123123
0

Вирощування настурції з насіння в Україні: коли садити і як доглядати

А ви знали, що в Україні ідеальні умови для вирощування настурції? Ось так відразу ми починаємо матеріал про прекрасну рослину під назвою настурція: фото, вирощування з насіння, основні нюанси процесу - все розбиратимемо в сьогоднішній статті.

Немає сумнівів, що ця яскрава квітка вважається улюбленицею українських садівників. Тому питання про те, як росте настурція (вирощування з насіння в домашніх умовах) є максимально актуальним для читачів нашого блогу. У докладному посібнику ми розглянемо кожен етап. Чого потребує настурція? Вирощування з насіння - це легко чи складно? Коли садити у відкритий ґрунт? Відповіді далі!

Як виростити настурцію з насіння: вибір ґрунту та посадкового матеріалу

Якщо віддати перевагу якісному насінню і зорієнтуватися щодо відповідного часу для посіву, то величезний крок до успіху буде зроблено! Він у свою чергу складається з окремих маленьких кроків:

 • Вибір насіння. Купуйте насіння вітчизняних або адаптованих сортів, враховуючи кліматичні особливості вашого регіону. Особливу увагу приділяйте насінню з високою стійкістю до захворювань. Що стосується декоративних особливостей, то можна купити високорослу махрову настурцію або низькорослу. Також є ампельні сорти. При виборі насіння зверніть увагу на термін зберігання та походження. Чим свіжіше насіння, тим вища ймовірність успішного проростання. Краще купувати у перевірених продавців із гарною репутацією.

 • Підготовка ґрунту. Забезпечте ґрунт, багатий на поживні речовини, додаючи компост або перегній. Це сприятиме здоровому старту для ваших рослин. Крім компосту, додайте мінеральні добрива із високим вмістом фосфору для стимуляції кореневого росту. Дози мають бути мінімальними, але свій ефект вони обов'язково дадуть.

 • Способи посіву. Починати посів варто наприкінці квітня чи на початку травня. У цей період ґрунт уже досить прогрітий. Це якщо ми говоримо про те, коли садити насіння настурції у відкритий ґрунт. Що є актуальним насамперед для південних регіонів України. Якщо це домашня настурція - розсада насінням вирощується раніше. Отже, і цвітіння може статися раніше. По суті, погодні умови не мають особливого значення при кімнатному вирощуванні. У разі використання непідготовленого посадкового матеріалу розгляньте варіанти попередньої обробки насіння (наприклад, замочування в стимуляторі росту) для підвищення їх проростання.

Посадковий матеріал потрібно сіяти на глибину близько 1-3 см. Інтервали можуть бути різними. Вистачить буквально 5-10 сантиметрів, якщо планується подальша пікіровка. Або від 15 см - якщо не плануєте. У будь-якому випадку (посадка в горщику або на клумбі) зволожуйте ґрунт. Якщо температура повітря низька на вулиці - накрийте плівкою. У приміщенні - не обов'язково.

Настурція: вирощування розсади із насіння

Якщо волієте спочатку виростити розсаду, а потім пересадити на постійне місце, то будьте певні, що здорова розсада - запорука майбутнього рясного цвітіння. Важливим питанням є те, скільки сходить настурція із насіння? Потрібно почекати 2-3 тижні зазвичай. Термін може залежати від виду рослини, від походження насіння та умов утримання. Далі даруємо молодим настурціям турботу:

 • Умови для розсади. Необхідно забезпечити високий рівень освітленості та комфортний температурний режим. Помістіть контейнери з насінням у яскраве місце та підтримуйте температуру в межах +18…+20 °C. Тобто температура має бути стандартною, кімнатною. Найменші протяги або стрибки температури можуть негативно вплинути на молоді рослини.

 • Пікірування. Коли сіянці досягнуть висоти 5-7 см і утворюють два справжні листки, пересаджуйте їх в окремі горщики (або на клумбу), забезпечуючи кожній рослині достатньо місця для розвитку кореневої системи. Після пікірування необхідно гнути попередню лінію: помірне зволоження і обов'язково захищайте молоді настурції від перепадів температур.

 • Поливи та вологість повітря. Слідкуйте за вологістю ґрунту, уникаючи пересихання або перезволоження. Помірно вологе середовище сприяє здоровому зростанню розсади. Підтримуйте вологість повітря навколо розсади за допомогою легкого спринцювання або зволожувача.

