Barbie Sale
0

Штамбова смородина – урожай без клопоту і казкова краса рослини!

Штамбова смородина – особлива форма вирощування, яка дозволяє й урожай хороший отримати й прикрасить будь-який сад і квітник.

Штамбова смородина - посадка й догляд

Для отримання такої форми – смородину прищеплюють на штамб, високий стовбур іншої рослини. Наші саджанці щеплені на висококласну професійну імпортну підщепу – золотистої смородини. Її спеціально вирощують в європейських розплідниках до віку 2-3 років. Висота штамба наших саджанців смородини до 100 см. Після щеплення смородина, особливо ніжна чорна, стає більш стійкою до хвороб та морозів.

Штамбова смородина має масу переваг перед звичайною:

  1. У рослини крона значно піднята над землею до 100 см. Це дозволяє їй краще провітрюватися, уникати грибкових захворювань, не страждати від перезволоження при дощах. Тому рослини в такій формі можна вирощувати в місцях, де застоюється вологе повітря – але вони залишаться здоровими й красивими. Навіть в дощ ягоди смородини на штамбі залишаються сухими і не псуються.
  2. Коли піднесена крона плодоносить – це дуже красиве видовище. Пагони смородини увішані гронами великих ягід, що світяться на сонці.
  3. Ягідник в такій формі, на відміну від звичайної кущової, практично ніколи не хворіє. Особливо актуально це для районів в північній частині країни, де бувають тривалі холодні й дощові періоди. І боротися із захворюваннями особливо складно. Ви можете виростити Еко-урожай без будь-якої хімії.
  4. Прищеплена на штамб до 100 см смородина, має більшу врожайність, ніж заявлена у властивостях сорту на 30 – 40%.
  5. Таку форму вирощування люблять не тільки в аматорських садах, а й в промислових ягідних господарствах. Єдина перешкода, поки досить висока вартість саджанців. Але повірте, з досвіду – вони вартують своїх грошей!
  6. Досвідчені садівники знають, що термін активного плодоношення, особливо у чорної смородини – не довгий, 5-7 років. Кущі старіють, і вимагають обрізки, заміни, омолодження. А ось на штамбі - вони відмінно плодоносять. Ягоди залишаються великими, відмінної якості, плодоношення збільшується до 15 років. Ось і рахуйте, за цей час вам знадобилося б вже рази 3 повністю замінити ваш смородинник новими саджанцями. Штамбова форма ще й більш вигідна.
  7. Завдяки піднятій кроні, збирати ягоди дуже зручно.
  8. За рахунок того, що крона піднята – плодові бруньки не пошкоджуються заморозками на поверхні ґрунту. А це часто трапляється зі звичайними кущами, і урожай вдається отримати тільки на верхніх гілках. Бруньки прокидаються вже при +2°С - +5°С. А в такий час заморозки ще можуть бути й плодові бруньки можуть загинути. А на штамбі - урожай рясний і стабільний.
  9. Вам не знадобиться виділяти у вашому саду спеціальну ділянку під ягідник – вирощуйте смородину прямо в саду, це дуже красиво.

Важливо: саджанці штамбової смородини рекомендуємо купувати тільки в професійних розплідниках. У нашому розпліднику ми на спеціальну європейську підщепу прищеплюємо кращі сорти чорної, червоної, білої та жовтої смородини. Для того, щоб отримати хорошу підщепу, правильно зробити щеплення, сформувати красиву крону у рослини – потрібна висока кваліфікація агрономів і великий досвід. У нас все це є!

Кращі сорти смородини на штамбі

На штамб зазвичай прищеплюються найпопулярніші сорти. Ви можете вибрати для себе наступні види штамбової смородини: чорну (Ювілейна Копаня, Краса Львова, Оджебін та ін.), жовту (Імператорська жовта), білу (Сніжана), червону смородину на штамбі (Святкова, Троїцька). Смородина на штамбі виглядає чудово, довгі злегка пониклі пагони, вкриті яскравими ягодами, які світяться на сонці!

Штамбовая смородина: черная, красная, белая, лучшие сорта

Перший урожай ви отримаєте відразу – в рік посадки! На одному місці рости й плодоносити рослина може більш як 15-20 років, тому поставтеся до вибору саджанців зі знанням справи. Смородину на штамбі вирощувати простіше, ніж звичайну кущову. Але її потрібно посадити в правильному місці і дати їй найпростіший догляд. І тоді урожай буже гарантовано.

