Barbie Sale
0

Гіпеаструм: чому не з'являються бутони -10 порад як змусити цибулини дати пишне цвітіння

Набридла зима? Хочеться тропічного буяння квітів? Обов'язково посадіть цибулини гіпеаструму. У сірі та холодні зимові дні його розкішні бутони створять вдома атмосферу свята, яскраві квіти світяться наче невелике домашнє сонце. Після посадки професійних цибулин вперше, вони добре цвітуть, формують потужні квітконоси з великими бутонами. А ось надалі у новачків при домашньому вирощуванні, іноді виникають труднощі. Чому не цвіте гіпеаструм? Чому випускає лише листя? Як змусити цибулину знову зацвісти? Ці та багато інших питань, щодо проблем цвітіння аматори ставлять нашим консультантам.

Гіпеаструм: як цвіте, чому не з'являються бутони?

Коли ви купуєте цибулини гіпеаструму у фірмовому інтернет-магазині, вони були вирощені і зберігалися в оптимальних умовах, тому після посадки завжди відмінно квітнуть. Але, якщо придбати рослини у випадковому місці, та при подальшому вирощуванні вдома – постають численні питання «чому не цвіте?» і «як змусити?». Секрет пишного цвітіння – у правильному догляді. Серед усіх квітучих в домашніх умовах цибулин, найпростіше змусити цвісти саме гіпеаструм.

Буває, що аматори плутають гіпеаструми та амариліс, а бувають і недобросовісні продавці. У цих рослин різні умови вирощування та періоди цвітіння. Часто питання «чому не цвіте амариліс» ставлять саме про гіпеаструми. Тому почнемо з азів. Як відрізнити сучасні гіпи, як їх називають у фан-клубах, від злегка застарілих амарилісів?

Гіпеаструми –  дуже нескромні, з великими квітами. Скромність вони виявляють лише у розмірі горщика, який їм потрібен невеликий, лише на 3-4 см більше, ніж діаметр цибулини. В іншому гіпеаструми – тропічно розкішні. Цибулини – діаметром до 10 см, таку до рук взяти саме задоволення. Сучасний гіпеаструм – унікальний у своєму роді. Цвіте взимку та навесні. Новинки сортів та гібридів гіпеаструму з'являються щосезону – чудова можливість зібрати унікальну колекцію. Трохи латині. Гіпеаструм – Hippeastrum, має понад 90 найкрасивіших видів, сортів, гібридів. Амаріліс – Amaryllis, всього 2 види. Амариліс – родич гіпеаструма, вони з одного сімейства Амарилісові, він не такий розкішний і цвіте, зазвичай, влітку. Досить часто квітучу цибулинну рослину гіпеаструм, називають – амарилісом, який вирощували на підвіконнях ще наші бабусі. Коли квітникарям стали доступні великі цибулини гіпеаструму, з розкішними квітками – багато хто за інерцією продовжував називати їх ім'ям більш скоромного родича. Рахуючись з цією помилкою, що вкорінилася, в каталогах часто пишуть «цибулини амарилісу». У гіпеаструма великі до 20 см діаметром квітки, можуть бути махрові та прості, забарвлень – безліч, від біколорів і строкатих до одноколірних, на пелюстках можуть бути контрастні штрихи і плями. А можуть бути м'які переходи кольорів, ніжні та вишукані. У амарилісу квітки набагато скромніші, у жовто-оранжевій гамі і значно менші за розміром. У гіпіаструмів в суцвітті до 4 великих квіток і потужне листя, широке, довжиною до 80 см, глянсове, у амарилісів – не таке довге, матове. Гіпеаструми одні з найкращих цибулинних рослин для вигонки взимку та до весняних свят. Бажаєте порадувати близьких розкішною квіткою – читайте, як правильно виростити живий букет.

