123123
0

Це цікаво! Як правильно садити горох у відкритий ґрунт

Солодкий і соковитий у сирому вигляді, коли молодий. Ароматний та ситний у вареному вигляді, коли зрілий. А якщо просто і двома словами - смачний горошок! Його вирощуванням займаються по всій території України. По-перше, це не складно. По-друге, результат завжди вартий витрачених сил.

Головне - знати, як правильно посадити горох на городі або на будь-якій іншій ділянці. Саме від посадки багато в чому залежить подальша доля врожаю. Якщо вам ця тема цікава - приєднуйтесь до обговорення. Сьогодні говоримо про те, як правильно садити горох!

Вирощуємо горох: правильна посадка починається з підготовки ґрунту

Спочатку скажемо, що можна займатися вирощуванням як цукрового, так і лущеного гороху. Технологічно вони різні, але агротехнічні відмінності не дуже великі.

Які строки посадки гороху у відкритий ґрунт? Посадка гороху навесні у ґрунт починається з перших теплих днів. Відмінно, якщо ви частково підготували ділянку ще з осені - перекопали та додали трохи добрив. Але й навесні це можна зробити. Також коли садити горох на розсаду або у відкритий ґрунт, залежить від сорту навіть. Більшість сортів мають разючу стійкість до холоду, але бувають винятки. Зазвичай, середина/кінець квітня – оптимальний час для посадки в Україні.

Де здійснюється посадка солодкого гороху? Найкращою зоною посадки вважається захищене від поривів вітру, але освітлене місце. У півтіні теж можна садити. Горох піде у ріст, але стручки можуть бути дрібні. Ідеальний варіант - коли горох висаджується вздовж доріжок. Повірте, це дуже зручно та приємно - гуляти ділянкою, відривати стручки молодого власноруч вирощеного без хімії горошку та одразу ж ними ласувати. Діти у захваті!

Чого потребує горох: посадка та догляд за ділянкою? Важлива справа - попередньо звільнити ділянку від бур'янів. Оскільки горох висівається щільним масивом і виростає повноцінним зеленим лісом, видаляти бур'ян пізніше буде вкрай складно. За складом ґрунту кращі суглинки. Що ж до кислотності ґрунту, то оптимально - слабокисла чи нейтральна.

Чи має посадка гороху в ґрунт супроводжуватися внесенням добрив? Горох дуже самодостатня рослина, яка завдяки масивній кореневій системі може отримувати необхідну кількість поживних елементів із землі. Якщо попередньої осені ви не додавали в землю гній та суперфосфат, то трохи удобрити азотом на старті сезону - гарна ідея!

Підготовка гороху до посадки

Щоб у результаті вийшов якісний, великий і смачний горох, посадка у відкритий ґрунт навесні повинна передбачати ретельний вибір посадкового матеріалу. Рекомендуємо купувати сертифікований продукт. Нині у продажу навіть є комплекти насіння спеціально для майбутнього консервування.

Чи можна садити горох власним насінням? Так, ви можете використовувати насіння, яке залишилося після попереднього врожаю. Якщо ви у них впевнені. Вони висаджуються у сухому вигляді, але для більш ефективного результату фахівці рекомендують замочувати горох перед посадкою у відкритий ґрунт. Річ у тому, що завжди є браковане, підібране насіння - його легше видалити, коли воно спливає.

Чи можна пророщувати горох перед посадкою? Можна, але не обов'язково, а деякі фахівці взагалі не рекомендують це робити. Пророщений горох швидше росте, але за ранньої посадки може підмерзнути і почати гнити. Втім, просте замочування допомагає позбутися комах, як ми вже казали. Якщо насіння зберігалося в домашніх умовах, то ймовірна наявність  шкідників, які можуть жити безпосередньо в горошинах. Скільки замочувати горох перед посадкою? Буквально на кілька годин.

Який горох для посадки не підходить? Той, що під час зберігання перезволожувався. Також непридатний той, який лежав понад 5 років. Попри те, що схожість горошку може зберігатися до 10 років, краще використовувати перевірене насіння.

