РУССКИЙ ВОЕННЫЙ КОРАБЛЬ, ИДИ НАХУЙ!!!
Фінальний РОЗПРОДАЖ сезону ВЕСНА 2022
0

Полуниця: ТОП-10 кращих ремонтантних та традиційних сортів

Який сорт полуниці посадити на дачі? Такі питання часто задають нашим консультантам. Сучасні сорти – можуть здивувати навіть досвідчених садівників. Вирішили обновити ваш ягідник? Купили дачу і хочете ласувати своєю полуницею?

 ТОП 10 лучших сортов клубники

В каталозі саджанців полуниці – кілька десятків сортів з фото та описами. Давайте разом розбиратися в основних характеристиках полуниці. При правильному виборі сортів – ви будете ласувати полуницею з кінця травня, і навіть раніше при посадці в теплиці, і до перших осінніх заморозків. Наші фахівці дадуть відповідь на основні питання щодо вибору сортів, допоможуть вибрати ягоди найкращі для їжі, варення, заморозки, сушки та в'ялення, продажу надлишків урожаю, які не тільки смачні, а ще й добре транспортуються.

Полуниця – основні характеристики сортів

Щоб відповісти на питання який сорт полуниці краще вибрати – потрібно визначитися за якими критеріями він має бути кращим саме для вас. Почнемо з того, що сортова садова полуниця – це штучно створений вид роду Суниця. І називається вона – Fragaria ananassa або суниця садова / мускатна / ананасна. Навіщо вам це знати? Для того щоб, коли будете купувати саджанці та розсаду – ви знали, що все перераховане вище це не назва сорту. А щоб придбати для саду максимально сорт, який підходить під ваші завдання – потрібно знати його назву і характеристики, які можуть мати суттєві відмінності.

Всі кращі нові сорти нашого каталогу голландські та європейські – морозостійкі та підходять для вирощування по всій Україні. Дорослі кущі полуниці добре зимують при температурах до -17-18°C, при незначному сніговому покриві. Звичайно, краще прикрити їх листям, якщо зовсім немає снігу. Квітки та зав'язь витримують весняні заморозки до -1,5°C. Сучасні сорти полуниці порівняно посухостійкі, витримують нетривалу посуху, порівняно невибагливі до ґрунтів. Але для гарного врожаю – потрібні поливи та підживлення, сонячні ділянки з родючим дренованим ґрунтом. Є сорти, які добре розмножуються вусами, а є – безвусі, їх розмножують або діленням куща, або насінням. Максимально продуктивний період плантації полуниці триває до 3-4 років, потім врожайність знижується і потрібно купити саджанці та посадити молоді рослини або оновити посадки, вирощуючи розсаду самостійно.

Основні групи сортів полуниці:

  • Полуниця великоплідна – це група сортів, які дружно віддають врожай протягом 2-3 тижнів, дають одну хвилю плодоношення. Більшість комерційних, найурожайніших і стійких сортів відносяться саме до цієї групи. При вирощуванні у відкритому ґрунті цвітіння починається в травні, кожен дорослий кущ дає кілька квітконосів на яких формуються ягоди. Є сорти з компактною кроною висотою до 25-35 см, а є і великі, які при хорошому догляді досягають 40 см. Враховуйте розміри куща при плануванні посадок. До цієї групи належать сорти з найбільш великими ягодами, деякі можуть досягати 45-50 г, наприклад, Королева Єлизавета та ін. В середньому – розмір ягоди 20-30 г. Забарвлення ягід – від світло-червоного до насиченої темно-вишневого. Смак ягоди, не залежить від забарвлення, є сорти, які ще недозрілими на смак досить солодкі. Найсолодші ягоди виходять при хорошому догляді, на сонячних місцях, без надлишку вологи. М'якоть соковита, ніжна, ароматна. Є сорти з більш щільною м'якоттю, який можна транспортувати, сушити, в'ялити, і вони зберігають форму при варінні варення. А є більш ніжні, які краще відразу з'їсти, поки вони не пом'ялися. Урожайність таких сортів може досягати 1,2 кг з куща і більше. Цю групу називають – сорти короткого світлового дня (полуниця КСД), коли тривалість дня стає більше ніж 12 годин – кущі перестають цвісти та закладати плодові бруньки.
  • Полуниця ремонтантна – особливо популярна у садівників група великоплідних сортів. Що таке ремонтантність? Це здатність рослини давати повторний урожай або плодоносити практично безперервно протягом всього теплого сезону. Цю групу ще називають – сорти нейтрального світлового дня (полуниця НСД). Такі рослини слабо реагують на зміну тривалості світлового дня і продовжують формувати квітконоси, на відміну від сортів попередньої групи. Безперервне плодоношення ремонтантних сортів йде хвилями, перша – в червні, друга – ближче до кінця липня, третя – у вересні-жовтні. В сумі ремонтантна полуниця дає стільки ж ягід, як і однократно плодоносна. Але віддає урожай не за пару тижнів, а протягом усього сезону. Аматори називають таку полуницю – «багаторазова».
  • Суниця – це група дрібноплідних сортів, з дуже ароматними ягодами, які плодоносять весь сезон. Ягоди невеликі, вагою 3-5 г, деякі до 7 г. Більшість сортів – з червоними ягодами, а є і з жовтими ягодами, наприклад, Еллоу Вондер та ін. У порівнянні з попередніми групами сортів, суниця дуже морозостійка. Але висаджувати її потрібно у напівтіні, їй потрібні поливи, посуху вона не виносить.

