123123
0

Бузок: весняна обрізка – як формувати кущі після цвітіння

Кущі бузку різних сортів – невіднятна частина не лише традиційного українського саду, а й сучасного дизайну. Саджанці бузку – одні з найпопулярніших декоративно-квітучих кущів. Квітучий сад бузку виглядає приголомшливо. Бажаєте, щоб ваші кущі продовжували цвітіння з року в рік? Запорука успіху – обрізка бузку після цвітіння. Як зробити правильно, щоб кущі квітнули максимально пишно?

Початківцям садівникам, часто здається, що обрізка бузку не вимагає особливих навичок, і кущі цвітуть самі собою. Але більшість красивих сортів при неправильному обрізанні цвітуть все менше і менше, кущі швидко старіють. І один із найважливіших етапів обрізки – після цвітіння. Наші експерти навчать вас робити обрізання бузку, це простіше, ніж може здатися, на перший погляд.

Як обрізати бузок після цвітіння – рекомендації фахівців

Наших консультантів часто запитують: Коли бузок відцвів що робити далі? Коли потрібно обрізати бузок після цвітіння?  А якщо кущі не обрізати роками, чи робити це неправильно. Виникають і більш складніші питання: – Як змусити зацвісти бузок? Чому на кущі мало квітів?

Адже кожен власник саду хоче, щоб бузок квітнув рясно, а суцвіття були великими та яскравими. Деякі залишають кущі взагалі без обрізки, дозволяючи кроні рости вгору та вшир безконтрольно. Так, на родючих ділянках за сприятливих умов – бузок може і так рости та досить добре цвісти. Але це до певного часу. Потім цвітіння стає скромнішим, а згодом і зовсім припиняється.

Надмірно старанні садівники так сильно і часто обрізають кущі, що на них постійно формуються лише молоді пагони. На них ще не формуються квіткові бруньки, і тому кущі після такої стрижки не цвітуть роками.

Бузок підрізати потрібно обов'язково – як це робити правильно

Найкрасивіші і великі суцвіття формуються на 2-5-річних гілках бузку. Тобто наймолодші пагони на яких кущ починає цвісти – з деревиною, що добре визріла. Чим вищими та старішими стають гілки, тим вище розташовуються суцвіття, і тим дрібнішими вони стають. На найстаріших гілках суцвіття взагалі можуть перестати формуватися. Знаючи ці особливості розвитку кущів бузку, ви вже розуміли, що цій рослині потрібна правильна обрізка, якщо ви хочете, щоб цвітіння було регулярним і гарним.

Як правильно зробити формуючу обрізку бузок після цвітіння

Спочатку готуємо інструменти. Вам знадобиться гострий секатор. Для товстіших гілок краще купити секатор із храповим механізмом. Ним можна без зусиль зрізати гілки до 25-30 мм у діаметрі. Для товстіших гілок буде потрібна садова ножівка. Для формування живоплоту з кущів бузку – зручно користуватися спеціальними ножицями. Всі інструменти мають бути гострими та чистими. Важливо, щоб зріз був чітким та рівним, без рваних країв.

  • Обрізку потрібно починати з видалення всіх зів'ялих суцвіть. Їх обрізають над першою парою листя.
  • Чи можна укоротити пагони бузку? Якщо для формування крони потрібно зробити радикальнішу обрізку, то пагони можна вкоротити приблизно на 1/3 довжини.
  • Як зменшити висоту бузку? Якщо потрібно значно зменшити висоту всіх верхніх гілок, то врахуйте, що сильна обрізка після цвітіння – провокує ріст молодих зелених пагонів, часто на шкоду цвітінню. Тому таку обрізку краще робити пізно восени, коли квіткові бруньки наступного сезону вже сформувалися.
  • У період після цвітіння, якщо ви не зробили цього ранньою весною – видаліть старі, хворі та пошкоджені гілки. Видаліть і ті пагони, які сильно загущують крону, щоб вона краще провітрювалася та освітлювалася сонцем. Це сприятиме формуванню більшої кількості квіткових бруньок наступного сезону.
  • Обробляйте зрізи, діаметр яких понад 1 см – садовим варом чи іншими препаратами.

Таку обрізку бузку після цвітіння потрібно проводити щорічно, щоб кущі залишалися добре сформованими, здоровими і пишно цвіли. Щоб не доводилося робити радикальну сильну омолоджуючу або проріджувальну обрізку. Якщо крона дуже густа, підвищена вологість сприяє розвитку грибкових захворювань. Кущі слабшають і, як наслідок, погано квітнуть. Дотримуйтесь наших рекомендацій щодо посадки та догляду за бузком, вносьте підживлення, стежте за здоров'ям кущів.

Коли робити весняну обрізку бузку?

Робити обрізку ранньою весною – не найкраща ідея. Основну обрізку краще провести саме після цвітіння. Наприкінці травня або на початку червня. Це дозволить рослині вчасно розпочати формувати квіткові бруньки наступного сезону. Важливо не давати формуватися насінню. Якщо залишати його на кущі, то це затягує визрівання деревини на пагонах, затримує закладку квіткових бруньок.

Основні помилки при обрізці бузку після цвітіння

  • Рекомендуємо робити формуючу обрізку відразу після цвітіння, ні раніше, ні пізніше.
  • Не перестарайтеся, занадто коротка і сильна обрізка, видалення великої кількості гілок – може не покращити, а навпаки погіршити наступне цвітіння. Якщо є необхідність зробити радикальну обрізку, розумійте, що гарного цвітіння наступного року не буде. По можливості, обрізайте в одному сезоні одну частину куща, в наступному – іншу. Це менш травматично для рослини.
  • Не залишайте без обробки великі зрізи. Через них проникають патогенні мікроорганізми. Бузок і так схильний до грибкових захворювань.
  • Слідкуйте за тим, щоб окрім планової обрізки – вчасно видалити кореневу поросль. Утворення порослі відбирає у материнської рослини поживні речовини, шкодить формуванню квіткових бруньок.
  • У щепленого бузку формуючу обрізку проводять над місцем щеплення, а всю поросль і пагони нижче щеплення – регулярно видаляють повністю.

При правильному обрізанні, кущі бузку одні з найкрасивіших, рясно квітучих, простих у догляді рослин у саду. Різноманітність сортів по кольору квіток і термінам цвітіння дозволяє насолоджуватися красою понад півтора місяця. Якщо у вас невеликий сад і великі кущі вам нікуди посадити – зверніть увагу на карликові сорти Флауерфеста Перпл та Пінк, їхня висота не перевищує півтора метра.

Олександра Толмачова
Відгуки

Немає відгуків про цей товар.

Написати відгук
    Погано           Добре
Увага: HTML не підтримується!
Фото та відео
Добавити