123123
0

5 секретів вирощування стевії медової в домашніх умовах

Ми вже розповідали про користь стевії та основні позитивні її властивості в статті Стевія лікарська - медова трава з лікувальними властивостями.

                                                  

Настав час розповісти, як виростити цю прекрасну траву на дачі. Оскільки в природних умовах вона виростає в тропіках, то в якості промислової рослини культивується в основному в регіонах теплих країн, де клімат є досить вологим та з високими температурами. Якщо для місцевості характерний помірний клімат, то стевія вирощується як однорічник або кімнатна рослина.

Особливості вирощування в домашніх умовах

Прекрасна стевія з насіння може бути вирощена і в комфортних домашніх умовах. Важливо дотриматись усіх правил посадки і вирощування культури в якості домашньої рослини.

  1. Землесуміш. Необхідно використовувати дернову землю, пісок і перегній, які беруться в однаковій кількості. Для ефективності досвідчені квітникарі додають біогумус.
  2. Освітлення. Для солодкої трави варто вибрати місце на добре освітленому підвіконні. В ідеалі це вікно, яке виходить на південь або південний захід. При порушенні даної умови в структурі листя може спостерігатися дефіцит речовини, що відповідає за насолоду.
  3. Температура. У літній період вирощування стевії проводиться при температурі +22-25 °С. Взимку температурний режим слід підтримувати на рівні +15 °С.
  4. Розмноження. Вирощування стевії найчастіше воліють проводити з насіння. Процедура така ж, як і при самостійному вирощуванні розсади для посадки на ділянці. Використовується і метод живцювання.
  5. Догляд. Передбачає проведення регулярного поливу і обприскувань. Підживленням виступають комплексні добрива з високим вмістом мінералів. Під час зростання їх слід вносити двічі щомісяця. Умови вирощування стевії припускають і формування куща. Пагони довжиною більше 20 см потрібно обрізати і прищепувати верхівку. Так проводиться стимуляція росту бокових пагонів.

Посадка і догляд у відкритому ґрунті

Щоб провести посадку, для початку потрібно вибрати на власній присадибній ділянці місце, що нормально освітлюване сонцем і надійно захищене від небезпечних для здоров'я культури протягів. Трава віддає перевагу супіщаному або піщаному ґрунту, що має нейтральний або слабкий рівень кислотності. Оптимальним температурним режимом для правильного розвитку трави вважається інтервал +22-25 °С. Для вирощування можна використовувати спосіб посіву насіння стевії або посадку зеленими живцями, кожен з яких матиме власну кореневу систему. Як проводиться посадка трави кожним з двох основних способів?

  1. Насінням. Продається в спеціалізованому магазині. Популярними сортами є Дитячосільська, Рамонська ласунка, а також Насолода. Слід підготувати ґрунтову суміш з додаванням піску до однієї третини від загального обсягу. Робиться це зазвичай у першій декаді березня. Насіннєвий матеріал розкладають на поверхні зволоженої землі. Ємність містять у тепле і світле місце, накривши склом. Температура повинна становити близько +25 °С. Через тиждень слід зняти скло, і вже буде видно перші тендітні паростки. Розсаду, якій виповнилося 21-25 днів, радять пікірувати в індивідуальні горщики відповідного розміру. На постійне місце її прийнято висаджувати на початку липня.
  2. Зеленими черешками. Восени потрібно викопати кілька рослин, посадити їх у горщики і знайти для них місце в приміщенні. У середині травня з пагонів, які є на материнській культурі, необхідно буде нарізати живці. Кожен у нормі повинен мати до 4 міжвузлів. Їх містять у 1 л води, куди додають 1 ч. л. цукру. Зверху ємність обов'язково закривають картоном з отворами, з яких будуть виглядати живці. Воду слід міняти кожні 3 дні, а верх черешка обприскувати солодкою водою. Живці дадуть коріння через 1 тиждень. Їх припустимо висаджувати на ділянку, коли розміри коренів досягнуть 3 см. Попередньо горщики необхідно виносити на повітря з метою загартовування.

При догляді за рослиною пам'ятайте, що вона погано реагує на пересихання землі. Потребує додаткових поливів, частота яких повинна бути від 2 до 3 разів на тиждень. Ще потрібно вносити комплексні добрива кожні 15 днів. У перший тиждень з моменту посадки в ґрунт рекомендовано натягнути марлю для того, щоб отримати розсіяне освітлення. Підживлення можна вносити через       2 тижні після пересадки розсади або живців. Для другого підживлення підійде коров'як, розведений у пропорції 1:10. Не варто забувати і про прополювання, розпушування ґрунту та видалення бур'янів.

Заготівлю врожаю з власної дачі проводять у липні. Збір допустимо здійснювати до середини вересня. При посадці стевії в домашніх умовах цей період збігається з моментом появи бутонів. Стевія знайшла застосування в народній медицині, де її використовують у чистому вигляді, готують з трави чаї, відвари, настої. У кулінарії  - може виконати роль відмінного нешкідливого цукрозамінника, який додають у напої та страви. Тому, вирощуючи її на дачі або підвіконні, ви отримуєте не тільки ліки від багатьох хвороб, але і 100% натуральну добавку.

Галина Владимировна
Відгуки

Немає відгуків про цей товар.

Написати відгук
    Погано           Добре
Увага: HTML не підтримується!
Фото та відео
Добавити