Barbie Sale
0

Весняний догляд за лохиною: основні правила

Смачна, вітамінна, ароматна - це улюблениця дітей та дорослих лохина! Українські садівники віддають належне такій корисній ягоді і вирощують її у досить значних масштабах: хтось просто для себе та своєї родини, а хтось на продаж. В обох випадках ягідні кущі потребують догляду, адже чим більше турботи їм дарувати - тим кращим, якіснішим і більшим буде врожай. Якщо ви стежите за нашим блогом, то напевне читали статтю про осінній догляд. Ми отримали хороші відгуки від відвідувачів сайту і бачимо гостру необхідність написати про те, чого ж потребує садова лохина навесні: полив, підживлення, обрізка та багато іншого. До речі, не плутайте лохину з чорницею - між ними є суттєва різниця. Сьогодні ми говоримо саме про красуню лохину. Нумо починати!

Який перший догляд за лохиною навесні після зими?

Лохина напровесні, як і інші плодові дерева і кущі в саду, прокидається після зимової сплячки. Їй потрібно допомогти адаптуватися до нових умов, пристосуватися до погоди та сприяти її відновленню. Тому насамперед знімаємо захисне укриття, яке робили восени. Переважно це актуально для молодих рослин. Вони у перші роки свого життя вимагають посиленого захисту від морозів. Не можна знімати укриття зарано, коли ще стоїть мінусова температура, але й затягувати не варто, оскільки під впливом плюсових температур лохина може зіпріти і захворіти. Потрібно знайти золоту середину, коли +/- пройшли регулярні заморозки, та ще не дуже тепло. Ця процедура супроводжується прибиранням пристовбурного кола: видаляється бур'ян, сміття, сухе листя тощо. Якщо восени ви проводили мульчування - шар мульчі теж прибираємо. Територія під кущами має бути чистою.

Як поливати лохину ранньою весною?

За всіма параметрами лохина вважається вологолюбною культурою, але вона не здатна нормально рости і розвиватися в болотистій місцевості, тому під час поливів необхідно дотримуватися балансу. Весняна погода має значення: кількість поливів, їхня інтенсивність залежать від періодичності природних опадів. Оскільки в Україні (в більшості регіонів) останніми роками спостерігається дефіцит дощів, то без мінімального поливу все ж таки не обійтися. Треба враховувати досить високе розташування коренів рослини до верхнього шару ґрунту - іноді вони навіть виглядають. У такому разі допускати надмірну сухість ґрунту точно не можна. Оптимальним буде частий, але легкий полив: не більше одного разу на 7-10 днів. Достатньо стандартного відра води на 1 кущ. Якщо пізньої весни немає дощів і переважно стоїть суха погода, то не зайвою буде так звана процедура дощування. Це коли легенько поливають по зеленій масі рослини. Виконувати її потрібно в похмуру погоду або надвечір, щоб не допустити опіків листя.

Чи потрібна обрізка лохині навесні?

Стандартний догляд за лохиною навесні на дачі передбачає обрізку. Виконувати її потрібно до активного руху соку, тобто до того моменту, коли розкриються бруньки. Фактор погоди також відіграє роль: має бути стабільна температура в районі +5…+7°C. На півдні України обрізка зазвичай виконується наприкінці березня, а у решті регіонів - протягом квітня.

Чи можна не обрізати кущі? Так, нічого катастрофічного не трапиться, якщо їх не обрізати, але саме своєчасна обрізка стимулює зростання рослин та сприяє добрій урожайності. Важливо! Процедура виконується тільки для дорослих кущів лохини - від 3 років життя у відкритому ґрунті. Вона має виключно санітарний характер: видаляються хворі пагони, сухі, підмерзлі. Завдання - усунути тонкі гілочки, залишаючи переважно "скелетні". Через рік-два виконується ще й формувальна обрізка, мета якої - надавати кущу гарної форми. Потрібно прибирати старі гілки, мінімізувати загущеність та давати додаткову можливість для розвитку молодого приросту. Усі відрізані частини рослин бажано прибрати із саду, а ще краще - спалити, оскільки на них можуть бути паразити чи переносники хвороб плодових культур.

