Barbie Sale
0

Вишня звичайна – все що варто знати про вибір сортів, правильну посадку та догляд

Вишня – традиційне фруктове дерево українських садів. Дуже смачні плоди, красива крона, пишне незабутнє цвітіння - роблять вишню улюбленицею садівників. Вишня звичайна або кисла (лат. Prunus Cerasus) – належить до ботанічного підроду Слива, як і всі інші види вишень. Саме цей вид вишні широко поширений в наших садах. Дерево може досягати семи-восьми метрів, в залежності від виду і сорту. Саджанці сучасних культурних сортів, зазвичай, досить компактні близько 4 м в висоту. Листя - глянцеве, витягнуте, із загостреним кінчиком. Після розпускання листя в березні-квітні з'являються білі або рожеві ароматні суцвіття по 3-4 квітки, діаметром до 2 см. Вишня що цвіте - прекрасна! Знаменита сакура, вишня дрібнопильчаста - декоративне дерево, цвітінням якого захоплюються мільйони людей. І це не дивно!

Плоди – темно-кармінні або густо червоні, із збалансованим кисло-солодким смаком. Мало ягід, які можуть зрівнятися з вишнею за змістом корисних речовин. М'якоть містить: до 15% фруктози, органічні кислоти (фолієву, лимонну, яблучну і янтарну), мікроелементи і вітаміни.

Вишня може рости і рясно плодоносити до двадцяти років. Важливо: кращі культурні види і сорти вишні, найчастіше, самобезплідні. Для хорошого запилення і високих врожаїв потрібно висаджувати поруч дерева декількох різних сортів. Особливою популярністю у садівників користуються сорти: Нічка, Молодіжна, Володимирська, Шоколадниця, Диво-вишня. Для отримання рясних врожаїв розумний вибір місця для посадки дуже важливий. Це дерево досить чутливе до холодних північних вітрів, нестачі освітленості і надмірної вологості. Тому відведіть саджанцям - світле, сонячне, захищене місце, без застою води – і успішне вирощування вишні вам гарантоване!

Найкращі сорти вишні та їх опис

Сорт Диво-вишня

Знаменитий сорт української селекції, який був створений Донецькою дослідною станцією садівництва (Артемівськ), селекціонери - Тараненко і Сичов. Цей сорт виведений схрещуванням вишні Гріот Остгеймський і черешні Валерій Чкалов. Сорти, які отримали схрещуванням вишні та черешні називають - дюк.

Основні властивості сорту:

 • раннє дозрівання, в середині червня;
 • розлога напівсферична крона, як у черешні;
 • великі рожеві квітки;
 • букетна зав'язь (по кілька ягід з кожної плодової бруньки);
 • великі м'ясисті плоди до 15 г, за формою нагадують черешню, темно-червоного кольору;
 • смак - без натяку на кислинку, десертний;
 • висока стійкість до морозів;
 • стійкість до основних захворювань кісточкових: коккомікозу і моніліозу;
 • стійкість до шкідників;
 • самобезплідний сорт, кращий запильник - черешня.

Сорт Нічка

Прекрасний український сорт (дюк), створений схрещуванням вишні Нор Стар і черешні Валерій Чкалов. Цей сорт був отриманий селекціонером Тараненко в Артемівську на Донецькій дослідницькій станції садівництва.

Основні властивості сорту:

 • середньоранній, дозрівання – третя-четверта декада червня;
 • в плодоношення вступає вже на другий-третій рік;
 • дерево середньоросле, крона розкрита, листя велике, глянсове;
 • квітки великі, зібрані в суцвіття;
 • букетна зав'язь, в одній пазусі одночасно зав'язується і дозріває кілька ягід;
 • ягоди великі, м'ясисті, до 10 г, плоско-серцеподібної форми, густо вишневого кольору;
 • смак відмінний, солодкий з легкою кислинкою;
 • сорт самобезплідний, запилюється іншими сортами вишні.

В інтернет-магазині Яскрава Клумба ми пропонуємо купити саджанці вишні із нашого розплідника, за найкращою ціною. Ми ретельно спакуємо саджанці і доставимо їх вам поштовими службами навіть в самий віддалений населений пункт України.

