123123
0

Гвоздика шабо на розсаду: як вирощувати в задоволення

Вітаємо у блозі Яскрава Клумба! Тут ви знайдете все необхідне для ваших садівницьких успіхів. Вас цікавить вирощування декоративних рослин для саду? Чудово! Адже сьогодні ми збираємося говорити про те, як садити гвоздику шабо насінням на розсаду.

У чому полягають основні складності вирощування цього трав'янистого багаторічника? Які етапи потрібно пройти, щоб з маленького насіння виросли повноцінні квіти? Відповіді на ці запитання - далі! Якщо ви хочете отримати дійсно шикарну прикрасу клумби, рабатки або міксбордера, то наша інформація гарантовано стане в пригоді.

Гвоздика шабо: посів насіння на розсаду

Як і у випадку з будь-якою іншою рослиною, посадка гвоздики шабо на розсаду починається з вибору посадкового матеріалу. Ви можете мати свої заготівлі з попередніх сезонів. Можете взяти насіння у сусідів чи друзів. Але найперевіреніший варіант - купити підготовлений посадковий матеріал. У такому разі ймовірність нормальних сходів значно вища. Що стосується сортової приналежності, то вибір досить широкий: гвоздика шабо червона найпопулярніша, цікавий варіант - двоколірний сорт, не менш популярна біла.

Коли сіяти гвоздику шабо на розсаду? А ось із цього питання починається практика. Оптимальним періодом є друга половина січня/лютий. Якщо ви живете на Півдні України, то сміливо садіть узимку. Ближче до термінів пересадки розсада якраз дійде. Якщо ви з північних регіонів, то посадками варто займатися наприкінці лютого/початку березня.

Як садити гвоздику шабо? Отже, коли садити гвоздику шабо на розсаду ми вже визначили. Залишилося зрозуміти: як це робити? Якщо ваше завдання - отримати сильні, активні у зростанні сіянці, то варто з усією відповідальністю ставитися до кожного етапу:

 • Вибираємо ємність. На вибір є кілька варіантів: велика загальна ємність для масового вирощування або маленька для одиночного вирощування. У першому випадку це може бути ящик з невисокими стінками або контейнер. У другому - різноманітні стаканчики, горщики і в тому числі торф'яні горщики. Бажано, щоб висота ємностей не перевищувала 6 см. Наявність отворів для відтоку зайвої води є обов'язковою!

 • Готуємо насіння. Якщо ви купили сертифіковане насіння в перевіреному магазині, то, як правило, продавці вказують на пачках все, що потрібно знати про посадковий матеріал. Починаючи загальними відомостями про насіння, закінчуючи терміном цвітіння гвоздик шабо. Покупний продукт повністю готовий до посадки, але ви можете додатково обробити стимулятором зростання. Якщо це стандартні засоби типу Епін або Циркон, потрібно замочити насіння буквально на кілька годин. Буде цілком достатньо. Заготовлене в домашніх умовах насіння рекомендуємо дезінфікувати та попередньо пророщувати. Схожість власноруч зібраного посадкового матеріалу зазвичай зберігається 2-3 роки.

 • Готуємо ґрунт. Розсада гвоздики шабо в домашніх умовах добре росте в пухкій та поживній землі. У пріоритеті нейтральна кислотність ґрунту. Де таку взяти? Знову ж таки, основний варіант - купити в інтернеті або в магазині. Але завжди можна приготувати гарний субстрат вдома. Беремо звичайну землю з городу (30% від загальної маси), додаємо якісний торф (30% від загальної маси), трохи перегною (20% від загальної маси) та очищений річковий пісок (20% від загальної маси). Щоб структура отриманої ґрунтосуміші стала ще краще, можемо внести трохи перліту.

Посадка гвоздики шабо на розсаду з насіння: починаємо садити

Як садити насіння гвоздики шабо на розсаду? Ви, напевно, зацікавлені в якісному результаті, тому пропонуємо дотримуватися простих дій:

 1. На дні обраної ємності (ящик, лоток, стаканчик або горщик) робимо дренажний шар із підручних матеріалів. Можна брати гальку, камінчики або розбити цеглу, використовуючи дрібні її шматочки. Загалом повинен вийти дренажний шар товщиною 10-15 мм.

 2. Беремо ґрунтосуміш, яку ми заздалегідь купили або приготували в домашніх умовах і заповнюємо нею наші ємності. Не до самого верху. Залишаємо простір товщиною буквально в 1 палець.

 3. Максимально дбайливо ущільнюємо пальцями землю, не сильно натискаючи. Після цього зволожуємо трохи, застосовуючи шприц або розпилювач води.

 4. Даємо воді повністю всотатися і зволожити всю землю. Після цього робимо невеликі канавки. Якщо використовується велика загальна ємність, між окремими канавками витримуємо не менше 30 мм інтервал.

