Barbie Sale
0

Як отримати яскраве цвітіння братків: важливі правила з вирощування віоли

Віола славиться тривалим раннім цвітінням та різноманітністю забарвлень. Зустрічаються чисто білі або різнокольорові квіти (усі фото в каталозі), тому іноді виникає питання, яка різниця між віолою та братками. Це назви одного виду. Квітка, яку ще називають фіалкою садовою, зберігає популярність сотні років. Рослину легко вирощувати, багаторічні екземпляри чудово зимують в Україні, можуть цвісти майже все літо, а замовити найрізноманітніші сорти легко у вигляді насіння. А як досягти найряснішого цвітіння на довгий час, ми розглянемо в статті.

Як вирощувати квіти віоли багаторічної — 5 основних правил:
  1. Час. Коли і як садити братки чи віолу? Багаторічні сорти висівають під зиму, а літники вирощують розсадним способом, засіваючи з лютого-березня.
  2. Світло. Культура любить яскраве світло, на етапі розсади його рекомендується розсіювати.
  3. Ґрунт. Готується багата і добре дренована земля. Найкращий варіант — суміш перегною, ґрунту, торфу та піску (пропорції 2:2:2:1).
  4. Полив та підживлення. У посуху поливають помірно, а чим підгодувати братки? Поживний субстрат раз на місяць удобрюють мінеральним складом. Бідний ґрунт підгодовують кожні два тижні.
  5. Зимівка. Під шаром ялинкового гілля чи пожухлого листя рослини витримують навіть зниження до -30 °C. Літники наприкінці сезону прибирають із ділянки.

Важливо! Краще сходить свіже насіння, придбане у перевіреного постачальника, яке зберігалося в оптимальних умовах. Воно повинно знаходитися в цілому пакеті, бути чистими, без плям і стороннього запаху.

Квітка віоли: посадка восени або навесні та догляд у горщику

Посів віоли у відкритий ґрунт проводять навесні, влітку та восени. Насіння починає активний розвиток з настанням тепла і збільшенням світлового дня. А чи можна вирощувати братки у квартирі? Найбільш ефективним з вирощування віоли вважається розсадний спосіб. Щоб не думати, чому витягуються братки, насіння висівають у лютому-березні. Тоді світловий день буде достатнім для паростків, і вони не тягнутимуться.

Ємності з дренажем потрібно заповнити пухким та поживним субстратом. Простіше купити готову землесуміш для Фіалкових. Замочіть насіння в знезаражувальному розчині на ніч, а вранці потримайте в стимуляторі зростання одну годину. Розподіліть по борозенках у ґрунті. Присипте просіяною землею, полийте, накрийте прозорою плівкою. Оптимальна температура для росту +15 °С.

На замітку! Завдяки спостереженням квітникарів вдалося вирахувати найбільш вдалі дні для роботи з квітами. Насіння віоли за місячним календарем краще висівати в лютому (12-19, 22-25) та березні (2-9, 14-17, 30-31). Розсаду квітів варто висаджувати у травні (1-2, 5-7, 12-25, 28-29).

Як виростити квітку віоли з насіння в домашніх умовах

Укриття слід прибирати щодня, провітрюючи посадку та спостерігаючи за достатньою вологістю землесуміші. Паростки з'являться через 6-10 днів, тоді плівку можна поступово зняти, а горщики помістити в приміщення з +10 °С або виставити на прохолодному підвіконні. Розсаду містять на яскравому розсіяному світлі, регулярно поливаючи та удобрюючи ґрунт.

Подальший догляд полягає у проведенні пікірування. Існує два способи. Перший передбачає пікірування один раз — з появою пари листя. Тоді залишиться посадити розсаду у відкритий ґрунт. Навіть у квітучому вигляді вона чудово укорінюється.

Другий спосіб передбачає два пікірування: з формуванням листя і повторно через 15-20 днів за схемою 6 на 6. Ви зможете вирішити самостійно, як прищипувати віолу, спробувавши обидва способи.

Як правильно посадити розсаду братків

Висаджувати можна із квітня-травня, спостерігаючи за погодою. Ґрунт має прогрітися до +15 °С. Лунки готуються неглибокі з дистанцією 10-15 см. Рослину висаджують, присипають субстратом, ущільнюють його, поливають — ніяких хитрощів у посадці немає.

У рослини поверхнева коренева система, яка заглиблюється всього на 15-20 см, тому регулярний помірний полив — запорука гарного вигляду. У сезон із частими дощами додаткове зволоження не потрібне. Позитивно віола реагує на мульчування після поливу, своєчасне видалення бур'янів та зів'ялих суцвіть. Насіннєві коробочки можна залишити тільки, якщо ви бажаєте зібрати насіння.

Важливо! Насіння витрушують із зрізаних коробочок, досушують і зберігають у холодильнику.

Як красиво посадити віолу

Різновиди віоли застосовують для весняного (багатолітні сорти) та літнього (одно/двох літні квіти) оформлення саду. Культура виділяється пластичністю та невибагливістю. Скільки часу цвітуть братки? Весняне цвітіння часто продовжується близько двох місяців. Агротехніка дозволяє милуватися квітами влітку та восени. Культура збереже рясність цвітіння під час пересадки кожні три роки. Кущик потрібно буде розділити та висадити повторно на новому місці.

Порада! Вдало виглядає посадка, де прості сорти висаджуються близько, а рідкісні екземпляри з рекомендованою дистанцією. Така комбінація дозволить оформити ділянку без зменшення діаметра кущиків.

Експерти Яскрава Клумба
Відгуки

Немає відгуків про цей товар.

Написати відгук
    Погано           Добре
Увага: HTML не підтримується!
Фото та відео
Добавити