Barbie Sale
0

Правильне вирощування айстри з насіння: розкриваємо секрети

Яка декоративна квітка росте стрімко, цвіте тривало, а натомість вимагає лише дрібку уваги від садівника? Ви не помилитеся, якщо скажете, що це айстра. Посів насіння на розсаду - справа на 100% вдячна і дозволяє досягти вражаючих результатів у плані декоративності. Додатковим стимулом для вирощування саме цієї культури є розкішний вибір сортів: від голкової айстри до альпійської. Вам залишається просто вибрати сорт, що найбільше сподобався, і виростити айстри з насіння в домашніх умовах. Зробити це дуже просто, якщо знати основні правила: як посіяти насіння айстри, як доглядати і як розв'язувати найпоширеніші проблеми. Про все це і не лише поговоримо далі!

Коли і як садити айстри насінням?

Є два способи посадки: айстри насінням у відкритий ґрунт та в домашніх умовах на розсаду. У першому випадку слід чекати стабільно теплої погоди, коли температура гарантовано не опускатиметься нижче +10°C. Тобто приблизно на початку/середині травня. У другому - посадка насіння айстри на розсаду здійснюється на місяць/півтора раніше. Отже, досягти цвітіння також можна раніше. Але навіть якщо ви плануєте спочатку вирощувати сіянці в домашніх умовах на балконі або на підвіконні, сильно поспішати з посівами все одно не варто. Річ у тому, що розсада може досягти придатного для висадки у відкритий ґрунт стану раніше, ніж власне буде готовий ґрунт. У такому разі рослини виявляться надмірно "тепличними" і процес адаптації до нових умов для них може бути болючим. Є ще варіант з підсівом під зиму, але навіть досвідчені садівники його часто виключають через занадто високу ймовірність загибелі рослин, що ж вже говорити про новачків.

Як правильно виконати посів насіння айстри?

Перед тим як посадити насіння айстри, необхідно підготувати ґрунтосуміш. За основу можна взяти звичайну городню землю, додати трохи дерну та торфу (приблизно в рівному співвідношенні). Якщо є промитий пісок, він теж піде (близько 1/5 або 1/6 від загальної ваги ґрунтосуміші). Хорошу службу зіграють трохи деревної золи та перліту. Перша удобрює та дезінфікує. Другий - створює ефект дихаючої землі та сприяє насиченню вологою корінців майбутньої рослини. Не бажаєте витрачати час на приготування субстрату? Можна купити готовий. Розсада айстри з насіння в домашніх умовах матиме більше шансів на успіх, якщо попередньо протруїти посадковий матеріал за допомогою спеціальних фунгіцидів. Наприклад, можна взяти Фундазол. Далі настає момент, коли підготовлене насіння акуратно занурюється в рівномірно зволожений ґрунт. Глибина не повинна бути понад 1 см. Оптимально десь 5-8 мм. Зверху потрібно присипати тонким шаром того ж промитого піску. Не забудьте підписати сорти.

 

Чи потрібно пророщувати насіння айстри?

Раніше ми згадали, що насіння можна обробити стимулюючим та дезінфікуючим розчином. Однак, садити у відкритий ґрунт або в теплицю краще без попереднього замочування. Насіння має бути сухим. Процедура пророщування є більш актуальною в тому випадку, якщо айстра висаджується на розсаду в домашніх умовах. Досвідчені садівники твердять: пророщуйте тільки в тому випадку, якщо ви точно знаєте, що відразу після завершення цього процесу зможете посадити насіння і ніщо (погана погода, не готовий ґрунт тощо) вам не завадить. Для пророщування зазвичай беруть найпростішу марлю або будь-яку іншу м'яку, повітропроникну тканину. Посадковий матеріал замочується в марганцівці і власне загортається у вже згадану марлю. Щоб не допустити пересихання, потрібно зволожувати. Як довго проростає насіння айстри? У такому стані насіння повинне перебувати близько 6-7 днів. Після чого його злегка вологим, загорнутим в марлю, занурюють у прозорий звичайний пакетик. Якщо температура в приміщенні буде високою, то вже через кілька днів проклюнуться перші паростки. Це найпростіший спосіб, як швидко проростити насіння айстри.

