Barbie Sale
0

Столовий виноград – особливості агротехніки: посадка та догляд

Молоді саджанці винограду при правильному догляді подарують вам великі солодкі грона ягід. Грамотна посадка саджанців допоможе виростити виноград, і для альтанки в саду, і для рясного плодоношення.

саджанці винограду. посадка та догляд

Правильна посадка саджанців винограду для малодосвідчених виноградарів і початківців садівників, на перший погляд, досить клопітке заняття. Насправді – це не складно, і ми розповімо, як це зробити грамотно та просто. Для саджанців з відкритою і закритою кореневою системою – безпосередньо при посадці відмінностей немає, а ось передпосадкова підготовка буде трохи відрізнятися.

Наші експерти розкажуть, як підібрати правильно ґрунт для саджанців, в яких умовах вирощувати виноград для домашнього бізнесу, щоб отримати товарні грона, яку продуктивну схему посадки обрати. При дотриманні агротехніки вирощування, столовий виноград після посадки саджанцями почне плодоносити вже на 2-3 роки, залежно від сорту. А тепер – будемо розбиратися покроково.

6 правил посадки саджанців винограду – покрокова інструкція

1. Найкраще місце і ґрунт для посадки столового винограду.

Якщо ви вирощуєте виноград не тільки як елемент вертикального озеленення, а хочете отримати розкішні грона і великі врожаї навіть при аматорському (домашньому) вирощуванні, то вибирайте південні, південно-західні, західні схили ділянки, сторони будівлі, альтанки, огорожі, шпалери. Навіть якщо урожай для вас не головне, північно-східні або північно-західні боки – не підійдуть столовому винограду, рослині потрібно тепло та сонячне світло. Чим більше сонця, тим смачніші ягоди. Від дерев і великих кущів розміщуйте саджанці на відстані не менше 3 м, оптимально від 5-6 м. Ґрунти для саджанців винограду потрібні родючі, добре дреновані, супіски або суглинки.

2. Коли висаджувати саджанці винограду?

У квітні й до середини травня роблять посадку саджанців зі здеревілими пагонами, вегетуючі рослини з зеленими паростками та листям – із 2-ої декади травня та у червні. Вибір сортів білого, синього, рожевого, раннього, пізнього та ін. видів столового винограду на терміни посадки саджанців – не впливають. Можлива й осіння посадка винограду, тільки в північних районах не затягуйте терміни (до середини жовтня).

3. Підготовка саджанців винограду до посадки.

Це один з найважливіших етапів. Кореневу систему саджанців потрібно оновити, трохи підрізати кінчики коренів, зрізи мають бути білими. Користуйтеся тільки гострим якісним секатором, щоб зрізи були рівними. Кілька годин (12-24) коріння мають побути в воді, можна з додаванням біо-препарату Агромікс Епін Максі та фунгіциду для захисту від хвороб (наприклад, Фундазол). Якщо ви робите посадку саджанців з бруньками, які вже розпустилися, то їх потрібно заздалегідь загартувати. Інакше вони можуть постраждати від низьких температур або отримати сонячний опік. Кілька днів залишайте саджанці в захищеному від вітру напівтіньовому місці, щоб вони адаптувалися.

4. Як готувати посадкову яму для посадки столового винограду.

Місця посадки готують заздалегідь, можна з осені – на весну, але не менше, ніж за 2-3 тижні до посадки. Важливо, щоб земля після поливів осіла, інакше, через специфіку посадки винограду – саджанці можуть занадто заглибитись. Лунки копають розміром 80 см на 80 см, глибиною до 80 см на глинистих та чорноземних суглинках. На супісках – до 100 см, на саме дно укладають шар глини (15-20 см), як блюдце, щоб створити «замок», який буде утримувати вологу в зоні коренів. Зверху насипте 7-10 відер хорошого компосту (шар близько 25 см після ущільнення), потім 300-500 г калійно-фосфорних добрив з мікроелементами, підійде комплекс Золота осінь від ТМ Гілея (Зелений Гай). Перемішайте гранули добрива на глибину 5-10 см. Останній шар – 5-7 см хорошої садової землі. У вас вийде лунка, глибиною не менше 50 см, на пісках – до 60 см.

