Barbie Sale
0

Як правильно вирощувати броколі: всі нюанси посадки

Одні кажуть, що технологія вирощування капусти броколі є досить складною, тоді як інші стверджують, що нічого надприродного там немає. Ви вирішили дізнатися, як справи насправді? Чудово! Адже в цій статті ми розбираємо, як росте броколі поетапно - з моменту висадки на розсаду та до формування головок.

За вельми екзотичною назвою “броколі” ховається найближчий родич цвітної капусти. І тут відразу хороші новини: якщо брати до уваги всю родину культурних хрестоцвітих, то саме броколі вважається найменш вибагливою. Вирощування на городі проходить в атмосфері невимушеності, якщо дотримуватися всіх нюансів, про які говоритимемо далі. Звичайно, не обходиться і без підводних каменів. Куди ж без них? Тож у центрі уваги броколі: секрети вирощування в Україні.

Як правильно виростити розсаду капусти?

Починати завжди потрібно зі закупівлі якісного насіння від перевіреного продавця. Воно оброблене фахівцями і не потребує попередньої підготовки до посадки. Якщо ж ви зібрали власний посадковий матеріал, то доведеться трохи поклопотатися. Спочатку його потрібно замочити у теплій воді (15-20 хвилин). Таким чином підвищується схожість. Після цього настає етап замочування у розчині марганцівки протягом 7-8 годин. Також є сенс використовувати стимулятори зростання для активації проростання. Далі черга холодильника - насіння слід тримати там протягом доби. Після цього його потрібно висушити на серветці. Можна вважати, що посадковий матеріал готовий до нового життя.

Як і коли сіяти на розсаду капусту броколі?

Щоб зрозуміти, коли потрібно сіяти капусту броколі, слід враховувати, що розсада вирощується приблизно півтора місяця. Висаджують у відкритий ґрунт в Україні її не раніше першої половини травня. Отже, займатись посівом можна вже в середині-кінці березня. Для посадки знадобиться ящик або будь-яка інша ємність із невисокими бортиками. Ґрунтосуміш в ідеалі має бути на основі торфу з додаванням рівних частин дернової землі та піску. Її можна приготувати самостійно. Також варто пам'ятати про важливість дезінфікування ґрунту. Якщо не хочете витрачати час та сили, то вибирайте між спеціальним субстратом для розсади та універсальним варіантом. Насіння занурюється в ґрунт на глибину не більше 1 см. При цьому важливо дотримуватись інтервалів - по 2,5-3,5 см.

Які умови вирощування капусти броколі?

Нову посадку необхідно відразу ж щедро обприскати за допомогою розпилювача. У жодному разі не лийте воду, інакше утворюється кірка, яка перешкоджатиме сходам. Горщики з посадженим насінням слід накрити плівкою і дати спокій приблизно на тиждень. Бажано, щоб температура в приміщенні була кімнатною або трохи вищою. Якщо суттєво нижче - будуть проблеми. А от коли крізь субстрат проклюнулося життя, температуру повітря слід знизити до +10 ºC…+15 ºC. Слідкуйте за тим, щоб ґрунт був трохи вологим (не сухим, але і не перезволоженим). Те скільки росте броколі на етапі формування розсади, частково залежить і від вологості повітря. Вона має бути трохи підвищеною.

Коли висаджувати броколі у відкритий ґрунт?

Приблизно через два тижні проводиться планове пікування розсади. Це процедура, коли кожен сіянець переноситься в окрему ємність. Для вашої зручності можете пускати в хід практичні торф'яні горщики. Вони прекрасні тим, що рослини прямо в них можна пересаджувати у відкритий ґрунт. Приблизно за 10-15 днів до цього варто потихеньку загартовувати броколі, тобто на деякий час виставляти на вулицю. Це підвищить стресостійкість розсади та її здатність переносити перепади температури. Якщо сіянці вже наростили повноцінні 5 або 6 листочків - вірний знак, що вони готові до пересадки на постійне місце. Як ми вже говорили, це відбувається на початку чи середині травня. Але! Враховуйте фактор погоди - якщо весна видалася холодною і є ймовірність повторних заморозків, то поспішати не варто.

Як посадити капусту броколі?

Багато городників-початківців роблять помилку на етапі посадки. Вона полягає у неправильному виборі ділянки. Вкрай не рекомендується висаджувати броколі на тому місці, де минулого сезону росла будь-яка капуста. Також поганий урожай може бути після редиски, помідорів та буряків. А ось оптимальними попередниками вважаються представники бобових, морква та огірки. Важливу роль відіграє якість ґрунту. Бажано ще восени його підготувати - перекопати та удобрити компостом. броколі - досить сонцелюбна капуста. Затіняти на етапі дозрівання її не обов'язково (хіба тільки якщо спека занадто сильна) але посадку краще виконувати в день, коли немає сонячної активності, або надвечір. На ділянці слід робити неглибокі лунки (інтервали становлять 40-60 см). Перед зануренням розсади в ямки добре полити та в ідеалі додати добриво: є спеціальні варіанти для розсади та для городу.

Як правильно вирощувати броколі після посадки у відкритий ґрунт?

Потреба підживлення зберігається. Іноді капусту варто підгодовувати. Поливи - обов'язково (періодичність залежить від погодних умов). До речі, надмірна сухість землі - одна з причин, чому броколі йде у цвіт. Така неприємність іноді трапляється. Начебто головка ще зовсім мініатюрна, а вже спостерігається розкриття окремих квіток. Підвищену увагу поливу слід приділяти саме в період зав'язування головок. До базових процедур на грядці відносяться також розпушування землі та видалення бур'янів, щоб ті не пригнічували броколі. Приблизно через 3 тижні після висадки у відкритий ґрунт капуста потребує легкого підгортання. Розпушувати землю і займатися підгортанням найзручніше після легкого дощу або планового поливу. У таких умовах комфортно прибирати дрібний бур'ян.

Які хвороби та шкідники небезпечні для броколі?

Найпоширенішим і найнебезпечнішим шкідником вважається попелиця, позбутися якої можна кількома способами. Так, здебільшого не обійтися без засобів захисту. Меншою мірою, але теж досить поширеними шкідниками є хрестоцвіті блішки, капустяні совки та мухи. Що стосується блішок, то в народі використовують порошок чистотілу. Багато хто говорить, що допомагає. Серед хвороб найстрашнішою можна сміливо назвати чорну ніжку, яка вражає насамперед молоді рослини. Якщо ви бачите, що стебло темніє і стає м'яким - це воно! Благо, є багатий вибір і від чорної ніжки, і від кореневої гнилі, яка викликається більшою мірою заболочуванням ділянки. Ще слід згадати таке захворювання як альтернаріоз. Один з недоліків броколі (як і будь-якої капусти) - її надмірна хворобливість. Чи можна виростити броколі на дачі або городі? Звичайно, але пройти сезон без клопоту та часткових втрат урожаю досить складно.

Василь Василашко

Спеціально для вас

Відгуки

Немає відгуків про цей товар.

Написати відгук
    Погано           Добре
Увага: HTML не підтримується!
Фото та відео
Добавити