Barbie Sale
0

Міцелій грибів - інструкція по вирощуванню, все що потрібно знати

Загальна інструкція

Вирощувати гриби в домашніх умовах з міцелію досить просто, треба лише знати технологію.

Виробники міцелію не стоять на місці. Випускається міцелій безлічі видів грибів та багато штамів кожного. Особливо добре зарекомендували себе зерновий живий і зерновий біологічно висушений. Їх легше зберігати в пакетах, що виключає ймовірність поганого посівного матеріалу. Урожай при цьому зростає швидше і його значно більше. Це найбільш підходящі види для вирощування.

Інструкція з вирощування грибів, фото

На присадибній ділянці висівати гриби можна у будь-який період року, коли немає природних перешкод у вигляді замерзлого або заболоченого ґрунту. У приміщенні гриби висаджуються і вирощуються цілий рік.

Раніше для культивування були доступні лише глива та печериця! Шиїтаке взагалі вважався заморським делікатесом! Зараз не тільки ці, а й десятки інших грибів можна вирощувати на присадибній ділянці! Деякі з них (мікоризні гриби - білий гриб, лисички жовті і сірі, грузді, підберезники, підосичники, маслюки, рижики і навіть трюфеля) бажано вирощувати під деревами, оскільки вони повинні рости з ними в симбіозі; а печериці (їх десятки видів!) можуть у будь-якому тінистому місці.

Різноманіття гливи теж вражає. На ділянках в тінистих місцях її можна вирощувати у соломі та деревині (найпростіший спосіб) - спиляних пеньках або на корені. Головне, щоб пеньки були листяні і не трухляві.

Зерновий живий міцелій слід брати тим грибникам, які будуть висаджувати його протягом одного місяця після придбання. Зерновий живий міцелій - чудовий посадковий матеріал, але вимагає дотримання деяких умов зберігання і транспортування. Порушення — це втрата схожості.

Зерновий міцелій біологічно висушений являє собою зарослу живу зернову грибницю, яку надалі за спеціальною технологією на сучасному обладнанні піддали висушуванню. При цьому всі його якості, які характеризують схожість, залишаються на тому ж рівні. Термін зберігання практично не обмежений. Прекрасно транспортується і пересилається. В наявності увесь асортимент міцелію доступний до замовлення цілий рік.

Інструкція по вирощуванню печериць

На присадибних ділянках умови зростання неконтрольовані, на відмінну від приміщення, тому врожайність постійно різна:

 1. Вибрати тінисте місце та розпушити землю.
 2. Рівномірно розсипати міцелій на обрану ділянку, використовуючи 1 упаковку 50 г на 1 м2.
 3. Зверху прикрити перегноєм шаром 5-7 см.
 4. Рівномірно зволожити.
 5. На зволожений перегній внести шар 3-5 см звичайного городнього ґрунту.
 6. Урожай – 1 раз навесні і 2 раз восени, в залежності від погодних умов.
 7. «Живе» грибниця 5-6 років.

У приміщеннях:

 1. Використовуються будь-які приміщення — сараї, гаражі, підвали, лоджії, комори, горища і т.п. Переваги вирощування печериць в закритих приміщеннях — можливість отримувати свіжі гриби цілий рік.
 2. Вирощують гриби в ящиках, в поліетиленових мішках тощо. На дно насипається шар 10-12 см землі, розсипається міцелій 1 упаковка 50 г на 1 м2, потім вкривається на 7-10 см компостом / перегноєм.
 3. Перші гриби з'являються через 2-2,5 міс. На відміну від ділянок на відкритих місцях, ця грибниця буде плодоносити 3-4 рази, з кожною хвилею урожай буде меншим.
 4.  Зволожувати потрібно, не створюючи болото. Поставити поруч з ящиками ємність з водою, яка поступово буде випаровуватися. Якщо цього не достатньо, додатково поливати.

Вирощування глив і печериць з міцелію, фото

Інструкція по вирощуванню дереворуйнівних грибів (опеньки, гливи, шиїтаке, рейші)

Інструкція по вирощуванню дереворуйнівних грибів на рослинних рештках у мішках (інтенсивний спосіб):

