РУССКИЙ ВОЕННЫЙ КОРАБЛЬ, ИДИ НАХУЙ!!!
Фінальний РОЗПРОДАЖ сезону ВЕСНА 2022
0

Волоський горіх, як виростити розкішне і врожайне дерево: посадка саджанців, догляд, правила вирощування

Волоський горіх – є в кожному саду, був або буде. Це традиційне для українських плодових садів дерево. Ростуть у нас волоські горіхи добре. Тому Україна входить в першу п'ятірку світових експортерів. А сучасні саджанці щеплених волоських горіхів – відмінне рішення для комерційного вирощування, а для аматорського саду взагалі знахідка. 

Горіх волоський - правила посадки, догляд

Це досить велике дерево, з широкою кроною і великими листками. Це гармонійна, довговічна рослина, яка буде давати плоди десятиліттями. Листя складні непарноперисті, складаються з витягнутих човником листків, з терпким приємним ароматом. Кора на широкому стовбурі – світла, з попелястим відтінком. Навесні волоський горіх прокидається порівняно пізно, в травні, коли настає стабільне тепло. Квітне горіх – дрібними жіночими квітками, які на високому дереві практично не помітні. Запилюються вони в період цвітіння в травні – чоловічими квітками, довгими «сережками» з пилком. Плоди – горіх у твердій шкаралупі та шкірястому «м'ясистому» оплідді, який в міру дозрівання розтріскується і відкривається. Зсередини випадає стиглий волоський горіх в тому, вигляді, в якому ми звикли їх бачити в магазині. Ядро – на смак, солодкувате, зі значним вмістом жирів, багате мікроелементами та вітамінами. Кращі сорти волоського горіха – мають великі плоди, і ніжний смак.

Переваги найкращих сортів сучасних саджанців горіхів, в т.ч. щеплених:

 • Усі сорти прекрасно зимують в умовах України, до -25-28°C.
 • Плоди великі, з тонкою шкаралупою, великі, вагою до 20 г і більше.
 • Ядро легко відділяється від шкаралупи, перетинка легко відходить. Для комерційного вирощування вихід цільного ядра більше 60+% – хороший показник.
 • При правильній агротехніці можна отримати високий вміст олій в ядрі до 70%.
 • Морозостійка спеціальна підщепа – забезпечує швидкий ріст. Такі саджанці горіха рано входять в плодоношення. Після посадки такі горіхи починають плодоносити вже через пару сезонів. Важливо придбати фірмовий щеплений саджанець. Чому? Тому, що плоди від простого сіянця, тобто пророщеного в аматорських умовах плода – дадуть перший урожай років через сім. Вам потрібен якісний посадковий матеріал, скороплідні сорти, особливо для промислового вирощування, щоб потім не питати – чому горіх не плодоносять. А фірмові саджанці дадуть урожай уже через 1-2 роки. І ще, вирощені з горішка рослини, найчастіше, втрачають властивості сорту. Кращі сорти – розмножують щепленнями.
 • Переваги вирощування волоських горіхів в тому, що його плоди завжди мають високі попит і ціну, ростуть на бідних ґрунтах, й мають порівняно простий догляд.

Кращі сорти Волоського горіха – переваги, характеристики, вибір сортів для промислового вирощування

Промислові великоплідні сорти нашого каталогу – найпродуктивніші та морозостійкі, врожайні, з плодами найвищої якості. Звичайно, і для саду – вони найкращі.

Сортові фірмові дерева волоського горіха порівняно компактні, висотою до 5 м з широкою кроною, за ними зручно доглядати. Вони активно ростуть і повноцінно плодоносять десятки років, дають віддачу. Дворічні саджанці вже через 2-3 сезони дають до відра плодів. Такі сорти як Козаку, Когелнічану, Скіноський, Прикарпатський та ін. – стійкі до основних захворювань і мають високу зимостійкість. Шкаралупа у них тонка, такий горіх навіть жінка легко відкриє пальцями, без щипців. Зелена шкірка, якою покриті горіхи, при дозріванні розтріскується і самі горіхи легко від неї відділяються. Зверніть увагу, для високої врожайності, найчастіше, потрібні додаткові запилювачі. Рекомендуємо посадку поруч саджанців, рекомендованих в описі інших сортів.

