Barbie Sale
0

Спірея - популярні кущі: кращі весняноквітучі та літньоквітучі види та сорти

Спірея – один з найефектніших квітучих листопадних кущів для саду. Іноді спірею (лат. Spiraea) некоректно називають ім'ям іншої рослини – «таволга». Не плутайте. Спірея – це група деревоподібних кущів, невибагливих, які миряться з будь-якими садовими ґрунтами, стійкі до хвороб і українських зим.

Спирея, виды, лучшие сорта фото

Більшість видів – досить посухостійкі. Спірея – прекрасний вибір і для аматорських садів, і для парків. Вибирайте сорти різних видів саджанців спіреї й отримаєте як виразні одиночні посадки, таки й живоплоти, квітучі компактні кущі для міксбордерів і мініатюрні пишно квітучі для клумб і квітників. Спірея – рослина універсальна. Різні види та сорти мають гарну густу крону – підняту фонтаноподібну, округлу, зі спадаючим каскадом. Гілки можуть рости прямо, лежати, стелитися по землі, дугоподібно никнути. Вибирайте в каталозі Яскрава Клумба саджанці спіреї – у нас докладні описи й фото.

Висота і діаметр крони кущів можуть варіюватися від 30-40 см до 150-200 см, у деяких сортів до 250 см. Коренева система саджанців - мичкувата, розгалужена, досить поверхнева, так що кущі спіреї не конкуруватимуть з плодовими деревами навіть при компактній посадці. У всіх видів спіреї – суцвіття ароматні і складаються із безлічі простих квіток з майже ідеально круглими пелюстками. В період закінчення цвітіння, коли пелюстки осипаються – відчуття, що земля густо усипана крихітними конфетті. Цвітіння тривале від 2-3 тижнів до цілого місяця. Суцвіття можуть бути щиткові або зонтичні, у деяких сортів – конічні. Крім високої декоративності квітки спіреї мають густий, пряний аромат, хороші медоноси, залучають в сад бджіл і метеликів. Основні забарвлення – різні відтінки білого рожевого, пурпурно-лілового. Не дивно, що при таких властивостях спіреї дуже затребувані в ландшафтному дизайні.

Спірея – основні види та сорти, як зробити вибір

Рід Спірея – багатий і представлений більш, ніж сотнею видів. Щоб купити саджанці, відповідні вашим садовим завданням, познайоммось з найбільш поширеними в дизайні видами та сортами:

1. Спереї, які квітнуть навесні

  • Спірея сіра (Грефшейм) – являє собою гібрид, який росте швидко, створив його норвезький селекціонер. Spiraea x cinerea – це великий до 2 м гіллястий кущ, зі злегка опушеними молодими пагонами і видовженими листками з загостреними кінчиками. Квітне спірея сіра і її найвідоміший сорт Грефштейм – у травні. Суцвіття щиткове складається з десятків білих запашних квіток. Лист з верхньої сторони сірувато-зелений, зі зворотньої – світліший. Таке поєднання забарвлення листя і квіток надає кущам спіреї сірої особливу мальовничість. Білі суцвіття формуються по всій довжині пагонів. І в період цвітіння витончено згинаються пагони – повністю покриті квітками. Після закінчення цвітіння завдяки сріблястій листві кущі виглядають виразно і служать хорошим фоном для інших рослин в живоплоті, наприклад.

Особливості догляду: кращий час для посадки – осінь. Навесні, посадку саджанців проводять якомога раніше, спірея сіра прокидається дуже рано. Краща земля: легка, родюча, вологоємна. Спіреї Грефшейм потрібно багато світла, повне сонце. При затіненні не цвіте і погано розвивається. Поливи – щотижневі, а у посуху 2 рази на тиждень. Обрізку проводять після цвітіння. Формують бажану форму куща.

  • Спірея Вангутта ще один гібридний вид, з гіллястими великими кущами до 200 см. Пагони дорослих кущів дугоподібно вигинаються майже до землі. Білі квітки складаються у напівкулеподібні суцвіття, які у період цвітіння покривають гілки по всій довжині. За рясне травневе цвітіння спірею Вангутта в народі називають «нареченою». Пелюстки повільно обсипаються, в цілому, квітки прикрашають каскадну крону куща 2-3 тижні. У серпні-вересні можливе невелике повторне цвітіння. Листя 3-5-лопатеве, зворотнояйцеподібне до 35 мм. Верхня сторона листа – темно-зелена, зворотна – матова сизувата.

Особливості догляду: невибагливий кущ, порівняно тіньовитривалий, але найкраще росте на сонячних ділянках. Спірея Вангутта стійка до забруднення повітря, рясно цвіте у міському середовищі, виносить задимлення. Можна висаджувати в зоні паркування, у гаража та ін. Рекомендований період посадки – осінь, весна. Саджанці в контейнерах можна висаджувати весь сезон. Найкраще росте у м'якій напівтіні і на яскравому сонці. Полив тільки в посушливу погоду. В інший час помірний, не частий. Обрізка тільки санітарна, і формуюча після цвітіння, за бажанням. Кущ сам формує красиву каскадну крону.

Спірея, види й характеристики,фото

До поширених весняноквітучих видів відносяться – спірея Ніппонська, с. Трьохлопасна, с. Тунберга, с. Середня, с. Сливолиста, с. Агуті та ін.