 1. Субстрат однорідний (напр., тільки солома) або комбінований в будь-яких пропорціях з двох і більше складових (напр., солома + сіно + тирса) помістити в ємність і залити окропом.
 2. Дати запареному субстрату охолонути природним способом до + 20 + 30 °C.
 3. Добре віджати і ретельно перемішати з міцелієм (100 г на 40 кг зволоженого субстрату).
 4. Помістити в поліетиленовий прозорий мішок, злегка приминаючи. Зав'язати.
 5. Для повітрообміну зробити по всій площі пакета кілька надрізів розміром 3-5 см. Вийшов готовий грибний блок.
 6. Розміщують блоки в приміщенні або в тінистому місці в саду різними способами, але краще підвісити.
 7. У період проростання (4-5 тижні) світло не обов'язкове. Спочатку спостерігається опушення, потім субстрат прийме білий або злегка жовтуватий колір і перетвориться в щільний блок.
 8. Ще через 1,5-2 тижні з'являються зачатки плодових тіл. Уже потрібне світло.
 9. У місцях зачатків плодових тіл роблять надрізи плівки. Плодоношення проходить хвилями через 2-3 тижні. Найбільший урожай приносять перші 2 хвилі.
 10. Тимчасові періоди вказані для глив. Для шиїтаке і опеньків від посіву до перших грибів близько 4 місяців.

Інструкція по вирощуванню дереворуйнівних грибів на листяній НЕ трухлявій деревині (екстенсивний спосіб):

 1. Бруски, колоди, відрізи, тощо можуть бути будь-якого розміру, але бажано довжиною 30-40 см і діаметром 25 см. Їх протягом тижня вимочують у воді. Свіже спиляні можна не вимочувати або вимочувати лише 1-2 дні.
 2. У бруску просвердлюють або надпилюють отвори, вносять міцелій (100 г на 40 кг), прикривають отвори соломою або затикають ватним/паперовим тампоном, або іншим способом.
 3. Період заростання грибниці 4-7 місяців при t + 7 + 27 °C.
 4. Розміщуються в тінистому місці в саду або в провітрюваному приміщенні.
 5. Отримання врожаю - 1-2 рази навесні і 1-2 рази восени, можливо, буде урожай і влітку при сприятливих кліматичних умовах.

Інструкція по вирощуванню лісових грибів (боровик, лисичка, польський гриб, рижик, підберезовик, підосичник, маслюк, груздь, блюдцевик, дощовик, сироїжка)

Інструкція по вирощуванню лісових грибів на присадибній ділянці під деревами:

 1. Розрихлити землю під деревом таким чином, щоб утворилося поглиблення 15-20 см в залежності від розташування коренів біля поверхні ґрунту.
 2. Рівномірно розсипати міцелій по всій розрихленій поверхні - 50 г на 1м2.
 3. Покрити садовим або лісовим ґрунтом, змішаним з будь-яким перегноєм, в рівних частинах. Зверху присипати тією землею, яка утворилася при розрихлені.
 4. Посадку можна проводити в будь-який час року, якщо немає природних перешкод, і під будь-якими породами дерев.
 5. Полив проводиться в посушливий період часто - 10 л на 1м2.
 6. Гриби з'являються навесні і восени, але вперше не раніше, ніж через рік після посадки. Буває, чекати потрібно 2-3 роки. Перший урожай 350-500 г/м2, наступні 1,5-2,5 кг/м2. Зростає грибниця довгі роки, поки живе дерево.
 7. Щорічно, в спекотну або холодну пору року (коли гриби не ростуть), зверху на місце посадки грибів рівномірно розсипати перегній і/або лісовий ґрунт з розрахунку 5-6 кг/м2.

Інструкція по вирощуванню лісових грибів у приміщені:

 У приміщенні гриби можна спробувати виростити таким же способом, як і печериці, підсаджуючи багаторічні трави, чагарники, польові квіти (для утворення кореневої системи, адже гриби мікоризні). Результати будуть трошки гірше, ніж на відкритій ділянці; ймовірність схожості також знижується.
Поруч з будь-якими лісовими грибами рекомендується вирощувати лисичку! У цьому грибі містяться безліч речовин, які не тільки обумовлюють її лікувальні властивості, але також активно борються з грибними хворобами, шкідливими пліснявими грибками, які заважають нормальному розвитку грибниці, грибними хробаками. Лисички самі майже ніколи не червиють і поруч зростаючі гриби можуть дорости до гігантських розмірів, також не зачервиючи. Грибниця лисички як би «готує» місце для розвитку грибниці титульного гриба, а потім старанно ним «опікується» протягом багатьох років. Поруч з лисичками прекрасно себе почувають білі гриби, підберезники, підосичники, польські гриби, маслюки, як, втім, і всі інші!

Експерт Яскрава Клумба

Спеціально для вас

Відгуки

Немає відгуків про цей товар.

Написати відгук
    Погано           Добре
Увага: HTML не підтримується!
Фото та відео
Добавити