5. Схема посадки саджанців винограду.

При закладці виноградника для отримання товарних грон та прояву кращих властивостей сорту, саджанці висаджують на відстані від 200 см. Для альтанок, огорож, вертикального озеленення будівель – від 100 см.

6. Як правильно посадити саджанці сортового винограду.

На дні ями (50-60 см від поверхні ґрунту) формується земляний горбок, навколо якого розправляються коріння саджанця. Потім засипають 25 см землі. Навколо стовбура залишається лунка глибиною не менше 25 см. Поливають саджанці після посадки із розрахунку 2-3 відра води під кожен. Роблять ще 2 таких же поливу з інтервалом у 2 тижні, потім верхній шар розпушують та мульчують. При посадці саджанців, що розпустилися – місце заглиблення (коренева шийка) рослини в контейнері або гільзі має бути на рівні поверхні лунки.

схема підготовки місця посадки винограду, фото

Основний догляд за виноградом

  • Підживлення: запасу поживних речовин із посадкової ями саджанцям вистачить на 3-4 роки, якщо ви сумлінно її підготували. Якщо не вийшло, то з весни до серпня додавайте при поливах спеціалізоване добриво Зелений Гай Аква Виноград від виробника Гілея. Це зручна водорозчинна форма, яку можна використовувати і для листових підживлень. Основних підживлень за сезон – 3: навесні на старті росту, перед цвітінням і на початку дозрівання.
  • Поливи: дуже важливі для якісного плодоношення. Найголовніші – навесні по 3-4 відра під кожен кущ, перед стартом цвітіння і після цвітіння. На самому початку дозрівання – поливи припиняють. Останній полив – підзимовий, за 1-2 тижні до початку промерзання ґрунту.
  • Підв'язка: виноградній лозі обов'язково потрібна підв'язка до опор, шпалер, огорож.
  • Обприскування: більшості сортів потрібні профілактичні обробки від основних хвороб або шкідників. Але є стійкі сорти, яким потрібна обробка тільки в несприятливі сезони, див. описи сортів каталогу. Зручний в застосуванні універсальний комплексний препарат – Для Винограду (лінійки Зелений щит) виробництва Агромаксі.
  • Укриття на зиму: більшість сортів каталогу Яскрава Клумба – зимостійкі і в умовах України неукривні. Але на випадок безсніжної зими, подбайте про зимове укриття.

Отримати хороші врожаї сортового столового винограду можна навіть при любительському вирощуванні. Це не так складно, як здається, сучасні сорти – районовані, з відмінними смаковими якостями. Догляд за виноградником не більш клопіткий, ніж за плодовими кущами, головне – знати, що і як робити, читайте про правила агротехніки в наших спеціалізованих статтях.

Олександра Толмачова

Спеціально для вас

ранній Виноград Пам'яті Небесної Сотні
3
Виноград Пам'яті Небесної Сотні
58316
закінчується
1
172.90грн. 146.97грн.
Зелений Гай АКВА Виноград 300 г
Зелений Гай АКВА Виноград 300 г
28004
закінчується
1
89.90грн.
ультраранній Виноград Естер Виноград Естер
3
Виноград Естер
58323
закінчується
1
127.90грн. 95.93грн.
Чистий Лист для винограду 100 г Чистий Лист для винограду 100 г
Чистий Лист для винограду 100 г
37658
закінчується
1
36.90грн.
Чистий Лист АКВА для винограду 300 г
5
Чистий Лист АКВА для винограду 300 г
37687
закінчується
1
99.90грн.
середньопізній Виноград Канада винний
3
Виноград Канада винний
48939
закінчується
1
152.90грн. 129.97грн.
Відгуки

Немає відгуків про цей товар.

Написати відгук
    Погано           Добре
Увага: HTML не підтримується!
Фото та відео
Добавити