Barbie Sale
0

Смородина чорна, червона, біла: вибираємо сорт для свого саду

Чорна, червона, біла смородина - дуже корисні та красиві ягоди. У наших садах саджанці смородини по праву займають гідне місце. Смородина - як садова культура, вирощується порівняно недавно. У нас перші згадки про цю прекрасну рослину з'явилися в 11 столітті, коли смородину стали вирощувати при монастирях. У Європі смородину почали вирощувати з 14-15 століть, в основному в медичних цілях, але в середині 19 століття смородину відкрили як ягоду для виробництва вина. І відтоді смородина набула найширшого поширення. Червона смородина вперше почала широко вирощуватися в Німеччині та Голландії.

Смородина (лат. Ribes) - рід рослин із сімейства Аґрусові (Grossulariaceae). Сорти смородини можуть мати як різну форму і розмір ягід, так і забарвлення: чорне, червоне, біле (жовте). Ягоди можуть мати різний смак, щільність м'якоті та шкірки, аромат. Цвіте смородина досить рано у квітні-початку травня. У смородини різних сортів плодові китиці можуть сильно відрізняються як за довжиною самої китиці, так і за кількістю і щільністю розташування ягід. Урожай може дозрівати як дружно, так і поступово. За формою і силою росту кущів різні сорти смородини мають відмінності: є сорти високорослі та низькорослі, що утворюють компактні або розлогі кущі.

Наш розплідник пропонує вам купити саджанці смородини із закритою кореневою системою. Вони добре транспортуються, легко переносять пересадку і прекрасно приживаються. Рослини із закритою кореневою системою можна висаджувати протягом усього весняно-осіннього сезону.

Садові форми смородини становлять дві основні групи

Червона та біла (жовта) смородина. Сорти та описи

Це великі розлогі кущі, з невеликим листям. До безперечних переваг червоної та білої смородини можна віднести її стійкість, зимостійкість, невибагливість і хорошу врожайність. Але потрібно зауважити, що цей тип смородини дещо поступається чорній смородині за смаковими і цілющими властивостями. У колекції нашого розплідника представлені нові врожайні кращі сорти:

 • Червона смородина Святкова - рання, врожайна, з темно-червоними ягодами.
 • Смородина жовта Імператорська - ранній, урожайний сорт, з ніжною соковитою м'якоттю і тонкою шкіркою.
 • Сорт білої смородини Сніжана - з ніжними майже прозорими ягодами. Сорт урожайний, середнього терміну дозрівання.

Чорна смородина. Сорти та описи

Чорна смородина, окрім смачнючих ягід із цілющими властивостями, має особливу властивість - яскравий аромат листя і пагонів. Біла та червона смородина такого аромату не мають. У нашому розпліднику ми вирощуємо саджанці чорної смородини найкращих сортів і продаємо їх за найбільш оптимальною ціною, з перших рук. Ми професійно спакуємо саджанці і відправимо їх вам поштою.

Смородина - рослина динамічна. Вона швидко росте, рано починає давати врожай, уже через рік після посадки. При цьому треба сказати, що смородина досить швидко старіє, вже через 10 років кущі варто замінити. Довголіттям відрізняється тільки червона смородина, яка може рости здоровим і рясним кущем до 20 років. При цьому смородина легко розмножується, укоріненням живцем. Посадка живців смородини доволі проста. Досить навесні пригнути нижній пагін куща і заглибити в ґрунт на 10-20 см. Пагони смородини легко вкорінюються і вже наступної весни ви отримаєте молодий саджанець смородини.

Вибір смородини - вимагає уважного підходу. Сорти чорної смородини мають низку тонких, але значущих відмінностей: одні більш стійкі до хвороб і шкідників, ніж інші, одні стійкі до весняних заморозків, інші - можуть постраждати. Купити саджанці прекрасних сортів чорної смородини за чудовими цінами ви можете в нашому розпліднику.

Смородина має високу пристосованість до умов вирощування, вона може виживати на мізерних піщаних ґрунтах, у тіні, низинах. Однак, найкращі умови для саджанців смородини - світле і помірно вологе місце в саду. Показником благополуччя рослини будуть: гарне розгалуження, велике здорове листя і, звичайно, рясний урожай. Відмінний урожай вам забезпечать сорти смородини з нашого каталогу, в якому представлені найкращі сорти чорної смородини, вирощені в Україні. У нашому розпліднику ми зібрали для вас колекцію найкращих сучасних сортів смородини, які відмінно зарекомендували себе в Україні.

