Barbie Sale
0

Жоржини - догляд влітку за квітучими кущами

Сортові бульби жоржин до середини літа перетворюються в пишні квітучі кущі. Мінлива мода садового дизайну – постійна у своїй прихильності до жоржин. Різноманітність сортів та видів настільки широка, що створити квітучі клумби, бордюри, рабатки, міксбордери можна з одних тільки жоржин.

Уход за георгинами летом - полив, подкормка, фото

Квітникарі настільки їх люблять, що створюють цілі сади жоржин. Великоквіткові сорти з'явилися порівняно недавно, на початку 19 століття. І сьогодні різноманітність сортів – вражає. Високі великоквіткові, помпонні, махрові, низькорослі бордюрні й навіть мініатюрні, які можна вирощувати в горщиках – цвітуть все літо і восени до самих заморозків. Виростити жоржини порівняно просто. Так, як розкішні квітучі кущі жоржин – невибагливі. Але щоб отримати максимальну кількість бутонів і найбільші квітки – правильний догляд влітку жоржинам все-таки потрібен.

Основні правила догляду влітку за жоржинами

Якщо ви правильно посадили багаторічні бульби навесні – то основний догляд влітку буде досить простий і цілком звичайний, як для більшості рослин. Але кілька важливих особливостей вирощування – все ж таки є.

  • Догляд за ґрунтом. Після того, як ви навесні посадили бульби в пухку, добре удобрену, дреновану землю – вам залишиться тільки підтримувати місця посадки в належному стані. Переконайтеся, що біля високорослих сортів стоять опори. Коли кущі масово розкривають величезні квітки – пагони без підв'язки можуть поламатися або вилягати при вітрі та сильних дощах. При змішаних посадках стежте за тим, щоб влітку між жоржинами й сусідніми великими рослинами, які їх загущують та затінюють – була відстань не менше 100 см для високорослих сортів, від 60 см для середньорослих. Не забувайте робити прополювання.
  • Полив та розпушування. Жоржини влітку ростуть швидко, у них значна зелена маса, вони формують масу бутонів і тому потребують регулярних поливів. Якщо допустити пересихання ґрунту, то глянцеве листя буде сохнути, бутони частково опадуть. А квітки стануть дрібними й втратять яскравість забарвлення. Земля має бути весь час злегка волога. Поливайте часто та помірно, але і застою води – не допускайте. На щільних суглинних ґрунтах – влітку обов'язково рихлить посадки. Щоб зберегти вологу і зменшити кількість поливів – мульчуйте жоржини торфом або компостом, заодно і підживите кущі. Важливо: якщо при вологій землі – листя жоржин сохне, це може бути ознакою надлишку вологи й загнивання бульб. Не перелийте, зберігайте землю злегка зволоженою. Якщо у спекотне літо в'януть верхівки жоржин – густо мульчуйте посадки.
  • Підживлення влітку. Можна сміливо сказати, що жоржини «люблять поїсти». Якщо ви добре удобрили місце посадки, то перше підживлення проводять через місяць після посадки, на початку червня. Якщо ні, то через 2 тижні. Жоржини ростуть швидко, нарощують масу листя, безперервно формують бутони, тому їм потрібне «посилене харчування», кожні 2-3 тижні. Як органічне підживлення влітку використовуйте добре перепрілий компост, перегній, курячий послід. І обов'язково використовуйте повні мінеральні комплекси. З другої половини літа або на початку вересня – використовуйте спеціальні безазотні мікси, щоб бульби добре визріли і зберігалися після викопування. Важливо: використовуйте збалансовані підживлення, надлишок азоту буде провокувати бурхливий ріст листя замість цвітіння. Пожовтіння листя, недостатній ріст і висота кущів – може бути ознакою нестачі підживлення влітку.

Георгины полив летом, формирование куста фото

  • Формування кущів – один з найважливіших елементів льотного догляду за жоржинами. Найбільше запитань – з правильності пасинкування жоржин влітку. Частину пагонів прибирають для того, щоб кущі краще провітрювалися, як профілактика захворювань. Але, пасинкують тільки високі великоквіткові сорти. Низькорослі, карликові, бордюрні, всі дрібноквіткові сорти та однорічні «веселі хлоп’ята» – не пасинкують. У високорослих великоквіткових сортів на початку літа залишають 2-3 найсильніших пагони, інші видаляють. Ці пагони розгалужуються в кожній пазусі листя, з'являються бутони все літо. Коли квіти вирощують на зріз для букетів, щоб вони були особливо великими – видаляють і бічні бутончики, залишають тільки кілька верхніх найбільших. Тоді квіти досягають навіть 30 см в діаметрі. Але для садового вирощування це не потрібно. Відламаними від бульби невеликими живцями можна розмножувати жоржини.
  • Видалення відцвілих суцвіть стимулює появу нових бутонів. Якщо їх не прибирати – період цвітіння сильно скоротиться, кількість бутонів значно зменшиться.
  • Підгортання кущів влітку питання спірне. Часто жоржини високо підгортають, щоб кущі не вилягає, замість підв'язки. За відгуками, проводити підгортання раніше вересня не потрібно. Але восени це потрібно зробити обов'язково, щоб бульби добре визріли й були захищені від ранніх заморозків.
  • Хвороби та шкідники. Влітку, при несприятливих умовах, поганому догляді, різких перепадах температур, посусі, перезволоженні та інших негативних факторах, листя та квітки можуть бути пошкоджені патогенними мікроорганізмами. Для профілактики й лікування, квітникарі-експерти рекомендують використовувати фунгіциди. При правильній агротехніці жоржини практично не хворіють. Шкідники рідко вражають листя, але іноді підгризають бульби – використовуйте інсектициди.

Агротехніка жоржин влітку – не представляє складності навіть для початківців квітникарів. Ці розкішні квіти можна вважати скоріше малодоглядними. Як зберігати бульби жоржин взимку – читайте в публікації.

Олександра Толмачова

Спеціально для вас

Відгуки

Немає відгуків про цей товар.

Написати відгук
    Погано           Добре
Увага: HTML не підтримується!
Фото та відео
Добавити