2. Спіреї, які квітнуть влітку

Спірея японська – найпопулярніший вид найчисленніший і різноманітний за кількістю сортів. Простота догляду і висока декоративність роблять спірею японську популярною і у новачків, і у професійних дизайнерів саду. Цвіте спірея з червня і до кінця літа. Забарвлення суцвіть різних сортів найчастіше всіх відтінків рожевого, білого, пурпурного. Висота гіллястих кущів може досягати 200 см, але є і мініатюрні карликові сорти з діаметром крони 30-40 см. Листя видовжене з гострим кінчиком. Спірея японська – надійно зимує в Україні. Але навіть якщо кінчики пагонів підмерзнуть – це ніяк не відіб'ється на цвітінні. Суцвіття формуються на молодих пагонах. Цвіте спірея японська – дуже довго, майже 2 місяці. Найбільш популярні сорти:

  • Gold Mound – компактний густий кущ висотою 50-60 см. Його листя має унікальне забарвлення, яке змінюється в залежності від освітленості місця посадки. Чим більше сонця, тим більше золотистими стають листи. На їх фоні рожеві щиткові суцвіття виглядають дуже ефектно. Цвітіння у цього сорту триває надзвичайно довго, практично все літо, починаючи з червня. Сорт підходить не тільки для клумб, а й для вирощування у діжках і вазонах.
  • Little Princess – цей сорт більший за попередній, але теж досить компактний, висотою близько 100 см, а діаметр крони до 150 см. Особливість сорту – мінливе забарвлення листя від світло зеленого до темного, в залежності від освітленості. Листя витягнуте з загостреним кінчиком. Квітки яскраві рожево-пурпурні. Бутони більш темного забарвлення, в міру розпуску квітки стають світлішими. Суцвіття виглядають дуже мальовничо. Спірея Літтл Принцес – морозостійка, підходить для клумб і міксбордерів, невисоких бордюрів.
  • Широбана – ще один дивовижний сорт спіреї японської. Це невисокі кущі висотою до 60-80 см, але з дуже широкою розлогою гіллястої округлою короною до 120 см. Листя вузьколанцетне до 2 см. Забарвлення суцвіття – мінливе, від білого до ніжно рожевого та червоно-пурпурового в міру розпуску. Пік цвітіння – липень-серпень. Це справжній сорт-хамелеон. На одному кущі одночасно цвітуть білі, рожеві й червоно-пурпурні суцвіття. Це її головна особливість і відмінність від інших сортів спіреї. Прекрасно росте не тільки в клумбах і квітниках, а й в альпінаріях і рокарії.

Особливості догляду: для нормального росту японської спіреї досить 3-4 години прямого сонця на день, але для максимальної декоративності бажано підібрати місце, де світла багато. До ґрунтів – невимоглива, але при посадці на багатих ґрунтах ріст буде більш швидким, а цвітіння – пишним. Хороша посухостійкість, але поливи в спеку – обов'язкові.

У культурі поширені й інші види, які цвітуть влітку - с. Березолиста, с. Білларда і Дугласа з конічними суцвіттями, с. Верболиста, с. Біла та ін.

Спірея – загальні рекомендації з агротехніки

Виберіть для вирощування рослини сонячну ділянку в такому місці, де їй буде добре. У правильному виборі місця посадки і криється відповідь на питання «чому не цвіте спірея», їй просто не вистачає світла.

Ґрунт для вирощування спіреї має бути легким, в щільні суглинки – додайте пісок і торф.

Правильна посадка спіреї – саджанець опускають в лунку, яка на 1/3 більша кореневої системи, і засипають поживним субстратом, поливають. При посадці саджанець заглиблюють так, щоб коренева шийка залишалася на рівні землі.

Підготовка саджанців до посадки – звичайна, обріжте пошкоджені частини коренів і пагонів. Потім опустіть саджанці в розчин стимулятора і укорінювача. При весняній посадці у відкритий ґрунт намагайтеся зробити це раніше, поки бруньки не почали розпускатися.

Вирощування спіреї не завдасть клопоту навіть новачкам. Поливи помірні, у разі потреби. Важливо вчасно вносити комплексні добрива, щоб цвітіння було пишним і тривалим.

Спірея в дизайні саду

Вибирайте для спіреї місце, де її буде добре видно. Різні види й сорти – можуть стати основою ландшафтної композиції. Наш каталог саджанців спіреї дозволить вам вибрати різні сорти, високі і великі, і низькі компактні. З різним забарвленням квіток.

Спірея у дизайні саду

Спіреї добре комбінуються з іншими багаторічниками, хвойними, декоративними злаками, багаторічними айстрами та ін. Спірея гармонійно виглядає в садах будь-якого стилю, невибаглива, практично не потребує обрізки і особливого догляду, морозостійка, легко відновлюється і омолоджується після обрізки – просто мрія садового дизайнера. Якщо ви посадили і весняноквітучі сорті і ті, що квітнуть влітку, то будете насолоджуватися цвітінням весь сезон з весни і до самих морозів.

 

Олександра Толмачова
Відгуки

Немає відгуків про цей товар.

Написати відгук
    Погано           Добре
Увага: HTML не підтримується!
Фото та відео
Добавити