Barbie Sale
0

Агротехніка вирощування білокачанної капусти: секрети отримання хорошого врожаю

Білокачанна капуста заслужено носить титул королеви городу і кухні. Без неї не обходяться як традиційні українські борщ і голубці, так і екзотичні качина грудка магре і французький гратен. Капусту відварюють, парять, смажать, запікають, квасять, маринують, подають сирою. За вмістом вітамінів, мікроелементів, клітковини і інших корисних речовин їй практично немає рівних. Цей овоч є визнаним лікарем, позбавляє від проблем зі шкірою, стравоходом, серцево-судинною та іншими системами. Агротехніка вирощування білокачанної капусти досить проста, але все ж для отримання щільних головок необхідно дотримуватися певних правил, про які й поговоримо далі

Біологічні особливості культури

Білокачанна капуста в перший рік вирощування дає тугий качан, а в другий – квітконіс. Виділяють сорти з різними строками дозрівання, більшість з яких представлені в інтернет-магазині компанії "Яскрава":

  • ранні (для літнього використання): Дитмарська, Червнева, Золотий гектар тощо;

  • середньостиглі (для засолювання і споживання влітку і восени): Слава, Надія;

  • пізньостиглі (для зберігання): Білосніжка, Колобок F1, Українська осінь, Амагер, До весни та ін.

Качани різних сортів відрізняються формою і щільністю, смаковими якостями, транспортабельністю, лежкістю. Наприклад, сорти Кам'яна голова, Амагер, Лангедейкер мають дуже щільне і жорстке листя. Такі головки можна сміливо залишати на зберігання, а ось для квашення і свіжих салатів більш прийнятні соковиті і ніжні Білосніжка, Ярославна, Козачок. І хоча готовий продукт коштує копійки, кожен городник все одно намагається виростити урожай на своїй ділянці. Справа тут вже не в економії, а в бажанні отримати екологічно чистий і безпечний продукт.

Способи вирощування розсади

Агротехніка вирощування білокачанної капусти передбачає два способи отримання саджанців – розсадний і безрозсадний. У кліматичних умовах України для вирощування ранніх сортів застосовують розсадний спосіб, а для середньо - і пізньостиглих підходять обидва. З метою отримання річного врожаю насіння висівають з 1-го і до 25-28 березня, середнього періоду дозрівання – з 25 березня по 25 квітня, пізнього – з 20-х чисел квітня. Посів проводиться в теплицях, парниках, ящиках, пластикових або спеціальних торф'яних горщиках  для розсади. Готують поживний, пухкий і легкий ґрунт або купують уже готовий, склад якого збалансовують фахівці.

В залежності від того, чи плануєте Ви проводити пікіровку розсади, визначається густота посівів. Але, як правило, більшість садівників цей етап пропускають. Ранні сорти зручно висівати в стаканчики по 1 рослині, а потім, не травмуючи, пересадити в ґрунт. При вирощуванні розсади для отримання осіннього і зимового врожаю використовують по 3-5 г насіння на 1 м2.

Підготовка та удобрення ґрунту, висадка розсади

Рослина, що полюбляє вологу, вимоглива до структури та складу ґрунту – віддає перевагу родючим суглинкам. Не виносить навіть легкого затінення, тому ділянки для вирощування білокачанної капусти повинні добре освітлюватися. Удобрення ґрунту проводять декількома способами:

  • осіннє: якщо на вашій ділянці кислий ґрунт, то корисно вносити добавки для нормалізації реакції;

  • весняне: добре перепрілий перегній, деревну золу або мінеральні добрива потрібно додавати згідно норм, зазначених виробником;

  • в лунку: вдалий спосіб заощадити добрива, так як вони вносяться безпосередньо під кожен кущ і перемішуються з ґрунтом.

Для отримання великих і щільних качанів розсаду краще висаджувати не грядками, а довгими рядами в шаховому порядку. Рослини отримають більше вологи, а також будуть добре насичені повітрям.

Догляд за капустяними посадками

Агротехніка вирощування білокачанної капусти передбачає регулярний полив, особливо в період в'язання качанів. Прополка і розпушування ґрунту необхідні тільки на початковому етапі розвитку, а потім широке нижнє листя покриває землю і не дає можливості розвиватися бур'янам.  Більшість садівників в якості добрива надають перевагу органічними речовинам.  Якщо у ґрунт було внесено достатню кількість поживних речовин при посадці, то підгодівлю можна і не застосовувати.

Серед найбільш поширених шкідників цієї рослини числяться білянка капустяна, личинки хруща, попелиця. Для захисту використовуються відповідні інсектициди. Строки збирання залежать від видів і сортів, тривають з початку червня (літні сорти) і до середини-кінця листопада. Як бачимо, агротехніка вирощування білокачанної капусти досить проста. Це дозволяє забезпечити сім'ю на всю зиму корисним овочем і отримати задоволення від процесу вирощування.

Купити насіння капусти

  • Якість насіння капусти захищена Гарантією.
  • Купуйте тільки у перевіреного виробника.

Перейти в каталог

ФОТО: Depositphotos 

Олександра Толмачова

Спеціально для вас

Відгуки

Немає відгуків про цей товар.

Написати відгук
    Погано           Добре
Увага: HTML не підтримується!
Фото та відео
Добавити