Чим підгодовувати лохину навесні для багатого врожаю?

Добриво для лохини навесні підбирається відповідно до індивідуальних потреб культури та періоду весни. Існує кілька періодів або навіть етапів внесення добрив на старті сезону. Перший - саме початок вегетації, коли лохина щойно прокинулася, а її бруньки потроху набухають. Це ідеальний час, щоб внести азот. Чим краще підгодувати лохину навесні? Можна використовувати аміачну селітру або розчиняти у воді сечовину. Підійдуть також будь-які комплексні мінеральні склади з переважанням азоту.

Другий етап - коли формуються зав'язі. На цей раз у пріоритеті калійно-фосфорні препарати. Чим удобрювати лохину навесні в такому разі? Можна брати популярні магазинні засоби типу Чистий Лист для плодово-ягідних кущів. Непоганий результат покаже органічне підживлення STIMUL NATURAL, але в найменших кількостях. Головне - застосовувати відповідно до інструкції.

Щоб досягти максимальної ефективності від внесення добрив, перш ніж навесні підгодувати лохину, потрібно виконати полив звичайною водою. Це робиться за кілька годин до того, як поживний розчин вноситься під корінь куща.

Що робити з ґрунтом навесні, щоб лохина добре росла?

Ваша мета - сильна та здорова лохина? Підживлення навесні обов'язкове. З цим розібралися. Але можна забезпечити ще більш сприятливий вплив на культуру, якщо вдаватися до розпушування ґрунту. Після зими або після весняних дощів часто спостерігається земляна кірка, яка перешкоджає надходженню кисню до кореневої системи на належному рівні. За відсутності мульчування, розпушування землі вкрай необхідне. Глибина мінімальна - буквально 5-7 см буде достатньо. Але, звичайно, ідеальний варіант - прибрати стару мульчу (про це говорили на початку) і пізніше зробити нову.

Багато садівників-початківців недооцінюють мульчування, але насправді ця процедура сприяє збереженню вологи в ґрунті і перешкоджає перегріву верхнього коріння, яке розташовується близько до поверхні землі. Якщо є шар мульчі, то поливати потрібно набагато рідше, і немає потреби в очищуванні пристовбурного кола від бур'янів.

Для мульчування краще використовувати торф або хвою, яка до того ж виконує функцію підкислювача. Чорниця віддає перевагу кислому ґрунту. Іноді у лохини червоніє листя навесні саме через порушення кислотності ґрунту або надмірного холоду. Цей фактор також слід враховувати.

Яка потрібна обробка лохині навесні?

Якщо ви вирощуєте цю культуру, то знаєте, що навіть найкращі сорти для України не застраховані від різноманітних захворювань чи негативного впливу шкідників. Хвороби лохини навесні або на пізнішому етапі сезону трапляються досить часто. Наприклад, лохина уражається білою плямистістю або сірою гниллю. Мінімізувати ризики можна, якщо виконати такий догляд за лохиною напровесні: своєчасно провести санітарну обрізку, тримати ділянку чистою від бур'янів і сухого листя, робити перекопування землі. Для профілактики захворювань виконується обробка кущів спеціальними засобами для саду. Ви можете вибрати препарат, який відповідає вашим потребам. Обробляти лохину потрібно в кілька етапів. Спочатку на стадії розпускання бруньок, тобто приблизно тоді, коли було виконано санітарну обрізку. Якщо застосовуєте бордоську рідину (досить частий вибір садівників), то наносити її потрібно як на саму рослину, так і на землю навколо куща.

Другий етап обробки випадає на період бутонізації. На цей раз профілактичні заходи спрямовані переважно проти шкідників. Який би препарат ви не вибрали - обов'язково читайте інструкцію та дотримуйтесь її. Не забувайте також про маску, рукавички та інші способи захисту тіла. Безпека понад усе!

Василь Василашко

Спеціально для вас

Відгуки

Немає відгуків про цей товар.

Написати відгук
    Погано           Добре
Увага: HTML не підтримується!
Фото та відео
Добавити