РУССКИЙ ВОЕННЫЙ КОРАБЛЬ, ИДИ НАХУЙ!!!
Ukraine
0

Гливи: як виростити смачні гриби з міцелію в саду, і в домашніх умовах?

Гливи – одні з найпопулярніших і найсмачніших грибів у світі. Високий вміст рослинного білка, ніжний смак, м'який аромат – робить їх невід'ємною частиною меню більшості сучасних людей. Міцелій гливи для вирощування представлено в каталозі різними видами й сортами. Ви можете здивувати навіть найвибагливіших гурманів гливами з жовтим, ліловим, чорним і навіть рожевим забарвленням, які виростуть в вашому саду. З міцелію гриби добре ростуть в штучно створених умовах в приміщенні та в затіненому вологому місці в саду. Це абсолютно безпечні, чисті, гриби з ніжною дієтичною м'якоттю.

Гливи: як виростити смачні гриби з міцелію, фотоМіцелій різних видів та сортів гливи – промисловим способом вирощують в стерильних спеціальних умовах. Купуючи такий сухий міцелій можна бути абсолютно впевненими в тому, що посадковий матеріал вільний від хвороб і шкідників. Сучасним садівникам для отримання урожаю глив тепер досить просто купити міцелій гливи й грамотно організувати місце для вирощування.

Гливи – пластинчасті дереворуйнівні гриби. У порівнянні з більшістю грибів, які вирощують в саду і в закритому ґрунті – ростуть швидко. Гливи формують плодові тіла «гніздами», тобто сотні грибів зрощені основою ніжок і буквально звисають гронами – тому врожайність цього виду грибів дуже висока.

На відміну від багатьох інших грибів, міцелій гливи в штучних умовах – можна вирощувати буквально в будь-якому субстраті, який містить досить целюлози та лігніну. Зробити субстрат для посадки гливи можна використовуючи відходи деревопереробки листяних порід дерев, тирсу, стружку, кору, подрібнені гілки, солому всіх видів злакових рослин, стебла кукурудзи, очерет, лузгу насіння соняшнику.

Крім субстрату, можна вирощувати гливи на цільній свіжій або мертвій деревині. Важливо, щоб деревина була від листяних порід дерев і не трухлява, без цвілі.

Міцелій гливи, біологічно висушений – кращий посадковий матеріал грибів

Як вирощують професійний посадковий матеріал – міцелій гливи? Міцелій гриба, як ви пам'ятаєте – це грибниця, тонкі білі нитки, схожі на коріння. Це так зване вегетативне тіло гриба. Саме міцелій різних видів і сортів гливи, вирощують на зерновій основі. Потім міцелій, що розрісся особливим чином висушують так, щоб він добре і довго зберігався, легко транспортувався і зберігав при цьому силу проростання і потенціал врожайності. Після посадки міцелію гливи, при певних умовах, на поверхні починають рости – плодові тіла, в побуті саме їх називають «грибами». Саме біологічно висушений міцелій – найбільш зручний для вирощування посадковий матеріал.

Для розуміння технології вирощування глив, в побутових аналогіях: міцелій – як коріння рослин, плодове тіло – «гриб», частина яку використовують в кулінарії. Свіжий зерновий міцелій і біологічно висушений – це ніби свіжі дріжджі та сухі.

Глива – види, найкращі сорти й переваги

Більшість видів та сортів, мають ніжну світлу м’якоть, з м'яким ароматом. Всі гриби гливи збирають молодими. У старих м'якоть стає жорсткою. Які бувають гливи?