Як правильно посадити гіпеаструм – основні рекомендації

Період посадки та терміни цвітіння

Висаджують цибулини з жовтня до кінця квітня. І цвіте гіпеаструм із грудня до кінця червня, відповідно. Зазвичай цвітіння настає через 2,5-3 місяці. Іноді, новачки переживають, чому не цвіте гіпеаструм, а просто ще зарано. Будьте терплячими і якщо ви висаджуєте цибулину вперше, то орієнтуєтесь на ці терміни.

Особливості цвітіння

Коли з'явиться квіткова стрілка, переконайтеся, що горщик стійкий. Висота квітконоса може досягати 50-60 см, а квітки діаметра більше 20 см, по 4 бутони на кожному. Вони важкі і легкий горщик можуть перевернути. Зручно поставити вазон з цибулиною у тяжке кашпо. Бажано, щоб на початковому етапі  формування квітконосів та бутонів, вони не падали і не ламалися. Це може збити життєвий цикл гіпеаструму, і вплинути на наступне цвітіння. Квітки залишаються гарними кілька тижнів. Стебла з квітками, що розкрилися, можна зрізати для вази. Скільки цвіте гіпеаструм? Зимовий період цвітіння триваліший, ніж весняно-літній, триває до 8-10 тижнів.

Як продовжити цвітіння

Щоб ваш будинок всю зиму сяяв яскравими фарбами чудових квітів, рекомендуємо купити кілька цибулин гіпеаструму та висаджувати їх з інтервалом у 10 днів – 2 тижні. До посадки зберігайте цибулини за температури ~+5°С. Можна зробити кілька квітучих композицій у спеціальних потрійних горщиках.

Посадка та вибір субстрату

Земля має бути легкою, дренованою, легко за складом. Можна використовувати готову ґрунтосуміш. Для посадки цибулини гіппеаструму, підійде і субстрат на основі кокосового волокна. Якщо ви використовуєте його, то через місяць після посадки додавайте аквадобрива з кожним поливом у період активного росту та цвітіння. Важливо, щоб вода в жодному разі не застоювалася в зоні коренів, це провокує хвороби, які можуть бути причиною того, що гіпеаструм не цвіте або дає слабкі квітконоси. Верхівка цибулини, і тим більше точка росту має бути розташована вище рівня ґрунту. Щонайменше, на 3-4 см, тобто, вона має стирчати над землею приблизно на третину висоти. Якщо сильно заглибити цибулину, закопати її «по вуха», це може стати причиною того, що гіпеаструм не дає стрілку, не цвіте в домашніх умовах. На дно горщика обов’язково кладіть дренажний матеріал, агроперліт, керамзит тощо.

Посадка гіпеаструма, фото

Період спокою

Це дуже важливий час життя цибулини. Що робити з гіпеаструмом після цвітіння? Перше, не обрізати ані квітконоси, ані листя до їх повного зів'янення. Дайте їм після опадання квіток самим пожовтіти і обм'якнути. Поживні речовини з нього повертаються до цибулини. Листя після цвітіння теж жовтіє, іноді все, іноді – лише частково. Оптимально – помістити рослину у затінене місце, а температуру знизити до +8-12°С. У домашніх умовах бажано хоча б затінити рослину, наприклад, агроволокном і поставити на холодне підвіконня або у льох, якщо є можливість. Полив скорочуйте потроху. Спочатку раз на тиждень, раз на два, потім ще рідше, але не пересушуйте цибулини. Приблизно через три місяці полив відновлюють, а температуру піднімають, починається новий цикл росту.

Як часто цвітуть гіпеаструми

У нормальних умовах щорічно. Але можна домогтися цвітіння двічі. Зима та період спокою для гіпеаструму – це коли сухо та прохолодно. Тому, після цвітіння, не чекаючи в'янення листя, надземну частину обрізають. Температуру знижують, а поливи скорочують, а за кілька тижнів взагалі припиняють. Цибулини підсушують, можна прямо в горщику. Потім на 1-1,5 місяці ставлять у льох чи холодильник за нормальної температури близько +5°С. Потім цибулини виймають, дають добу прогрітися за кімнатної температури, потім висаджують і починають поливи. Важливо: робити подвійний «рестарт» можна лише за наявності досвіду, відмінного догляду та лише великим дорослим цибулинам діаметром від 10 см.