Вважається, що всі сучасні сорти підходять для теплиці та відкритого ґрунту. Але для теплиць кращі вибирати сорти максимально стійкі до хвороб і підвищеної вологості повітря. Для півдня України – зверніть особливу увагу на характеристики посухостійкості при виборі сорту. Для вирощування на півночі – основними критеріями вибору саджанців буде морозостійкість сорту.

 

 

сорт

Терміни дозрівання

період плодоносіння

вага ягоди

дегустаційна

 оцінка

походження

1.

Азія

середньо-ранній

однократний

25-40 г, окремі до 80-100 г

4,5 бала

Італія, 2005

Полуниця Азія, опис, фотоУрожайність – до 1,2 кг куща. Ягоди великі, яскраво червоний, ароматні, видовжено конічні. М'якоть солодка, щільна, м'якого смаку. «Хвостик» легко відділяється. Одні з найпопулярніших комерційних сортів. Можна вирощувати в теплицях і під тимчасовим укриттям для раннього врожаю.

Відгуки про сорт полуниці:

Asia – сорт з гарною морозостійкістю, витримує посуху. Коренева система стійка, не схильна до гнилей, листя толерантна до чорної плямистості. Потрібна профілактика борошнистої роси і антрактоза. Плодоношення починається на кілька днів раніше Клері.

2.

Альбіон

травень-вересень, 3-4 хвилі

ремонтантний

близько 30 г

окремі до 70г

4,7 бали

США, 2006

Один з найбільш продуктивних сортів. На другий сезон плодоношення врожайність до 2 кг з куща. Продуктивний сорт віддає перевагу сонячним місцям. Ягоди красиві, конічні, видовжені, з яскравим забарвленням і глянсовою шкіркою. М'якоть щільна, консистенція зберігається навіть при надлишку дощів. При сонячній погоді – ягоди солодкі. При надлишку дощів – з легкою кислинкою, смак стає невиразним. Підходить для комерційного вирощування.

Відгуки про сорт полуниці:

Albion – полуниця не схильна до сірої гнилі та антрактозу, але не переносить як спеку, так і посуху, ідеально – рівномірний полив з додаванням добрив. При занадто високих температурах – кількість квітконосів значно скорочується, бажано притіняти, тоді висока врожайність буде зберігатися.

3.

Королева Єлизавета

червень – жовтень, 4 хвилі

ремонтантний

35-45 г, окремі до 70-100 г

4,8 бали

Великобританія

Один із самих невибагливих і великоплідних сортів. Ягоди яскраво-червоні, навіть повністю стиглими добре транспортуються, не мнуться. Смак – солодкий. З м'якою кислинкою, аромат – класичний, середньої насиченості. Один з найбільш стійких як до посухи, так і до дощів сортів. Підходить для комерційного вирощування.

Відгуки садивників:

При вирощуванні в теплиці або під тимчасовим укриттям можна отримати більш ранній і досить пізній урожай навіть до кінця жовтня. Якщо зберегти температуру не нижче нуля, то навесні осінні квітконоси продовжать ріст, так можна отримати надранній урожай.

4.

