під час посадки. Висновок напрошується сам собою: потрібно пересадити кущ у відповідне місце, щоб він отримував достатньо сонячного світла, не страждав від перезволоження, ріс у нейтральному або слабокислому ґрунті, а між екземплярами було не менше 80 см. Тоді можна розраховувати на плоди.

 

Неправильний догляд

Найбанальніша причина - ви неправильно доглядаєте за своїм плодовим кущем. Перше, на що слід звернути увагу - інтенсивність поливів. Коли тривалий час стоїть сильна спека, поливати потрібно обов'язково, інакше рослина втратить всі свої життєво важливі соки. Але іноді садівники переборщують з водою, і аґрус має проблеми з гниттям коренів, а потім і з плодоношенням.

Поширена ситуація - збіднення ґрунту. Кількість корисних речовин у землі зводиться до мінімуму. Якщо не вносити підживлення - на гарний урожай сподіватися не варто. Навесні потрібно використовувати препарати на основі азоту, але не перестаратися, а влітку - калійно-фосфорні добрива. Саме вони сприяють гарному утворенню плодів. Осіннє внесення добрив має значення для всіх плодових культур. Зверніть увагу ще на такі процедури як розпушування ґрунту та мульчування. Вони якщо не обов'язкові, то дуже важливі.

 

Відсутність обрізки або неправильне її виконання

Аґрус, у тому числі штамбовий, потребує стабільної обрізки. Для нього, як і будь-якого плодового куща, ця процедура на вагу золота. Раніше ви не видаляли пошкоджені частини рослини? Не прибирали зайві гілки? Не займалися формуванням кущиків? Тоді не варто дивуватися, чому немає ягід на аґрусі. Сильно запущений екземпляр майже всі свої сили витрачає на те, щоб живити зелену масу, а на формування нормальної кількості соковитих плодів просто не вистачає життєвих ресурсів. Висновок простий: потрібно враховувати сортові характеристики та особливості поточного стану рослини. На основі цього проводити регулярні обрізки, бажано навіть 2 рази за сезон - на початку та в його кінці. Обрізка дозволяє суттєво омолодити кущ, що позитивно вливає на подальше цвітіння.

 

Хвороби та шкідники

Найбільш поширеним є захворювання кореневої системи, бокальчаста іржа, борошниста роса. Вони призводять до погіршення загального стану куща та мінімізують ймовірність нормального плодоношення. Ваш аґрус явно хворіє, якщо його листя змінює колір, деякі листочки в'януть, цвітіння проходить нерівномірно або його немає зовсім. Діяти потрібно негайно, застосовуючи засоби захисту рослин, призначені для того чи іншого випадку. Це єдиний спосіб, як врятувати аґрус від хвороб. Своєчасна реакція допомагає вилікувати кущ і протягом наступних сезонів можна очікувати на нормальне цвітіння і плодоношення.

Те саме стосується шкідників. Іноді їх мінімальна присутність не робить особливої погоди, але якщо запустити ситуацію, то павутинний кліщ або аґрусові пильщики можуть знищити кущ. Від цих паразитів також краще застосовувати якісні магазинні засоби, але як варіант - можна спробувати народні рецепти: настої на основі золи та гіркого полину.

 

Фактор віку та погоди

Не завжди все залежить від садівника. Є біологічні особливості - вік. Коли починає плодоносити аґрус? Приблизно на 2-ий чи 3-ій рік. Так закладено природою, що хороше плодоношення триває приблизно 5-7 років, а далі його інтенсивність починає поступово падати. І відповідь на запитання, чому аґрус не цвіте і не дає ягід, буває максимально прозаїчною: кущ постарів. Що робити? Виконувати обрізки, що омолоджують, про які ми вже говорили. Старі кущі аґрусу дають короткочасний сплеск плодоношення.

Ще один незалежний від садівника фактор - капризи небесної канцелярії: несподівані заморозки або часта зміна погодних умов. Наприклад, якщо стояла спекотна сонячна погода, а потім різко похолодало і почалися затяжні дощі, є велика ймовірність, що ваш аґрус постраждає. Застрахуватись від такого розвитку подій дуже складно.

 

Василь Василашко

Спеціально для вас

Відгуки

Немає відгуків про цей товар.

Написати відгук
    Погано           Добре
Увага: HTML не підтримується!
Фото та відео
Добавити