Barbie Sale
0

Вуличні рослини в контейнерах, кашпо, горщиках: підготовка до зими

Декоративні горщики з хвойними, вазони з трав'янистими багаторічниками, контейнери з трояндами і півоніями, підвісні кашпо з ампельними рослинами – здатні не лише прикрасити сад, а й створити прекрасні фіто-композиції там, де й землі немає. Вуличні рослини у вазонах – оформлять дворик-патіо, терасу, ганок та альтанку, бордюри вздовж доріжок та галявин, майданчиків для відпочинку та ін. Композицій із рослин в горщиках стали невіддільним елементом сучасних садових композицій. Основна їхня перевага – мобільність. Ви можете поставити діжки з карликовими деревами та невеликими хвойними прямо на замощений майданчик біля альтанки або басейну, прикрасити квітучими кашпо веранду, а за бажання – переставити горщики в сад, доповнити квітники, в яких мало місця для посадки, прикрасити вхідну або під'їзну доріжку. Не знайшли вільної сонячної ділянки для посадки троянд? Посадіть саджанець у великий вазон і поставте на добре освітленому місці на плитки мощення у дворику або на дерев'яній терасі.

Проте, є у контейнерному вирощуванні рослин і особливості. Восени вуличні декоративні рослини в контейнерах потрібно підготувати до зими правильно, щоб вони прикрашали сад і наступного сезону. Треба знати, як зимують рослини в горщиках, діжках, вазонах та ін. І заздалегідь продумати, які рослини можуть зимувати в горщиках, які потрібно утеплити, і які доведеться внести в будинок, на терасу або оранжерею, спустити в підвал.

Які рослини можуть зимувати у горщиках та вазонах прямо в саду

Ми вже розповідали, які кімнатні рослини в горщиках можна виносити на літо в сад. У цій публікації – поговоримо лише про вуличні рослини, які не бояться морозу, їх можна вирощувати у великих діжках та вазонах, вони можуть зимувати у горщиках прямо на вулиці.

Карликові та низькорослі декоративні дерева для вулиці

У діжках та великих вазонах для вирощування на вулиці рекомендуємо підібрати дерева та кущі з компактною кореневою системою, адже їм доведеться рости в обмеженому обсязі землі. Добре купити саджанці найбільш морозостійких рослин тому, що невелика земляна грудка взимку промерзає сильніше, ніж коренева система, яка росте безпосередньо в ґрунті. Якщо ви хочете вирощувати в горщиках більш теплолюбні вуличні рослини, то на зиму вазон доведеться утеплювати, читайте про це нижче.

Декоративно-листяні та квітучі дерева у горщиках для вулиці

Рекомендуємо звернути увагу на карликові та низькорослі сорти. Вибір у нашому каталозі великий, наприклад:

 • Декоративна яблуня та декоративна слива – добре ростуть у великих діжках. Зазвичай їх розташовують біля входу в будинок, формують алеї, прикрашають тераси. У цієї групи дерев пишне цвітіння та красиве декоративне листя.
 • Магнолія та церцис – одні з найкрасивіших квітучих дерев. Рекомендуємо вибрати в каталозі компактні сортові та гібридні форми, які благополучно ростимуть у контейнерах.

Декоративно-квітучі та листяні кущі

 • Рододендрон. Для цієї групи рослин потрібно створити особливі умови, їм потрібні кислі торф'яні ґрунти, які є далеко не в кожному саду. Набагато простіше посадити саджанці рододендрона у горщик. На зиму їх краще вкривати.
 • Гортензія. Більшість видів гортензій (волотиста, дуболиста, деревоподібна) морозостійкі і їх можна залишати на зиму в горщиках на вулиці. Більш теплолюбні крупнолисті гортензії зручніше вирощувати в невеликих вазонах, а взимку утеплювати або заносити на неопалювальні веранди. У регіонах з м'яким кліматом вони теж добре взимку в саду.

Традиційно в діжках вирощують такі зимостійкі рослини для вулиці, як клематиси, плющі, декоративний виноград, вічнозелений бересклет форчуна, верес та ерика, невисокі сорти барбарису з яскравим червоним листям та ін.

Трав'янисті багаторічники – які садові квіти можна вирощувати в горщиках

«В ноги» до більших рослин або в окремі горщики можна посадити астильбу, перстач, герань, вічнозелені ґрунтопокривні очитки та молодила та ін. Вони не бояться морозів і добре розростаються і зимують у діжках, контейнерах, горщиках. Також у контейнерах чудово зимують сортові лілійники, гвоздики, багаторічні айстри, шилоподібні флокси, хости та ін.

