Barbie Sale
0

Як обробити сливу: розповідаємо про всі нюанси та рекомендуємо препарати

Слива в Україні перебуває на особливому рахунку. Її люблять за хорошу пристосованість до місцевого клімату, за чудову врожайність та смачні плоди. Зі сливи роблять варення та інші заготовки на зиму, сушать на чорнослив і просто їдять у сирому вигляді. Щоб вдосталь насолодитися цим вітамінним фруктом, необхідно регулярно доглядати за садом.

Якщо ви не встигли обробити сливу навесні від шкідників та хвороб, то з урожаєм можуть бути проблеми. Ця тема ніколи не втрачає своєї актуальності. Садівники рік у рік шукають, чим можна обробити сливу і як це правильно робити. Пропонуємо з усім розібратися зараз.

Обробка сливи: особливості

Перш ніж обробити сливу навесні, слід провести підготовчі процедури. Якщо на стовбурі або бічних гілках сливи утворилися рани, їх необхідно продезінфікувати за допомогою садового вару. Частинки кори, що відшарувалися, акуратно прибираємо. Від них потрібно очистити стовбур сливи. Після цього вже сміливо можна думати, чим обробити сливу навесні від шкідників та хвороб. Зазвичай цей захід проходить у 3 етапи.

Етап 1. Здійснюється до розкриття бруньок, коли вони ще перебувають у сплячому стані. Обробляти дерево потрібно починати з крайніх гілок, поступово рухаючись до основи рослини. В останню чергу обробляється стовбур. Багато збудників хвороб та личинки шкідників ховаються у верхньому шарі ґрунту, тому не варто залишати пристовбурне коло без обробки. Фахівці рекомендують використовувати засоби на основі мідного купоросу, а також сучасні магазинні препарати, про які далі говоритимемо. Після закінчення процесу виконується класична побілка стовбурів.

Етап 2. Здійснюється на старті активного формування бутонів. Насамперед використовуються системні фунгіциди (що стосується боротьби з хворобами) та інсектициди (для боротьби зі шкідниками). Якщо погода сприяє, тобто вже досить тепло і не передбачається похолодання, то сміливо можна використовувати ще й біостимулятори, що активізують життєдіяльність дерева. Детальніше про те, чим обробити сливу навесні до цвітіння, розповімо в контексті конкретних хвороб/шкідників далі.

Етап 3. Не обов'язково, але може здійснюватися після того, як сливи відцвітуть. Така обробка проводиться із застосуванням неагресивних засобів просто для додаткового ефекту або з метою екстреного порятунку дерева. Наприклад, якщо перший та другий етапи були пропущені, то доводиться діяти в екстреному порядку. У будь-якому випадку, перш ніж обробити сливу від шкідників після цвітіння, переконайтеся, що препарат призначений для такої процедури і не завдасть шкоди врожаю, який ви, сподіваємося, плануєте отримати.

Які препарати використати і від яких хвороб?

Коккомикоз

Поява дрібних червоних плям на верхній стороні листя, які потім збільшуються та зливаються. Листя жовтіє, засихає і передчасно опадає. Заражені дерева слабо ростуть і знижують урожайність.

 • Чим та як обробити? 

Препарат Хорус підходить найкраще (ну або можна брати альтернативні за складом та дією препарати). Але якщо вам потрібне ідеальне рішення, ніж обробити сливу перед цвітінням, то беремо Хорус, розводимо 3 г препарату в 10 літрах води. Перше обприскування бажано проводити під час розкриття бруньок, повторні процедури виконуються приблизно через півтора/два тижні.

Монилиоз (плодовая гниль)

Загнивання плодів, що покриваються сірими подушечками спороношення грибка. Гілки та квіти в'януть і засихають. На корі гілок можуть з'являтися виразки.

 • Чим та як обробити? 

Препарат Топаз - те, чим обробити сливу від гнилі вийде максимально ефективно. Засіб потрібно використовувати у мінімальній концентрації - 2 мл на 10 літрів води. Обробка виконується до цвітіння. У якості профілактики препарат Топаз можна застосовувати наприкінці сезону, коли зібрано врожай.

Іржа

На листі з'являються помаранчеві або іржаві плями, потім листя передчасно опадає. Заражені дерева слабо ростуть і зменшують урожайність.

 • Чим та як обробити?

Препарат Скор буде оптимальним рішенням. Концентрація така сама, як і у випадку з Топазом - 2 мл необхідно розвести в 10 літрах води. Швидкість вважається одним із найнадійніших і найефективніших фунгіцидів для підтримки здоров'я кісточкових культур. Ним можна обробляти не тільки сливу, а й персик, абрикос тощо. 

Він примітний гнучкими термінами використання: від початку бутонізації до завершення цвітіння. Зверніть увагу, що будь-яка обробка повинна бути завершена до появи зеленої маси на дереві.

Сливова плодожерка

Пошкодження плодів, червоточини усередині плодів. Личинки харчуються насінням та м'якушем плодів.

 • Чим та як обробити?