Особливості вирощування штамбової смородини

Терміни висадки штамбової смородини. Саджанці висаджують рано навесні та восени, в ті ж терміни, що і саджанці інших плодових кущів.

Підготовка саджанців до посадки. Все дуже просто. Перед посадкою звільніть коріння від професійного субстрату, в якому коріння зберігаються при транспортуванні. Для того, щоб саджанці легше перенесли стрес пересадки – перед висадкою замочіть коріння на 3-4 години на розчині з біостимулятора Агромікс Епін Максі. А для того, щоб коренева система швидше розвивалася – додайте стимулятор коренеутворення Корневін в той же розчин. Залишками цієї води можете полити рослини після посадки.

Посадка саджанців. Підготуйте яму для посадки, розміром 40 см на 40 см і глибиною близько 50 см. Додайте відро компосту або повністю перепрілого гною і повне мінеральне добриво. Перемішайте з землею і полийте водою. Дайте постояти пару годин. При посадці заглиблюйте кореневу шийку штамба не більше, ніж на 5 - 6 см. Рясно полийте рослину. Замульчуйте пристовбурні кола торфом або компостом.

Найбільш сприятливі умови: ґрунти, вимоги до освітленості. Ґрунт має бути родючим, окультуреним, збагачений поживними елементами. Ґрунтові води мають бути не менш, ніж на 1.5 м від поверхні. Саджанці можуть витримувати короткочасний застій води.
Смородині потрібно багато світла, але полуденна спека шкодить рослинам. Краще вибрати місце в частковій півтіні. Ви можете посадити кущі зі східної чи західної сторони крони дерева або будівлі. Якщо буде дуже жарко, то листя і плоди можуть стати дрібними.

Догляд за смородиною

Догляд дуже простий. Штамбову смородину цілком можна назвати рослиною для ледачих і зайнятих садівників.
Важливо: відразу після посадки підв'яжіть сам штамб до надійної опори. Цього буде достатньо на весь період його росту, щоб ствол не втратив вертикальності під навантаженням плодів.

Полив смородини на штамбі. Приділіть особливу увагу поливу. Смородині потрібен зволожений ґрунт. Особливо важливо поливати її в літню спеку і після збору врожаю, в серпні-вересні.
Важливо: осипання ягід безпосередньо пов'язано з недостатнім поливом. Під кожну рослину потрібно дати 2-3 відра води на тиждень, при відсутності опадів. Надлишок вологи смородині, як правило, не загрожує.

Мульчування смородини. Гарний результат для збереження вологи дає мульчування пристовбурного кола. Підійде – торф, компост, перегній, рослинні залишки, тирса.

Підживлення смородини. У перші 2 роки ви можете не підживлювати саджанці. З третього року навесні дайте гарне комплексне добриво з перевагою азоту, наприклад: Гілея Вегетація або Зелений Гай смачна ягідка. У період плодоношення і восени – комплексні добрива з фосфором і калієм, наприклад: Зелений Гай. Золота осінь.

Обрізка штамбової смородини. Рослині знадобиться тільки санітарна і легка формуюча обрізка. У штамбової смородини прекрасно сформована крона і ніякої спеціальної обрізки робити не потрібно. Просто видаляйте 3-4 літні гілки, залишаючи більш молоді пагони. У червоної, білої та жовтої смородини, видаляйте тільки дуже старі й гілки, що надто загущують крону.

Підготовка смородини до зими. У смородини відмінна зимостійкість і укриття вона не потребує. За тиждень до настання морозів – добре полийте рослини. Вологий ґрунт промерзає повільніше і у рослини буде більше часу, щоб підготуватися до зими.

Особливості використання штамбової смородини у садовому дизайні

Ви вже знаєте, що найкраще місце для вирощування – часткова півтінь. Добрими компаньйонами в змішаних посадках для рослини будуть: штамбовий аґрус, хоста, астільба, гейхера, герань та інші. Зі штамбової смородини можна формувати красиві високі бордюри, які будуть відмінним фоном для декоративних рослин першого і другого плану.

Олександра Толмачова

Спеціально для вас

Відгуки

Немає відгуків про цей товар.

Написати відгук
    Погано           Добре
Увага: HTML не підтримується!
Фото та відео
Добавити