Як протестувати свій посадковий матеріал на схожість? Знову ж таки треба замочити його і завернути в марлю. Він має пролежати днів 5-7. Якщо паростки з'явилися на переважній більшості горошин - все добре. Якщо не проросла кожна друга чи більше - краще такий горох не садити, а купити нормальне насіння.

Як обробляти горох перед посадкою? Городники та дачники, які цікавляться тим, як правильно садити горох в Україні, часто акцентують свою увагу на всіляких стимуляторах зростання. Ми не наполягаємо на їхньому обов'язковому застосуванні, але на озброєння можете собі взяти.

Також зверніть увагу, що для дружного сходу горошку є досить простий спосіб - насіння занурюють у мішечок з тканини і ставлять біля джерела тепла буквально на 1-2 години, щоб матеріал добре прогрівся. Метод народний, але хороші відгуки.

Як правильно садити горох у відкритий ґрунт

Ну що, попередні процедури позаду? Настав час дізнатися, як правильно садити горох на дачі чи городі. Використовуємо такий порядок дій:

 1. До кінця квітня саджаємо сухе насіння (як говорилося раніше), а якщо в травні, коли тепло, то можна замочувати заздалегідь.

 2. Наперед споруджуємо опори в тому випадку, якщо сорт гороху передбачає активне вертикальне зростання - щоб рослина могла вусиками чіплятися за щось.

 3. Якщо горох за своєю природою невисокий, достатньо забити півметрові кілочки. Краще робити це до посадки, оскільки коли зійде рослина - там бажано не тупцювати.

 4. Сіємо насіння на глибину 5-10 см. Глибина залежить від якості та складу ґрунту. Якщо ґрунт піщаний, то глибше. Якщо суглинистий, то вище.

 5. Стандартна посадка гороху - відстань 6-7 см між насінням. У такому разі виходить в міру щільний ліс із ймовірно багатим урожаєм. Врахуйте, від того, на якій відстані садити горох залежить продувність майбутніх посадок. Занадто щільно і багато - не означає добре.

 6. При ранній посадці утримуємося від поливів. У травні полив вітається. Грядка трохи ущільнюється одразу після посадки.

Впевнені, якщо ви дотримаєтеся цих простих рекомендацій, у вас вдасться виростити горошок, який ви зможете зібрати та заготовити на зиму.

Як садити горох у горщик

 • Для посадки у домашніх умовах підійдуть звичайні пластикові стаканчики об'ємом 100 мл. Можна брати спільні великі ящики. Як вам зручніше. Але ми не рекомендуємо другий варіант через ймовірний застій вологи.

 • Перед тим, як садити, обов'язково перебираємо посадковий матеріал. Видаляємо все сумнівне насіння - те, яке з дірочками, потемніннями і т.д.

 • Добірне насіння потрібно промити під проточною водою, а потім замочити. Як ми говорили раніше, це допоможе позбутися комах і усунути сміття, що залишилося.

 • Оскільки ми садимо в горщику, в домашніх умовах, де тепло та затишно, то можна сміливо пророщувати насіння. Замочуємо їх у теплій воді, загортаємо у звичайну марлю або тканинний мішечок. Залишаємо стояти до повного пророщування.

 • Насіння, яке пройшло процедуру пророщування, занурюємо в заздалегідь підготовлений субстрат (спеціальний для розсади). Глибина посадки менше, ніж у відкритому ґрунті. Достатньо 2-3 см. Відстань між горошинами, якщо ви використовуєте великі загальні ємності, повинна становити не менше 7 см.

 • Посадку акуратно присипаємо землею, трохи ущільнюємо та поливаємо за допомогою розпилювача, щоб вода рівномірно розподілилася та не створила кірку.

Після посадки ємність бажано накрити плівкою, але систематично провітрювати. Коли з'являться повноцінні сходи - плівку знімаємо та вирощуємо, як звичайний горох.

Володимир Стороженко
Відгуки

Немає відгуків про цей товар.

Написати відгук
    Погано           Добре
Увага: HTML не підтримується!
Фото та відео
Добавити