Чому гіпеаструм не цвіте регулярно – 10 основних причин і що робити, щоб він зацвів

Почнемо з того, що гіпеаструми добре ростуть у кімнатних умовах. І отримати відмінне цвітіння можуть навіть недосвідчені квітникарі. Просто виконуйте наші поради. У цибулини є власний вегетативний, тобто, життєвий цикл і чим ближче домашні умови вирощування до природних, тим краще гіпеаструм цвістиме.

 1. Невідповідні умови вирощування. Нагадаємо, оптимальна температура для активного росту та цвітіння +18-25°С. Земля не має бути ані надто сухою, ані надто вологою. Уникайте ставити горщик з цибулиною в місцях з протягами, так квітки в'януть удвічі швидше. Освітленість. Якщо світла мало, то у цибулини після цвітіння не закладається нова квіткова брунька. Найкраще місце – південне підвіконня.
 2. Поганий субстрат. Якщо земля надто в'язка, щільна, неструктурована, у ній застоюватиметься вода, розмножуватимуться патогенні мікроорганізми – погано. Стисніть помірно вологий ґрунт у долоні, коли ви розправите долоню він не має триматися липкою грудкою, а розсипатися на кілька. Перевірте, іноді готові субстрати бувають неналежної якості, краще одразу придбайте у нас фірмові.
 3. Відсутність пересадок. Експерти рекомендують пересаджувати гіпеаструм у більший горщик раз на 2-3 роки. І верхній шар землі,приблизно 2-4 см, щорічно після цвітіння заміняти на свіжий.
 4. Занадто великий горщик може бути причиною відсутності цвітіння. Вибирайте новий вазон розміром на 4-5 см більше за діаметр цибулини. Відстань від бортика до цибулини з кожного боку – не більше 1,5-2 см. Чи можна пересаджувати квітучий гіпеаструм після покупки? Це необов'язково, дайте рослині відцвісти. Якщо розмір горщика замалий – пересадіть після періоду спокою.
 5. Дітки на цибулини. Згодом на дорослих цибулинах утворюються невеликі дочірні цибулинки. Відділіть їх під час пересадки, вони гальмують утворення квітконосів і роблять цвітіння менш пишним.
 6. Заглиблення цибулини. Переконайтеся, що цибулина приблизно на третину височіє над рівнем землі. При глибокій посадці гіпеаструм не цвіте.
 7. Нестача елементів живлення. Якщо земля виснажена, то цвітіння не чекайте. Регулярно використовуйте добрива для цибулинних за інструкцією. Важливо, підживлення вносять тільки по вологому ґрунту, пересушені рослини не підживлюють, щоб не обпалити коріння. Перші підживлення проводять після того, як цибулина добре укоренилася і пішла в ріст. Не раніше. Не переживлюйте, при надлишку поживних речовин цибулина не цвіте.
 8. Відсутність умов періоду спокою. Якщо гіпеаструм «не пішов спати», це негативно позначиться на цвітінні.
 9. Надлишок вологи, неправильний полив – одна із основних причин проблем цвітіння. Вода має бути кімнатною температури, не холодна. Волога не має потрапляти на листя, в точку росту, всередину розетки, особливо в холодну пору року, це може спровокувати хвороби.
 10. Хвороби гіпеаструму. Нездорова рослина цвісти не буде або дуже слабка. Як розпізнати проблему та вилікувати цибулину – фахівці пояснюють у нашому блозі.

Гіппеаструм, найкращі сорти, фото

Серед кімнатних цибулинних – красі гіпеаструму немає рівних. Від пишноти квіток очей не відірвати, а різноманітність сортів дозволяє оновлювати колекцію цих розкішних рослин кожен сезон.

 
Олександра Толмачова

Спеціально для вас

Відгуки

Немає відгуків про цей товар.

Написати відгук
    Погано           Добре
Увага: HTML не підтримується!
Фото та відео
Добавити