Горіхи - найкращі сорти для вирощування, фото

 • Горіх волоський Казаку – дає великі до 5 см плоди. Шкаралупа тонка, шкаралупу ви легко розкриєте просто руками. Стійкість до захворювань забезпечує простий догляд. Доросле дерево здатне давати до 100 кг горіхів за сезон. Вихід цілих ядер – до 60%.
 • Чандлер  – формує широко розкидисту крону до 15 м, при обрізці до 7 м. Горіхи великі, врожайність стабільна без сезонних коливань. Форма горіха злегка циліндрична.
 • Скіноський – сорт горіха з дуже ніжним смаком і високим вмістом олії до 70%. Стабільно плодоносить щорічно. Ядро маслянисте, легко відділяється цілим, без пошкоджень.
 • Франкет  – перевірений часом сильний сорт французької селекції з хорошим імунітетом. Забарвлення середини ядра – ніжно кремове, смак – м'який, десертний. Сорт добре витримує посушливі періоди.

Волоський горіх: правила посадки та вирощування

Посадка саджанців волоського горіха починається з підготовки. Розпакуйте рослину, у саджанців з відкритим коренем розправте корінці і підріжте секатором до живої до білої тканини. Приготуйте розчин біостимуляторів, наприклад, Корневін та Епін Максі. Саджанці горіха в контейнерах – полийте тим же «коктейлем».

 • Вибір термінів посадки. Вважається, що краще висаджувати саджанці навесні, щоб до зими вони добре вкоренилися. Але, якщо не затягувати терміни посадки волоського горіха у відкритий ґрунт восени, то в нашому кліматі можна спокійно висаджувати 2-річні саджанці горіха у вересні та жовтні.
 • Яку землю любить волоський горіх? Це одні із самих невибагливих плодових дерев. Підійдуть будь-які садові ґрунти, без застою води і високих ґрунтових вод. Зазвичай, рекомендують готувати посадкову лунку хоча б за пару тижнів до посадки. Що покласти в яму при посадці волоського горіха? Хороший компост, навесні – пару жмень нітроамофоски, восени – монофосфат калію або мікс Золота осінь.
 • Схема посадки волоського горіха. Дерево не любить затінення, тому розташовуйте саджанці на відстані від 3-3,5 м від інших великих дерев і будівель, які можуть його затінювати. Якщо ви вибираєте де посадити горіх – віддайте перевагу відкритим сонячним ділянкам.
 • Обрізку та формування волоського горіха проводять навесні до розпускання бруньок. А восени – можна доповнити догляд санітарною обрізкою, видаліть гілки, які були пошкоджені по час збору врожаю або при вітрах.
 • Полив. Саджанці та молоді деревця регулярно поливають у міру висихання землі. Дорослі дерева – поливають в спеку, в разі потреби. Обов'язковий вологозарядний полив восени, напередодні морозів.
 • Взимку сучасні сорти добре переживають морози. Молоді саджанці, особливо при осінній посадці – добро полийте, замульчуйте пристовбурні кола, якщо очікуються сильні морози – укрийте агроволокном.

горіх посадка на весні та восени, фото

Найактуальніші питання при вирощуванні волоських горіхів

 • Чому волоський горіх чорніє і обсипається? Причина – бактеріальна інфекція, чорніють не тільки плоди, а й листя. При сильному ураженні плоди навіть не дозрівають, а опадають порожніми, без сформованого ядра. Для профілактики використовують системні фунгіциди двічі за сезон.
 • Чому не росте горіх? Найчастіше причина в неправильній посадці. Не заглиблюйте кореневу шийку – вона має залишатися на рівні землі. Застій води, надлишок вологи в зоні коренів – теж пригнічують ріст саджанців.
 • Чому не цвіте і не плодоносить волоський горіх? Зазвичай тому, що він ще не досяг віку плодоношення. Перші квіти з'являються у віці 4-5 років. Тому найкраще висаджувати 2-річні щеплені саджанці. Якщо не цвіте дорослий горіх – переконайтеся, що навесні квітки не пошкоджують шкідники, якщо потрібно – використовуйте інсектициди. Іноді, в період пізніх весняних заморозків квітки можуть підмерзати.
 • Чому жовтіє листя? При нестачі елементів живлення – навесні та влітку використовуйте комплексні добрива. Перевірте полив, при сильній посусі молоді дерева можуть навіть скинути листя.

Волоський горіх нескладно виростити. Дотримуйтесь наших порад і у вас буде не тільки красиве дерево, а й відмінної якості корисні та смачні плоди. Наш фірмовий розплідник Яскрава Клумба пропонує лише найкращі рослини. Дізнайтеся з відео, як мають виглядати здорові саджанці волоських горіхів.

Олександра Толмачова

Спеціально для вас

Відгуки

Немає відгуків про цей товар.

Написати відгук
    Погано           Добре
Увага: HTML не підтримується!
Фото та відео
Добавити