 • Глива звичайна – вважається найпоширенішим в штучному вирощуванні видом. За схожість сірувато-жовтого або бурого забарвлення капелюшка гриба з панциром устриці – її ще називають Устрична, або Устричний гриб. Pleurotus ostreatus – з другого року вирощування в городі дає урожай з початку літа і до перших морозів. Самі гриби досить великі, діаметром від 5 см до 15-20-30 см, за формою нагадують «вушка» або раковину устриці. Поверхня – гладка, край злегка – хвилястий. Ніжка коротка. М'якоть біла, щільна, соковита, за відгуками, з легким відтінком анісу. У вирощуванні - невибагливий вид.
 • Глива Китайська – належить до виду глива устрична. Користуються особливою популярністю завдяки хорошим смаковим якостям. Забарвлення капелюшка – сірувато-лілове або коричневе. У закритому ґрунті в хороших умовах вирощування – дає урожай круглий рік.
 • Глива Флоридська – вид з великим воронкоподібним або напівкруглим капелюшком діаметром до 20 см. Від г. звичайної – відрізняється світлим забарвленням капелюшка і ніжною м'якоттю, м'яким ароматом, капелюшок тонший.
 • Глива Лимонна або Золотиста – формує грона численних плодових тіл, діаметрами від 2 см до 7 см. Забарвлення капелюшка від яскраво-жовтого до бархатистого золотаво-коричневого. М'якоть біла, з ніжним запахом. Росте і на субстраті, і на пеньках. Плодові тіла ростуть купчасто на подовжених ніжках. Широко вирощується в закритому ґрунті і в умовах саду.
 • Глива Морське вушко – капелюшки розташовані в гнізді віялоподібно, до 10 см діаметром. Забарвлення – коричневе з синім відтінком, молоді плодові тіла – виражено сині. М'якоть щільна, м'ясиста.
 • Глива Одиночна або покрита – росте окремими плодовими тілами, до 8 см. У молодих Pleurotus calyptratus пластинки закриті плівкою, що рідкість для глив. Капелюшок віялоподібний, з загорнутим вниз краєм. У вологу погоду шкірка на капелюшку коричнева, в суху – сіро-сталева. Пластинки – жовтуваті. М'якоть щільна.
 • Глива Пізня або Осіння – за відгуками, відрізняється вишуканим, яскравим смаком і ніжним ароматом. Капелюшок Panellus serotinus – сіро-бурий або коричневий, велика, діаметром до 25 см. Добре росте як на колодах тополі, дуба та на субстратах, соломі, соняшнику та ін.
 • Глива Рожева – гарний вид, який швидко росте. З унікальними ніжно-рожевими капелюшками. У Pleurotus djamor – щільна м'ясиста м'якоть з хорошим смаком.
 • Глива Синя або Колумбійська – гриби з синьо-рожевим або фіолетовим забарвленням капелюшка. Ніжка невисока 1-3 см, діаметр капелюшка 3-10 см. Цінується за ніжний смак. Щільну м'якоть, виражений грибний аромат.
 • Ерінгі або глива Королівська – інші назви г. степова або степовий білий гриб. Pleurotus eryngii – незвичайний вид з масивною потовщеною ніжкою і невеликим світло-коричневим або сірим капелюшком. М'якоть Ерінгів вважається найсмачнішою. Порівняно невибагливі у вирощуванні.

Всі перераховані вище види гливи вважаються кращими для вирощування в домашніх умовах з міцелію.

Як виростити гливи з міцелію – покрокова інструкція

Початківці садівники ставлять багато питань по технології вирощування. Як вирощувати гливи в городі? Коли можна садити міцелій гливи?

Як готувати субстрат для посадки? Коли можна садити міцелій гливи?

Коли потрібно садити гриби гливи? Як вирощувати на соломі та тирсі? Чи можна вирощувати гливи в домашніх умовах? Насправді все не так вже й складно. Дотримуйтесь наших рекомендацій і все вийде.

Нагадаємо, гливи – дереворуйнівні гриби. Вони добре пристосовані для вирощування в не аматорських і домашніх умовах, відкритому ґрунті. Здоровий і якісний міцелій ви придбаєте в нашому інтернет-магазині. Тепер його потрібно правильно посадити.

Вирощування глив в субстраті та на дереві, фото

Субстрат для посадки гливи – на чому вирощувати міцелій?

Міцелій можна вирощувати на субстраті та на цільній деревині. Нагадаємо, гливи ростуть на матеріалах, які містять целюлозу, і на деревині листяних порід. Це може бути свіжа деревина або суха, тільки не гнила і не трухлява.

 • Субстрат для гливи. Це спосіб вирощування гливи на соломі й тирсі, про які часто запитують. Можна використовувати тільки тирсу, кору, сіно, солому, стебла кукурудзи або лузгу соняшнику та ін. Або робити багатокомпонентну суміш в довільних пропорціях. Головне – наситити її водою і захистити від цвілі й зайвих мікроорганізмів. Для цього субстрат повністю заливають окропом. І залишають майже до повного охолодження до кімнатної температури. Отриманий субстрат віджати руками до напіврозсипчастого стану.
 • Колода, пень, спиляний або на корені – теж піде для вирощування. Зазвичай таку технологію використовують в саду. Діаметр – близько 25 см, довжина 30 см. Опустіть деревину в ємність з водою, притримуйте, щоб не спливала, залиште на 7-8 доби. Свіжоспиляні колоди – замочують на 1-2 доби.

