Barbie Sale
0

Зелений паркан і декор в одному флаконі: садовий плющ - майстер в оздобленні саду та двору

Гарний, ефектний та по-своєму загадковий. Його часто можна зустріти на фасадах приватних будинків. Він завойовує кохання сучасних ландшафтних дизайнерів. Що ж це за таємничий незнайомець? Так, ви маєте рацію - це плющ садовий! Вічнозелений, морозостійкий і такий що відкриває нові можливості в оздобленні садового простору, у декоруванні присадибних ділянок, у перетворенні двориків.

Плющ - рослина садова, але варіативність її застосування досить широка. У нашій статті ми спробуємо показати це під різними кутами. Ви зрозумієте, як виглядає садовий плющ (фото додаються), дізнаєтеся основні його естетичні та експлуатаційні характеристики, а також обов'язково надихнетеся на експерименти в озелененні простору.

Плющ садовий вічнозелений, морозостійкий: опис рослини

Важко коротко описати цю багатогранну рослину, але спробуймо. Отже, головною особливістю садового плюща є його велике листя з довгими черешками. Форма листочків і відтінок можуть відрізнятися, залежно від виду, але в цілому це шикарне насичено-зелене листя з розкішним глянцевим блиском.

За своєю природою плющ є ліаною. Розвиток відповідний: може звиватися та досягати значних розмірів. На піку декоративності з'являються жовтувато-зелені суцвіття у формі парасольок. Період цвітіння найчастіше випадає на кінець літа і першу половину осені. Опісля можна спостерігати цікаві на вигляд плоди фіолетового кольору, які пізніше знаходять глибокі чорнильні акценти. Повною мірою вони дозрівають до зими чи весни. Вживати їх не можна, хоча виглядають дуже апетитно. Це невеликі ягоди (до 1 см у діаметрі). Вони відповідають лише за декоративну складову.

Плющ садовий: розмноження, посадка, догляд

Якщо ви вирішили купити садовий плющ вічнозелений, то вас напевно цікавлять особливості його вирощування. За роки активної взаємодії з цією декоративною рослиною експерти Яскрава Клумба сформували певний блок питань, що найчастіше виникають. Настав час на них відповісти.

Як посадити плющ для огорожі?

Ідеальним періодом для посадки є квітень чи початок травня. Попередньо необхідно забезпечити наявність опори. Якщо є паркан - питання вирішується саме собою. Якщо ні - можна купити спеціальну арку або садити біля дерева.

Ми говоримо про посадку саме біля паркану, а отже, потрібно вздовж огорожі викопати ями, щоб між ними було мінімум 50 см інтервалу. Глибина ям повинна відповідати кореневій системі (якщо коріння на 100% без заломів поміщається - розмір нормальний).

Доброю підмогою буде компост. Можна додати гумус, якщо ґрунт бідний. Рясний полив під час посадки є обов'язковим. Вологість землі має бути високою.

Як доглядати за плющем?

На першому етапі це систематичні поливи, щоб земля не була сухою. Молоді пагони зазвичай підв'язують до опори і направляють їх у потрібну сторону, щоб утворювався зелений паркан.

Добрива не обов'язкові, але якісні мінеральні комплекси в невеликій кількості 2-3 рази за сезон підуть на користь.

Так, плющ морозостійкий, але є чутливі сорти, які у перший рік вирощування потребують укриття у зоні кореневої шийки.

Найбільш зручно розмножувати відведеннями або живцями. Зазвичай беруть верхівковий живець і ставлять на укорінення.

Чи можна садити плющ у горщику?

Якщо дуже коротко, то так, можна! Якщо більш докладно, то ви можете вирощувати не тільки в горщику, а й у ящику чи будь-якій іншій ємності. Рослина плететься, тому краще відразу зробити опору. Як альтернатива – вирощувати в ампельній формі. У такому разі необхідне підвісне кашпо.

Плющ сам по собі тіньовитривалий і може рости в будь-якій кімнаті. Винятком є хіба що ряболисті екземпляри. Їм потрібно більше світла, ніж решті. Але в цілому, культура набагато краще розвивається і комфортніше почувається на вулиці, тобто на свіжому повітрі.

Як прискорити зростання плюща?

Якщо ви хочете рослину, що стрімко набирає зелену масу, то вибір абсолютно правильний - на 100% підійде плющ садовий. Як швидко росте цей красень - залежить від виду, умов та догляду. Але якщо узагальнено говорити про те, скільки сантиметрів на рік росте плющ, то це цифри в межах 50-100 см. Тобто досить значний приріст! Але навіть при цьому зростання можна прискорити за допомогою своєчасних обрізок, які стимулюють розвиток молодих пагонів та сприяють формуванню рослини.