Джолі

середньо-ранній

однократний

30-45, окремі до 50 г

4,6 бали

Італія, 2005

Полуниця Джолі, опис фотоСорт з оптимальним співвідношення смакових якостей і великого розміру ягід. Урожайність до 1,2 кг з куща. Кущі потужні, з розвиненою кореневою системою. Добре витримують і спеку, і дощі, стійкі до хвороб. М'якоть однорідна, ароматна, без пустот навіть при погрішностях вирощування. Ягоди вирівняні за розміром, не дрібніють. Смак збалансований, солодкий. Хороший комерційний сорт.

Відгуки про сорт полуниці:

Joly – вимагає регулярних підживлень, на бідних ґрунтах – врожайність значно падає. Сезон дозрівання та збору порівняно розтягнутий – до 3 тижнів.

5.

Кабрілло (Кабрільо)

червень-жовтень

ремонтантний

35-45 г, окремі ягоди до 70 г

4,8 бали

США

Полуниця Кабрілло, опис, фотоВеликий, сильний, урожайний сорт американської селекції. При гарному догляді за сезон може дати до 2,2 кг з куща. Ягоди солодкі, щільні, не втрачають смаку при надлишку дощів, вишнево-червоні, з глянсовою шкіркою. Кущі високі, крупні. Квітконоси міцні, піднімаються над листям. Стабільна стійкість до морозів і захворювань (чорної плямистості, борошнистої роси). Підходить для комерційного вирощування.

Відгуки про сорт полуниці:

Cabrillo – мало загрожує пошкодження квіток кліщами. Чим вища якість догляду, підживлення, поливів – тим вища врожайність. При поганому догляді ягоди дрібнішають. Можна вирощувати в теплиці і під плівковим укриттям для продовження періоду плодоношення. У періоди підвищеної вологості вимагає профілактичної обробки від фітофторозу полуниці.

6.

Мальвіна

пізній

однократний

35-45 г

4,8 бали

Німеччина

Полуниця Мальвіна,фото, описПродуктивний німецький сорт пізнього строку дозрівання. З хорошою врожайністю, щільною м'якоттю і високою стійкістю до хвороб. Загальна врожайність 1,2 кг з куща. Яскраві червоні конічні ягоди дозрівають з середини червня. Період плодоношення – розтягнутий до 3 тижнів. Чим старший кущі, тим пізніше дозрівають ягоди. Ягоди зовсім без кислинки, навіть недостиглі – з солодкою м'якоттю, кущі міцні, приземкуваті, квітки добре запилюються при будь-яких погодних умовах. Підходить для теплиць.

Відгуки про сорт полуниці:

Malwina – стабільно дає гарні і смачні ягоди, але вимагає захисту від довгоносика та інших шкідників. Підживлення потрібні регулярні і збалансовані. Надлишок азоту призводить до того, що кущі ростуть великими, а ягід стає менше. Іноді спостерігає «цвітіння листям» коли на ягодах з'являються дрібні листочки. Це фізіологічне природне явище.

7.

Монтерей

 

травень-вересень, 3-4 хвилі

ремонтантний

30-45 г

4,8 бали

США, 2001

Сорт походить від Альбіон, вважається більш врожайним, але м'якоть більш м'яка, ніжна. Полуниця Монтерей – конічна, темно-червона, з глянсовою шкіркою. Як і інші ремонтантні сорти – в 2-3 хвилі дає більші ягоди, ніж в першу. Ягоди великі, темно-червоні, ароматні. Загальна врожайність з куща досягає 1,7-2 кг при стабільному догляді. Стійкість полуниці до хвороб і шкідників – вище середньої.

Відгуки про сорт полуниці:

Monterey Strawberry досить стійкий до посухи, надійно зимує. Можна вирощувати в теплицях. Цей сорт полуниці не виносить загущеної посадки і нестачі освітленості. У спеку при нестачі вологи ягоди достигають швидше, ніж набирають розмір.

8.

Хоней

 

ранній

однократний

30-40 г, деякі до 50 г

4,8 бали

США, 1979

Цей сорт полуниці вважається одним з найкращих, він ранній, відрізняється високою врожайністю, товарним виглядом, транспортабельністю і хорошим смаком. Кущі міцні, високі, щільні, не розвалюються. Ягоди тупо-конічні, з насиченим забарвленням, кінчик буває сплощений. Але аромату полуниця практично не має. Урожайність близько 1,2 кг з куща.

Відгуки про сорт полуниці:

Honeye потребує профілактичних обробок від хвороб, зокрема від вертіцильозного в'янення. Підходить для теплиць, парників і комерційного вирощування.

9.

