123123
0

Канадські троянди - чарівність морозостійких сортів: особливості вирощування

Канадські троянди – особлива група троянд, з відмінними властивостями та характеристиками, неповторною чарівністю. Вони здатні вперто рости і пишно цвісти, попри холоду і нестачі сонця. Це справжній подарунок канадських селекціонерів всім, хто хоче вирощувати троянди, але не вміє або просто не хоче вкладати багато сил і часу у складний та дорогий догляд за розарієм. А троянди Canadian чудово ростуть у парках, на клумбах, у палісаднику біля будинку, у міському середовищі і навіть для посадки у чистому полі – їх варто купити.

Канадські троянди – чим відрізняються від інших груп

Саджанці цих троянд ландшафтні дизайнери високо цінують за їхню стійкість і невибагливість. Ними можна навіть бордюри і живоплоти створювати, в міксбордерах вони – незамінні. Чим же вони добрі?

 • Морозостійкість канадських троянд стала їхньою основною перевагою, вони витримують до -40°С. Тобто в Україні вони можуть рости та зимувати без укриття навіть на відкритих ділянках, з північними вітрами.
 • Тривале цвітіння – ці троянди цвітуть із початку червня до морозів. Перерв між хвилями цвітіння практично немає, кущі рідко стоять без квітів.
 • Декоративні властивості канадських троянд досить високі. Селекціонери робили акцент на красі квіток, гарній формі кущів, яскраве здорове щільне листя. Палітра забарвлень та форм квіток – широка.
 • Висока стійкість до умов вирощування робить ці троянди популярні і в аматорських садах, і в професійному озелененні. Більшість сортів канадських троянд – не щеплені, а кореневласні. Це дає можливість швидко відновити кущ, якщо він обмерз або отримав механічні ушкодження.
 • Швидкий ріст і ранній початок цвітіння. Саджанці швидко приживаються після посадки, активно ростуть та формують кущ гарної форми.
 • Стійкість до чорної плямистості та борошнистої роси. Ця основна хвороба завдає багато неприємностей любителям троянд. Але канадські троянди – мають найбільшу стійкість до цих грибкових захворювань.
 • Здатність рости у тіні та напівтіні. Саджанці канадських троянд будуть добре рости і благополучно цвісти навіть на ділянках, на яких інші групи троянд не зможуть рости, під кронами великих дерев, з північно-східного і північно-західного боку саду.
 • Витривалість, зимостійкість і відмінне приживання саджанців – властивості, які дозволяють вирощувати ці троянди в парках, озеленити міські клумби. Тому канадські троянди часто входять у каталогах інтернет-магазинів до групи «паркові троянди».
 • Мало шипів. Пагони майже без шипів або їх дуже мало. Тому догляд та обрізка – порівняно прості.

Канадські троянди, кущові та плетисті – найкращі сорти

Завдяки здобуткам канадських селекціонерів – ці троянди виділили в окрему групу в Класифікації. Селекцією канадських троянд почали займатися за державним замовленням, спеціально під суворий клімат Канади. Щоб одержати такі квітучі троянди, які не потрібно буде вкривати на зиму навіть у Квебеку. До цих троянд зазвичай відносяться 2 групи, які були створені спеціально для канадських зим.

 • Parkland – група кущових троянд з різноманітною формою бутонів, з вишуканою формою квіток. Особливості цієї серії: троянди зі слабким ароматом або без нього. Плетистих форм лінії Паркленд – немає. Серія канадських троянд Canadian Artists 2009 презентації, носять імена актрис.
 • Explorer – тут є й кущові сорти, але більш відома лінія Експлорер – плетистими канадськими трояндами. Це високі кущі заввишки до 300 см, дуже запашні, з багатим на складний аромат. Пагони – гнучкі, легко укладаються по арці, альтанці, перголі. Є більші та мініатюрні сорти, багато хто має приємний аромат.

До групи Canadian у каталогах часто відносять і зимостійкі паркові сорти американської селекції Гріффіта Бака, канадські сорти інших ліній, старі сорти та гібриди групи Ругоза.

Найкращі сорти:

 • Louise Bugnet – сорт селекції Georges Bugnet, гібридизація троянди Ругоза. Витривалий стійкий сорт, багатостовбурний кущ середнього розміру, висотою близько 100-120 см. Крона гармонійна, куляста, практично не потребує обрізки, що формує. Шипів дуже мало. Листя насичено зелене, глянсове, щільне, створює прекрасний фон для квіток. У суцвіттях до 5 бутонів, закриті бутони – темно-вишневого відтінку. Квітки – махрові, у повному розпуску – білі, чашоподібні, із перлинно-рожевими відблисками на сонці. Луїза Багнет відрізняється вишуканим багатим ароматом. Сорт витривалий, 2 зона морозостійкості може рости навіть в альпінарії.
   