Є різні варіанти, чим обробити сливу від плодожерки. Ми можемо виділити препарат Інта-Вір, який застосовується із таким розрахунком: 1 таблетка на 10 літрів води. Обприскувати потрібно під час вегетації. Якщо ми говоримо про молоді сливи, які були нещодавно посаджені, то потрібно буквально 2 літри на рослину. На дорослу сливу витрата становить близько 5 л/дерево. Альтернативою може бути препарат Фуфанон, 10 мл якого слід розвести в 10 літрах води. Обробка проводиться на етапі бутонізації, повторна - після цвітіння. Витрата цього препарату задля досягнення ефекту становить від 2 до 5 літрів на дерево.

Попелиця

Липкі виділення на листі, скручування листя, уповільнення зростання. Попелиця висмоктує соки з молодих пагонів та листя.

 • Чим та як обробити?

Препарат Актара завжди має бути під рукою у садівника. Якщо на сливі попелиця, необхідно негайно шукати, чим обробити після цвітіння. У такі моменти Актара на вагу золота! Потрібно 1,5 г розвести у 10 літрах води. Застосовувати слід за перших ознаках появи шкідника. Чим можна обробити сливу від попелиці крім Актари? Візьміть на замітку препарат Іскра. На відро води потрібна лише 1 таблетка. Перевага цього кошти у швидкій дії. Багато хто називає Іскру швидкою допомогою для плодового саду та й інших рослин, що страждають від попелиці.

Кліщі (павутинний кліщ)

Поява павутиння на листі, дрібні білі плями, пожовтіння та опадання листя. Кліщі висмоктують соки з листя.

 • Чим та як обробити?

Препарат Фітоверм вам у допомогу! Це дуже популярний в Україні біоінсектицид. Відрізняється нетоксичністю, тобто нешкідливим для рослини та навколишнього середовища. Після потрапляння на землю він швидко розкладається і не має жодного впливу. Обприскування Фітовермом починається з приготування робочого розчину. Достатньо буде 1 мл препарату на 2-3 літри води. Обприскування має бути ретельним. На доросле дерево зазвичай витрачається 3-5 літрів розчину.

Якими народними засобами можна обробити сливу?

Якщо ви шукаєте, наприклад, чим обробити сливу від мурах, але не хочете купувати спеціалізовані магазинні засоби, то можете скуштувати народні. Так, їхню ефективність ніхто не може гарантувати, але є перевірені способи, які дуже поширені в Україні.

 • Обробка відваром полину. Необхідно назбирати 1 кг звичайного полину, який росте біля дороги або десь у полі. Цієї кількості буде достатньо. Подрібнюємо та заливаємо 10 літрами окропу. Трохи даємо постояти, зціджуємо та обприскуємо рослину. Така обробка сливи у травні або будь-якої іншої пори року абсолютно безпечна.

 • Обробка хвойним настоєм. Можна брати будь-яку хвою (гілки або просто голки сосни, ялини тощо). На відро води потрібно близько 2 кг хвої. Важливо, щоб вона була свіжою, з дерева, а не з землі. Її потрібно залити водою та дати постояти протягом 2-3 днів. Після цього зцідити та можна обприскувати. Говорять, що це те, чим обробити сливу від шкідників можна без сумнівів. Хвойний запах та смоли відлякують шкідників, будучи на 100% екологічними.

 • Обробка мильним розчином. Необхідно настругати буквально 40-50 г звичайного господарського мила, яке продається у брусках. Розчиняємо у відрі води, щоб суміш вийшла однорідною, наскільки це можливо, і додаємо 10-15 мл гасу.

Незалежно від того, чим обробити сливу від хвороб чи шкідників, вам слід дотримуватися базових рекомендацій:

 • Час обробки. Будь-яке обприскування дерева потрібно здійснювати вранці або ввечері, коли сонце не в зеніті і не вчиняє активного впливу. Намагайтеся підібрати момент, щоб була безвітряна погода, і частинки препаратів осідали на дереві, а не розліталися в різні боки.
 • Ефективність. Необхідно дотримуватись періодичності обробок. Виконуйте їх у 2 або 3 етапи, за потребою. Також врахуйте, що існує такий фактор як звикання шкідників до певного типу препарату. Ми рекомендуємо хоча б раз на кілька років змінювати засоби, щоби були з різними головними діючими речовинами.

 • Безпека. Уважно читайте вказівки від виробника. Так, в інтернеті є інформація про будь-який засіб, але вона може бути неактуальною чи неправильно трактованою. Щоб не помилитися, чітко дотримуйтесь інструкцій. Також не забувайте про заходи захисту: рукавички, маски та ін.

На цьому у нас все. Тепер ви знаєте, чим обробити сливу від попелиці та інших шкідників. Діліться статтею з друзями та колегами у садівничій справі. Бажаємо гарного врожаю слив!

Володимир Стороженко
Відгуки

Немає відгуків про цей товар.

Написати відгук
    Погано           Добре
Увага: HTML не підтримується!
Фото та відео
Добавити