Особливості посадки та вирощування вишні

Терміни висадки саджанців вишні

Саджанці вишні можна висаджувати як восени у вересні-жовтні, так і навесні в квітні. Найбільш пізній термін осінньої посадки – за місяць до настання негативних температур, орієнтуйтеся по погоді. Якщо ви не встигли вчасно посадити саджанець восени, то прикопайте рослини до весни.

Підготовка саджанців вишні до посадки

За п'ять-шість годин до посадки, опустіть саджанці в розчині органічного стимулятора Агромікс Епін Максі і коренеутворення – Корневін. Це допоможе саджанцям краще перенести пересадку і швидше вкоренитися. Для профілактики хвороб додайте в той же розчин - фунгіцид Фундазол.

Посадка саджанців вишні

Перед висадкою, підготуйте посадкову яму, краще готувати її за кілька тижнів до посадки саджанця. Вона має бути швидше ширшою до 90 см в діаметрі, ніж глибокої до 60 см. У викопану садову землю додайте садовий компост, до кілограма золи, близько 40 г суперфосфату. Опустіть саджанець деревця в яму так, щоб коренева шийка була розташована на 5-7 см вище рівня ґрунту. Після посадки і рясного поливу зверніть увагу на місце кореневої шийки і щеплення. Воно маэ бути не нижче рівня ґрунту. Якщо потрібно, злегка підтягніть саджанець вгору за стовбур. Через кілька днів перевірте, чи не заглиблена чи шийка. Якщо так - повторіть процедуру. Пристовбурні кола – замульчируйте, саджанець прив'яжіть до кілочка. Саджанці розміщують на відстані від 3 м один від одного. При загущеній посадці рослини можуть хворіти через погане провітрювання крони.

Найбільш сприятливі умови вирощування вишні: грунти, вимоги до освітленості

При виборі місця для посадки вишні, будьте уважні. Правильний вибір місця – запорука успішного росту і плодоношення рослини. Ґрунти маютьі бути легкими, окультуреними, добре дренованими, з нейтральною або слабокислою реакцією. У низинах, заболочених місцях, з застоєм талої води – саджанці висаджувати не можна. Рівень ґрунтових вод має бути не вище 1,5 м. Місця для посадки саджанців вибирайте сонячні, провітрювані, відкриті, захищені від холодних північних вітрів та протягів.

Догляд за вишнею

Догляд за вишнею включає кілька видів садових робіт:

 • видалення бур'янів і розпушування ґрунту під молодими саджанцями;
 • правильний полив і регулярні підживлення;
 • обрізка та формування крони дерева;
 • заходи щодо захисту дерева від хвороб і шкідників.

Підживлення вишні

Органічні добрива вносять під дерева – восени, на 2-3 рік після посадки. Восени вносять мінеральні добрива з високим вмістом калію та фосфору, такі як Зелений гай осінь. Весняні підживлення роблять азотними або комплексними універсальними добривами, такими як Зелений Гай універсальне. Важливо: всі підживлення проводять після поливу або рясного дощу.

Обрізка вишні

Коли і як обрізати вишню, залежить від віку саджанця і стану дерева:

 • Весняна обрізка – найважливіша. Її проводять до набрякання бруньок. Але якщо зима була дуже морозна, то обрізку краще проводити після набрякання бруньок, тоді буде зрозуміло які саме галки постраждали від морозу і потребують обрізки. Але це швидше виняток їх правила, бо вишня погано переносить обрізку під час сокоруху.
 • Осіння правильна обрізка сприяє більшому врожаю. Обріжте всі хворі і поламані гілки. До осінньої обрізки можна приступати після того, як рослина скине листя перед настанням морозів.
 • Однорічні саджанці – не обрізають.
 • На дворічних саджанцях залишають 5-6 найсильніших пагонів, інші видаляють.

Важливо: зрізи потрібно відразу ж обробити Садовим варом, щоб не допустити камедетечіння.

