Barbie Sale
0

Від чого лопається капуста: всі причини та корисні поради, щоб качан не тріскався

Капуста — цінний овоч, який допомагає урізноманітнити меню. З неї роблять салати, варять борщ, тушкують, запікають, квасять. Капуста багата на калій, фосфор, клітковину, найважливіші вітаміни. Овоч чудово дозріває в Україні та зберігається всю зиму. І ось, ви вирішили посадити його на грядці, дочекалися зав'язування головок, захоплено спостерігаєте за їх збільшенням. Одного дня помічаєте, як по налитому качану розповзається величезна тріщина. Овоч зберігає корисні якості, але втрачає товарний вигляд, не здатний довго зберігатися і до всього іншого може бути легко атакований гусеницями та слимаками. У статті ви дізнаєтеся, від чого лопається капуста. Корисні поради дозволять не допустити розтріскування качана.

Як поливати капусту?

Найважливіша причина, чому лопається капуста білокачанного сорту на грядці, полягає у нерівномірному поливанні. Йдеться не лише про надлишок вологи, а й про її нестачу. Ідеальним температурним режимом є +18-22 °C.

Рідко поливаючи капусту, ви запускаєте механізм швидкого зростання листя. Найінтенсивніше розвивається внутрішня частина овочів. Зовнішнє листя не витримує тиску, на ньому з'являються тріщини. Щодня вони збільшуються, залучаючи шкідників.

 

Корисна порада: як часто проводять полив капусти

Зволожувати рекомендується раз на тиждень. На квадратний метр витрачають 10-12 л води. У спекотний період проводьте полив у два рази частіше. У спекотні дні доповніть його дощуванням зранку та ввечері. Ґрунт потрібно просочувати до 30 см углиб. Між поливами не повинно бути тривалої перерви. Догляд спростить наявність поблизу водоймища або близьке розташування підземних вод. Відмінним рішенням для зайнятого дачника стане система крапельного поливу. Волога приходить до коріння в невеликій кількості й не здатна нашкодити.

На замітку! Якщо ви допустили тривалий період посухи та боїтеся бурхливого розвитку після рясного поливу, скористайтеся старим способом — часткове пошкодження кореневої системи. Для цього потрібно повернути качан на 50-90 градусів або підсікти корінь лопатою.

Агротехніка вирощування капусти у нестабільному кліматі

На визрівання капусти та її зовнішній вигляд негативно впливають різкі стрибки температури, зливи і тривала посуха. Всі ці причини створюють ефект, подібний до нерівномірного поливу, але зовсім не залежать від ваших дій.

Дачник не в змозі вплинути на погоду, але здатний почати низку дій, які захистять капусту від негативного впливу навколишнього середовища. Доглядати культуру слід відповідно до змін погодних умов.

Корисна порада: як доглядати дачну капусту

Сучасному дачнику неважко стежити за зміною погоди. Знаючи, скільки приблизно випаде опадів найближчими днями, можна скоригувати полив, не допустивши перезволоження або сухої грядки. Перед початком затяжних дощів варто прикрити ряди плівкою. Спосіб дієвий і допомагає капусті рости рівномірно, а отже, не доведеться думати, що робити, якщо капуста на грядці лопається.

Важливо! Ранній сорт багато поливають на початку червня, пізній — у серпні. Качани сформуються соковиті та великі.

Збирання врожаю: терміни для ранньої та пізньої капусти

Спосіб і терміни зрізання качана, як не дивно, також суттєво впливають на вигляд, вирощеної вами капусти. Качан при порушенні агротехніки може вийти з тріщинами та розсипатися в руках. Дотримуючись простих рекомендацій, ви зберете велику та пружну капусту.

Якщо згаяти ідеальний час для прибирання, овоч перезріє. Головка на певному етапі перестає збільшуватись, а волога продовжує надходити. Листя більше не наростає, зате набухає середина — капуста розтріскується.

Корисна порада: обробка та збирання капусти

Зрізати головки потрібно своєчасно, не допускаючи перезрівання і, як наслідок, розтріскування. Особливо важливо зважати на рекомендацію для ранніх сортів. Купуючи насіння або розсаду, дізнайтеся інформацію про швидкість визрівання культури та терміни збирання врожаю. У народі заведено користуватися місячним календарем. У ньому зазначено, що зрізають урожай, коли місяць перебуває у водяних зодіакальних знаках (рак, риби, скорпіон).

Обробка капусти полягає в розпушуванні, але не всі знають, що потрібно підгортати капусту. Проводити процедуру рекомендується через 20 днів після посадки у ґрунт. Розпушування насичує коріння киснем, а підгортання допоможе стовбуру утримувати головку, що наростає.

Факт! Ранньостиглу капусту збирають з кінця червня, середню — у серпні, а пізньостиглі качани зрізають у вересні.

Як підібрати сорти капусти, що не тріскається?

Живучи в регіоні, де спека змінюється зливами, можна все одно вирощувати пружну і красиву капусту. Виведено гібриди, які не розтріскуються. Качани ростуть поступово, незалежно від кліматичних умов. Ви зможете не переживати, якщо не встигнете вчасно прибрати врожай, оскільки головки залишаються цілими тривалий час. Гібриди мають такі ж високі смакові якості, відмінно зберігаються.

Порада! Капуста з тріщинами не підходить для зберігання або реалізації, але її обов'язково потрібно використовувати. Смакові якості овочів залишаються на висоті, скрасять літній салат, стануть у нагоді для зимових заготовок та маринадів.

Експерти Яскрава Клумба
Відгуки

Немає відгуків про цей товар.

Написати відгук
    Погано           Добре
Увага: HTML не підтримується!
Фото та відео
Добавити