Barbie Sale
0

Коли і як висаджувати петунії у відкритий ґрунт

Ви вже виростили здорову розсаду петуній і мрієте чимшвидше насолоджуватися прекрасним цвітінням? Щоб рослини довго радували своїм квітучим виглядом, необхідно правильно висадити петунії в ґрунт. У цій статті ми розглянемо, коли найкраще висаджувати петунії, які умови необхідні для успішного росту, а також надамо корисні поради щодо догляду за ними. Далі ми розглянемо різні фактори, які впливають на посадку петуній у відкритий ґрунт, та допоможуть вам уникнути типових помилок під час вирощування.

Візуальне обстеження розсади петунії

Перш ніж висаджувати петунії у відкритий ґрунт, важливо переконатися, що вона готова до “переїзду”. Здорова розсада повинна мати кілька ознак, які вказують на її готовність до висадки в землю. 

  • По-перше, розсада петунії повинна мати добре розвинену кореневу систему. Якщо корені занадто довгі або закручені, вони можуть пошкодитися під час транспортування або висадки в землю. Правильно розвинені корені мають бути білі або світло-коричневі, без ознак гнилі. 
  • По-друге, листочки розсади повинні бути здорові та зелені. На момент підготовки до пересадки має бути щонайменше 5-6 листочків. Вони не повинні мати ознаки хвороби або плями на поверхні. Якщо листочки мають жовтуваті ділянки, це може свідчити про дефіцит живильних речовин або захворювання рослини.

Загартовування розсади петунії

Перед тим, як пересадити розсаду петунії з, наприклад, торф'яного горщика у землю в саду, варто потроху адаптувати її до навколишнього середовища. Ця процедура дозволяє кущикам ефективно переносити усі можливі погодні умови та рости міцнішими. Щоб провести загартування розсади, температуру необхідно зменшити до 11-15°С. Розсаду петунії можна ненадовго винести на балкон або поставити, наприклад, на підвіконні з відкритим вікном, щоб пристосувати рослини до зовнішніх умов. Загартовування варто починати з невеликого часу, до 15-20 хвилин на день, поступово збільшуючи час щодня. Важливо дати рослинам достатньо часу для адаптації до нових умов, щоб вони могли далі рости здоровими та сильними.

 

Місце посадки та правильний ґрунт

Грунт для посадки розсади петунії повинен бути легким та повітропроникним, добре дренованим та мати достатню кількість корисних речовин. Петунії найбільше люблять рости в поживному та не надто кислому ґрунті з pH близько 6,0-6,5. Можна використати комплексні добрива з рівним вмістом калію, фосфору та азоту або ж органічні підгодівлі (перепрілий гній, пташиний послід чи компостом з додаванням невеликої кількості золи).

При виборі місця для квітів обов’язково зверніть увагу на освітленість, позаяк петунії потребують багато світла (не пекучих сонячних променів), щоб квітнути в повному розквіті. Місце для посадки петунії має бути добре освітлене зранку та ввечері. Перед посадкою петунії в саду, необхідно перекопати землю та видалити бур'яни.

 

Коли і як садити петунію у відкритий ґрунт

Пересадка петунії у відкритий ґрунт - це важливий етап у вирощуванні цих прекрасних квітів. Найкращий час для пересадки - коли сіянці стануть стійкими до погодних умов. Приблизно через 10-12 тижнів після посіву ви можете пересадити петунії у відкритий ґрунт (на цей період вже не повинно бути нічних заморозків). Перед пересадкою потрібно полити розсаду петунії, а потім обережно “перевалити” разом із земляною грудкою із горщика в лунку. Найкращий час для пересадки - ввечері або в похмуру погоду, адже тоді температури повітря нижче, і рослини не втратять багато вологи. Після висадки петунії в ґрунт землю необхідно добре ущільнити і полити тепленькою водою. На клумбі між великоквітковими петуніями дотримуються щонайменше 20 см відстані, а між дрібноквітковими - 15 см. Протягом перших 2 днів після посадки петунії у відкритий ґрунт краще захищати рослини від прямого сонця.

 

Які добрива підійдуть для петунії у відкритому ґрунті

Для успішного вирощування петунії у відкритому ґрунті необхідно використовувати різноманітні добрива, які відповідають вмісту мікроелементів та поживних речовин. Серед інших добрив для петунії можна виділити:

Біогумус для петуній ФЕРТІмікс - це біо-мінеральне добриво, яке підтримує здоровий ріст рослини, її декоративність та сприяє пишному та тривалому цвітінню. Містить корисні мікроорганізми, які покращують структуру ґрунту та забезпечують оптимальне середовище для розвитку кореневої системи рослин. До складу ФЕРТІмікс входять: гумус, азот, фосфор, калій, інші мікроелементи та вітаміни, які підтримують здоров'я та життєздатність рослин. 

Добриво для петуній Успіх - ще один препарат, який можна використовувати як для горщикових рослин, так і для тих, що ростуть у відкритому ґрунті. Це рідке мінеральне добриво-концентрат забезпечує ефективне підживлення макро- та мікроелементами, органічними амінокислотами та стимуляторами росту. Використання добрива сприяє пишному цвітінню, формуванню густої крони і постійній бутонізації. Для досягнення максимальної ефективності добриво додають до поливної води.

Необхідно пам'ятати, що під час використання добрив потрібно дотримуватися інструкції на упаковці та не перевищувати допустимої дози.

Покрокова інструкція висадки розсади петунії у відкритий ґрунт:

1. Виберіть сонячне місце

Петунії люблять сонце і процвітають при повному сонячному світлі, тому виберіть місце, яке отримує принаймні 6 годин сонячного світла на день.

2. Підготуйте ґрунт

Петунії віддають перевагу добре дренованому ґрунту, багатому поживними речовинами. Перед посадкою розпушіть ґрунт і додайте компост або іншу органіку, щоб покращити структуру та родючість ґрунту.

 

3. Полийте розсаду

Ретельно полийте розсаду петунії перед посадкою, щоб переконатися, що коріння добре зволожене. Це допоможе їм швидко освоїтися на новому місці.

 

4. Викопайте ямки

Лунки мають бути трохи ширші за кореневу грудку саджанця та достатньо глибокі, щоб верхня частина кореневої грудки була на рівні ґрунту.

 

5. Посадіть розсаду

Обережно вийміть розсаду з контейнера та помістіть її в ямку. Засипте ґрунтом і обережно притисніть навколо основи рослини, щоб забезпечити хороший контакт ґрунту з коренем.

6. Знову полийте

Додаткове зволоження потрібне, щоб допомогти осісти ґрунту навколо коренів і переконатися, що рослини добре зволожені.

 

7. Мульча

Додайте шар мульчі навколо основи рослин петунії, щоб допомогти зберегти вологу в ґрунті та захистити від бур’янів..

 

8. Удобрюйте петунії

Через кілька тижнів, коли розсада приживеться в саду, ви можете внести збалансоване добриво, щоб сприяти здоровому росту та цвітінню.

 

Влад Гордій

Спеціально для вас

Відгуки

Немає відгуків про цей товар.

Написати відгук
    Погано           Добре
Увага: HTML не підтримується!
Фото та відео
Добавити