Barbie Sale
0

Загальні правила підготовки саджанців до посадки: обрізка крони та коренів

Здоровий плодовий сад без зайвого клопоту – справжня мрія садівника. Про те, як підібрати дерева – читайте в статті: Плодовий сад: як закласти новий, доповнити й оновити існуючий. А про особливості та відмінності весняної та осінньої посадки, і про те, як підготувати саджанці – ми розповімо вам докладніше.

підготовка саджанців до посадки, фото

Терміни посадки: які дерева краще висаджувати восени, а які навесні?

Всі саджанці сучасних плодових дерев від Яскрава Клумба – це районовані для України сорти, які підходять для всіх сезонів посадки. Як навесні, так і восени – висаджуйте яблуні, вишні, груші, сливи. Навіть плодові дерева, які вважаються особливо теплолюбними – абрикос, горіх, алича, надійно приживаються після осінньої посадки. А ось більш сприйнятливі до зимових морозів персики, черешні та нектарини – бажано у північних регіонах висаджувати навесні. При посадці цих саджанців восени рекомендуємо додатково утеплювати агроволокном і мульчувати.

Підготовка посадкової ями і посадка саджанців

Для більшості плодових саджанців, яму для посадки починають готувати заздалегідь, бажано, щоб земля усталилася протягом декількох тижнів. Розмір посадкової ями приблизно 80 см на 80 см, глибиною від 60 см. Чим більше ви зробите посадкову яму і «зарядите» її родючою землею, тим менше доведеться займатися підживленнями у перші роки. Але можна компенсувати недостатню підготовку – більш частими підживленнями саджанців. При підготовці у місце посадки вносять хороший трирічний перегній, компост, пару стаканів золи (як калійне добриво). Навесні – додають повні мінеральні добрива, при осінній посадці краще використовувати безазотні. Для швидкого насичення місця посадки елементами живлення можна використовуватися водорозчинні добрива серії Аква.

Підготовка саджанців до посадки

Один з важливих етапів посади саджанців – це підготовка рослин. Рекомендуємо на кілька годин опустити кореневу систему рослин у воду, щоб відновити баланс вологи. Навесні додайте у розчин стимулятори і трохи добрив.

Глибина посадки саджанця

При посадці деревця заглиблюють до «колінця» щеплення внизу стовбура. На легких ґрунтах його залишають на рівні землі, на важких – на 2-3 см вище рівня ґрунту. Перевірте як розташувалося місце щеплення після посадки і поливу. Земля в ямі осідає і може «затягнути» саджанець глибше, ніж треба. Обережно потягніть саджанець вгору за ствол, якщо потрібно, і ущільнить ґрунт (просто притопчіть ногою).

обрізка саджанців. фото

Обрізка крони та коренів саджанців

Найбільше запитань при посадці викликає саме обрізка саджанців. Давайте разом розбиратися, як обрізка залежить від сезону посадки, чому важливо робити її правильно і як це впливає на формування крони й кореневої системи.

Чому обрізка саджанців перед посадкою так важлива?

Саджанці Яскрава Клумба – це міцні 2-річні рослини. На цьому етапі росту закладається основа правильної крони плодового дерева. Якщо обрізка в перші сезони робиться правильно, то подальше «виховання крони» буде успішним і легким. Якщо ні – то доведеться вирізати вже великі гілки, що переросли. Рани будуть довго затягуватися, дерево слабшати, а загальна врожайність – знижуватися. Але якщо робити обрізку вчасно, то це допоможе вам уникнути проблем надалі.

Коли ви бачите хороший 2-річний саджанець в розпліднику, то це досить високе, до 250 см деревце, з кількома довгими бічними гілками. Більшість аматорів роблять велику помилку, їм шкода обрізати таку красу. Пам'ятайте, після професійної обрізки перед посадкою – саджанець стає набагато меншим і у висоту, і в ширину. Це і є запорука прекрасного вкорінення і раннього плодоношення.

Передпосадкова обрізка саджанців

Мета обрізки – збалансувати кореневу систему та крону. Адже при викопуванні саджанців – коренева система дещо пошкоджується, а крона залишається такою ж.

При весняній посадці процес розпускання листя і вкорінення саджанця йде одночасно. Важливо, щоб на етапі вкорінення крона споживала не більше вологи і поживних речовин, ніж здатні «подавати наверх» корені, які в цей період активно приживаються на новому місці. Обрізку крони роблять досить сильну. Кожну гілку вкорочують на 1/2-1/3 довжини, до сильної зовнішньої або, для горизонтальних гілок, верхньої бруньки. Видаляють гілки, які ростуть в середину крони та ті, які розташовані під дуже гострим кутом до стовбура.

 

Деякі експерти вважають, що для теплолюбних абрикосів та ін. саджанців, обрізку крони роблять більш помірну. Видаляють тільки гілки з незрілою корою, кінчики пагонів укорочують до сильної зовнішньої бруньки. Забирають кінчики пагонів зі слабкими верхніми бруньками. Додаткову обрізку проводять вже після пробудження бруньок, залишаючи найсильніші.

Для чого обрізають корені саджанця?

Важливо прибрати пошкоджені при викопуванні кінчики коренів, щоб через «м'яті та рвані» ранки не проникала інфекція. Оновлення зрізів гострим секатором – стимулює ріст коренів, їх розгалуження і розвиток. Обрізку роблять до чистого білого зрізу. Зрізи роблять перпендикулярно кореню, не під кутом. Більшість бічних коренів залишають довжиною не більше 25-30 см. Так ранки швидше заростають, а коріння залишається здоровими і швидко розростається.

Обробка зрізів

Дуже важливо відразу ж залікувати зрізи гілок. Використовуйте садовий вар і інші засоби, щоб запобігти попаданню в зрізи води, утворення гнилі, проникнення шкідників і хвороб. Набагато простіше відразу замазати зрізи, ніж лікувати хворі дерева. Крім цього, обробка зрізів допомагає саджанцям дерев легше заростити пошкоджену ділянку.

Вам все ще здається, що обрізка – це складно? Тоді для вас – наш бонус. Перед доставкою саджанців – експерти Яскрава Клумба проведуть передпосадкову обрізку. Ви отримаєте повністю готові до посадки рослини. Ми обрізаємо крону і кореневу систему грамотно, вам залишиться тільки посадити саджанці. І ще один плюс – всі зрізи відразу ж після обрізки наші фахівці обробляють садовим варом. Вам не доведеться додатково про це дбати. Саджанець повністю готовий до посадки.

Олександра Толмачова

Спеціально для вас

Відгуки

Немає відгуків про цей товар.

Написати відгук
    Погано           Добре
Увага: HTML не підтримується!
Фото та відео
Добавити