Полив саджанців вишні

Чотири основних правила правильного поливу вишні:

 1. Навесні перші поливи починають після цвітіння, разом з підживленнями. Ґрунт в пристовбурних колах має просочитися водою на глибину до 40 см. Але не заливайте рослини.
 2. Другий рясний полив проводять під час наливу плодів.
 3. Підзимній осінній полив проводять після опадання листя. Земля має бути зволожена на глибину до 80 см. Це допоможе корінню підготуватися до зими і ґрунт буде промерзати набагато повільніше.
 4. Важливо: молоді саджанці, які ще не плодоносили, поливають раз на два тижні. У посушливу погоду – раз в тиждень.

Хвороби та шкідники вишні

Вишні схильні до грибкових, бактеріальних і вірусних хвороб. Вибирайте сучасні і стійкі до хвороб сорти вишень. Для попередження хвороб обробку вишні починають ранньою весною. По набряклим брунькам (зеленому конусу) – обприскайте дерева препаратами, що містять мідь, наприклад: Хлорокис міді або Бордоська суміш. При дощовій погоді, підвищеній вологості, при якій можливий швидкий розвиток хвороб обприскуйте вишні системними фунгіцидами, такими як Ридоміл Голд або Фундазол.

Одні з найбільш небезпечних захворювань – моноліоз і коккомікоз. Після того як дерева відцвітуть, двічі обробіть рослини препаратом Хорус із інтервалом у два тижні.

Шкідники вишні можуть завдавати значної шкоди плодам і паросткам вишні. Першу обробку проводять до розпускання квіток, по набряклим квітковим брунькам (по рожевому конусу). Після закінчення цвітіння обробку повторюють. Для обприскування застосовують системні інсектициди такі як Актара або Каліпсо.

Підготовка вишні до зими

Плодоносні дорослі дерева в укриття не потребують. Молоді саджанці – мульчують в пристовбурних колах. Для захисту від гризунів стовбури можна обернути агроволокном. Рясно полийте вишні перед настанням холодів. Важливо: дерева білять саме під осінь, це захищає стовбури від пошкоджень морозом.

Розмноження вишні та вирощування із кісточки

Сортові культурні вишні розмножують щепленнями на підщепу, окуліруванням на гілки дерева іншого сорту або кореневою порослю кореневласних вишень. Але всі ці способи вимагають від садівника певних умінь і навичок і навіть при цьому успіх не гарантований.

Вирощування вишні їх кісточки – спосіб, яким користуються тільки селекціонери. Сіянець вступить в плодоношення через п'ять-шість років і немає ніякої гарантії, що він перейме властивості материнської рослини. Сучасні сортові вишні – складні гібриди, тому саджанці вишні потрібно купувати в професійних розплідниках. Це найнадійніший спосіб гарантовано виростити в саду вишню потрібного вам сорту.

Особливості використання вишні, корисна та цікава інформація

Плоди вишні - ягоди не тільки смачні, але і корисні. Вони містять комплекс вітамінів, амінокислот і мікроелементів. Листя вишні додають в маринади і при консервуванні помідорів і огірків. З них можна навіть заварювати чай. В садовому і ландшафтному дизайні вишню висаджують в живих огорожах, одиночних і групових посадках.

Олександра Толмачова

Спеціально для вас

ефективний захист зрізу Садовий вар Живица 100 г
Садовий вар Живица 100 г
40467
в наявності
1
26.90грн. 24.21грн.
Секатор садовий (типу FELCO) GR6206
Секатор садовий (типу FELCO) GR6206
29276
закінчується
1
374.90грн. 262.43грн.
Вишня Морелло
Вишня Морелло
50166
немає в наявності
1
0.00грн.
ягоди не осипаються Вишня Чорнокірка
3
Вишня Чорнокірка
41458
немає в наявності
1
229.90грн. 206.91грн.
Вишня Облачинська
Вишня Облачинська
50168
немає в наявності
1
0.00грн.
Відгуки

Немає відгуків про цей товар.

Написати відгук
    Погано           Добре
Увага: HTML не підтримується!
Фото та відео
Добавити