Barbie Sale
0

Агротехніка вирощування столового буряка: секрети досвідчених городників

Буряк Звичайний є представником роду Буряки родини Амарантових. Культивується як однорічна рослина, а для одержання насіння коренеплоди висаджують у ґрунт повторно. Якщо квітконос з'являється в перший рік розвитку, то такий овоч не придатний ані для їжі, ані для збору насіння. Ця культура використовувалася ще в 1-2 тис. до н. е., поступово поширившись по всіх материках. Буряк має кілька різновидів, але найбільш уживаним є  саме Столовий. Він відрізняється насиченим багряно-малиновим кольором і відмінними смаковими якостями. Використовується в кулінарії багатьох країн як цінний поживний продукт, що містить велику кількість цукрів, білків, органічних кислот, вітамінів, мікро – і макроелементів, клітковини і інших необхідних для здоров'я речовин.

Столовий буряк на вашому городі: вибираємо відповідну ділянку

Попри свою простоту і невибагливість, агротехніка вирощування столового буряка все ж має тонкощі:

  1. Вимоги до якості ґрунту. Для буряка необхідний поживний суглинистий, супіщаний або чорноземний ґрунт. На важких кислих ділянках з близьким заляганням ґрунтових вод Вам навряд чи вдасться отримати якісний урожай.
  2. Наявність достатнього освітлення. Навіть легке затінення призведе до того, що бадилля сильно витягнеться, а коренеплоди не будуть великими.
  3. Ідеальні попередники – зернові посіви, огірки, цибуля, томати, перці, бобові, а ось після картоплі, інших видів буряків, капусти і ріпаку не варто висівати насіння.

Якщо у вас немає можливості правильно чергувати культури, то можна після збирання врожаю засіяти ділянку відповідними рослинами-сидератами і провести сівозміну.

Організація посівних робіт

Буряк є досить стійкою до низьких температур рослиною – його насіння проростає при +4 ˚C. Але все ж краще дочекатися більш високих показників приблизно +5-8 ˚ С, а потім займатися посівними роботами. Для цього розмічають лунки глибиною 2-3 см, в які розсівають буряк і щільно загортають. Щоб уникнути вивітрювання вологи, до якої насіння дуже чутливе, можна ущільнити ґрунт катком.

Густота посівів – справа досить індивідуальна. Хтось віддає перевагу сіяти щільніше, щоб потім його розрідити, а хтось відразу формує необхідну відстань між рослинами. Крім того, якщо ви хочете отримати великі коренеплоди – залиште їх на відстані 15-20 см один від одного. Але, як правило, більш зручно використовувати буряки середніх розмірів, тому не варто сильно проріджувати посадки.

Удобрюємо коренеплоди: вносимо найнеобхідніше

На початковій стадії формування зеленої розетки потрібна велика кількість азотистих добрив, а для розвитку коренеплоду вносять кальцій, магній, бор, марганець, а також мікроелементи, яких в доступній формі дуже мало в ґрунті. Для поповнення запасів поживних речовин використовуються спеціальні мінеральні добрива, але і внесення перепрілої органіки також не буде зайвим.

Догляд за столовим буряком, захист і збір врожаю

В останні роки справжньою бідою городників стало розмноження довгоносиків. Вони можуть у лічені години знищити посіви, які щойно з’явились. Щоб уникнути подібних неприємностей, проводять передпосівну обробку насіння інсектицидами. При правильному догляді і відповідному харчуванні рослини практично не уражуються хворобами.

На початку турбота про посіви полягає в розпушуванні ґрунту та видаленні бур'янів. Потім буряк зміцніє, підніметься широке листя і необхідність у проведенні таких робіт відпаде. Збір врожаю припадає на кінець вересня – початок жовтня. Столовий буряк легко висмикується, потім з нього зчищають ґрунт і видаляють гичку, не зачіпаючи самого коренеплоду. Овоч відмінно зберігається в підвалах і льохах до нового врожаю, але вживати його рекомендується тільки по травень включно.

Сорти столового буряку від компанії Яскрава

На перший погляд, столовий буряк практично весь однаковий і нічим не відрізняється. Але це далеко не так. Є різні його сорти, насіння яких можна купити в інтернет-магазині Яскрава Клумба:

  • Борщові: відрізняються більш світлим забарвленням коренеплоду, в розрізі якого чергуються рожеві і темні смуги;
  • Вінегретний, Делікатесний, Єгипетський плоский, Детройт та ін.: має темно-бордове інтенсивне забарвлення, ніжний м'якуш, солодкий смак;
  • Опольський, Ріваль, Циліндра: коренеплоди витягнутої форми. Багато хто цінує ці сорти за більш швидке приготування і зручне використання.

Насіння пройшло суворий контроль якості і відповідає європейським стандартам.


ФОТО: Depositphotos

Олександра Толмачова
Відгуки

Немає відгуків про цей товар.

Написати відгук
    Погано           Добре
Увага: HTML не підтримується!
Фото та відео
Добавити