 • Сорт Титанія. Ранній сорт. Ягоди починають дозрівати на початку липня. Плоди середнього розміру до 2,0 г, але врожаї дуже рясні. Китиці довгі, компактні. Відмінний смак ягід - вино-солодкий. Пагони довгі прямостоячі, всипані плодовими китицями. Сорт стійкий до основних захворювань смородини.
 • Сорт Софіївська. Відрізняється високою врожайністю завдяки хорошій стійкості до посухи, самозапильний, стійкий до хвороб і шкідників. Ягоди великі, відриваються без пошкодження шкірки, смак кисло-солодкий. Кущ середньорослий, напіврозлогий.
 • Сорт Чорний Бумер. Новий невибагливий, стійкий сорт. Висока, стабільна врожайність. Ягоди дуже великі до 4,5 г, кисло-солодкого смаку. Сорт самоплідний, посухостійкий. Урожай дозріває дружно.

Чорна смородина середнього терміну дозрівання

Ці сорти чорної смородини дозрівають з другої половини липня:

 • Білоруська Солодка. Ягоди однорідні, вирівняні, середнього розміру до 2 г, зі щільною шкіркою. Гарні для свіжого споживання, заморозки, варення, компотів.
 • Сорт Вернісаж. Ягоди середні та великі від 1,4 г до 2,2 г кисло-солодкого смаку. Кущ високий, напіврозкидистий, морозостійкий.
 • Сорт Оджебін. Сорт виведений у Швеції, вирізняється відмінною зимостійкістю і стійкістю до хвороб і шкідників. Висока врожайність. Рано вступає в плодоношення. Кущ компактний. Кисть довга до 8 ягід. Ягоди середнього розміру до 1,1 г з тонкою шкіркою, легко відриваються без пошкодження ягоди. М'якоть соковита, кисло-солодка, майже без аромату.

Середньопізні сорти чорної смородини

Ці сорти дозрівають у серпні-вересні:

 • Сорт Ювілейна Копання. Це один із найпопулярніших сортів. Високоврожайний, стійкий до хвороб і шкідників, посухостійкий, придатний до промислового вирощування і механічного збирання, відрив ягоди - сухий. Кущі сильнорослі, високі. Китиці середньої довжини, по 2 - 4 китиці в одному вузлі. Ягоди великі від 2 г до 4,5 г, шкірка щільна. М'якоть ароматна, ніжного кисло-солодкого смаку. Дозрівання ягід дружне.
 • Сорт Краса Львова. Один із найбільш великоплідних українських сортів. Високоврожайний, зимостійкий, стійкий до хвороб. Добре пристосований до умов вирощування в центральних і західних областях України. Кущі середньої сили росту, пагони прямі. Ягоди великі до 4,5 г. М'якоть густа, приємного кисло-солодкого смаку. Дружна віддача врожаю. Важливо: сорт придатний для загущених посадок з відстанню між кущами в ряду 50 см - 70 см.
 • Сорт Аметист. Ягоди великі до 3,5 г. Смак м'який, кисло-солодкий. Ягоди дозрівають дружно. Сорт стійкий до осипання, відрив - сухий.

Особливості вирощування смородини, посадка та догляд

Найбільш сприятливі умови вирощування смородини

Для смородини найкращим буде - пухкий ґрунт, який добре утримує вологу, і відкриті, добре освітлені місця в саду. Найкращим ґрунтом вважається чорноземний суглинок, але добре рости смородина буде і на інших ґрунтах, за умови своєчасного поливу і внесення підгодівлі.

Висадка саджанців смородини у відкритий ґрунт

Саджанці смородини можна висаджувати як навесні, так і восени:

 • ранньою весною - відразу після відтавання ґрунту,
 • восени - з кінця вересня до початку листопада, тобто за місяць до настання стабільних холодів.