Способи вирощування гливи з міцелію

Вирощування в субстраті. Такий спосіб вирощування приносить найбільші врожаї в закритому ґрунті. Тому його називають – інтенсивним. При дотриманні певних умов – збирати гливи можна цілий рік. Для цього підготуйте мішки або ящики для вирощування.

 • На першому етапі потрібно змішати ще теплий (+20 С-30°С) субстрат з сухим міцелієм гливи. З розрахунку 100 г міцелію на 40 кг зволоженого субстрату.
 • Потім суміш розмішають в ящики, а краще – в спеціальні прозорі поліетиленові мішки, і отримують так звані блоки. В мішках роблять кілька невеликих надрізів (1-2 см) на відстані 20 см, для того, щоб субстрат не "задихнувся». Ящики накрийте плівкою з надрізами.
 • Мішки підвішують у теплому, до +24-25°С, приміщенні, можна темному. Рекомендуємо підтримувати постійну температуру без коливань. Якщо ви будете розміщувати блоки в саду – вибирайте місце в тіні, прикрите від вітрів. Не допускайте пересихання. Наступні 3-4 тижні йде процес пробудження і проростання міцелію в субстраті. До кінця терміну ви побачите, що субстрат пронизаний білими і жовтими нитками грибниці.
 • Протягом проростання грибниці, через пару тижнів після початку пророщування – можуть з'явиться плодові тіла. Спостерігайте за блоками. Коли ви помітите зачатки грибів – включіть освітлення, досить невеликого. У міру появи грибів – робіть прорізи в місцях їх росту, щоб «грона» могли прорости назовні. Весь цей час приміщення не провітрюють. Крім випадків, коли потрібно терміново знизити температуру. Це створює потрібну концентрацію вуглекислого газу.
 • Через 3-4 тижні, температуру трохи знижують, до +10-20°С, забезпечують хорошу вентиляцію і вологість 85-90%. Освітлення – 8-10 годин на добу, приблизно 5 Вт на 1 м2. Можна винести ящики в сад.
 • Обприскуйте ємності ледь теплою водою. Часто брак вологи – є відповіддю на питання: «чому глива сохне і чому глива не росте?».
 • Урожай збирають у міру готовності протягом 2-3 тижнів. Потім після невеликої перерви – плодоношення поновлюється.

Вирощування на цільній деревині. Таким способом, зазвичай, вирощують гливи в саду. У замоченої колоді роблять надпили і отвори завглибшки близько 5 см і шириною – 1,5-2,5 см. Сухий міцелій вносять прямо отвори і щілини-надпили. Шаром міцелію покривають і торці колоди повністю. Отвори закривають шаром вологої тирси, соломи, мішковини. Потім колоди трохи вкопують у вологу землю в тінистому безвітряному місці. Пеньки можна ставити один на одний, для економії місця. Міцелій буде проростати в колоді до від 18 до 25 днів. Перший урожай буде готовий через 1,5 місяці. Такий спосіб називають екстенсивним. У відкритому ґрунті зростання гливи буде залежати від температури (від +7°С до +27°С) і вологості та тривалості теплого сезону. Якщо потрібно – утеплюйте грядку агроволокном або створіть додаткову тінь – затінюючою сіткою.

Особливості вирощування гливи

 • Забарвлення капелюшка залежить від освітленості і вологості середовища. На смак це не впливає. Чим вища температура і яскравіше освітлення, тим світліше забарвлення.
 • Плодові тіла зрізають чистим ножем. Забирають відразу всю групу – «гроно» і видаляють залишки ніжок, запліснявілі ділянки.
 • Підтримуйте вологість субстрату, особливо уважно стежте за поливами у відкритому ґрунті.
 • В саду грибниця на цільній деревині стабільно плодоносить до 4-5 років.

Вирощування гливи процес не складний. Поласувати своїми грибами ви зможете і в саду і вдома. Обов'язково спробуйте виростити у себе делікатесні гриби.

Ділимося своїм досвідом посадки грибів. Деталі - у нашому відео. 

Олександра Толмачова

Спеціально для вас

Відгуки

Немає відгуків про цей товар.

Написати відгук
    Погано           Добре
Увага: HTML не підтримується!
Фото та відео
Добавити
Підпишись на розсилку Акції, подарунки, знижки, розпродаж