 5. По черзі викладаємо посадковий матеріал у борозенки. Через маленький розмір, посадка насіння гвоздики шабо на розсаду будинку - це ювелірна робота. Деякі садівники для зручності використовують зубочистки або сірники: змочують кінчики у воді, завдяки чому насіння чіпляється до них і таким чином виконує посадку.

 6. Коли насіння розподілене по канавках, присипаємо зверху тією ж ґрунтосумішшю, додатково змішаною з річковим піском у співвідношенні 1:1. Шар поверх насіння має бути товщиною 15-25 мм. Концентрацію річкового піску у верхньому шарі ми збільшуємо для того, щоб мінімізувати ймовірність появи чорної ніжки - найпоширенішого захворювання серед представників цієї культури.

 7. Зволожуємо верхній шар. Використовуємо виключно відстояну, нехлоровану воду кімнатної температури або трохи тепліше. Поливати струменем не можна - тільки розпилювач.

 8. Ємності з насінням гвоздики шабо укутуємо прозорою плівкою або просто накриваємо зверху листом пластику або скла - так, щоб світло потрапляло, але вийшов ефект парника. Ставимо на добре освітлене місце у кімнаті.

Вирощування розсади гвоздики шабо після посіву

Ми вже знаємо, як посадити гвоздику шабо на розсаду та успішно це зробили. Але що ж далі? Ні-ні, нічого екстраординарного попереду нас не чекає. Скоріше стандартні процедури догляду, але до них треба бути готовими на 100% і знати, що і за чим робити. Тому записуйте практичні поради:

 1. Бажано, щоб температура повітря в приміщенні, де росте посаджена гвоздика шабо, не опускалася нижче +18 C, але занадто сильно обігрівати будинок або квартиру теж не варто. Золота середина становить приблизно +20 C…+22 C. Як вам зручно, так і гвоздиці.

 2. З першого дня після посадки необхідно регулярно зволожувати землю. Орієнтир - верхній шар ґрунту. Як тільки стає помітно, що він трохи підсох - акуратно, за допомогою розпилювача поливаємо.

 3. Щодня на плівці або іншому покривному матеріалі утворюватиметься конденсат. Це нормально, але його треба прибирати. Робіть це щодня, додатково провітрюючи ємності. Знімайте укриття на 15-30 хвилин вранці та у вечірній час.

Якщо у вас стандартна гвоздика шабо, насіння на розсаду було якісним і ви дотримувалися 3 порад зверху, то можете бути впевнені: через 4-7 днів з'являться перші сходи. Якщо минуло півтора/два тижні, і паростків не видно - значить, була допущена помилка в агротехніці або ви садили домашнє насіння, яке не дає гарантії сходів. Усі рослини повинні зійти пізніше, ніж за 10-12 днів. Далі діють правила догляду за розсадою гвоздики шабо:

 1. Забираємо укриття. У ньому немає більше сенсу.

 2. Ємності переносимо ближче до місця, де вікна виходять на Південь, але оскільки вирощування проходить наприкінці зими або на початку весни, то сонячного світла так чи інакше трохи не вистачатиме. Якщо є можливість - робіть досвіт.

 3. Температуру повітря у приміщенні бажано знизити на 2-3 градуси за Цельсієм. На цій стадії вирощування має бути прохолодно, інакше розсада може піти в ріст. Що робити, якщо розсада гвоздики шабо витягнулася і ви не вгледіли за нею? Допомогти може проста процедура: відрізаємо точку зростання на основних стеблинках. Також можна досипати землю.

 4. Полив продовжуємо помірний, без сильного перезволоження, тільки в міру підсихання верхнього шару ґрунту, оскільки культура дуже чутлива до надлишку вологи.

 5. Регулярно оглядаємо розсаду. Раптом виявлено підозрілі екземпляри (можливо заражені чорною ніжкою) - видаляємо їх із загальної ємності.

 6. У міру зростання розсади можна 1-2 рази внести добрива.

Чого ще потребує гвоздика шабо? Посів на розсаду передбачає майбутнє пікірування. Іноді навіть два пікірування. Перше виконується на стадії появи 2 повноцінних листочків. Друге - на стадії наявності 8 листочків. Місткості підбираються відповідні розміру розсади.

Після пікірування завжди необхідно забезпечити поживну землю та бажано додатково обробляти сіянці стимуляторами росту. Досить популярний Корневін сприяє легшій адаптації рослин на новому місці.

На етапі появи 9-го та 10-го листочків розсада гвоздики шабо проходить процедуру прищипування. Потрібно відщипнути у місці, де закінчується 6-й листочок. В результаті розсада тягтиметься не вгору, а зростатиме в сторони, що позитивно позначиться на силі та декоративності рослини. Ну а далі... Пересадка у відкритий ґрунт! Бажаємо вам успішного вирощування.

Володимир Стороженко
Відгуки

Немає відгуків про цей товар.

Написати відгук
    Погано           Добре
Увага: HTML не підтримується!
Фото та відео
Добавити