РУССКИЙ ВОЕННЫЙ КОРАБЛЬ, ИДИ НАХУЙ!!!
Фінальний РОЗПРОДАЖ сезону ВЕСНА 2022
0

Топ-10 сортів червоної та жовтої ремонтантної малини - як отримати два врожаї за сезон

Ароматна, солодка малина – завжди була, є і буде бажаною в наших садах. Сучасні ремонтантні сорти – ще смачніші, великоплідні, корисні, ніж старі «бабусині». Тепер навіть мінімум саджанців – можуть дати пристойну кількість ягід для сім'ї. А догляд за ними – став простішим і зручнішим.

Топ 10 сортов ремонтантной малины, фото, описание

Ремонтантні сорти – дадуть не один, а два врожаї на рік. До того ж вони відмінно зимують і відрізняються підвищеною стійкістю до хвороб. Ремонтантна малина – швидкоплідна і подарує вам перші ягоди вже в перший же сезон після посадки. Тому нові сучасні сорти користуються особливою популярністю.

 Переваги та особливості сучасної ремонтантної малини

Сьогодні ви можете вибирати з десятків відмінних сортів. На відміну від старих сортів, сучасні ягоди малини можуть мати не тільки червоне забарвлення. Особливої ​​популярності набули жовтоплідні та оранжевоплідні сорти. Зазвичай, вони відрізняються більш м'яким смаком. Традиційна за забарвленням плодів червона і рожевоплідна малина – здивує вас насиченим смаком, ароматом, великими плодами, які при перезріванні довго не осипаються з кущів. Смак ягід кращих сортів – варіюється від класичного кисло-солодкого, до цукристого, практично без кислинки. Ремонтантні сорти відрізняються гарною силою росту, дають потужні пагони, висотою до 1,5-2 м. За формою ягід різні сорти мають – конічну форму, округлу або овально-витягнуту. Ягоди великоплідних сортів можуть бути довжиною до 3-3,5 см, а вага – 12-15 г, окремі – навіть до 20 г. Як і інші сорти – ремонтантна малина буває рання, середньорання та пізня.

Особливістю росту пагонів ремонтантної малини – вони здатні добре гілкуватися, а це значить, що плодових гілочок (кистей) у ремонтантних сортів малини – більше, ніж у звичайної. Відповідно – більше і урожай.

Ремонтантна малина – має унікальну особливість плодоношення. Крім звичайного врожаю в першій половині літа, такі сорти дають ще й другий, у серпні-вересні. Під час другого плодоношення кущі малини продовжують формувати ягоди до тих пір, поки будуть зберігатися плюсові температури. За відгуками, смак ягід в осіннього врожаю, навіть кращий, ніж у того, який дозрів влітку. Це, звичайно, справа смаку, а про нього, як правило, не сперечаються. Але є ще одна перевага осіннього врожаю. Ремонтантне плодоношення з серпня відрізняється від звичайного тим, що масове «піратство» шкідників малини – вже закінчилося. Ягоди виходять чистими, більшими, соковитішими. І щоб отримати урожай найвищої якості можна обійтися практично без інсектицидів. Багато садівники вирощують ремонтантну малину саме для пізньолітнього та осіннього врожаю. Для цього восени, всі пагони в ремонтантному малиннику – обрізають «на пень». Навесні відростають молоді пагони. Перше червневе-липневе плодоношення вони пропускають. Зате у серпні – починають давати ягоди й продовжують рясно плодоносити навіть у жовтні. Таким чином – загальна врожайність при такій обрізці виходить навіть більше, ніж при звичайному ремонтантному вирощуванні.

Основні переваги ремонтантних сортів:

  • Повторне плодоношення протягом одного сезону, тобто ремонтантність – унікальна властивість сучасних сортів. Перші ягоди формуються на торішніх – 2-річних пагонах в першій половині літа. З серпня – урожай починає давати молода поросль поточного сезону.
  • У більшості ремонтантних сортів – пагони міцні, жорсткі, малинник можна вирощувати без підв'язки.
  • Надійна морозостійкість і особлива стійкість до основних хвороб – роблять ці сорти більш простими і вигідними для вирощування.
  • Якщо у вас спекотне і посушливе літо – вибирайте сорти ремонтантної малини з підвищеною стійкістю до посухи та спеки.
  • Висока врожайність навіть при несприятливих погодних умовах і можливість отримувати сумарно до 5-6 кг ягоди з куща – роблять ремонтантну малину затребуваною не тільки в аматорів, але у професійних садівників.

 Кращі сорти сучасної ремонтантної малини

Група штамбових сортів, з міцними потовщеними пагонами – викликає величезний інтерес. Вони навіть отримали свою побутову назву «малинове дерево». Звичайно, ці сорти не мають до дерев ані найменшого відношення, але у них є особливі переваги.

