Barbie Sale
0

Малинове дерево – штамбова малина: міфи та реальні переваги

«Малинове дерево» – це побутова назва малини штамбового типу. Це міцні та дуже врожайні рослини, зручні для вирощування. Як правильно посадити і вирощувати «малинове дерево» – рекомендації експертів.

Фото: Малина штамбового типу

З ботанічної точки зору, ніякого «малинового дерева» немає в природі. Це умовно-побутова назва саджанців продуктивних сортів малини. Від звичайних сортів, штамбові малина відрізняється такими властивостями:

 • Міцний та високий основний пагін.
 • Здатність давати багато бічних пагонів з плодовими кистями при прищипуванні верхівки (видаленні точки росту). За цю властивість штамбову малину і називають «малиновим деревом».
 • Висока врожайність кожного саджанця та ремонтантність.

Для отримання високих врожаїв з кожного куща – потрібна особлива агротехніка. Штамбова малина не потребує підв'язки. Навіть перевантажені урожаєм плодові кущі можуть обійтися без підв'язки. При високому агрофоні та догляді – штамбова малина реалізує високий потенціал врожайності, на відміну від інших сортів, врожайність яких істотно не змінюється при зміні умов вирощування. З кількох десятків кущів можна отримати урожай як з цілої плантації. Для садівників з невеликими ділянками або обмеженим часом для догляду за великими садами – це особливо актуально.

Сорти штамбової малини для вирощування «малинового дерева»

Щоб отримати «малинове дерево», купуйте сорти з подібними властивостями. Важливо купувати саджанці штамбової малини у професіоналів, «на око» відрізнити саджанці звичайної малини від штамбової – аматори не зможуть.

Фото: саженці високорослої малини от інтернет-магазину «Яскрава Клумба».

Рекомендуємо такі сорти:

 • Атлант – з щільними ягодами, із глянсовою шкіркою та відмінним смаком. Малина запашна, солодка, з великими ягодами. Сорт ремонтантний, за сезон при звичайній агротехніці – дає близько 2,5 кг ягід з куща. Якщо вирощувати як «малинове дерево», то урожай за сезон може подвоїтися. Кущі великі, до 180 см.
 • Брусвяна – сорт, який має відмінний потенціал врожайності, товарність плодів та десертний смак темно бордових ягід. Кущі до 200 см.
 • Пінгвін – рослина компактна, міцна, відмінно утримує масу плодових кистей. Ягоди округло-чашовидні, солодкі, і виглядають на невисокому кущі, як новорічні іграшки на ялинці. Сорт переносить спеку без втрати якості ягід. Кущі висотою до 150 см.

Важливо: далеко не всі сорти навіть найсучаснішої малини можна виростити як штамбові. Сорту, зареєстрованого під назвою «малинове дерево» – не існує, тому ще до покупки з'ясовуйте у продавців який саме сорт вам пропонують, щоб знати, як його правильно вирощувати.

Особливості вирощування «малинового дерева» – як собрати великий врожай зі штамбової малини

 • Ґрунти: родючі, легкі, без найменшого застою води, але вологоємні.
 • Освітленість: сонячні місця, можливий частково розсіяне світло або півтінь.

Терміни посадки саджанців штамбової малини у відкритий ґрунт

Висаджуйте саджанці восени і навесні. У холодних регіонах або на відкритих ділянках з північними вітрами – посадку краще робити навесні. Детальніше про осінню посадку – читайте в спеціальній статті.

Підготовка саджанців штамбової малини до посадки

Саджанці ТМ Яскрава високої якості та особливої підготовки не вимагають. Але для прискорення вкорінення рекомендуємо попередньо опустити кореневища на 10-12 годин в розчин препарату Корневин або Аква Укорінювач.

Посадка штамбової малини

Заздалегідь підготуйте траншеї або лунки, заповніть їх компостом і перепрілим гноєм, додайте мінеральне добриво (при осінній посадці – без азоту). Відстань між штамбовими рослинами – більше, ніж при звичайній посадці – від 80 см. При посадці траншеями – між кущами від 50 см, рядами – від 120 см. Після посадки – саджанці бажано злегка підгорнути на 12-15 см.

Формування штамба малини – як сформувати «малинове дерево»

Важливо розуміти, що якщо спеціально не формувати штамб, то повноцінного «малинового дерева» не вийде. Буде звичайний малинник. Тому, зверніть увагу на особливості обрізки. Штамбова малина, так само, як і звичайна ремонтантна, росте в дворічному циклі: торішній пагін – плодоносить, а пагін поточного сезону (заміщення) – формується для наступного року.

 1. У перший рік залиште один пагін на кущі. Решту, якщо з'явилися – видаліть.
 2. Наприкінці червня – пагін укорочують на 15 см. Згодом, на штамбі з'являється кілька бічних пагонів, може дати трохи ягід тієї ж осені. Так кущ малини йде в зиму.
 3. Навесні наступного року, коли розпуститься листя, скоротіть бічні пагони на 7-10 см. Такий кущ рясно плодоносить, даючи на дивно великий та якісний урожай.
 4. Молодий пагін заміщення формуйте так само, як описано в пп. 1-2.

Таке формування штамба, зробити швидко та просто – дозволяє отримати до 5 кг врожаю з 1 куща при регулярних поливах і підживленях. 10-15 таких кущів забезпечать малиною всю сім'ю і не потрібно буде доглядати за цілим малинник.

Олександра Толмачова

Спеціально для вас

малина-дерево Малина Казка Малина Казка
4
Малина Казка
41359
закінчується
1
77.90грн. 66.22грн.
малинове дерево Малина Таруса Малина Таруса
Малина Таруса
46657
закінчується
1
79.90грн. 67.92грн.
Малина Казка 3 в 1
1
Малина Казка 3 в 1
49336
закінчується
3
155.90грн.
малинове дерево Малина Галактика Малина Галактика
3
Малина Галактика
46658
закінчується
1
79.90грн. 67.92грн.
малина-дерево Малина Ісполін Малина Ісполін
3
Малина Ісполін
41363
закінчується
1
77.90грн. 70.11грн.
Відгуки

Немає відгуків про цей товар.

Написати відгук
    Погано           Добре
Увага: HTML не підтримується!
Фото та відео
Добавити