Barbie Sale
0

Пень: як позбутися без механічного викорчування

Корчування пнів на ділянці викликає у садівників багато проблем. Дерева на ділянці з часом старіють, змінюється концепція ландшафтного дизайну і виникає потреба прибрати деякі з них. Іноді дерева ламаються вітром, страждають від хвороб і доводиться їх спиляти. А можливо, вам дісталася ділянка, на якій залишилося багато пнів від попередніх власників. Що робити з купою пнів?

Насамперед, зазначимо, що для того, щоб якісно позбутися пнів потрібно досить багато часу або багато зусиль. Що це означає?

Один із традиційних, і найпоширеніших способів видалити пень – викорчовування. Видалити пень, якщо він невеликий, можна і вручну. А викорчувати залишки великого дерева стає великою проблемою. Без значних фізичних зусиль, а іноді й без трактора з лебідкою – не обійтись.


Після видалення дерев садівники часто стикаються і з такою проблемою як коренева поросль. Дерева спилили і навіть викорчували пень. А навколо роками продовжує рости поросль сливи, обліпихи, яблуні та інших плодових або декоративних дерев, бузок, горобинник та ін. Що з нею робити? Як позбутися?

Як прибрати пеньок хімічним способом? Є кілька популярних способів позбутися пнів без викорчовування. Інтернет повний порад: як позбутися за 1 годину, як позбутися за допомогою солі, як прибрати за один день, чим полити щоб він згнив. І всі пишуть, що це перевірений метод. Одні з них ефективні та безпечні для саду, інші – сумнівні. Багато з них навіть обіцяють, що можна позбутися пенька за один день. Чи так це? Розглянемо переваги та недоліки кожного з них.

Як позбутися пнів від спиляного дерева без корчування?

Зверніть увагу, що більшість найбільш часто цитованих «100% способів видалення пнів за 1 день» – сумнівні, небезпечні та шкідливі для ґрунту. Вибачте за спойлер, але найнадійніші та найбезпечніші методи хімічного видалення пнів – це лопата, гостра сокира, пила та гербіциди.


«Метод Ціолковського» – як забрати пень за 10 хвилин

Цей спосіб може часто зустрітися на просторах Інтернету. Що пропонують? У пні висвердлюють отвори діаметром від 5 см на максимально можливу глибину. Роблять їх якнайбільше. Потім у них закладають суміш селітри та цукру у співвідношенні 7:3. Далі в отвори заливають бензин і підпалюють за допомогою шнура, щоб бути якнайдалі від місця займання. Далі у «корисних порадах» пишуть, що пень вигорить за 10 хвилин.

Важливо: спосіб вогненебезпечний. І, звісно, терміни горіння залежить від розміру самого пня. І за десять хвилин великий пень не вигорить. Такі методи є небезпечними. Можуть пошкодити довколишні рослини, зіпсувати землю і цей спосіб навряд чи варто вважати надійним.

 

Як видалити пень за допомогою селітри​


Калієва або натрієва селітра. У пні просвердлюють глибокі вертикальні отвори. Якою селітрою випалюють пеньки? З весни, влітку та восени до морозу – натрієву або калієву селітру засипають в отвори та накривають пень так, щоб вода для поливу та дощі не потрапляли всередину. Великий пень зруйнується приблизно за рік. Перетворитися на тріски. Потім можна буде розколоти та вийняти із землі залишки деревини.

Важливо: потім «корисні поради» рекомендують для остаточного видалення – підпалити залишки пня. Не робіть цього. Селітра вибухонебезпечна. Крім цього, горіння великого пня триває довго і тління може глибоко піти в ґрунт. Особливо небезпечно підпалювати та допускати глибоке горіння в землі залишків деревини на торф'янистих ґрунтах. Торф’яники практично неможливо загасити.

Аміачна селітра (сечовина). Це досить ефективний, цілком екологічний та безпечний метод видалення пеньків. Сечовина – азотне добриво, карбамід, що сприяє руйнуванню деревини. Як позбутися пня за допомогою сечовини? У глибокі отвори засипають сечовину. Рекомендуємо закрити отвори глиною, піском чи землею, а зверху весь пень укрити плівкою. За рік карбамід перетворить пень на тріски і його можна буде подрібнити і видалити без особливих зусиль. Подрібнити лопатою та перекопати під посадку рослин.

Сіль для видалення пнів

І відразу почнемо з важливого: використовувати сіль, якщо ви плануєте на цій ділянці проводити посадку рослин – не можна. Хіба що під забудову, мощення або бетонування доріжок. Сіль дуже псує землю, робить її непридатною для посадки рослин. Тому, перш ніж видаляти пень за допомогою солі – подумайте, чи варто її використовувати. Сіль засипають в отвори тріщини в корі, що більше, то ефективніше. Зверху пень засипають землею. Сіль сильно зневоднює і буквально випалює все, що поряд із пнем. З одного боку – ділянка буде розчищена повністю, з іншого – відродити на ній життя буде не просто, тільки з повною заміною ґрунту.

Прибрати пень гербіцидами

Як не дивно, найефективніший і безпечніший спосіб видалення свіжих пнів – найгірша репутація. Насправді – гербіцид робить свою справу надійно та розпадається на безпечні для ґрунту та живих організмів речовини. Про те, як правильно користуватися гербіцидами, наші фахівці розповідають у спеціальній статті.

Якщо зайнятися видаленням пня від спиляного дерева відразу, то його можна прибрати порівняно надійно і безпечно. Так ви назавжди позбавитеся і порослі по всій ділянці. Препарат можна залити в попередньо підготовлені отвори в пні, і в доступних великих пристовбурних коренях. При цьому потрібно повністю обробити весь зріз. Гербіцид поширюється системою капілярів рослини, глибоко проникає у підземну частину і коріння, руйнує їх. Через кілька місяців пень легко видалити.

Як видалити поросль разом із пнем

Щоб видалити поросль разом із пнем – використовуйте гербіциди. Найчастіше видалити повністю дерева, які схильні до утворення великої кількості кореневої порослі – нерозв'язне завдання для багатьох садівників. Навколо спиляного дерева порослі стає ще більше, ніж було раніше. Багато садівників потім змушені видаляти її роками. Тому пні таких дерев краще відразу обробляти гербіцидами тому, що при правильному використанні препарат глибоко проникає в коріння і видаляє їх.

Що потрібно зробити? Просвердлити в пні отвори діаметром 1,5-2 см і чим глибше – тим краще. Потім у них заливають розчин гербіциду. Який готують за інструкцією. Зазвичай розчин для видалення пнів з 2-3 рази більш концентрований, ніж для видалення бур'янів. Найефективнішими для видалення пнів – препарати на основі гліфосату, такі як Буран, Торнадо, Раундап, Ураган, Напалм та інших. Препарат наливають в отвори так, щоб вони були повністю заповнені. Накрийте пень плівкою, щоб розчин не випаровувався та не розмивався дощами. Важливо: стежте, щоб краплі не потрапляли інші рослини, інакше вони загинуть. Докладніше про те, як видаляти гербіцидами пень із порослю – читайте у статті.

Олександра Толмачова
Відгуки

Немає відгуків про цей товар.

Написати відгук
    Погано           Добре
Увага: HTML не підтримується!
Фото та відео
Добавити