  • Основний пагін у кущів основних штамбових сортів – Атлант, Пінгвін, Богатир, Брусвяна та ін. – високий і потовщений, дуже міцний, не вилягає.
  • Якщо у цих сортів прищипнути основний пагін, обрізати кінчик з точкою росту – то це провокує активне кущіння, утворення безлічі бічних пагонів. У наступному сезоні на них формується багато плодових кистей. Тому, ця група сортів і отримала назву – малинове дерево. Таким чином, урожай з одного куща виходить дуже рясним, плодоношення – ремонтантним.
  • У сортів цієї групи – високий потенціал врожайності. Тобто при поліпшенні догляду, врожайність значно підвищується.
  • Можливість отримати значний урожай – на невеликій площі малиннику.

1. Атлант – сорт з щільними товарними червоними ягодами. Щільна шкірка – глянцева, ягоди славляться відмінним солодким смаком. За особливо великі ягоди сорт і отримав назву. Висота – 200-250 см. При звичайному догляді кожен кущ здатний дати до 2,5 кг. А якщо формувати «деревом», то за відгуками, врожайність збільшується практично в два рази.

2. Брусвяна – знаменитий сорт, самим популярний для комерційного вирощування. Ягоди – десертного смаку, темно-червоні, у повній стиглості – бордові. Висота кущів – до 200 см.

3. Королівський пінгвін – міцний, компактний до 150 см кущ, формує масу плодових кистей. Ягоди – чашоподібні, ароматні, добре витримують спеку.

4. Богатир – потужний сорт, хоча і не ремонтантний, але має на диво розтягнутий період плодоношення. Плодоносить протягом усього літа. Ягоди дуже великі до 20 г. Висота куща близько 150 см.

Малина-дерево, найкращі сорти,фото

Група ремонтантних сортів червоними ягодами – традиційно популярна. Ягоди цих сортів мають насичений смак і аромат.

5. Брусилівський стандарт – один з найвідоміших і продуктивних сортів. Ягоди темно-червоні, майже бордові, до 15 мм, щільні, важкі. Кущі невисокі, міцні, до 150 см.

6. Брянське диво – темно-червоні ягоди, видовжено-конічні, солодкі. Сорт відрізняється практично безперервним плодоношенням. Як тільки урожай закінчує формуватися на торішніх пагонах, на молодих – вже починає нове цвітіння кистей.

7. Королівський пінгвін – міцний, компактний до 150 см кущ, формує масу плодових кистей. Ягоди – чашоподібні, ароматні, добре витримують спеку.

8. Зюгана – відомий садівникам урожайний і зручний для вирощування невисокий сорт. Висота 120-140 см, без сильного розгалуження. Ягоди невеликі, дуже солодкі. Плодоношення дуже рясне.

Зверніть увагу і на інші сорти каталогу, Ісполін, Примара та ін.

Топ сорти малини, зюгана, брянське диво

Група жовтоплідних ремонтантних сортів. Якщо у вас ще немає жовтої й оранжевої малини – обов’язково посадіть.

9. Ярославна – жовтоплідна «версія» популярного сорту Брусвяна. Великі ягоди з  насиченим солодким смаком починають дозрівати з червня і будуть продовжувати зав'язуватися до жовтня. Сорт вважається одним з кращих.

10. Помаранчеве диво – сорт з на диво великими й солодкими ягодами. Його особливість – основний урожай кущі віддають саме в другому плодоносінні, до 70%. Кущі – рослі до 180 см, і в період плодоношення, коли гілки усипані ягодами – краще їх підв'язати.

Інші сорти – Жовтий гігант, Жовте Чудо тощо.

 Як вирощувати ремонтантну малину?

Особливість саджанців в тому, що на відміну від звичайної малини – вони дуже помірно розростаються. З одного боку, це значно полегшує догляд, і малина не "піде до сусідів». Один 2-річний пагін, який завершив плодоносіння, вирізають і один-два пагони заміщення виростають. З іншого, щоб посадити плантацію – потрібно відразу придбати достатню кількість саджанців відразу, не чекайте, що вони сильно розростуться. Розраховуйте кількість виходячи з того, що в ряду кущі всаджують на відстані від 50 см, між рядами – від 1 м. Правила посадки саджанців докладно описані нашими агрономами. Якщо навесні або восени ви не встигли посадити малину – це можна зробити навіть влітку, просто купіть малину в контейнерах. Основні правила вирощування малини – в публікації. У несприятливі сезони малина може бути схильна до хвороб або пошкодження комахами, як захистити малиновий сад – рекомендації дають експерти.

Сучасні ремонтантні сорти настільки продуктивні й прості у догляді, що навіть новачки й «дачники вихідного дня» зможуть отримати прекрасний смачний урожай.

Олександра Толмачова

Спеціально для вас

Відгуки

Немає відгуків про цей товар.

Написати відгук
    Погано           Добре
Увага: HTML не підтримується!
Фото та відео
Добавити