Альба

ранній

однократний

25-30 г, деякі до 45 г

4,7 бали

Італія

Полуниця Альба фото описОдин з найбільш ранніх сортів полуниці, може витримати весняні заморозки, без втрати квіток і зав'язі. Ягоди подовжено-конічні, яскраво червоні, ароматні. Смак з м'якою кислинкою. Кущі густооблистяні, компактні. Не боїться таких хвороб, як полунична борошниста роса і бактеріальний опік. Загальна врожайність до 1,2 кг з куща, дуже дружнє дозрівання. Один з кращих комерційних сортів, можна вирощувати в теплицях.

Відгуки про сорт полуниці:

Alba – повноцінно плодоносить вже на наступний рік після посадки. Сорт нестійкий до антрактозу, потрібні профілактичні обробки.

10.

Мурано

червень-жовтень, 3-4 хвилі

ремонтантний

35-50 г

4,8 бали

Італія, 2005

Полуниця Мурано опис характеристик, фотоСорт з врожайністю вище за середню до 1,5 кг з куща. Смак ягід солодкий, гармонійний, з незначною кислинкою. Аромат тонкий, ненав'язливий. Ягоди щільні, соковиті, без хрускоту. Перші ягоди достигають вже на початку червня. Кущі компактні, сильні, стійкі до більшості основних хвороб. Добре росте як в саду, так і в теплицях. Сорт стійкий до павутинного кліща.

Відгуки про сорт полуниці:

Розмножується повільно, дає мало вусів. При посусі без поливів – ягоди на кущі не наливаються, можуть просто засихати не дозріваючи. При затяжних дощах і високій вологості потрібна профілактики від кореневих гнилей.

Особливості вирощування кращих сортів полуниці

Всі сорти нейтрального дня, ремонтантні – можна вирощувати не тільки в саду і теплицях, але і в горщиках в домашніх умовах, на балконах та підвіконнях. Тут ми коротко розповідаємо про основні прийоми агротехніки. У статті Полуниця: посадка та догляд – читайте докладні рекомендації про те, як підвищити врожайність і вирощувати стабільні врожаї.
•    Період посадки. Саджанці полуниці можна висаджувати як навесні, як і наприкінці літа та восени. Рослини в контейнерах – підходять для посадки в будь-який період сезону вегетації.
•    Ґрунти. Будь-яка садова земля, пухка, без застою води, збагачена перепрілою органікою. Свіжий гній використовувати не можна.
•    Освітленість. Полуниці потрібно багато світла і тепла, але не всі сорти добре переносять спеку (див. описи сортів полуниці в каталозі). Тому підійдуть ділянки, з розсіяним світлом в полуденний час. Ділянки з застоєм води й підвищеною вологістю повітря – для посадки саджанців не підходять.
•    Посадка. Коренева шийка – розташовується на рівні землі. Заглиблення як і дрібна посадка – знижуватимуть врожайність і сповільнять розвиток саджанців полуниці.
•    Основний догляд. Потрібні поливи, регулярні підживлення, комплексними добривами для полуниці, восени – спеціальні мікси для кінця сезону.
•    Шкідники та хвороби вражають різні сорти від легкої форми до втрати врожаю і рослин. Це залежить як від сорту, так і від погодних умов та догляду. Потрібні профілактичні та лікувальні обробки інсектицидами та фунгіцидами.
Ягоди полуниці – зачаровують неповторним смаком і ароматом. Сучасні сорти представлені в нашому каталог в широкому асортименті. Дотримуйтесь наших порад, ви зможете вибрати улюблений і найкращий сорт для ваших умов вирощування та можливостей догляду, і завжди радіти гарному врожаю красивих ніжних ягід.

Олександра Толмачова

Спеціально для вас

рання Полуниця Хоней (Honey) контейнер 0.8 л Полуниця Хоней (Honey) контейнер 0.8 л
3
Полуниця Хоней (Honey) контейнер 0.8 л
45495
немає в наявності
2
49.90грн.
Зелений Гай АКВА Полуниця 300 гр
4
Зелений Гай АКВА Полуниця 300 гр
28005
закінчується
1
97.90грн.
Рятівник Полуниці 3 мл + 12 мл Рятівник Полуниці 3 мл + 12 мл
Рятівник Полуниці 3 мл + 12 мл
40996
немає в наявності
1
15.90грн.
Відгуки

Немає відгуків про цей товар.

Написати відгук
    Погано           Добре
Увага: HTML не підтримується!
Фото та відео
Добавити