Настурція: вирощування з насіння у відкритому ґрунті

Отже, ми з'ясували, що незалежно від виду (настурція велика Червоний відблиск, настурція низькоросла або інші) - вирощування з насіння можна проводити в кімнатних умовах або безпосередньо на клумбі. Що далі? У другому випадку - все зрозуміло. А ось у першому нам потрібно пересадити нашу красу. Як це робити:

 • Вибір місця. Вирощувати настурцію бажано на сонячних ділянках, захищених від холодних вітрів. Врахуйте можливі зміни температури навесні та восени. Досліджуйте місцевість щодо можливих зон скупчення води та уникайте таких місць для посадки. Ці маленькі нюанси визначають те, наскільки шикарною буде рослина. І пам'ятайте: настурція не любить пересадок!

 • Схема висадки. Ми вже говорили, що мінімальна відстань між окремими екземплярами - 15 см. Оптимально, якщо це буде 25-30 см у відкритому ґрунті. У такому разі вдасться забезпечити хорошу продувність свіжим повітрям. Та й світло на рослину потраплятиме у достатній кількості.

 • Горщик. Так, варіант із посадкою в горщик залишається завжди, навіть на свіжому повітрі. Наприклад, якщо у вас маленька ділянка або вам потрібна рухливість своїх рослин, без проблем вирощуйте настурцію в горщиках. Це дозволить вам легко переміщати окремі екземпляри. Практичність полягає і в тому, що можна захищати квіткову красу від негоди.

Настурція з насіння: догляд за рослиною

Щоб посів насіння настурції з часом трансформувався в пишні та барвисті рослини, необхідно забезпечувати мінімальний догляд. Що любить настурція? Її запити стандартні, і ви зможете легко догодити їй:

 • Полив. Слідкуйте за рівнем вологості ґрунту, поливаючи настурцію вранці або ввечері, уникаючи прямого поливу на листя. У період посухи збільшуйте інтенсивність поливу.

 • Підживлення. Регулярно відживлюйте рослини вегетативним добривом у період інтенсивного росту. Зверніть увагу на вміст азоту, фосфору та калію. На піку декоративності можна використовувати Чистий Лист для квітучих рослин або аналоги. Як варіант - застосування органічних підживлень таких як перегній або компост, щоб покращити структуру ґрунту та збагатити його поживними речовинами.

 • Опора. Для низькорослих настурцій це мало актуально, а ось для високорослих і тих що стеляться, пагони яких витягуються на кілька метрів у довжину - важливо! Забезпечте підтримку для пагонів, щоб у вітряні дні рослина не пошкодилась.

 • Температурні особливості. Враховуйте спекотне літо в Україні. Іноді у нас стоїть дуже висока температура, яка в комплексі з яскравим і пекучим сонцем може нашкодити декоративності настурції. У таких ситуаціях не зайвим буде забезпечити додаткове зрошення у ранковий чи вечірній час.

Важливе значення має моніторинг за рослинами. Відповідальні садівники намагаються час від часу стежити за мешканцями свого саду. Перевіряти на наявність основних проблем:

 • Шкідники. Найбільш імовірною є поява попелиці, кліщів та інших шкідників. Застосовуйте органічні засоби профілактики, такі як настоянки часнику, тютюну або відвари ромашки. Для більшої ефективності знадобляться професійні магазинні засоби.

 • Хвороби. Підтримуйте хорошу вентиляцію (формування рослин, інтервали тощо), щоб запобігти грибковим захворюванням. Ми про це вже говорили. За потреби використовуйте препарати, безпечні для рослин, які можна придбати в інтернеті.

 • Сповільнене зростання. Якщо помічаєте уповільнення росту або жовтизну листя, проводьте аналіз ґрунту та коригуйте рівні поживних речовин.

Якщо проблеми мають глобальний, а не локальний характер, то слід розробити план дій на майбутнє. Можливо, знадобиться корекція умов вирощування. Оскільки посадка настурції насінням та подальший догляд за нею - процес досить трудомісткий, то намагайтеся відразу запобігати всім можливим негативним моментам. А загалом на вас чекає захоплююча садівницька пригода, яку варто спробувати!

Володимир Стороженко

Спеціально для вас

Настурція Низькоросла суміш 1.0 г
Настурція Низькоросла суміш 1.0 г
16278
в наявності
1
9.19грн.
Настурція Низькоросла суміш 10 г
4
Настурція Низькоросла суміш 10 г
46554
закінчується
1
38.99грн. 35.09грн.
Чистий Лист АКВА для квітучих 300 г
4
Чистий Лист АКВА для квітучих 300 г
37708
закінчується
1
99.90грн.
Настурція Ампельна суміш 1.0 г
Настурція Ампельна суміш 1.0 г
16279
закінчується
1
9.19грн. 7.81грн.
Відгуки

Немає відгуків про цей товар.

Написати відгук
    Погано           Добре
Увага: HTML не підтримується!
Фото та відео
Добавити