Як правильно формувати плющ?

Обрізка важлива і з точки зору формування. Зазвичай вона проводиться навесні та восени. Взимку за бажанням можна усувати сухе листя, підтримуючи миловидність плюща. Восени найважливіше видаляти засохлі ліани. Навесні - вкорочувати надмірно довгі, щоб привносити баланс.

Щоб дати поштовх зростанню бічних пагонів, досвідчені садівники вдаються до процедури прищипування. В оформленні можуть знадобитися опори, дріт та інші підручні інструменти.

Але пам'ятайте головне - плющ прекрасний сам по собі. Іноді йому просто треба дати свободу.

Як використовувати садовий плющ у ландшафтному дизайні?

Це, напевно, найголовніше питання, адже любителі рослин купують цю культуру саме для декору. Основний вектор - ліана сприяє густому і дуже ефектному озелененню. Є багато прикладів застосування садового плюща як ґрунтопокривної рослини, але все ж таки в основному його цінують за здатність активно чіплятися за опору і видиратися на вражаючі висоти. Опорою для рослини може бути навіть стіна будинку. Достатньо, щоб поверхня була не абсолютно гладкою, а хоча б трохи шорсткою.

Якщо на вашій ділянці є металева огорожа або грати, то час від часу вплітайте кучеряві пагони. Отримаєте фантастичний результат: щось у вигляді казкового орнаменту із зелені. Ви переконаєтеся, що решітка, увита садовим плющем, виглядає приголомшливо! Давно стали класикою обвиті арки, про які ми вже говорили.

Можна створювати живі навіси. Останніми роками повернувся тренд на живі рамки навколо вікон та дверей. Створюється ефект зеленого обрамлення - так звана ілюзія проходів, яких немає.

Що стосується поєднання з іншими декоративними культурами, то в першу чергу слід відзначити плетисті троянди та гліцинію. Але насправді можна поєднувати з будь-якими плетистими рослинами. Наприклад, з тими ж клематисами. З оригінальних варіантів - хміль.

Плющ допомагає маскувати непривабливі стіни та паркани. Садовий плющ для живоплоту - чудова ідея! Він також дозволяє стильним чином приховати різного роду комунікації (труби, дроти тощо). Якщо грамотно спрямовувати пагони, можна взагалі створювати зелені скульптури. Тут вже на що ваша фантазія здатна. Найголовніше - правильно вибрати садовий плющ вічнозелений. Фото та характеристики сортів є на нашому сайті. Можете звернути увагу на найкращі сорти:

Сорт Сагіттіфолія демонструє високу стійкість до негативних чинників довкілля і навіть до міської забрудненості повітря. Розвиток ліан відбувається цілком планомірно, і садівник може його на 100% контролювати, домагаючись високої декоративності та потрібного спрямування.

 • висота: ліана при довільному зростанні зростає до 8-10 метрів завдовжки;
 • листки: великі, п'ятилопатеві, темно-зелені, з прожилками;
 • квіти: дрібні, на колір жовтувато-зелені, утворюють досить великі суцвіття;
 • аромат: ледь вловимий, характерний для звичайного плюща;
 • цвітіння: протягом осені;
 • плоди: формуються ближче до весни;
 • морозостійкість: висока;
 • витривалість: висока;
 • застосування: жива огорожа, вирощування щільним рядом, вертикальне та горизонтальне озеленення.

 

Відмінний плющ для оформлення альтанок, будинків та будь-яких інших споруд. Швидко росте, огортаючи стіни та огорожі. Не має проблем з адаптацією у новій локації. Виділяється відмінною стійкістю до перепадів температур та поганої погоди. Багато років зберігає декоративність, створюючи ефект густого зеленого покривала.

 • висота: ліана при довільному зростанні зростає до 3 метрів завдовжки;
 • листя: насичено-зелене, кленоподібне, з цільними пластинами;
 • квіти: жовто-зелені, маленькі, зібрані у прості парасольки;
 • аромат: легкий, абсолютно ненав'язливий;
 • цвітіння: вересень-листопад;
 • плоди: формуються ближче до весни;
 • морозостійкість: висока (додаткове укриття необхідне лише молодим плющам на першому-другому році вирощування);
 • витривалість: висока;
 • застосування: можна вирощувати у вигляді грунтопокровника або як вертикально зростаючу ліану, обвиваючи нею дерева, паркани та стіни.
Василь Василашко
Відгуки

Немає відгуків про цей товар.

Написати відгук
    Погано           Добре
Увага: HTML не підтримується!
Фото та відео
Добавити