123123
0

Агротехніка вирощування цвітної капусти: як отримати щільні суцвіття

Цвітна капуста – один з сортів виду капусти Городня, представник сімейства Хрестоцвітних (Капустяних). На відміну від своєї білокачанної родички, вона є однорічною рослиною, що дає насіння в перший рік розвитку. Своєю назвою цей овоч зобов'язаний щільному суцвіттю, заради якого він і вирощується. Ціниться за вміст вітамінів С, РР, А, В, калію, кальцію, магнію, заліза, фосфору та інших поживних речовин. Клітковина і рослинний білок роблять цвітну капусту незамінним дієтичним продуктом, вживання якого служить відмінною профілактикою онкологічних захворювань. Вживають свіжою, приготованою на парі, відвареною, смаженою, маринованою, консервованою, а також замороженою. Агротехніка вирощування цвітної капусти начебто проста, але існують деякі тонкощі, зважаючи на які Ви завжди отримаєте добрі врожаї.

Способи вирощування розсади цвітної капусти

У випадку з цвітною капустою якість насіння має першочергове значення. Для отримання хороших урожаїв краще купувати гібриди і сорти європейської селекції. Вони представлені ранньостиглими і пізньостиглими сортами, які забезпечать вас свіжою продукцією протягом всього сезону. Перед висіванням сухе насіння замочують спочатку в гарячій воді ( на 15 хв. при температурі 50 С),  потім- на 1 хв.- в холодній. Для  швидкого розвитку паростків насіння перед висіванням бажано витримати у розчині стимуляторів протягом 24 годин. Безпосередньо перед висіванням насіння підсушують, аби воно не приклеювалося до пальців. Якщо ж насіння має кольорову оболонку від виробника, то його висівають без замочування.

Посадка і вирощування цвітної капусти

У кліматичних умовах нашої місцевості цвітну капусту вирощують переважно розсадним способом. Це можна зробити по-різному:

  • посів насіння в горщики: беруть як пластикову або паперову тару, так і пресовану з органіки. Можна використовувати спеціальні торф'яні таблетки. Рослини залишаються в стаканчиках до висадки в ґрунт. Такий спосіб відмінно підходить для вирощування ранніх сортів (з 5-10 березня), щоб не піклуватися про укриття на ділянках;
  • посів в парник: застосовується для сортів будь-якого періоду дозрівання, проводиться з 20-25 березня;
  • висівання в ґрунт: можливе з середини квітня, де цвітна капуста залишається до пересадки на грядку.

Для пророщування розсади підбирають субстрат з садової землі, листового перегною з додаванням торфу і піску до отримання легкого ґрунту, що добре пропускає воду. Надмірне зволоження і застій рідини призведе до появи чорної ніжки та загибелі паростків.

Добриво для розсади цвітної капусти

Слід зазначити, що рослина вимоглива до якості ґрунту, оскільки їй потрібно наростити досить значну вегетативну масу (головки пізньостиглих сортів можуть сягати 5-6 кг і більше). Для цього ділянку починають готувати в жовтні-листопаді, перекопуючи і вапнуючи ґрунт. Навесні вносять перегній і суперфосфат згідно з рекомендаціями виробників добрив, а потім все ретельно змішують у лунці. Першу позакореневу підгодівлю проводять у фазі 2-х листків , а наступну - незадовго до висадки. У ґрунті цвітну капусту удобрюють при появі перших суцвіть і забезпечують належний полив.

Оформлення грядок і догляд за культурою

Щоб цвітна капуста відчувала себе на вашій грядці затишно, потрібно дотримуватися таких правил:

  • попередниками повинні стати морква, картопля, цибуля, бобові, огірки, різні зернові культури і сидерати;
  • не варто висаджувати розсаду після капусти інших сортів і родичів-хрестоцвітних (редис, редька, ріпа);
  • між рослинами повинно залишатися досить місця для провітрювання (50-70 см). Варто також врахувати, що ранньостиглі сорти більш компактні, а пізньостиглі вимагають більше простору;
  • догляд полягає в знищенні бур'янів та забезпеченні дихання коренів шляхом розпушування ґрунту. При появі суцвіть слід трохи підгорнути капусту, щоб вона дала додаткові корені, що надає стійкості розетці;
  • цвітна капуста вимоглива до вологи, але не можна допускати попадання і застоювання води на суцвіттях;
  • необхідно подбати про те, щоб на розетки не потрапляли прямі сонячні промені, які призводять до появи жовтизни і жорсткості.

Боротьба зі шкідниками і захист рослин

Цвітна капуста, як і інші її родичі, досить чутлива до таких захворювань, як чорна ніжка, несправжня борошниста роса, слизистий бактеріоз, кила. Соковитим листям і ніжними плодами поспішають поласувати слимаки, равлики, різноманітні гусениці, капустяні мухи, совки, білани, попелиці. Використовувати інсектициди та інші хімічні речовини для захисту від захворювань – це вже крайні заходи. Можна спробувати народні методи у вигляді обробки сольовими розчинами, настоянкою тютюну, валеріани, мила та інших засобів.ФОТО: Depositphotos, Nova Photo Graphik
 
Олександра Толмачова

Спеціально для вас

Субстрат Royal Mix розсада 2.5 л
3
Субстрат Royal Mix розсада 2.5 л
45245
закінчується
1
58.90грн.
Торфяні таблетки 41мм Торфяні таблетки 41мм
Торфяні таблетки 41мм
19903
в наявності
1
5.90грн. 5.31грн.
Чистий Лист АКВА для розсади 300 г
Чистий Лист АКВА для розсади 300 г
37699
закінчується
1
99.90грн.
Відгуки

Немає відгуків про цей товар.

Написати відгук
    Погано           Добре
Увага: HTML не підтримується!
Фото та відео
Добавити