Перед посадкою підготуйте посадкові ями, 40 см на 40 см, внесіть у них добре перепрілий садовий компост або готову поживну суміш. Обов'язково рясно полийте саджанець після посадки, пам'ятайте - ґрунт має бути весь час помірно вологим. Після висадки вкоротіть пагони кущика до 10 см - ріжте сміливо і ваша рослина буде розгалуженою і дасть рясний урожай. Відстані між кущами смородини при посадці - мають бути не менше одного метра.

Підготовка саджанців смородини до посадки

Особливої підготовки саджанці чорної смородини не вимагають. Перед висадкою ми рекомендуємо кілька годин витримати саджанці у воді з додаванням препарату Укорінювач. Це допоможе рослинам краще і швидше вкоренитися. До складу препарату входять мікроелементи, амінокислоти і фітогормони, які допоможуть саджанцю добре вкоренитися. Цим же розчином ви можете полити рослину після висадки.

Догляд за саджанцями смородини

У смородини коренева система неглибока, тому для неї важливими є легке розпушування, прополювання, регулярні поливи і підживлення, а також обрізка.

Обрізку смородини можна проводити як навесні так і восени. У чорної смородини потрібно вирізати пагони, які досягли 3-4-річного віку, основне плодоношення йде на 1-2-річних пагонах. У червоної та білої (жовтої, золотистої) смородини пагони більш довговічні, і можуть рясно плодоносити до 7-8-річного віку.

Смородина потребує частих поливів, ґрунт має бути постійно помірно зволоженим.

Для профілактики захворювань - використовуйте препарат Доктор Фолі від хвороб. Пам'ятайте, профілактика краща за лікування. Якщо Ваша смородина серйозно захворіла - використовуйте системні фунгіциди.

Укриття смородини на зиму

Сучасні сорти смородини зимового укриття не потребують.

Підживлення смородини

При вирощуванні смородини на помірно родючих ґрунтах - вносьте компост або перегній кожні 2-3 роки з розрахунку відро на 1 м2. Якщо ви хочете отримувати постійні рясні врожаї, смородину треба удобрювати і мінеральними добривами. Мінеральні добрива починають вносити в період зав'язування плодів. Рекомендуємо комплексний препарат - Гілея Вегетація.

У другій половині літа рекомендуємо комплексне добриво з переважанням фосфору і калію - Зелений гай Золота осінь. Останнє підживлення проводять у середині вересня - на початку жовтня калійним добривом. Ви можете використовувати деревну золу як найпростіше калійне добриво.

Особливості використання смородини, корисна та цікава інформація

Чорна смородина - цілюща рослина. Її ягоди, листя, пагони - широко використовуються фіто-терапевтами. Із сушених ягід і листя заварюють, у різних сумішах, ароматний вітамінний чай. Ранньою весною, коли в саду ще немає рослин для чаю, ви можете заварити пагони смородини.

Олександра Толмачова

Спеціально для вас

скороплідний Смородина чорна Тамерлан Смородина чорна Тамерлан
2
Смородина чорна Тамерлан
46276
немає в наявності
1
67.90грн. 47.53грн.
швидкоплідний Смородина чорна Чорна Перлина Смородина чорна Чорна Перлина
3
Смородина чорна Чорна Перлина
41369
немає в наявності
1
71.90грн. 61.12грн.
Чистий Лист АКВА для плодових та ягідних кущів 1.2 кг
5
Чистий Лист АКВА для плодових та ягідних кущів 1.2 кг
37652
немає в наявності
1
349.90грн. 244.93грн.
ФЕРТІмікс біогумус для ягідних культур 570 мл
ФЕРТІмікс біогумус для ягідних культур 570 мл
28042
немає в наявності
1
69.90грн. 48.93грн.
транспортабельний Смородина чорна Чорний Лебідь Смородина чорна Чорний Лебідь
4
Смородина чорна Чорний Лебідь
46283
немає в наявності
1
67.90грн. 47.53грн.
високоврожайний - 4 кг Смородина чорна Скарб Смородина чорна Скарб
2
Смородина чорна Скарб
41367
немає в наявності
1
67.90грн. 57.72грн.
Відгуки

Немає відгуків про цей товар.

Написати відгук
    Погано           Добре
Увага: HTML не підтримується!
Фото та відео
Добавити