 • Morden Blush – сорт серії Mosern, селекції Collicutt & Marshall, один із найкрасивіших і пишно квітучих у серії Parkland. Кущі округлої форми, висотою та шириною близько 100-120 см, без обрізки до 200 см. Квітки Модерн Блаш – до 6 см, махрові блідо-рожеві, з темнішими розчерками. Забарвлення у центру квітки – перлово-рожеве, краї пелюсток – кремово-білі, а в холодну погоду – насичено рожеві. Форма квітки – пелюстки, як у чайно-гібридних троянд, розкриваються із витонченим відгином пелюсток. Бутони – поодинокі або в суцвіттях по 5-6 квіток. Цвітіння дуже тривале та рясне. Листя – темне, блискуче.
   
 • John Davis – морозостійкий сорт лінії Explorer, гібрид групи Kordesii. Це великий шраб (кущ) заввишки до 200-250 см. Можна вирощувати і як кущ, що вільно росте, і як невелику плетисту троянду. Практично не потребує обрізки, формує гармонійну крону. Квітки старовинної форми, 8-10 см, іноді квартировані, як англійські троянди. Бутони та квітки у напіврозпуску – насичено рожеві, потім пелюстки вигоряють до кремово-білих. Суцвіття велике, до 15 квіток. Цвітіння – постійне, із червня до морозів. Джон Девіс – формує густий дрібногілястий кущ з короткими міжвузлями, пагони – з шипами.
   
 • Prairie Joy – ідеальне поєднання густої акуратної крони та квіток у старовинному стилі. Квітки 7-8 см, густомахрові, насичено рожеві, в повному розпуску стають світлішими. У суцвіттях до 6 бутонів. Кущ – акуратний, гіллястий, густий, чудово підходить не тільки для клумб, а й для живоплотів, дуже стійкий до умов вирощування. Прейрі Джой росте активно, швидко формує нові пагони від основи.
   
 • Quadra – сорт серії Explorer. Формує розлогий кущ заввишки до 200 см, шириною до 100 см. Можна вирощувати як невелику троянду на опорі, хоча і без підв'язки – формує гармонійну крону. Сорт нагадує John Davis та William Baffin, але відрізняється великими насичено темно-червоними квітками, діаметром 8-10 см. У суцвіттях Квадра до 4 бутонів. Квітки густомахрові, з гарним додаванням симетричних пелюсток, як у троянд галльських. Аромат м'який, із фруктовими тонами.
   
 • Hope for Humanity – сорт селекції Collicutt & Davidson. Хоуп фор Хьюманіті – компактний кущ заввишки 90-120 см, шириною близько 120 см. При високій морозостійкості та в жаркому кліматі почувається чудово. Форма бутонів нагадує чайно-гібридні троянди. Квітки махрові, насичено пурпурові, з білою плямою всередині при повному розпуску. У суцвіттях 3-5 бутонів.

Канадські троянди – особливості посадки та догляду

Порівняно з іншими групами троянд, канадські – особливо невибагливі у вирощуванні.

Основний догляд та обрізка – у тієї групи троянд не дуже відрізняється від інших. Тому зупинимося лише на основних моментах.

Ґрунт

Земля для посадки саджанців канадських троянд має бути не надто щільною, вологоємною, збагаченою органікою. Місця із застоєм води – для саджанців не підходить.

Місце посадки

Ця група троянд стійка до нестачі освітленості. Вони відмінно ростуть у напівтіні, але й спеку вони переносять чудово, не забувайте лише їх вчасно поливати, щоб земля не пересихала.

Догляд

Поливати кущі потрібно регулярно, щоб рослини не страждали від посухи. Хорошим способом зберегти вологу буде мульчування, можна використовувати соснову кору.

Чи потрібно обрізати канадські троянди?

Кущі, як правило, самі формують гармонійну крону без спеціальної формуючої обрізки. Обрізку роблять навесні, видаляють старі та пошкоджені гілки. Ця група троянд чудово переносить обрізання, тому ви можете формувати їх так, як вважаєте за потрібне.

Докладніше про те, як обрізати троянди – читайте у блозі.

Підживлення

Як і всі троянди, важливо вчасно вносити підживлення мінеральних добрив. Навесні використовуйте універсальні мікси з азотом, восени – калійно-фосфорні, Золота осінь, суперфосфат та ін. Разом із поливами зручно використовувати водорозчинні добрива для троянд АКВА. Не перевищуйте дозування добрив.

 Канадські троянди в дизайні саду

На відміну від інших троянд, канадські чудово підходять для створення групових посадок та живоплотів. Звичайно, вони гармонійно виглядають у клумбах, розаріях, міксбордерах. «У ноги» на першому плані можна посадити ґрунтопокривні троянди або трав'янисті багаторічники. Гармонійно виглядає поєднання з хвойними рослинами та іншими декоративними кущами.

Високі та плетисті сорти стануть прикрасою арок, альтанок, огорож, стануть незамінними елементами вертикального озеленення.

Олександра Толмачова
Відгуки

Немає відгуків про цей товар.

Написати відгук
    Погано           Добре
Увага: HTML не підтримується!
Фото та відео
Добавити