РУССКИЙ ВОЕННЫЙ КОРАБЛЬ, ИДИ НАХУЙ!!!
Фінальний РОЗПРОДАЖ сезону ВЕСНА 2022
0

Догляд за трояндами взимку

Догляд за трояндами – триває і взимку. Після створення осіннього укриття, бажано продовжувати піклуватися про розарії в саду. Особливо, якщо осінь затяжна, а зима щедра на часті відлиги. Нюанси зимового догляду за дорослими кущами, що розрослися і молодими саджанцями троянд.

догляд за розами взимку, фото

Із сезону в сезон садівники з осені починають готувати троянди до зими. Основа підготовки троянд до успішної зимівлі – підгортання, обрізка та укриття. Кожен з етапів включає ряд особливостей і відмінностей, для різних типів троянд: плетистих, кущових (паркових, шрабів), чайно-гібридних, невеликих бордюрних, патіо та інших видів. Один з найважливіших факторів хорошої зими для троянди – правильна посадка і догляд протягом сезону.

Підготовка троянд до зими починається ще восени, задовго до настання холодів. Як при затяжній осені, так і при ранній зимі – окучку, обрізку та укриття роблять перед настанням стабільних морозів. Не за календарем, а за температурами.

1. Підгортання троянд: як окучка захищає троянди взимку

Багато хто із садівників на зиму підгортають абсолютно всі види троянд в саду. В цьому немає помилки, підстрахуватися на випадок холодної та безсніжної зими – не зашкодить. Але якщо у вас мало часу і багато троянд, то в першу чергу підгортайте чайно-гібридні троянди, флорибунди, спрей, бордюрні і патіо, англійські кущові і плетисті. Основна мета підгортання – зберегти від морозів взимку місце щеплення, яке знаходиться вище кореневої шийки. Навіть якщо в сувору безсніжну зиму вся надземна частина вище окучки обмерзне – то зі збереженої нижньої частини підуть нові молоді паростки, і кущ відновиться. Якщо у вас великий розарій, то розставте пріоритети так:

  • в першу чергу підгорайте троянди 6 зони зимостійкості (до -23°C), потім більш стійкі – 5 зони (дорослі можна і не окучувати);
  • всі молоді саджанці троянди весняної та осінньої посадки – обов'язково, молоді троянди до 2-3 років, а потім дорослі.

Більшість зим, у нас проходить без морозів нижче -20°C, але зимостійкість знижують вітри, підвищена вологість та інші чинники, які впливають на успішну зимівлю, тому підгортання – надійна страховка від вимерзання. Підгортати рослини бажано, не згрібаючи землю з поверхні клумби, так ви ризикуєте оголити коріння. Краще, перед настанням морозів засипати троянди торфом або сухою садовою землею, легкою і пухкою. Висота підгортання від 25-30 см. Взимку поправляйте окучку, відновлюйте її, якщо вона осіла, або була розмита опадами. Акуратно підсипайте навколо пагонів легкий пухкий сніг, він буде служити додатковим утепленням.

Підгортання, обрізка, укриття троянд на зиму восени, фото

2. Обрізка троянд перед зимою: як правильно укоротити пагони

Одне з головних правил обрізки – не робити її занадто рано, щоб не спровокувати осінній ріст надземної частини. Всі види троянд можна обрізати навіть наприкінці жовтня, краще пізніше, ніж раніше.

Цілі обрізки перед зимою:

  • видалення хворих, старих і поламаних гілок, щоб вони не стали розсадником хвороботворних мікроорганізмів під укриттям;
  • обрізка зелених пагонів, які не визріли, вони замерзнуть, загниють і стануть джерелом інфекцій;
  • укорочення пагонів, щоб їх зручніше було укрити на зиму, зазвичай, на 1/3 довжини;
  • саджанці троянд від Яскрава Клумба вже обрізані, тому після осінньої посадки обрізку не робіть.

Взимку, в морози, обрізку вже не проводять, промерзлі пагони можуть сильно травмуватися. Але якщо зима м'яка, з переважно позитивними температурами, то цілком можна закінчити обрізку і в зимові місяці, якщо у вас не вийшло зробити це заздалегідь. Пам'ятайте, використовуйте тільки гострі і якісні секатори. Обрізку плетистих і паркових зимостійких троянд, якщо ви не плануєте їх вкривати – краще перенести з зими на весну. Взимку, в мороз, можна робити тільки санітарну обрізку за потребою.

3. Зимове укриття троянд для захисту пагонів

Основна мета укриття пагонів троянди на зиму – збереження їх довжини та бруньок від пошкодження морозами. Але не тільки мороз ворог пагонів, а ще й відлиги, і зимове сонце – короткочасне нагрівання і швидке замерзання призводить до того, що у пагонів з'являються тріщини й виразки, в них проникає інфекція. Проявляються вони не відразу, а ближче до весни. І ті «чорні пагони», які ви в результаті бачите – це, частіше, результат дії патогенів (бактеріальний опік), а не морозів. Щоб захистити пагони – їх вкривають агроволокном і / або ялиновим гіллям. Кущі з міцними вертикальними пагонами – зв'язують і обмотують агротекстилем. Важливо застосовувати для укриття – матеріал, що дихає. Пагони плетистих троянд спочатку знімають з опор, укладають горизонтально і вкривають або просто агроволокном або споруджують повітряно-сухе укриття. Особливу увагу приділіть укриттю штамбових троянд. Їх основний стовбур (штамб) потребує не стільки укриття від зимових морозів, скільки захисту від пошкоджень гризунами, зручно скористатися спеціальною сіткою. Про особливості утеплення крони штамбової троянди – читайте в спеціалізованій статті. Якщо у вас є можливість – взимку, при затяжних періодах відлиг, відкривайте і провітрюйте укриття, при плюсових температурах проводьте додаткові обприскування фунгіцидами. Оновлюйте сніговий покрив над зимовим укриттям, утеплюйте рослини. Якщо снігу достатньо, не давайте верхній крижаній кірці (насту) опускатися до самого укриття і торкатися пагонів – підсипайте сніг (не мокрий), видаляйте лід. Ґрунтопокривні сорти і гібриди – на зиму не вкривають, вони морозостійкі, тільки молоді саджанці після осінньої посадки потребують захисту.

Дивіться відео від інтернет-магазину Яскрава Клумба про те, як правильно використовувати агроволокно для укриття троянд. 

Олександра Толмачова

Спеціально для вас

Відгуки

Немає відгуків про цей товар.

Написати відгук
    Погано           Добре
Увага: HTML не підтримується!
Фото та відео
Добавити