 

Як і скільки сходить насіння айстри після посадки?

Ємності зі щойно посадженим (не пророщеним) насінням слід накрити і залишити в тихому, добре освітленому, нормально провітрюваному приміщенні, де температура повітря трохи нижче середньостатистичної кімнатної. Оптимально +16…+20°С. Ваше завдання на першому етапі полягає в тому, щоб стежити, чи достатньо вологий верхній шар піску. Якщо він сухуватий, то потрібно злегка зволожити, але не лити воду струменем, а використовувати звичайні насадки-розпилювачі. Правильне вирощування айстри з насіння дозволяє сміливо чекати на дебютні сходи на 5-7 день після посіву. Відразу після цього укриття потрібно прибрати, що дозволить рослинам, що проклюнулися, повноцінно дихати. Пройшов тиждень. Потім і другий. Ви розумієте: не зійшло насіння айстри? Найбанальніша причина - погана якість посадкового матеріалу, тому купувати його потрібно лише на перевіреному сайті. Обов'язково звертайте увагу на те, коли проводилося фасування (інформація вказана на упаковці). Чим старше насіння айстри - тим нижча схожість.

 

Як виростити айстри з насіння сильними і здоровими?

Догляд за розсадою визначає те, якою буде айстра. Вирощування з насіння з кожним етапом стає все цікавішими, адже якщо на самому старті ви думали тільки про те, як правильно посадити насіння айстри на розсаду, то тепер у вас є хоч і крихітні, але повноцінні рослини. Найбільше вони потребують стабільного, але помірного зволоження ґрунту. Волога для них - все! Регулярно поливайте, але не переливайте, щоб не спровокувати гниття коріння. Розсада айстри любить не високу температуру. Ідеально, коли у приміщенні +15…+16°C. Можна навіть трохи прохолодніше. Якщо стабільно тримається вища температура, то рослини активно зростатимуть, тягнутимуться вгору. Внаслідок чого можуть вийти хоч і високими, але слабкими та недостатньо стійкими до погодних факторів. При вирощуванні у відкритому ґрунті таких проблем немає. Якщо ж кімнатна розсада, то обов'язково потрібно гартувати її: виносити на балкон або на вулицю, поступово готуючи до посадки на клумбі. Що стосується підживлення, то на ранньому етапі вони не дуже потрібні, якщо ви використовуєте поживний ґрунт. Перше підживлення проводиться вже після повноцінного вкорінення для гарного цвітіння.

 

Які проблеми трапляються при вирощуванні айстри з насіння?

Ймовірні складнощі зі сходами ми вже проговорили. Надмірне витягування розсади також згадали. До того ж слід сказати, що нестача сонячного світла - ще одна причина надмірного росту і слабкості молодих айстр, які при всій своїй витривалості все ж таки схильні до захворювань. Найбільш поширеною проблемою є чорна ніжка. Вона трапляється внаслідок неправильних поливів (коли води забагато). Потрібно стежити за станом молодої порослі і раптом що - видаляти рослини та міняти субстрат. При пересадці розсади у відкритий ґрунт можна зіткнутися з підвищеною кислотністю ґрунту. Зменшити її допоможе попередня процедура вапнування. Також можна додати трохи деревної золи, яка до того ж є профілактикою чорної ніжки. Візьміть до уваги, що айстри не можна висаджувати на тому ж місці, де в попередньому сезоні були рослини, що хворіли на фузаріоз, оскільки цей грибок може жити в землі кілька років. Також не бажано вирощувати айстри в зоні, де раніше росли гладіолуси через однакову схильність до захворювань.

Василь Василашко
Відгуки

Немає відгуків про цей товар.

Написати відгук
    Погано           Добре
Увага: HTML не підтримується!
Фото та відео
Добавити