Хвойні вічнозелені рослини в горщиках для вулиці

У вазонах і горщиках добре виглядають невисокі та карликові ялинки, кипариси, сосни, ялівці типу Голден Карпет, що стелиться, та інші хвойні. Вони відмінно зимують на вулиці в горщиках без усякого укриття, вони мають високу морозостійкість і дорослі рослини взагалі не потребують укриття. Вічнозелені хвойні рослини на вулиці в діжках ефектно прикрашають прибудинкову територію особливо взимку.

Троянди в горщиках на вулиці

Для вирощування у вуличних діжках та вазонах вибирайте можна вибрати не лише мініатюрні, бордюрні, патіо, спрей чи чайно-гібридні. Вибирайте флорибунди, невеликі плетисті троянди, невисокі кущові англійські сорти та ін. з компактною кореневою системою. Описи сортів у каталозі допоможуть вибрати найбільш підходящі саджанці сортів троянд.

 

Осінь: що робити з контейнерними рослинами та вуличними кашпо – підготовка до зими

Рослини в горщиках набувають все більшої популярності у садівників-початківців. І питань про те, як зимують рослини у контейнерах та вазонах ставлять нашим консультантам дедалі частіше. Успішне вирощування багаторічних рослин у горщиках, починається з того, щоб вибрати достатні за обсягом горщики для великих рослин.

 • Добре зимують на вулиці рослини, які ростуть у досить великому об'ємі землі.
 • Рослини в невеликих горщиках та кашпо (2-4 л) при суворих зимах промерзають дуже сильно і рослини можуть загинути. Цю групу горщикових рослин краще вносити на зиму в холодний підвал, спускати в льох, залишити на заскленій веранді. Не забувайте, що земля в горщику має бути вологою, не давайте їй пересихати, але і не заливайте в жодному разі.
 • Частину рослин на зиму можна просто пересадити з горщиків та вазонів у відкритий ґрунт і добре замульчувати. Уникайте місць, де збирається тала вода і ділянок біля водостоків та ін.
 • Є ще один спосіб – закопати горщики. У саду, на ділянці де не застоюється вода, викопують траншею, глибиною трохи більше за висоту горщиків. На дно потрібно насипати дренажний матеріал, керамзит, агроперліт, вермикуліт, крупнозернистий пісок та ін. на 3-5 см. Зверху пагони можна накрити агроволокном.
 • Горщики, які можна перемістити вручну або перевезти на візку – на зиму поставте біля захищеної від північних вітрів південної стіни. Переконайтеся, що дренажні отвори не дають застоюватися воді, і вона може вільно витікати з горщика. Підставте під дно кілька дерев'яних планочок, щоб підняти його над поверхнею. Надземну частину теплолюбних рослин додатково накрийте агроволокном.
 • Більшість дорослих хвойних рослин у горщиках узимку добре живуть без додаткового укриття. Не забувайте їх періодично поливати тому, що взимку вічнозелена хвоя продовжує випаровувати воду.
 • Утеплення горщиків на зиму – рекомендуємо робити для того, щоб усі рослини у горщиках добре перезимували. Для цього під дно вазона, діжки та ін. кладуть теплоізоляційний матеріал, бічні стінки теж утеплюють. Наприклад, під дно кладуть лист пінопласту, товщиною від 5 см. А стінки горщика обертають фольгованим утеплювачем у кілька шарів. Верхній край матеріалу, що утеплює, має виступати над поверхнею горщика на 15-20 см. Поверхню землі захищають від морозів за допомогою шару мульчі, який насипають зверху.

Важливо: хвойні та вічнозелені рослини навіть узимку продовжують випаровувати вологу через листя. Тому, продовжуйте їх потроху поливати. Коли вранці і вдень температура піднімається вище 0°C, поливайте рослини в горщиках, щоб вода встигла просочити земляну грудку до того, як почнуться нічні морози.

Якщо ви правильно підібрали рослини, то більшість з них без втрат будуть благополучно зберігатися взимку.

 

Олександра Толмачова
Відгуки

Немає відгуків про цей товар.

Написати відгук
    Погано           Добре
Увага: HTML не підтримується!
Фото та відео
Добавити